Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım
%15
Schwarzkopf Kapatıcı Root Retoucher Kahverengi 100 ml - 1

%15 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 52,90 ₺

Schwarzkopf
%15
Schwarzkopf Kapatıcı Root Retoucher Kumral 100 ml - 1

%15 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 52,90 ₺

Schwarzkopf
%15
Schwarzkopf Kapatıcı Root Retoucher Koyu Kahverengi 100 ml - 1

%15 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 52,90 ₺

Schwarzkopf
%40
Palette Palette Renk Açıcı Sprey - 1

%40 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Palette
Koleston Peroksit %6 - 1
9,75 ₺
Koleston
%21
Schwarzkopf Men Perfect Saç Boyası Kahve Siyah 80 - 1

%21 fiyatı 76,00 ₺

Special Price 59,90 ₺

Schwarzkopf
Koleston Peroksit %9 - 1
9,75 ₺
Koleston
%21
Schwarzkopf Men Perfect Saç Boyası Siyah 90 - 1

%21 fiyatı 76,00 ₺

Special Price 59,90 ₺

Schwarzkopf
%25
Palette Deluxe Saç Boyası U71 Buzul Grisi - 1

%25 fiyatı 35,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Palette Deluxe
%25
Palette Deluxe Saç Boyası 9-0 Sarı - 1

%25 fiyatı 35,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Palette Deluxe
%25
Palette Deluxe Saç Boyası Çikolata Kahve 3-65 - 1

%25 fiyatı 35,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Palette Deluxe
%25
Palette Deluxe Saç Boyası 7-887 Ateş Kızılı 50 ml - 1

%25 fiyatı 35,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Palette Deluxe
%25
Palette Deluxe Saç Boyası 4-68 Kestane - 1

%25 fiyatı 35,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Palette Deluxe

Saç Boyası

Saçlarınızı yeni ve çarpıcı tonlarla buluştururken en doğru sonuçları almak için saç boyası seçiminde son derece dikkatli olmalısınız. Doğal saç renginize, cilt tonunuza ve tarzınıza uygun saç boyalarını tercih ettiğiniz sürece, ortaya kusursuz sonuçlar çıkacağından emin olabilirsiniz. Rossmann'da yer alan kalıcı ve yarı kalıcı saç boyaları arasından kolaylıkla seçim yapabilir, saçınızı boyarken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ipucu ve tekniği hayata geçirebilirsiniz. Siz de saç boyası fiyatları, tonları ve çeşitleri arasından kendinize en uygun ürünleri belirleyin, kusursuz görünen saç renginizin tadını çıkarmak için vakit kaybetmeyin!

Saç Boyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Saçlarınızı ilk kez farklı bir renkle buluşturmayı düşünüyor ve ortaya çıkacak sonuçtan emin olamıyorsanız, tercihinizi geçici saç boyası çeşitlerinden yana yaparak favori renginizi bulabilirsiniz.
 • Saçlarınızı yalnızca dip boya işlemini gerçekleştirmek için sıklıkla boyuyorsanız, saçlarınızın köklerine sprey saç boyası uygulayarak zamandan kazanabilirsiniz.
 • İlk kez kullanacağınız saç boyalarının kullanım talimatlarında yazan alerji testini uygulamayı ihmal etmemelisiniz.
 • Doğal saç ve cilt tonunuza uygun en iyi saç boyası seçimini yapabilmek için saç boyası kutularında yer alan renk skalasına mutlaka göz atmalısınız.
 • Doğal saç renginizden en fazla 3 ton açık ya da koyu renkte boyaları tercih etmediğiniz takdirde, saçlarınıza öncelikle açma işlemi uygulanması gerekebilir.
 • Bu nedenle saçlarınızı aşamalı olarak boyamalı ya da doğal saç tonunuza uygun saç boyası renkleri seçmelisiniz. 

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Öncelikle saçlarınız için doğru saç boyası rengini tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Açık tondaki saçlarınızı daha koyu renkli saç boyası çeşitleriyle buluşturmak her zaman daha kolaydır. Örneğin kumral tondaki saçlarınıza siyah saç boyası uygularken herhangi bir ton problemi yaşamazsınız. Fakat siyah saçlarınızı karamel saç boyası ya da kumral saç boyası gibi açık tonlarla buluşturmak için saçlarınızın rengini kademeli olarak açmanız gerekir. 

Seçtiğiniz saç boyasının kutusundan çıkan koruyucu ürünleri mutlaka kullanmalısınız. Böylelikle saç boyasının cildinizle ya da kıyafetlerinizle temas etme riskini en aza indirebilirsiniz. Saç boyasını geniş bir kaba dökerek bir fırça yardımıyla karıştırmalısınız. Daha sonra saçlarınızı ortadan ayırmalı ve tutamlara ayırmayı kolaylaştırmalısınız.

Saçlarınızı boyamaya saçlarınızın diplerinden başlamalısınız. Eğer saçlarınızın boyu kulak ya da çene hizanızdaysa, tek hamlede saç diplerinden uçlarına kadar boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Saçlarınız daha uzunsa, öncelikle saç tutamlarınızı çene hizanıza dek boyamalı ve daha sonra saç uçlarınızı boyamaya geçmelisiniz.

Tüm saç diplerinize boya uyguladıktan sonra yatay fırça darbeleriyle saçlarınızın boylarını ve uçlarını renklendirebilirsiniz. Bu esnada saçlarınızı tutamlara ayırırken dikkatli ve sabırlı olmanız büyük önem taşır. Saçlarınızın tümüne boya uyguladığınızdan emin olduktan sonra, saçlarınızı birkaç dakika boyunca fırçalayarak boyanın eşit şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızda kuru hiçbir nokta kalmadığında saç boyası saçlarınızın tümüne dağılmış demektir.

Her saç boyasının saçta bekletilmesi gereken süre bir diğerinden farklı olabilir. Bu nedenle seçtiğiniz ürünün kullanım talimatlarına harfiyen uymalı, yeterli süre boyunca bekledikten sonra saçlarınızı yıkamalısınız. Yıkama esnasında saç boyasına uygun saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Saçlarınızı boyadan arındırmak için yıkarken sıcak su kullanmaktan kaçınmalı, mümkün olduğunca ılık su kullanarak saç köklerinizi korumalısınız.

Saçınızı Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Kullandığınız ürün organik ya da doğal saç boyası olsa bile, iki saç boyama işlemi arasında en az iki hafta olması tavsiye edilir. 
 • Kullanmanız gereken saç boyası miktarı, saçlarınızın uzunluğuyla ilgilidir. Eğer oldukça uzun saçlarınız varsa, aynı saç boyasından iki kutu almanızda fayda vardır.
 • Boyayacağınız saçlarınızın ıslak ya da kirli olmaması gerekir. Saçlarınızı yıkadıktan iki gün sonra boyamak, en ideal zaman dilimidir.
 • Kıvırcık ya da dalgalı saçlarınız varsa, saç boyasının tüm saç tellerinize eşit şekilde dağılmasını kolaylaştırmak için boyama işlemi öncesinde saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.
 • Saç boyalarının kokusundan rahatsız oluyorsanız, amonyaksız saç boyası çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 
 • Saçlarınızdaki boyanın ışıltısını ve rengini uzun süre boyunca korumak için bakım rutininize boyalı saçlar için uygun bir saç bakım yağı ve saç maskesi ekleyebilirsiniz. 

Saç Boyası Nasıl Temizlenir?

Anlık dikkatsizlikler sonucu saç boyası elinize, yüzünüze ya da kıyafetlerinize bulaşabilir. Saç boyası kutusundan çıkan koruyucu eldivenler, ellerinizi boya riskinden koruyacaktır. Yüzünüzü, özellikle alnınızı saç boyası bulaşma riskinden korumak için boyama işlemi öncesinde yüzünüze nemlendirici uygulayabilirsiniz. Böylelikle saç boyası çok daha kolay bir şekilde temizlenebilir.

Özellikle kahverengi saç boyası ya da kızıl saç boyası gibi koyu renkler, kıyafetlerinize bulaştığında oldukça can sıkıcı olabilir. Böyle bir durumda lekelenen bölgeyi bir damla zeytinyağı damlattığınız bir pamukla sildikten sonra yıkayabilirsiniz. Saç boyası kıyafette uzun süre boyunca beklemediyse ve kurumadıysa bu yöntemle kolaylıkla çıkabilir. 

Yarı Kalıcı Saç Boyası Nedir?

Yarı kalıcı saç boyaları, saçta birkaç yıkamaya dek kalıcılığını sürdüren boya çeşitleridir. Özellikle henüz kullanmak istediği saç boyası rengine tam olarak karar veremediyseniz, yarı kalıcı saç boyası seçenekleri yardımıyla saçlarınızda birçok farklı rengi deneyebilirsiniz. Yarı kalıcı etkili ürünler arasında organik saç boyası ve bitkisel saç boyası çeşitleri de bulunur. Bu tip ürünler çoğunlukla 6-8 yıkamaya kadar kalıcılığını sürdürür. Fakat yalnızca bir yıkamada saçtan tamamen arındırılabilen seçenekler de mevcuttur. 

Saçlarınızda dönemsel değişiklikler yapmak ya da farklı tonların saçlarınızda nasıl duracağını gözlemlemek istiyorsanız, yarı kalıcı saç boyalarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ancak bu ürünlerin içeriğinde renk açıcı bulunmadığını unutmamak gerekir. Bu nedenle yarı kalıcı saç boyaları ile yalnızca saçlarınızın doğal renginden daha koyu tonları deneyebilirsiniz. 

Saçlarınız İçin Kusursuz Renkler Rossmann'da!

Rossmann'da yer alan seçkin saç boyası markaları tarafından sunulan ürünler arasından tarzınıza ve saçlarınıza en uygun ürünleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Dip boya işlemini pratik bir sürece dönüştürmek için sprey saç boyalarını, saçlarınızda yeni tonlar denemek için geçici saç boyalarını tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı hangi tonlarla buluşturmak istediğinizden eminseniz, kalıcı saç boyaları arasından hayalinizdeki tonu rahatlıkla bulabilirsiniz.