Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Show By Pastel Göz Kalemi No: 128 1 adet - 1
55,00 ₺
Show By Pastel
Show By Pastel Göz Kalemi No:129 1 adet - 1
55,00 ₺
Show By Pastel
ST21040262 - 1

%41 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Flormar
ST21040265 - 1

%40 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Flormar
ST21040266 - 1

%40 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Flormar
ST21040267 - 1

%40 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Flormar
Golden Rose Göz Kalemi Emily 109 - 1
20,75 ₺
Golden Rose
Golden Rose Göz Kalemi Emily 120 - 1
20,75 ₺
Golden Rose
Golden Rose Göz Kalemi 301 1 adet - 1
36,50 ₺
Golden Rose
Golden Rose Göz Kalemi Emily 114 - 1
20,75 ₺
Golden Rose
Golden Rose Göz Kalemi Emily 117 - 1
20,75 ₺
Golden Rose
Golden Rose Göz Kalemi Kajal Black 1 adet - 1
36,50 ₺
Golden Rose
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:02 Kahverengi - 1

%26 fiyatı 25,50 ₺

Special Price 18,75 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:03 Siyah - 1

%26 fiyatı 25,50 ₺

Special Price 18,75 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:04 Magıc Siyah - 1

%26 fiyatı 25,50 ₺

Special Price 18,75 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:07 Turkuaz - 1

%26 fiyatı 25,50 ₺

Special Price 18,75 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:08 Yeşil - 1

%26 fiyatı 25,50 ₺

Special Price 18,75 ₺

Rival Loves Me
Rival de Loop Göz Kalemi Khol Kajal No:01 Siyah 1 adet - 1

%41 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Rival de Loop
Rival de Loop Göz Kalemi Khol Kajal No:02 Gri 1 adet - 1

%41 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Rival de Loop
Rival de Loop Göz Kalemi Khol Kajal No:03 Kahverengi 1 adet

%41 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Rival de Loop
Alterra Göz Kalemi Kajal No:01 Deep Black 2,1 g - 1

%41 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 46,75 ₺

Alterra
Alterra Göz Kalemi Kajal No:02 Black 2,1 g - 1

%41 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 46,75 ₺

Alterra
Alterra Göz Kalemi No:08 Buz 1,1 g - 1

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Alterra
Alterra Göz Kalemi No:10 Sütlü Kahve 1,1 g - 1

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Alterra
Alterra Göz Kalemi No:01 Siyah 4 g - 1

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Alterra
Alterra Göz Kalemi No:02 Kahverengi 4 g - 1

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Alterra
Alterra Göz Kalemi No:05 Gri 4 g - 1

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Alterra
Essence Göz Kalemi No:1 1 Adet
19,75 ₺
Essence
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:01 Beyaz - 1

%26 fiyatı 25,50 ₺

Special Price 18,75 ₺

Rival Loves Me

Göz Kalemleri

Yüz makyajının en önemli kısımlarından birini göz makyajı oluşturur. Gözün biçiminin ve renginin ön plana çıkarılması, etkileyici ve estetik bir görünüm yaratmak için son derece etkili bir yöntemdir. Göz makyajının olmazsa olmazı ise farklı renk ve yapı seçenekleri ile kullanıcılar için özelleştirilen göz kalemi çeşitleridir. Doğru bir göz kalemi uygulaması ile far ya da diğer göz makyajı işlemlerine gerek olmaksızın kusursuz görünen bakışlara sahip olmak mümkün hale gelir.

Pratik günlük makyajların yanı sıra yoğun gece makyajlarında da göz kalemleri etkili bir role sahiptir. Bütün bu uygulamalarda, renkli göz kalemlerine ek olarak beyaz ve siyah göz kalemi çeşitleri, küçük ve etkili dokunuşlar yapmak için makyaj koleksiyonunuzda mutlaka yer alması gereken ürünlerdendir. 

Her Gereksinime Uygun Göz Kalemi Çeşitleri 

Göz kalemleri kullanıcıların gereksinimleri doğrultusunda farklı formlarda üretilir. Bu formlar, kullanım kolaylığının yanı sıra kusursuz görünüm ve kalıcılık oranını da artıran özel ayrıntılar göz önünde bulundurularak geliştirilir. Formlardan biri olan klasik ahşap göz kalemi çeşitleri kullanıcıların en sık tercih ettiği modellerdendir. Kozmetik ürünler için özel olarak üretilmiş kalemtraşlar yardımı ile ucu sivriltilerek rahatlıkla kullanılabilir. Kalemin renk pigmentlerini taşıyan yumuşak dokusunun göz üzerinde biçimlendirilmesi için hareket kabiliyetini arttıran bu formlarda, pek çok farklı renk seçeneğini bulmak da mümkündür. Asansörlü göz kalemi formları ise ürünün ömrünü uzatarak kullanıcılara ekstra fayda sağlar. Göz kaleminin ucunun kuruması ya da toz ve kirlere maruz kalmasının önüne geçen ürünler işlevsel bir kullanım alanı yaratır. Ayrıca asansör mekanizması sayesinde kalemin en sonuna kadar rahatça kullanılmasını olanaklı kılar. Ekstra açma ve sivrileştirme işlemine gerek olmaması ise bu ürünlerin pratik yönlerinden biridir. 

Dış formlarına ek olarak göz kalemleri üretildikleri malzemeler ve dokuları ile de farklı çeşitlere sahiptir. Jel göz kalemi modelleri, kolay sürülebilir özellikleri ve göz kapağı ile kısa sürede uyum sağlayan yapıları ile en çok tercih edilen ürünlerdendir. Ayrıca hassas göz kapağı derisini, yumuşak dokunuşlar ile renklendiren ürünler, göz çevresinin korunmasına da yardımcı olur. 

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz kaleminin çeşidi ve dokusu kadar uygulanma biçimi de görünüşü baştan aşağıya değiştirebilir. Doğru bir uygulama için öncelikle göz şeklinin bilinmesi ve buna uygun bir yöntem izlenmesi gerekir. Daha sonra kullanım alışkanlıkları da göz önüne alınarak doğru renk ve form seçimi yapılır. Bu seçim aşamasında makyajın hangi ortam ve zaman aralığı için kullanılacağı da önemli bir etkendir. Gece ve gündüz makyajlarında farklılık gösteren kalıcılık ve yoğunluk, göz kalemi seçerken dikkat etmeniz gereken özelliklerin başında gelir. 

Doğru ürünün bulunmasının ardından ise göz kalemi uygulaması için gözün tam olarak hangi bölgesinin tercih edileceği belirlenir. Bu şekilde göz makyajınızın kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Gözün iç ve alt kısımlarına yapılan uygulamalar ile göz kapağı üzeri ve kirpik diplerine yapılan uygulamalar farklılık gösterir. Bu noktada bazı farklı uygulama tekniklerini deneyebilirsiniz. Gözün iç ve alt kısımlarına, doğru bir biçimde göz kalemi sürmek için püf noktaları şunlardır:

 • Göz, iç ve altları için yumuşak uçlu ama çabuk dağılmayan bir ürün tercih edin. 
 • Gözün iç kısmına uygulayacağınız koyu renklerin gözlerinizi daha küçük gösterebileceğini göz önünde bulundurun. 
 • Etkileyici bakışlar için göz kalemini gözün içine kaçırmadan kenarlardan ortaya doğru tek bir hamlede sürün. 
 • Dilerseniz ek bir adım olarak kirpik dibine akma olasılığına karşın ince bir fırça ile göz altlarınıza transparan pudra uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulamanın dışında aynı durum için akmayan göz kalemi çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. 

Göz kapağı ve kirpik dipleri uygulamaları için göz kalemi sürme teknikleri ise yukarıdakilerden biraz daha farklıdır: 

 • Göz kapağına uygulama yaparken fazla dağılmaya engel olmak için daha sert yapılı bir ürün tercih edin. Böylece daha net bir görünüm yaratmak mümkün hale gelir. 
 • Göz kapağının ortasından kenarlarına doğru ilerleyerek düzenli bir görüntü yaratın. 
 • Kirpik diplerine ince bir uygulama yapmak için göz kalemini biraz daha dik bir açı ile tutun ve uygulamadan önce ucunu yeterince açın. 
 • Simli göz kalemi kullanacaksanız kalıcılığı arttırmak için göz kapağınıza bir parça pudra sürmeyi deneyin. 

Beyaz Göz Kalemi Ne İşe Yarar?

Beyaz göz kalemi gözün renklendirilmesinden çok biçiminin belirginleştirilmesi için kullanılan bir üründür. Özellikle alt ve iç kısımlara sürüldüğünde beyazlık etkisi ile gözün, olduğundan çok daha büyük görünmesine yardımcı olur. Büyük görünen gözlerin yüze son derece güzel bir hava kattığı tüm makyaj uzmanlarının ortak görüşleri arasında yer alır. Bu nedenle siz de bu küçük dokunuşu göz makyajınızın bir parçası haline getirmek isteyebilirsiniz. Bütün bir göz makyajının tamamlayıcısı olarak kullanabileceğiniz bu tekniği, yalnızca rimel ve beyaz göz kalemi kullanarak günlük ve pratik bir işleme de dönüştürebilirsiniz. Ayrıca aynı etkiyi ten rengi göz kalemi kullanarak da yakalayabilirsiniz. 

Göz Kalemi İle Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı neredeyse bütün yüz tiplerini kusursuz gösteren bir makyaj türüdür. Bu makyajın far kullanılmadan uygulanabilmesi ise göz kalemi çeşitleri ile mümkündür. Buğulu göz makyajının renk tonlarını belirlemek ve bu tonlarda bir kalem edinmek bu işlem için yeterlidir. Dilerseniz buğulu göz makyajınız için siyah ve gri geçişlerini kullanabilir, dilerseniz kahverengi göz kalemi kullanarak toprak tonlarının doğallığını yüzünüze taşıyabilirsiniz. Bu noktada saç, göz ve cilt tonlarınızı baz almak kendinize en yakışan rengi bulmak için size yardımcı olabilir. 

Size çok yakışacak buğulu göz makyajının uygulama adımları ise şunlardır: 

 • Göz kalemini kolayca dağıtabilmek ve homojen bir görüntü yaratmak için baz olarak transparan pudra kullanın ve topaklanma riskine karşı bu işlem için yumuşak kıllı bir fırça tercih edin. 
 • Göz kapağı oyuntusu ve göz ucunu içine alacak biçimde göz kapağınıza üçgen biçimli koyu bir uygulama yaparak makyaja başlayın. 
 • Bu uygulamayı daha etkili hale getirmek için göz kaleminin ucunu yuvarlayın ya da kalın uçlu bir kalem kullanmayı deneyin. 
 • Göz ucundaki koyu üçgen kısmı bir kulak çöpü ya da top uçlu bir fırça ile hafifçe ortalara doğru yaymaya başlayın ve uçtan göz pınarına doğru azalan bir görünüm verin. 
 • Son olarak göz kaleminin ucunu inceltin ve üst ve alt kirpik diplerinizde ince bir gölge oluşturun.
 • Maskaranızı sürüp işlemi tamamlayın. 

Siz de buğulu göz makyajları ve daha pek çok farklı göz makyajı görünümü için kendinize en uygun ürünleri Rossmann'da bulabilirsiniz! Revolution, L'Oréal Paris, Maybelline gibi dünyaca ünlü markaların göz kalemi fiyatları ve modelleri ile güzelliğinizi en kaliteli yollardan tamamlayabilirsiniz!