Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Eti Cicibebe Vitaminli - 1
11,00 ₺
Eti
Bebelac Gold Devam Sütü 2 - 1

%18 fiyatı 95,00 ₺

Special Price 78,00 ₺

Bebelac
Bebelac Gold Devam Sütü 3 - 1

%18 fiyatı 95,00 ₺

Special Price 78,00 ₺

Bebelac
Balmy Bebek Banyo Süngeri - 1

%30 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 27,75 ₺

Balmy
Procsin Baby Güneş Kremi Spf 50 - 1

%50 fiyatı 220,00 ₺

Special Price 110,00 ₺

Procsin
Johnson's Baby Aloe Vera Yağ 300 ml - 1

%50 fiyatı 107,00 ₺

Special Price 54,00 ₺

Johnson's Baby
Babydream Med Yüz Kremi 100 ml - 1

%11 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

Babydream Med
Sleepy Islak Havlu Zeytinyağı & Pamuk 3x50 adet - 1

%35 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 25,75 ₺

Sleepy
Sleepy Islak Havlu Gül - 1

%35 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 25,75 ₺

Sleepy
Sleepy Islak Havlu Gül - 1

%43 fiyatı 21,75 ₺

Special Price 12,50 ₺

Sleepy
Sleepy Ekstra Islak Havlu 70'li - 1

%36 fiyatı 18,25 ₺

Special Price 11,75 ₺

Sleepy
Uni Baby Islak Havlu Simple Clean 52x3 - 1

%44 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 32,75 ₺

Uni Baby
Bebedor Emzik Kutusu 1 adet - 1
39,75 ₺
Bebedor
Bebedor Kutulu Silikon Göğüs Koruyucu 1 adet - 1

%53 fiyatı 64,00 ₺

Special Price 29,90 ₺

Bebedor
Bebedor Damaklı Soft Kapaklı Emzik No.01 0-6 Ay 1 adet - 1

%56 fiyatı 44,75 ₺

Special Price 19,90 ₺

Bebedor
Sleepy Islak Havlu Antibakteriyel - 1

%34 fiyatı 21,75 ₺

Special Price 14,25 ₺

Sleepy
Babydream Natural Badem Yağı 250 ml - 1

%10 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 107,00 ₺

Babydream
Babydream Natural Bakım Kremi 100 ml - 1

%10 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 53,00 ₺

Babydream
Babydream Natural Pişik Kremi 75 ml - 1

%31 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Babydream
Johnson's Baby Pudra 200 gr - 1

%25 fiyatı 48,75 ₺

Special Price 36,50 ₺

Johnson's Baby
Uni Baby Islak Havlu Aktif 72'li - 1

%46 fiyatı 22,75 ₺

Special Price 12,25 ₺

Uni Baby
Uni Baby Bebek Bakım Örtüsü 10'lu - 1

%44 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Uni Baby
Selpak Islak Cep Mendil 3'lü Çiçek Kokulu 3adet - 1

%39 fiyatı 32,50 ₺

Special Price 19,75 ₺

Selpak

Anne-Bebek

Sağlıklı ve mutlu bir anne bebek ilişkisinin yolu, elbette ki bebeğinizin sağlıklı ve mutlu olmasından geçiyor. Ancak bebekler, görünür bir sağlık problemleri olmasa da kimi zaman huzursuz hatta hırçın olabiliyor. Narin bebek cildinin kolay tahriş olması ve bebeğinizin bu yüzden rahatsız olması ise sıklıkla rastlanan bebek bakım problemlerinin başında geliyor. Rossmann, tüm bebek ve çocuk bakım ürünlerinde sunduğu geniş seçenek ve doğal içerik ile hem sizin hem de bebeğinizin cilt sağlığını koruyor. Farklı ihtiyaçlarınızı karşılamak için hazırlanan geniş ürün yelpazesi ile Rossmann, bebeğinizin hassas cildine zarar vermeyen, doğal ürünleri bir arada sunuyor. 

Bebek Bakım Ürünlerinin İçeriği Nasıl Olmalı?

Bebeklerin cildi son derece hassas olduğu için özel bakım ürünleri kullanmak ve bebek cildinin nem dengesini korumak gerekiyor. Ancak bu ürünlerin hassas cilt yapısına uyumlu, doğal ve zararlı kimyasallardan arındırılmış olması son derece önemli. Bebek cilt bakımı için kullanacağınız nemlendiricilerin mutlaka boyasız ve katkısız olması dikkat etmeniz gereken noktaların başında geliyor.

Hamilelik sürecinde plasenta ile sarılı olduğu için sürekli ıslak olan bebek cildi, dış dünyada ayrı bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Özellikle yenidoğan bakım ürünleri saflaştırılmış su ve doğal nemlendiriciler içeriyor. Bebekleriniz için kullanacağınız bakım ürünleri ne kadar az bileşenli olursa, içeriği de o kadar saf oluyor.

Bebek bakım ürünlerinin,

 • Boyar maddeler, parfüm ve alkol ihtiva etmemesi,
 • Parafin, eterik yağ ve renklendirici gibi kimyasallar içermemesi,
 • Cilt uyumluluğunun dermatolojik olarak onaylanması,
 • Mümkünse organik ya da doğal içerik sertifikasına sahip olması gerekiyor.

Bebeğiniz için kullanacağınız ürünlerde, bunları göz önünde bulundurmanız olası alerjen durumları ve tahrişleri engelleyebiliyor.

Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir?

Bebek bakım ürünleri, bebeğinizin bakım ve temizliği için ihtiyaç duyacağınız pişik kremi, bakım yağı, şampuan, bebek ıslak havlu gibi narin ciltler için özenle tasarlanmış ürünlerden oluşuyor. Yeni doğan bebeklerin ilk hafta sadece su ile temizlenmesi öneriliyor. İlk haftadan sonra kullanacağınız bebek banyo ürünlerini ise çok dikkatlice seçmeniz gerekiyor. 

Bebek banyo ürünleri arasında yer alan bebek şampuanları genellikle göz yakmayan formülü ile biliniyor. Ancak şampuanın cilt pH değeri ile de uyumlu olması, boya ve parfüm içermemesi, kolay durulanması gibi özellikleri de önem taşıyor.

Banyo sırasında kullanılan bebek bakım yağları, sudaki nemi hapsedip daha fazla yumuşaklık sağlıyor. Bebek bakım yağları genellikle doğal bitki yağları ihtiva ettiği için, bebeğinizin cildine zarar vermiyor.

İlk aylarda çok sık kaka ve çiş yapan bebeklerin hassas cildi kolaylıkla tahriş olduğu için altını her aldığınızda pişik kremi kullanmanız gerekiyor. Pişik kremleri oluşan kızarıklık ve tahrişi gidermekle kalmayıp, bu rahatsızlıkların yeniden oluşmasına engel olabiliyor. 

Yaz aylarında mutlaka, yüksek UVA korumalı bebek güneş kremi kullanmak gerekiyor. Güneş kremlerinde de yine yüksek koruma faktörünün ve doğal içeriklerin bir arada olması, bebeğinizin cilt koruması için önem taşıyor. Güneş kremlerinin suya dayanıklı olması ise daha uzun süreli ve ekonomik kullanım avantajı sağlıyor.

Diş fırçalamayı öğrenme setleri, bebeklerinize, daha sonraki dönemlerde de sürecek ağız ve diş bakımı alışkanlığı kazandırıyor. Yumuşak uçlu, yuvarlak başlıklı ve ergonomik tasarımlı bu fırçalar ilk dişlerden itibaren kullanılabiliyor. Çok küçük çocukların diş macunu kullanması ise önerilmiyor.

Bebek burun temizleyicisi, bebeklerin çok daha rahat nefes almasına yardımcı oluyor ve nazal problemlerin önüne geçiyor.

Bebek tırnak makası setleri, yine küçük ve yuvarlak tasarımları ile bebeğinizin minik tırnaklarını daha kolay kesebilmenize yardımcı oluyor.

Bebeğinizin cildi son derece hassas olduğu için, bebek giysilerinin yıkanmasına da ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Doğal sabun granülünden oluşan bebek deterjanları, doğal temizleyici formülü ile bebeğinizi deterjanların zararlı kimyasallarından koruyor. 

Anne - Bebek Bakım Çantası İçerisinde Neler Bulunmalı?

Anne - bebek bakım çantalarında, bebeğinize her an lazım olabilecek eşyalar ve annenin kişisel ihtiyaçları yer alıyor. Bebek bakım çantaları, dışarı çıktığınızda elinizin altında olması gereken ve hayatınızı kolaylaştıran ürünleri kolaylıkla taşımanıza imkân sağlıyor. Bakım çantasında genellikle aşağıdaki ürünler yer alıyor.

 • Bebeğinizin altının hep temiz kalması için bebek bezi
 • Pratik bir temizlik için bebek ıslak mendil
 • Kirli bezinizi koymak için poşet
 • Alt açma örtüsü ya da minderi
 • Olası kazalar için mutlaka yedek kıyafet
 • Bebeğinizin beslenmesine uygun olan mama, taze meyve ve benzeri atıştırmalıklar, su, biberon
 • Bebeğinizin emzik alışkanlığı varsa yedek emzik
 • Eğer bebeğinizi emziriyorsanız göğüs pedi, emzirme yastığı ve kullanıyorsanız göğüs kremi
 • Hava durumuna göre yelek, bebek battaniyesi ya da ince bir örtü 

Bebek Beslenme Gereçleri Nasıl Seçilir?

Uzmanların her fırsatta belirttiği gibi bebek beslenmesinde anne sütünün yerini hiçbir şey tutmuyor. İlk 6 ay yalnızca anne sütü ile beslenen bebeklerin, daha sonra ek gıdalara ve su içmeye başladığında doğru beslenmesi, sağlık ve gelişim açısından önem taşıyor. Bebek beslenme gereçlerini seçerken %100 zararsız ve doğal malzemelerin kullanılmasına dikkat etmek gerekiyor.

Seçeceğiniz biberonun ya da emziğin bebeğinizin anatomik ağız yapısı ile uyumlu olması gerekiyor. Bebeklerin diş ve damak yapısına uygun olmayan biberonlar ve emzikler, damak gelişimini olumsuz etkileyebiliyor. Emzik kısmı geniş ve anne memesi formunda tasarlanan biberonlar ile bebekler kendini daha rahat ve güvende hissediyor. Bebeğinize su vermek için tercih edebileceğiniz pipetli bardaklar, hem ağız kaslarını geliştiriyor hem de bebeğinize bardak kullanmayı öğretiyor.

Bebeğinizin sağlığına zarar vermeyen, doğal bileşenli ürünler Rossmann güvencesiyle anne - bebek bölümünde sizleri bekliyor. Güvenilirliği kanıtlanmış markaların test edilmiş ve onaylanmış ürünlerine yer veren Rossmann, her ihtiyaca ve zevke yönelik geniş yelpazesiyle bebeğinizi koruyor ve sizin hayatınızı kolaylaştırıyor.