Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Domol Ekolojik Banyo Yüzey Temizleyici Sprey 750 ml

%29 fiyatı 34,50 ₺

Special Price 24,50 ₺

Domol
Flink & Sauber Duşakabin Çekçek/Çekpas Beyaz / Füme  - 1

%41 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 23,50 ₺

Flink & Sauber
Küfsil Küf Temizleyici 500 ml - 1

%23 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 30,50 ₺

Küfsil
Duş Sil Duşakabin Temizleyicisi 500 ml - 1

%23 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 30,50 ₺

Duş Sil
Cif Power&Shine Banyo Sprey 750 ml - 1

%19 fiyatı 37,50 ₺

Special Price 30,25 ₺

Cif
Domol Ekolojik Banyo Yüzey Temizleyici Sirke Asidi İçerikli 1000 ml

%41 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 23,50 ₺

Domol
Diversey Klonet Banyo Temizleyici Ekstra  - 1

%33 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 26,50 ₺

Clonet

Banyo Temizleyiciler

Günün stresinin atıldığı ve bedenin arındırıldığı banyoların hijyeni ve temizliği büyük önem taşır. Bakterilere sıkça rastlanan nemli ortamların temizliğinde özel temizlik malzemelerinin kullanılması gerekir. Seramik, cam, plastik ve ahşap gibi farklı yüzeylerin bir arada bulunduğu banyolar için nokta atışı ürünlere ihtiyacınız varsa, Rossmann'da yer alan banyo temizleyici ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Banyo Temizliğinde Hangi Ürünler Kullanılır?

Sürekli olarak buhar, nem, kireç gibi faktörlere maruz kalan banyolar için spesifik olarak üretilen, farklı özellikte ürünler bulunur. Banyo temizliğinde çekpas, uzun ya da kısa saplı fırça, sünger çeşitleri gibi gereçler kullanılır. En iyi sonuçları almak için banyo yüzey temizleyici sprey, kireç çözücü, köpük banyo temizleyici ve küf temizleyici gibi temizlik malzemeleri işleme dahil edilir. Maksimum faydanın sağlanması için yüzeylerin özelliklerine, leke ve kir cinsine göre sarf malzemelerinin seçilmesi gerekir. Araç ve gereçlerin de banyo yüzeylerine uygun olmasına özen göstermek oldukça önemlidir. 

Tuvalet Banyo Temizleyici Ürün Çeşitleri

Evde, çalışma alanlarında ya da işletmelerde hijyen sağlanması gereken alanların başında tuvalet ve banyolar gelir. Temizlik ürünleri arasında tuvalet ve banyo temizliği için özel olarak üretilmiş malzemeler bulunur. Fırça ve bez çeşitlerinin yanı sıra özellikle klozet temizliğinde kullan-at temizlik ürünleri öne çıkar. En iyi sonucu almak için yüzeye uygun sprey, jel ya da köpük formundaki temizlik malzemelerini kullanmak gerekir. Talimatlara uygun biçimde, önerilen sürede bekletilerek kullanılan temizleyiciler fayda sağlar. Temizlik sırasında eldiven kullanmak, göz ile ürünlerin temasından kaçınmak ve ortamı havalandırmak istenmeyen reaksiyonların önüne geçer.

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Kullanışlı ve pratik yapıları ile duşakabinler banyolarda en sık kullanılan tasarımlar arasında bulunur. Duş esnasında banyodaki diğer yüzeylere su sıçramasını önleyen bu düzenekler sık kirlenen bölgelerin de başında gelir. Suyun en çok temas ettiği yüzeylerden olduğu için su lekesi ve kireçlenmelerin oluşması kaçınılmazdır. Duşakabin temizliği yaparken materyalinin belirlenmesi ve ona göre bir duşakabin temizleyici seçilmesi gerekir. Temizlik sırasında cam, polistren ya da temperli yüzeylerin zedelenmeden arındırılabileceği ürünlerin tercih edilmesi önerilir. Kullanılacak ürün uygulandıktan sonra menteşe ve ray kısımlarına da etki etmesi için bekletilerek ılık su ile durulanır. Ardından iz bırakmayan mikrofiber bir bez yardımı ile kurulanarak duşakabin temizliği tamamlanır.

Küvetler İçin Hijyenik Temizlik Önerileri

Banyoların bir diğer sevilen tasarımı olan küvetlerin temizliğini kolayca gerçekleştirebilmek için birkaç püf noktası ve temizlik malzemesi kullanmak yeterlidir. Uzun süre ovalama ve fırçalama gerektirmeyen, güçlü formüllere sahip yüzey temizleyiciler uygulanır. Beş dakika bekleme süresinin ardından hafif bir sünger yardımı ile kalıntılar alınır ve alan durulanır. Son bir kez daha durulama yapıldıktan sonra küvet kullanıma hazır hale gelir. Temizlik maddeleri kullanımının ardından banyoların iyice havalandırılması önerilir.

Küf ve Kireç ile Baş Etme Yöntemleri

Çok fazla nemin bulunduğu banyo gibi ortamlarda kaçınılmaz bir durum olan küf oluşumu, kötü görünüm ve kararmalar dışında insan sağlığı için de oldukça zararlı etkilere sahiptir. Küf oluşumu kaçınılmaz olsa da küf temizleyici ürünler, yüzeylerin kısa sürede bu problemden arındırılmasına yardımcı olur. Diğer bir azılı leke olan kireç ise suyun geçtiği her yüzeyde zamanla birikerek hem görsel hem de hijyenik açıdan sorun teşkil eder. Kireç çözücü ve önleyici spreyler, jel ve köpükler musluk, seramik cam ya da farklı yüzeylerde kullanıma uygun biçimde üretilir. Bu gibi ürünler ile banyolarda küf ve kireç ile baş etmek kolaylaşır. Temizlik yapılırken iki farklı ürünün kesinlikle karıştırılmaması gerekir ve banyo yüzey temizleyici kullanmadan önce yüzeye zarar verip vermeyeceğinin tespit edilmesi önem taşır.

Temizlik Gereçleri İle Derinlemesine Temizlik 

Tüm işlemlerde olduğu gibi temizlik işleminde de sarf malzemeleri haricinde kolaylaştırıcı araç ve gereçler kullanılması gerekir. Ergonomik tasarımları ile bu ürünlerin başında çekpas, paspas, saplı ve sapsız fırça gibi araçlar gelir. Yüzeylere daha yakından müdahalede bulunulmasını sağlayan süngerler, teller ve lifler de hijyene özen gösteren kullanıcıların beğenisine sunulur. Yüzeylerin kurulanması, cam ve aynaların temizlenmesi için özel bezler, mikrofiber ürünler, iz bırakmayan pamuklu dokular ve kullan-at bez gibi çeşitler de temizlikte en iyi yardımcılar arasında görülür.

Banyo Temizleyici Sprey Nasıl Kullanılır?

Temizleyici spreyler kullanım kolaylığı ve etkileri ile gözde temizlik ürünleri arsında bulunur. Spreyin kullanımında ise uygulanacağı yüzeye sıkılıp tavsiye edilen süre boyunca bekletilmesi gerekir. Temizlik sıvısı yüzeydeki tüm alanlara işledikten sonra yüzeyin çizilmeden hafifçe silinmesi yeterli olur. Zorlu lekeler için daha uzun bekleme süresi ve ovalama yapılması da temizliği kolaylaştıran işlemler arasında yer alır. Banyo spreyi kullanırken spreyin solunmamasına dikkat edilmeli ve çok sıcak su ile durulama işlemi yapmaktan kaçınılmalıdır.

Banyo Temizliği İçin Pratik Uygulama Önerileri

  • Lekelerin sebebini belirleyin ve özel olarak o leke için üretilmiş ürünler tercih edin.
  • Su giderine yakın yüzeyleri temizlik malzemelerinden arındırırken doğrudan su ile durulayıp kurulama işlemi yaparak zaman kazanın.
  • Cam ve ayna gibi parlak yüzeyler için kullanacağınız bezlerin iz bırakmayan özellikte olmasına dikkat edin.
  • Sprey, jel ya da köpük formundaki temizleyicilerle temizlik yapacağınız zaman, ürünü yüzeye sıktıktan sonra bir süre bekleyebilir ve fazla efor sarf etmenin önüne geçebilirsiniz.

Temizlik işlemini kolay ve keyifli hale getiren, her yüzey ve alan için özel olarak tasarlanan temizlik araçları ile banyolarınızda maksimum hijyene kolayca ulaşabilirsiniz. Rossmann'da yer alan Domol, Cif ve Mr. Muscle gibi dünyaca ünlü yüzey temizleyici markalara ait ürünler arasından ihtiyacınıza uygun olanları hemen satın alabilirsiniz.