Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Rival Loves Me Allık No:03 Pink Grapefruit 4.5 gr - 1
36,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Allık No:04 Rosewood 4.5 gr - 1
36,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Allık No:05 Light Toffee 4.5 gr - 1
36,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Stick Allık No: 02 Magnolia - 1
39,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Dudak Kalemi No:01 Flamingo - 1
14,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Dudak Kalemi No:09 Plum Wine - 1
14,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Dudak Kalemi No:10 Rosewood - 1
14,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Dudak Kalemi No:12 Minx - 1
14,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Eyeliner Kalem No:01 Siyah 2,5 ml - 1
39,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:01 Frozen Denim - 1
29,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:02 Sky Blue - 1
29,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:03 Smokey Eyes - 1
29,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:04 Mystıc Brown - 1
29,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:05 Nougat Brown - 1
29,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:06 Magıc Green - 1
29,90 ₺
Rival Loves Me
%64
Rival Loves Me Fondöten Stick No:02 Medium Desert 6 gr - 1

%64 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:05 Gri - 1
14,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Göz Kalemi Kajal No:06 Mavi - 1
14,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Kapatıcı Palet 4'lü 6 gr - 1
39,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Kaş Kalemi No:03 Koyu Kahve 1 adet - 1
22,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Maskara Never Seen Before 8 ml - 1
44,90 ₺
Rival Loves Me

Makyaj

Kişisel bakımına önem veren kadınların vazgeçilmez rutinlerinden biri olan makyaj, özenli uygulamalar ve kaliteli makyaj malzemeleri ile birlikte adeta bir sanata dönüşüyor. Rossmann'da listelenen dünyaca ünlü profesyonel kozmetik markaları, bakımlı görünmeyi seven kadınlara birbirinden özel makyaj ürünü seçenekleri sunuyor. Hoş kokuları, cilt tipine uygun kıvam ve içerikleri, farklı stillere özel olarak tasarlanan renkleri ve daha pek çok avantaj sunan ürünler; dudak, kaş, göz, yüz, tırnak bakım ürünleri ve makyaj yardımcısı ürünlerden oluşuyor. Ürünler arasında tamamen doğal materyallerden üretilen natürel makyaj ürünleri de yer alıyor. 

Makyaj Nasıl Yapılır? 

 • Makyaj yapmaya başlamadan önce cildin temizlenmiş olması büyük önem taşıyor. Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra nazikçe kurulayıp, güçlü bir nemlendiriciyle yukarı yönlü hareketler yaparak masaj uygulaması yapabilirsiniz. Uyguladığınız ürünlerin cilt tipinize uyumlu olmasına özen göstermeniz de önemli.
 • Ardından cildinizi imkanınız varsa bir iki saat kadar dinlendirebilirsiniz. Eğer aceleniz varsa ve makyajı hemen uygulamanız gerekiyorsa bu durumda bir makyaj bazı uygulaması da yaparak cildinizi makyaja hazırlayabilirsiniz. 
 • Öncelikle eğer kullanıyorsanız fondöten uygulaması yapmalısınız. Cildinizde gözle görülür ve kapanması zor olan kusurlar bulunuyorsa bu bölümlere BB ya da CC krem uygulaması yapabilirsiniz. Fondöten öncesinde bir alt tabaka oluşturan bu ürünler cildinizin pürüzsüz ve aydınlık görünmesine yardımcı olabilir. 
 • Fondöten uygulamasını sponge ya da fondöten fırçası yardımıyla yapmanız, ürünün cildinize daha iyi nüfuz etmesini ve daha verimli performans göstermesini sağlayabilir. Fondöteninizi varsa makyaj paletinizin yoksa elinizin üzerine küçük bir miktarda nohut büyüklüğünde damlatabilirsiniz. 
 • Ardından burnunuzun iki yanında bulunan yanak çizgilerine, alnınıza, çene bölgenize ve yanaklarınıza eşit miktarda sürebilirsiniz. Uygun fırçanızla onu cildinize iyice dağıtın. Cildinize çok fazla fondöten sürmemeniz ve az miktarda uygulamanız da cildinizin daha güzel ve genç görünmesini sağlayabilir. Fırça ile uygulama yaparken fırçayı cildinize bastırmamanız da daha pürüzsüz bir görüntü elde etmenizi kolaylaştırabilir. 
 • Göz altına kapatıcı uygulaması yaparken yine çok ince ve az miktarda kapatıcı uygulayabilirsiniz. Bu uygulama ile kaz ayağı ve ince kırışıklık görüntüleri oluşmasını da engelleyebilirsiniz. 

Göz Makyajı Uygulaması Nasıl Yapılır? 

 • Eğer far kullanmayı planlıyorsanız, uygun far fırçanızla birlikte öncelikle far bazları uygulaması yapabilirsiniz. Far bazı uyguladıktan sonra öncelikle cilt tonunuza yakın bir krem far uygulayabilirsiniz. Ardından asıl uygulayacağınız rengi göz kapağınızın üst bölümüne ve göz üzerine uygulayabilirsiniz. Gözleriniz birbirine yakınsa dip bölümleri aydınlatabilir, uzaksa dip bölümleri daha koyu tutabilirsiniz. Son olarak göz pınarlarınızın hemen yanına dip bölümüne nokta kadar highlighter ya da beyaz ışıltılı far uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama gözlerinizin daha iri ve çarpıcı görünmesini sağlayabilir.
 • Tercihinize göre eyeliner uygulamasını da belirli tekniklere göre yapabilirsiniz. Eğer eyeliner kullanmıyorsanız sevdiğiniz bir göz kalemi ile gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. 
 • Rimel uygulaması yaparken kirpiklerinizin dolgun görünmesi için kirpiklerinize az miktarda far uygulaması yapabilirsiniz. Rimel uygulaması yaparken uzun görünüm istiyorsanız yukarı doğru dik hareketlerle uygulama yapabilir, dolgun bir görüntü için yukarı doğru zikzak hareketiyle kirpiklerinizi tarayabilirsiniz. Daha kıvrımlı bir görüntü için ise kirpiklerinizi sağ gözünüzde sağa sol gözünüzde sola doğru çekerek uygulama yapabilirsiniz.
 • Maskara uygulamasıyla da kirpiklerinize daha dolgun ve yoğun bir görüntü kazandırabilirsiniz. 
 • Maskara seçiminde en önemli hususun fırça olduğu biliniyor. Kalın maskara fırçaları dolgun kirpik görünümü için kullanılırken daha ince ve eğimli fırçalar kıvrım yaratmakta etkili oluyor. Düz ve ince fırçalar uzun kirpik görünümü üzerinde etkiliyken huni biçimli fırçalar kirpiklerin tel tel ayrılmasını sağlayabiliyor. 

Allık Uygulaması Hangi Bölgeye ve Nasıl Yapılır? 

 • Makyajın püf noktalarından biri de allık uygulamasıdır. Doğru uygulama yapmak için uygun bir allık fırçası ve doğru bir allık rengi kullanmanız gerekir. Allık tonlarınızın cilt rengine yakın koyulukta olmasına dikkat edebilirsiniz. Allığı süreceğiniz doğru noktayı bulmak için gülümseyebilirsiniz. Gülümsediğinizde belirginleşen ve elmacık kemikleriniz üzerinde hafif dolgun oluşan orta yuvarlak bölgeye uygulayabilirsiniz. Büyük bir fırça yardımıyla dışa doğru hafifçe süpürme hareketi yaparak dağıtabilirsiniz. 

Aydınlatıcı ve Makyaj Sabitleyici Uygulaması Nasıl Olmalıdır? 

 • Makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüzde ışıltılı ve hafif ıslak bir görüntü oluşturmak için elmacık kemiklerinizin bitiş bölümüne, burnunuzun ucuna ve dudaklarınızın üst orta bölümüne minik aydınlatmalar yapabilirsiniz. 
 • Makyaj sabitleyici spreyler kullanarak makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilir, gün içerisinde hava ve cilt tipi koşullarına göre akmasını engelleyebilirsiniz. 
 • Sabitleyicileri, gözlerinizi kapatarak yaklaşık 20-30 cm uzaklıktan yüzünüze püskürterek uygulayabilirsiniz. 

Ruj Uygulaması Nasıl Yapılır? 

 • Tercih edeceğiniz ruju seçtikten sonra öncelikle dudaklarınızın kuru olduğundan emin olmalısınız.
 • Ardından yeterli miktarda ruju yalnızca alt dudağınıza uygulayabilirsiniz. Son olarak üst dudağınızla alt dudağınıza bastırarak içe doğru çekme yöntemiyle rujunuzu dağıtabilirsiniz.
 • Bu işlemden sonra dudağınızın ruju iyice emmesi için işaret parmağınızla ya da bir ruj uygulama fırçasıyla, ruj fazlalıklarını dudağınızın her bölümüne dağıtabilirsiniz. Rujunuzu taşırmamaya özen göstermeniz de önemli.

Makyaj Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Öncelikle makyaj malzemesinin cilt tipine uyumlu olmasına dikkat etmek önem taşıyor. Özellikle fondöten, pudra, makyaj bazı gibi ürünler seçerken cilt tipine uyumlu seçim yapılmadığında ürünlerden yeterli oranda performans almak güç oluyor. Makyaj malzemelerinin üzerinde belirtilen, yağlı ciltler için, normal ciltler için gibi ibarelere dikkat edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz makyaj ürünlerinin cilt tonuna uyumluluğu da önem taşıyor. Fondöten ve pudra gibi ürünler seçerken cilt tonunuzun bir ton koyusunu tercih ederek kapatıcılık oranının artmasını sağlayabilirsiniz. 

Ruj ve Dudak Kalemi Seçimi Nasıl Yapılır? 

 • Ruj seçimi yaparken renk tonu seçiminden sonra, ürünün kıvam yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz. Likit, kalem ya da stick olarak tasarlanan rujların dokusunu da inceleyebilirsiniz.
 • Bazı rujlar mat bitişli olurken, bazı rujlar parlak ya da saten bitişli olabiliyor. Tercih yaparken bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.
 • Mat bitişli rujlar kalıcı özelliğe sahip olmaları sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Sık sık tazeleme ihtiyacı doğurmayan mat rujlar, dudak hatlarının net bir şekilde belirginleşmesini sağlayarak daha pastel ve parıltısız bir görünüm sunuyor. 
 • Parlak rujlar ise dudaklarında ışıltılı ve ıslak görünüm oluşturmayı seven kadınlar tarafından tercih ediliyor. Ruj hatlarını dudak kalemleriyle birlikte belirginleştirebilir, dudaklarınızın daha simetrik ve hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Rossmann'da Bulunan Kozmetik Markaları Hangileridir? 

Rossmann'da L'Oréal Paris, Note, Pastel, Maybelline, New Well, Rimmel, Alterra, Rival de Loop, Revolution Pro, Essence ve daha onlarca markanın makyaj ürünleri ve makyaj seti seçeneklerini görebilirsiniz. Ayrıca Rossmann markalarından olan ve doğal içerik seçenekleri sunan Alterra ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Rossmann'da bulunan vegan logolu doğal ürünleri tercih edebilir, hayvan testleri yapılmadan üretilen ürünlerle güzellik seçimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sevdiğiniz makyaj markaları ile Rossmann'da buluşabilir, makyaj rutininizin en özel parçalarını ekonomik fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz.