Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Desteque Royal Jelly 30 Kapsül
49,99 ₺
Desteque
%30
Laudatio Çekilmiş Filitre Kahve 500 g

%30 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 34,90 ₺

Laudatio
Flink & Sauber Bulaşık Süngeri 6'lı
7,99 ₺
Flink & Sauber
Altapharma Çay Ağacı Yağı 30 ml
29,99 ₺
Altapharma
Flink & Sauber Toz Alma Bezi, 3D 21x27 cm 18 adet
14,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Renkli Sünger Bezler 18x19 cm 5'li
11,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Bulaşık Süngeri 3D 3'lü
8,99 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Mutfak Bezi 2'li 35x38 cm
6,99 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Genel Temizlik Bezi 38X50cm 10'lu
9,99 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Ergonomik Sünger 3'lü
9,99 ₺
Flink & Sauber
%30
Isana Cilt Clean& Care Yıkama Jeli Misel Teknolojisi Barındıran Sabun İçermeyen 150 ml

%30 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 10,50 ₺

Isana Cilt
Isana Sabun Kremli 150 g
4,99 ₺
Isana
Flink & Sauber Seramik Cam Süngeri 3D 2'li
12,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Bulaşık Fırçası Vantuzlu
9,99 ₺
Flink & Sauber
Das Exquisite Bitter Çikolata Kahveli 100 g
9,99 ₺
Das Exquisite
Flink & Sauber Yer Bezi 2'li Desenli 50x59 cm
9,99 ₺
Flink & Sauber

Sağlık & Gıda

Sağlıklı vücut gelişimi, dirençli beden yapısı, güçlü bağışıklık sistemi ve metabolizma faaliyetlerinin dengeli olabilmesi insanların beslenme biçimine bağlıdır. Vücudun hayati fonksiyonlarını gerektiği gibi yerine getirebilmesi için doğanın sunduğu sağlıklı besinler, her gün belirli saatlerde ve miktarlarda alınmalıdır. Yoğun iş yaşamı, trafik, sanayileşme gibi zorlu ve stresli yaşam tarzı, insanların beslenme ve öğün alışkanlıklarını olumsuz etkileyen faktörlerdir. Buna bağlı olarak yeterli, dengeli ve düzenli beslenme rutinini oluşturmak mümkün olamayabilir. Rossmann'ın Sağlık & Gıda kategorisinde yer alan zengin ürün gamında kaliteli bir yaşam sürmek için ihtiyaç duyduğunuz sağlıklı besin içerikli gıda takviye ve destek ürünleri, organik ürün formları, sağlıklı atıştırmalıklar, bitkisel yağlar ve daha fazlasını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Uzun ve Zinde Yaşamın Olmazsa Olmazı Sağlıklı Besinler

Doğanın sunduğu sağlıklı yiyecekler zengin çeşide sahip faydalı ürünlerdir. Metabolizmanın çalışma sisteminin dengede olabilmesi, vücudun gelişimini sağlıklı olarak tamamlayabilmesi ve bu dengeyi yaşam boyu koruyabilmesi, her çeşit gıdanın vücuda ihtiyaç duyduğu kadarının alınmasıyla mümkündür. Protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral ile farklı enzimlerin tamamını içeren gıdaların tüketilmesi sağlıklı yaşamın sırrını oluşturur. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı markaların ürettiği organik müsli, pirinç patlağı, mısır gevreği gibi natürel ürünler de ara öğün uygulamalarında, diyet ve beslenme programlarında hem sağlıklı hem de doyurucu olması bakımından idealdir.

Vücuda Faydalı Sağlıklı Yiyecekler Nelerdir?

 • Sebze ve meyveler tazeliğini yitirmeden çiğ, pişmiş ve haşlanmış haliyle kısa sürede tüketildiğinde yüksek vitamin ve mineral sağlar.
 • Et, tavuk, balık ve sakatat gibi kırmızı ve beyaz et türleri vücuttaki sağlıklı hücre gelişimini destekleyen ve dokuların yapılandırılmasını önemli oranda güçlendiren gıdalardır.   
 • Süt, peynir, yumurta, yoğurt ve tereyağ gibi sağlıklı yiyecekler hem doğal beslenmeyi destekleyen hem de vitamin ve protein yönünden zengin besinler olduğu için sağlıklı yaşam ürünleridir.
 • Ceviz, fındık, badem, Hindistan cevizi ve kestane gibi kuru yemiş çeşitleri lif, vitamin ve farklı enzimleri içerdiği için metabolizmanın, kasların ve kemik yapısının güçlenmesine büyük katkı sağlayan besinlerdir.
 • Kuru fasulye, nohut, mercimek, barbunya, bezelye ve bakla gibi kuru baklagiller vitamin, mineral ve değerli enzimleri içeren yiyecekler olmakla birlikte hem vücudun sağlıklı gelişimini destekleyen hem de bağışıklık sistemini güçlendiren etkiye sahiptir.  
 • Tahıl, tam buğday, yulaf, arpa, çavdar, kepek, mısır gibi besin kaynakları karbonhidrat, vitamin, mineral ve değerli enzimleri bünyesinde barındıran, bağışıklık sistemini destekleyen ve metabolizma faaliyetlerini dengede tutmaya yarayan gıdalardır.
 • Doğadan gelen ve şifalı olduğu bilinen susam, badem, kakao, çörek otu ve zeytinyağı gibi bitkisel yağlar ile papatya, rezene, ıhlamur, ada çayı, yeşil, beyaz ve siyah çay gibi bitkilerin dahili ve harici yöntemlerle kullanılması vücuda önemli yararlar sağlar.

Gıda Kapsülü Nedir? 

Takviye edici gıdalar, organik gıda bileşimleri, doğal bitki özleri, vitamin, mineral, aminoasit ve her çeşit enzimin laboratuvar ortamında ve belirli oranlarda birleştirilmesi yöntemiyle formüle edilen kapsül formlu destek ürünlerine gıda kapsülü denir. Balık yağları, bitkisel droglar, vitamin ve mineral kapsülleri bu grupta yer alan ve sağlıklı yaşamı destekleyen takviye ürünleridir. Özellikle bileşiminde ve kapsül yapısında hayvansal gıda ve katkı maddesi olmayan vegan özellikli gıda kapsülleri, vejetaryen kullanıcılara hitap edecek nitelikte geliştirilir. Kapsül formu sayesinde takviye ve destek kullanım gerektiren besinlerin vücuda alınması daha kolay olur. Gıda içerikli kapsüller düzenli beslenemeyen, dengeli beslenmesine rağmen takviyeye ihtiyaç duyan, sarımsak yiyemeyen veya yulafı çiğneyemeyen tüm kullanıcılar için gıda takviyesi ürünleri olarak kullanılır.   

Gıda Takviyeleri Hangi Sıklıkta Kullanılmalı?

 • Sağlıklı bir yaşam tarzını desteklemek üzere kullanılan gıda kapsülü, tablet, toz, softjel, yağ ve sıvı formunda olan ürünlerin kullanım miktarı tüketicilerin yaşına uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır.
 • Bilinen herhangi bir hastalığı ya da kronik rahatsızlığı bulunmayan tüketiciler için metabolizmanın günlük ihtiyacı ürünün kullanma talimatında belirtilen ölçüdedir.  
 • Vitamin, mineral ve çeşitli enzimlerin bileşiminden üretilen gıda takviyesi formları, bir uzman hekim kontrolünde kan değerleri belirlendikten sonra vücudun gereksinimi olan ürün ve doz olarak alınmalıdır.
 • Kalp, tansiyon, böbrek, karaciğer yetmezliği, romatizma, diyabet gibi çok farklı kronik hastalığı olan tüketiciler mutlaka doktor kontrolünde bu ürünleri kullanmalıdır.
 • Organik gıda, vitamin, mineral gibi takviyeler, faydalı yağlar ve karışımlı destek formülleri, anne veya anne adayı olan kullanıcılar tarafından emzirme veya hamilelik dönemi süresince uzman bir hekime danışarak kullanılabilir. 
 • Belirli bir yaş sınırının altında ve üzerinde olan çocuk ve yaşlı kullanıcılar, kullanmak istediği ürünü yine uzman bir doktora danışarak ve hekim talimatlarına uyarak tüketebilir.

Dahili ve Harici Uygulama İmkânı Sunan Bitkisel Yağlar

Yaşamsal fonksiyonları destekleyen ve sağlıklı olmaya yardımcı olan sağlıklı besinler dışında dahili ve harici tüketilebilen bitkisel yağ çeşitleri de ayrı bir öneme sahiptir. Doğadan gelen şifa kaynakları olarak tanınan bitki türleri, özel yöntemlerle doğallığını kaybetmeden farklı tekniklerle sıkılır, preslenir ve damıtılır. Kullanıcıların istifadesine sunulan güvenilir markaların kaliteli ürünleri tüketilebilir ya da vücuda sürülerek uygulanabilir. Susam, Hindistan cevizi, avokado, aloe vera ve balık yağı gibi bitkisel yağlar uygun miktarlarda tüketildiğinde kas, doku ve kemik yapısını destekleyen özelliklere sahiptir.

Gönül Rahatlığıyla Tüketilebilen Sağlıklı Atıştırmalıklar

Sağlıklı atıştırmalıklar ürün grubunda yer alan yiyecekler lif bakımından zengin ve metabolizma düzeni için oldukça yararlı gıdalardır. Organik olan ürün içerikleri doğal yollardan elde edilir ve el değmeden hijyenik şartlarda paketlenir. Kullanıcıların beğenerek tükettiği organik müsli alternatifleri doyurucu ve besleyici özelliğe sahiptir. Organik gıda ürünlerinden sağlanan enerji ve hücre yenilenmesi gibi faydalar hastalıklara karşı vücudun daha dirençli olmasına yardımcı olur. Yeterli seviyede vücuda alınamayan enzim, mineral ve vitamin türleri takviye gıdalardan üretilen ürün formları ile alınabilir. Uzun ve sağlıklı yaşam için vücudunuzu destekleyen gıda takviyesi ürünleri, kapsül bitkisel tablet ve yağ, konsantre, kahvaltılık gevrek, yararlı atıştırmalık gibi ürün alternatiflerini Rossmann'ın geniş ürün yelpazesinden seçebilir ve indirim avantajlarından yararlanarak hemen alabilirsiniz.