Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%28
Nivea Makyaj Temizleme Jeli Micellar Gül Suyu İçeren 150 ml

%28 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 28,90 ₺

Nivea
%25
Nivea Makyaj Temizleme Suyu Micellar Gül Suyu İçeren Süt&Tonik 200 ml

%25 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Nivea
%25
Nivea Makyaj Temizleme Suyu Micellair Çift Fazlı 400 ml - 1

%25 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Nivea
1 Alana 1 Bedava
Alterra Makyaj Temizleyici Sprey 50ml
%20
Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Jeli 200ml

%20 fiyatı 34,90 ₺

Special Price 27,90 ₺

Garnier
%24
Nivea Makyaj ve Yüz Temizleme Yağı Normal Ciltler İçin Nemlendirici 150 ml

%24 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 33,90 ₺

Nivea
%24
Nivea Makyaj ve Yüz Temizleme Yağı Kuru Ciltler İçin Besleyici 150 ml

%24 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 33,90 ₺

Nivea
%30
Isana Young Cilt Temizleme Pedleri Ekstra Güçlü 30'lu - 1

%30 fiyatı 9,99 ₺

Special Price 6,99 ₺

Isana Young
%36
Garnier Esas Bakım Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu  400ml

%36 fiyatı 27,90 ₺

Special Price 17,90 ₺

Garnier
%26
Nivea Makyaj Temizleme Suyu Micellair 400 ml - 1

%26 fiyatı 34,90 ₺

Special Price 25,90 ₺

Nivea
%22
Garnier Saf & Temiz Kusursuz  Makyaj Temizleme Suyu  400ml

%22 fiyatı 27,90 ₺

Special Price 21,90 ₺

Garnier
%50
Isana Young Temizleme Mendilleri 25'li

%50 fiyatı 9,99 ₺

Special Price 4,99 ₺

Isana Young
%40
Nivea Makyaj Temizleme Suyu Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı 400 ml

%40 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 23,90 ₺

Nivea
Alterra Tonik Misel Suyu 150 ml
19,99 ₺
Alterra
%31
Ziaja Makyaj Temizleme Toniği Keçi Sütü 200 ml

%31 fiyatı 32,99 ₺

Special Price 22,90 ₺

Ziaja
%50
Isana Young Temizleme Mendilleri 25'li

%50 fiyatı 9,99 ₺

Special Price 4,99 ₺

Isana Young
%37
Isana Cilt 2 Fazlı Yüz Temizleme Suyu Mavi Kantaron, Normal ve Kuru Ciltler 400 ml

%37 fiyatı 26,90 ₺

Special Price 16,90 ₺

Isana Cilt
%15
Simple Makyaj Temizleme Jeli Nemlendirici 150ml

%15 fiyatı 39,99 ₺

Special Price 33,90 ₺

Simple
%25
Neutrogena Makyaj Temizleme Suyu Hydro Boost Üç Etkili Miceller 400 ml

%25 fiyatı 39,99 ₺

Special Price 29,90 ₺

Neutrogena
%30
Ziaja Makyaj Temizleme Suyu Çift Fazlı 120 ml

%30 fiyatı 39,99 ₺

Special Price 27,90 ₺

Ziaja
%14
Simple Makyaj Temizleme Yağı - 1

%14 fiyatı 69,99 ₺

Special Price 60,00 ₺

Simple
%30
Diadermine Makyaj Temizleme Suyu Canlandırıcı 400 ml - 1

%30 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 31,50 ₺

Diadermine

Makyaj Temizleme

Cilt bakımında kullanılan ürünlerden etkin performans alabilmek için makyaj temizleme büyük önem taşıyor. Uzmanlar tarafından cildin günde en az iki kere uygun ürünlerle temizlenmesi tavsiye ediliyor. Özellikle makyaj yapılıyorsa makyajın ciltten tam anlamıyla arındırılabilmesine yönelik bir temizlik rutini belirlenmesi gerekiyor. Makyaj ürünlerinin doğru bir şekilde arındırılmaması gözenek tıkanıklığı ve akne gibi cilt sorunlarına davetiye çıkarıyor ve bu durum cildin erken yaşlanmasına neden oluyor.

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyaj temizliğinde izlenecek adımlar kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Ürün kullanım alışkanlıkları ve cilt yapısı gibi özellikleri dikkate alarak sizin için uygun olan temizlik rutinini belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımlara dikkat ederek cildinizi makyajdan doğru bir şekilde arındırabilirsiniz:

 • Cildinizi tanıyın ve ona uygun ürünler seçin. Makyaj temizliği için onlarca ürün bulunuyor. Bazı makyajlar yalnızca micellar su gibi temizleyicilerle çıkarılabilirken, bazı makyajlar daha yoğun ürünler kullanmayı gerektirebiliyor. Örneğin kuru bir cilde sahipseniz makyaj temizleme sütü gibi cildin kurumasına engel olan temizleyiciler seçebilirsiniz.
 • Makyaj kalıntıları gözden kaçan bölgelerde birikiyor. Temizliğe başlamadan önce yüz ve boynunuzun tamamen açıkta kaldığından emin olun, saçlarınızı arkaya doğru toplayın. Saç dipleri, çene altı ve boyun bölgesini temizlemeyi unutmayın.
 • Aceleniz varsa temizlik süresini kısaltmak için aynı anda tüm yüz için kullanılan ürünleri tercih edin.
 • Makyajı çıkarırken temizleme ürününü uyguladıktan sonra küçük dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapın.
 • Kullandığınız ürün durulama gerektiriyorsa yüz ve boyun bölgenizi iyice duruladığınızdan emin olun.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz çevresi yapısı itibariyle hassas bir temizleme işlemi gerektiriyor. Göz makyajını temizlerken aşırı hareketlerden kaçınmak, gözleri sertçe ovuşturmamak ve makyajı nazikçe çıkartmaya yardımcı ürünler kullanmak önem taşıyor. Seçilen makyaj temizleme pamuğu ne kadar yumuşaksa göz çevresinin tahriş olma olasılığı da o kadar azalıyor. Göz makyajını temizlerken aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Yeterli miktarda ürünü temizleme pamuğuna döktükten sonra pamuğu hafifçe gözlerinizin üzerinize koyun ve birkaç saniye bekleyin. Temizleme solüsyonları bekleme sırasında makyajı çözerek daha kolay çıkarılmasını sağlıyor. Aynı işlemi makyaj temizleme mendili için de uygulayabilirsiniz.
 • Göz makyajını yeterince temizlememek gözde tahriş ve kaşıntılara, kirpiklerin dökülmesine neden oluyor. Suya dayanıklı bir maskara kullandıysanız çift fazlı makyaj temizleme suyu kullanın.
 • Maskara ve göz kaleminizi kirpik diplerinden iyice arındırmak için bir kulak pamuğuna temizleme solüsyonunuzdan damlatın ve bu bölgeleri nazikçe temizleyin.

Suya Dayanıklı Makyajı Temizlemenin Püf Noktaları

Suya dayanıklı makyaj ürünleri suya, neme ve terlemeye karşı dirençli oldukları ve uzun saatler bozulmadan yüzde kalabilmeleri sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Bu malzemelerin temizliği içinse özel ürünler kullanmak gerekiyor. Suya dayanıklı makyaj malzemelerini temizlerken su bazlı ürünler yerine makyaj temizleme yağı gibi temizleyiciler kullanmak makyajın kolayca çıkarılmasını sağlıyor. Suya dayanıklı makyajı temizlemenin bazı püf noktaları ise şöyle:

 • Temizliğe gözlerden başlamak göz makyajındaki renkli ürünlerin tüm yüze yayılmasının önüne geçiyor. Dayanıklı makyaja uygun makyaj temizleme suyu ya da çift fazlı temizleyiciyi gözlerin üzerinde bir süre bekletmek tahrişlerin önüne geçiyor.
 • Terlemeye ve suya dayanıklı olan, cilt üzerinde sabitlenen fondöten gibi ten ürünleri makyaj temizleme yağı sayesinde kolayca çözünüyor. Ardından derin temizlik için makyaj temizleme jeli kullanımı tavsiye ediliyor.
 • Kalıcı rujları en kolay yoldan temizlemenin yolu yağ bazlı temizleyicilerden geçiyor.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Kullanılır?

Son dönemin popüler makyaj temizleme ürünlerinden olan makyaj temizleme suları misel su ya da micellar su gibi isimlerle karşınıza çıkıyor. Makyaj temizleme suları içerikleri nedeniyle ciltte ağırlık yapmazken formüllerinde yer alan çeşitli özlerle cilde bakım da yapıyor. Makyaj temizleme sularının farklı gereksinimlere ve cilt yapılarına uygun olmak üzere birçok alternatifi bulunuyor. Makyaj temizleme suyunu yeterli miktarda bir pamuğa döküp nazik hareketlerle makyajınızı çıkarmanız mümkün oluyor. Kuru bir cilde sahipseniz nem veren, suya dayanıklı makyaj ürünleri tercih ediyorsanız çift fazlı, derin bir temizlik istiyorsanız arındırıcı etkili misel su çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Makyaj Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle cilt ve makyaj temizliğinin farklı şeyler olduğunu unutmayın. Makyaj yapılmasa bile cildin temizlenmesi cilt sağlığı için önem taşıyor.

 • Makyaj temizleyicinin cilt tipine göre seçilmesi ciltte oluşabilecek hassasiyet, kuruluk veya tahriş gibi olumsuz sorunları öteliyor.
 • Yoğun ve kalıcı makyajlar için günlük kullanılan ürünler yerine bu makyajlara özel olarak formüle edilmiş temizleyiciler makyajı zahmetsizce temizlemenizi sağlıyor.
 • Makyaj temizleme mendili kullanırken ilk aşamada yüzdeki tüm makyajı sildikten sonra gözden kaçan bölgeler için ikinci bir mendil kullanmak daha temiz bir sonuç almanıza yardımcı oluyor.
 • Makyaj temizleme sütleri kuru ciltler için nemlendirici görevi de görüyor. Yağlı ciltler için daha kuvvetli temizleyiciler fazla yağı gidererek yağ dengesini sağlamaya çalışıyor.
 • Çok fazla temizleyici ürün kullanmak daha derin bir temizlik sağlamıyor. Yeterli miktarda temizleyici alıp gerek görülmesi durumunda işlemi tekrarlamak yeterli oluyor.

Makyaj Temizleme Mendillerinin Pratikliğinden Faydalanın

Makyaj temizleme mendilleri tatillerde ve yolculuk sırasında, makyajınızı pratik bir şekilde bir an önce temizlemek istediğiniz zamanlarda işinizi kolaylaştırıyor. Bu mendiller cilt yapısına uygun farklı içerikler barındıran solüsyonlarla zenginleştiriliyor. Hassas ve kuru, karma ve yağlı ciltlere sahip olanların tercih edebileceği birçok alternatif bulunuyor. Makyaj temizliğinde kullanılan ve yüz için özel olarak üretilen mikrofiber temizlik bezleri ise makyaj kalıntılarını gidermenin yanında peeling etkisi de sunuyor.

Cilt bakım ürünlerinden daha çok verim almak ve çeşitli cilt sorunlarıyla karşılaşmamak için makyaj temizliğini aksatmamak cilt sağlığı açısından önem taşıyor. Birçok farklı markaya ek olarak Rossmann'ın kaliteli markalarından olan Isana ve Alterra’nın doğal makyaj temizleme ürünleriyle makyajınızı zahmetsizce temizleyebilirsiniz.