Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Babydream Bebek Güneş Kremi Çok Hassas Cilt 75 ml

%30 fiyatı 175,00 ₺

Special Price 122,00 ₺

Babydream
Babydream Güneş Spreyi Ekstra Hassas, 50+ Faktör 200 ml

%30 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 139,00 ₺

Babydream
Sebamed Sun Baby Spf 50 Spray 200 ml

%40 fiyatı 315,00 ₺

Special Price 189,00 ₺

Sebamed
Sebamed Sun Baby Spf 50+ Lotion 150 ml - 1

%40 fiyatı 289,00 ₺

Special Price 173,00 ₺

Sebamed
Sebamed Sun Baby Spf 50+ Krem 75 ml

%41 fiyatı 269,00 ₺

Special Price 160,00 ₺

Sebamed
Procsin Baby Güneş Kremi Spf 50 - 1

%50 fiyatı 109,00 ₺

Special Price 54,00 ₺

Procsin

Bebek Güneş Kremleri

Bebek cildine uygun doğal içeriklerle üretilen ve yüksek koruma faktörü sunan bebek güneş kremleri, yavrunuzu güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Güneş ışınları bazı bebeklerde alerjiye, hafif güneş yanıklarına ve tahrişlere neden olabilir. Bebeklerin narin ve ince yapılı cildi güneş ışınlarıyla temas edince zarar görebilir. Yavrunuza yüksek kaliteli bir bebek güneş kremi uygulayarak olası cilt sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz. Bebeğinizi ne zaman güneşe çıkarıp denize sokabileceğinizi ya da kaç aylık olunca güneş koruyucu ürün kullanabileceğinizi doktoruna danışarak öğrenebilirsiniz.

Bebek Güneş Koruyucu Ürünlerin Faydası

Bebeğinizi yaz aylarında açık havaya çıkarırken onun hassas cildini güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı korumanız gerekir. Bu amaçla geliştirilen güneş kremlerini, bebek güneş spreyi ve bebek güneş losyonu çeşitlerini kullanarak yavrunuzda oluşabilecek cilt tahrişlerini engelleyebilirsiniz. Güneş yanıklarının ve farklı cilt hastalıklarının oluşumunu önlemek için formüle edilen bebek güneş koruyucu ürünleri, güneşin zararlı ışınlarının cilde nüfuz etmesini önleyen ürünlerdir. Uzmanlara göre 6 aylıktan küçük bebeklerin doğrudan güneş ışınlarına maruz kalması sakıncalıdır. Bu dönemlerde bebeğinizi açık havadayken gölgede tutmanız, hafif giysiler ve şapka giydirerek korumanız gerekir. 6 aydan küçük bebeklere doktor önerisi olmadan güneş koruyucu ürün kullanmak doğru değildir.

Bebek Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebekler için formüle edilen güneş koruyucu ürünler krem, süt, losyon ve sprey formunda tasarlanan seçeneklerden oluşur. Rahat kullanılan ve hassas bebek cildine uygun doğal içeriklerle tasarlanan ürünlerdir. Yavrunuz için seçeceğiniz bebek güneş kremi çeşidini şu özelliklere dikkat ederek satın alabilirsiniz:

 • Ürün içeriğini incelemeden satın almayın. Renklendirici, parfüm, parafin, eterik yağlar ve PEG emülgatörler içermeyen ürünleri tercih edin.
 • Bebeğinizin narin cildini korumak için SPF 50+, UVA, UVB ve IR-A koruması içeren ürünleri satın almaya özen gösterin.
 • Mineralli bebek güneş kremi ve organik bebek güneş kremi çeşitlerine öncelik verin.
 • 50 faktör bebek güneş kremi gibi yüksek faktörlü ürünleri seçerek bebeğinize tam koruma sağlayın.
 • Seçtiğiniz ürünün gerekli kalite belgelerine sahip olmasına ve sertifikalı olmasına dikkat edin.
 • Bebeğinizi denize ve havuza sokacaksanız suya dayanıklı güneş kremlerini tercih edin.
 • E vitamini gibi besleyici ve cildi güçlendirici takviyeler içeren ürünleri almaya özen gösterin.
 • Yavrunuzun cildinde rahatsızlık yaratmayacak şekilde hızla emilen ve yapışmayan bebek güneş sütü çeşitlerini seçmeye dikkat edin.

Bebek İçin Güneş Kremi Nasıl Olmalı?

Bebeğiniz için kullanacağınız güneş koruyucunun içereceği özellikleri bebeğinizin doktoruna danışarak öğrenebilirsiniz. Duyarlı ve ince yapılı bebek cildine uygulayacağınız ürünün organik içeriklerle tasarlanmış olması büyük önem taşır. Vegan ürün olarak formüle edilen Babydream bebek güneş kremi ve Alterra güneş kremi bu konuda size yardımcı olur. Organik bebek güneş kremleri şu özellikleri sunar:

 • Bebek cildine uyumu, dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır.
 • UVA, UVB ve IR-A koruması içeren ürünlerdir.
 • Petrol türevi kimyasal madde, renklendirici ve parfüm içermez.
 • Bakım içerikli doğal yağ kompleksi ile formüle edilir. Hassas bebek ve çocuk cildinin korunmasına ve beslenmesine yardımcı olur.
 • Natrue sertifikalı güneş koruyucu ürün özelliği taşır.

Bebek Güneş Kremi Nasıl Sürülür?

Bebekler için koruma amaçlı tasarlanan güneş kremi ve güneş sütü gibi ürünleri, bebeğinizi güneşe çıkarmadan 30 dakika önce sürmeniz gerekir. Seçtiğiniz ürünü yavrunuzun tüm bedenine eşit oranda dağıtarak sürebilirsiniz. Kremi masaj yapar gibi yumuşak dokunuşlarla bebeğinizin cildine iyice yedirin. Güneş ışınları, gözenekli giysilerin üzerinden sızarak tüm cilde temas edeceği için koruyucu ürünlerin tüm vücuda uygulaması gerekir. Bebeğiniz için seçtiğiniz ürünün yeterli koruma faktörüne sahip olmasına ve doğal içeriklerle formüle edilmesine özen gösterebilirsiniz. Sadece deniz ve havuz kenarında değil güneşli açık havaya çıkarken de bebeğinize krem sürerseniz onu zararlı ışınlarına karşı koruyabilirsiniz.

Bebek Güneş Kremi Hangi Sıklıkta Kullanılmalı?

Doktorlar 6 aylıktan küçük bebeklere güneş kremi sürülmesini önermez. Bebeğinizi güneş ışınlarının yoğun olduğu ortamlara çıkarmadan önce doktoruna danışmanız ve önerilerini uygulamanız çok önemlidir. Uzmanlar 6 aylıktan küçük bebeklerin güneşe çıkarılmasını da uygun bulmaz. Henüz koruma bariyerleri gelişmemiş olan ince yapılı bebek cildi kolayca tahriş olabilir. Üç yaşından küçük bebeklerin, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması doğru değildir. Bir yaşından büyük bebekler için doğal içeriklerle tasarlanan koruma faktörlü güneş koruyucuları ihtiyaca uygun sıklıkta kullanabilirsiniz. Dermatolojik testlerden geçmiş saf içerikli güneş kremlerini seçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bebekleri Güneşten Koruma Önerileri

Uzun süre güneşe maruz kalmamak kaydıyla yüksek korumalı güneş kremleri, bebeğin cildini yanıklara ve zararlı güneş ışınlara karşı korur. İçeriğinde kimyasal bulunmayan, çinko oksit ve titanyum oksit ile formüle edilen organik içerikli kremleri kullanabilirsiniz. Ürünü, bebeğinizi açık havaya çıkarmadan önce yüz, burun, kulak gibi hassas bölgelerine ve tüm cildine uygulayabilirsiniz. Bunun dışında alacağınız diğer önlemler şunlardır:

 • Altı aylık olana kadar bebeğinizi güneşe çıkarmayın.
 • Bir yaş civarındaki bebeklerinizi güneşli havalarda gölgede tutmaya özen gösterin. Şemsiye ve ağaç gölgesi size yardımcı olabilir.
 • Yavrunuzu bebek arabasıyla gezdirirken siperliği indirmeyi ihmal etmeyin.
 • Uzun kollu, pamuk dokumalı, beyaz ya da açık renkli giysiler ile yavrunuzun bedenini koruyun. Hafif ve bol kesimli rahat kıyafetleri tercih edin.
 • Şapka kullanacaksanız bebeğin ensesini, boynunu, yüzünü ve başını koruyacak biçimde tasarlanan siperlikli ürünleri seçin.

Rossmann’da yer alan ve üstün Alman kalitesiyle üretilen Alterra ve Babydream bebek güneş kremi çeşitleri, doğal içeriklerle formüle edilen vegan ürünlerdir. Organik ürün özelliği taşıyan bebek kremi, bebek güneş spreyi ve bebek güneş losyonu seçeneklerini tercih ederek minik yavrunuzu güneşin zararlı etkilerine karşı koruyabilirsiniz.