Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Babydream Bebek Pişik Kremi Çok Hassas Cilt 100 ml

%20 fiyatı 49,50 ₺

Special Price 39,50 ₺

Babydream
Chicco Pişik Kremi Natural Sensation 4 in 1 - 1

%40 fiyatı 109,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

Chicco
Babydream Natural Pişik Kremi 75 ml - 1

%21 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 46,75 ₺

Babydream
Babydream Pişik Önleyici Krem Parfümsüz 150 ml - 1

%20 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 52,00 ₺

Babydream
Babydream Pişik Önleyici Krem Ekstra Hassas 75 ml - 1

%20 fiyatı 49,50 ₺

Special Price 39,50 ₺

Babydream
Penaten Baby Bebek Pişik Kremi 50 ml - 1
69,00 ₺
Penaten Baby
Penaten Baby Bebek Pişik Kremi 150 ml - 1
115,00 ₺
Penaten Baby
Beeo Apibaby Pişik Önleyici Krem Propolisli - 1

%40 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Beeo

Pişik Kremi

Bebeğinizi büyütürken karşılaştığınız en büyük sorunlardan birisi de bebeğinizin cildinde oluşan pişik problemleridir. Pişik önleyici krem başta olmak üzere bu konuda bebeğinizin cildini yatıştıracak ve size yardım edecek pek çok ürün bulunur. Bebeğinizin cildinde oluşan kızarıklıkları ve kaşıntıları gidermek için farklı özellikleriyle öne çıkan pişik kremi çeşitleri arasından, bebeğinizin cildine uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Rossmann, yumuşacık bebek ciltleri için özel olarak hazırlanan pişik kremlerini sizlerle buluşturarak, bebeğinizi pişiğe karşı korumanızda yanınızda yer alır.

Pişik Nedir?

Çoğunlukla bebeklerin poposunda ve çevre kısmında görülen deri tahrişi, pişik olarak adlandırılır. Hassas bir yapıda olan bebek cildi, sürekli olarak temiz tutulmaya ihtiyaç duyar. İdrarın bir süre bebeğinizin altında beklemesi, bakteri üretimine ve ürenin amonyağa dönüşmesine neden olur. Gerekli tedbirlerin alınmaması ve tedavinin uygulanmaması durumunda pişik, bebeklerin hareket özgürlüklerini de kısıtlayabilir.

Bebekleri Pişikten Korumanın Yolları

Bebek bakımında dikkatli ve hassas davranarak pişiğe karşı önlem alabilmek mümkündür. Sıcak aylarda oluşan terlemeler ya da duş sonrasında bebeklerin iyice kurulanmaması, vücutlarında tahrişe neden olabilir. Gece boyu aynı bezle kalan bebeklerin cildinde tahrişler meydana gelebilir. 10 saate varan bu süre içerisinde bebeğinizin bezini gece içerisinde değiştirerek, pişiğe karşı kendi önleminizi de alabilirsiniz. Kirli bezin uzun süre kalmasının yanında naylon külot ve pantolonlar da sürtünmeden kaynaklı tahrişler meydana getirebilir.

Bebekler için özel tasarlanan ıslak mendillerin dışında, kimyasal içeriklere sahip ıslak mendil kullanımı da pişik oluşturur. Narin ve ince bir deri tabakasına sahip bebeklerde alerji testi yapılmamış sabun ve deterjanlar da pişiğe yol açar. Bebek pişik kremi ise nemlendirme özelliğiyle tahriş olan kısımların iyileşmesine yardımcı olur. 

 Pişik Nasıl Geçer?

 • Pişik durumunda bebeğinizin altını sık sık değiştirmeniz gerekir. 
 • Bebeğinizin altını değiştirirken dikkatli bir şekilde temizledikten sonra güzelce kurulayın.
 • Pişik kremi ile pişik olan bölgeyi narince kremleyin.
 • Kullandığınız bebek bezlerinin iç kısmına emici bir ara kat yerleştirebilirsiniz.
 • İmkan buldukça birkaç kat alt bezi kullanarak, bebeğinizi poposu çıplak bir şekilde yatırın.
 • Gece süresince en az bir kere mutlaka bebeğinizin altını değiştirin.
 • Bez seçiminizin bebeğinizin bedenine uygun olduğundan emin olun.
 • Pişik olan bölgeye lavanta yağı ve zeytinyağı gibi doğal yağlarla masaj yapabilirsiniz.

Pişik Kremi Nasıl Kullanılır?

Bebek bakımının her aşamasında hijyen şartlarına göre hareket edilmelidir. Bebeğiniz için pişik tedavisi uygularken de hijyen kurallarını uygulamanız gerekir. Pişik kremini sürmeden önce, bebeklerin tenine özel olarak üretilen ıslak mendil ya da nemli ve temiz bir bezle bebeğinizin altını temizleyin. Silme işleminden sonra aynı bölgeyi nazik bir şekilde kurulayarak, tahriş olan bölgeye pişik kremini yavaşça sürün. Dairesel ve yumuşak hareketlerle bebeğinizin cildinin kremi tamamen emdiğinden emin olun.

Pişik Kreminin Bebek Cildindeki Etkileri

Pişik durumu bebeğinizin ağrı hissederek huzursuzlanmasına neden olabilir. Bebeğinizin cildinde pişik sebebiyle oluşan huzursuzluğu ve rahatsızlığı pişik kremleri sayesinde hafifletebilirsiniz. Pişik kremi, pişik olan yüzeyde kabarcık oluşmuşsa bu kabarcıkların inmesine ve cildindeki kızarıklığın azalmasına yardımcı olur. Günde iki veya üç kez uygulayabileceğiniz pişik kremleri, bakteri oluşmasını engelleyerek bebeğinizi rahatlatır.

Bulabileceğiniz farklı pişik kremi markaları arasından bebeğinizin tenine uygun olanları seçerek, bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Pişik önleyici krem çeşitlerinden ise bebeğinizin günlük bakımında faydalanabilirsiniz.

Bebek Pişik Kremlerinin Özellikleri

Cildin pişik olmasının en temel nedeni yüzeyin nemli olmasıdır. Pişik önleyici krem, özel olarak tasarlanan yapısıyla nem ve cilt arasında bariyer görevi görür. Böylece cilde nemin ulaşmasını engeller. Pişik kremleri sadece nemden değil, bez ya da kıyafet gibi sürtünmeden kaynaklanabilecek tahrişlere karşı da bir koruma görevi üstlenir. Bebek pişik kremi ise bebeğinizin cildini sararak, dışkı ve idrarın cilde temasını engeller. İçeriğinde bulunan doğal malzemelerle cilde yumuşaklık kazandıran pişik kremleri, öncelikle rahatsızlığın önlenmesinde daha sonra ise tedavi edilmesinde kullanılır.

Günlük koruma sunan ya da aynı zamanda nemlendirme özelliğine sahip yapılarıyla birbirinden farklı pişik kremlerini bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun olarak bulunabilen pişik kremi fiyatları ile bebeğiniz için en doğru ürünü tercih edebilirsiniz.

Pişik Kremi Nerelerde Kullanılır?

 • Çatlak ve kuru bir cilde sahip olanlar tarafından düzenli olarak kullanılabilir.
 • Pişik kremi genital bölgenin iç kısmına sürülmeden, bölgenin temizliği sonrasında sürülebilir. 
 • Güneşin neden olduğu kızarıklıkların tedavisinde tercih edilebilir.
 • Kuru ciltlerin çabuk kırışan yapılarını nemlendirerek, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Koltuk altı, çene ve boyun arasında kalan bölge, bacak ve kol eklemlerinde görülen kuruluk ve pişiklerde kullanılabilir.

Pişik Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli bitki özlerinin ve çinko oksitlerin yer aldığı pişik kremleri geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Narin yapıdaki bebek cildine bakım yapan parfümsüz pişik kremi boya, paraben, mikroplastik veya alerjik madde içermez ve antiseptik özelliğe sahiptir. Seçeceğiniz pişik kreminin bebeğinizin cildiyle uyumlu olmasına dikkat ederken, içerisinde herhangi bir zararlı maddenin bulunup bulunmadığına da bakmanız gerekir. Doğal içeriklerden üretilen ve pişiğe yönelik yüksek bakım sunan pişik kremleriyle istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Organik içeriklere sahip pişik kremi çeşitleri, anında etki ederek sızıların giderilmesine yardımcı olur. Yumuşak papatya ekstreleri ya da Hindistan cevizi yağı gibi farklı doğal özlerle bebeğinizin cildine bakım yapan pişik kremlerini kullanabilirsiniz. 

Bebek Pişik Kremi Yüze Sürülür Mü?

Pişik kremi zararsız bir yapıda olsa da, yetişkinler üzerinde sınırlı faydalara sahiptir. Çok kuru bir cilt yapınız varsa bebek pişik kremi ile cildinize yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Pişik kremi çeşitleri, hassas bir cilt yapısına sahip olanların da kullanabileceği kremler arasındadır. Özellikle bebeğinizin cildini pişiğe ve tahrişlere karşı koruyan pişik kremlerini, Rossmann ayrıcalıklarıyla inceleyebilirsiniz. Farklı özellikleriyle öne çıkan pişik kremleri arasından ihtiyacınıza göre tercihlerde bulunabilir, Rossmann fırsatlarından yararlanarak dilediğiniz kreme sahip olabilirsiniz.