Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Banyo Ürünleri
Sleepy Islak Temizlik Havlusu Doğal Organik Pamuklu - 1

%34 fiyatı 21,75 ₺

Special Price 14,25 ₺

Sleepy
Alouette Kutu Mendil 60'lı - 1
38,75 ₺
Alouette
Alouette Kağıt Mendil Çocuklar için, 4 Katlı 8*6'lı - 1

%15 fiyatı 14,75 ₺

Special Price 12,50 ₺

Alouette
Alouette Kağıt Mendil Geri Dönüşüm 10*15'li - 1

%17 fiyatı 29,75 ₺

Special Price 24,75 ₺

Alouette
Alouette Kağıt Mendil 10*15'li - 1

%17 fiyatı 29,75 ₺

Special Price 24,75 ₺

Alouette
Alouette Kağıt Mendil 10*30'lu - 1
44,50 ₺
Alouette
Alouette Kağıt Mendil 10*6'lı - 1

%15 fiyatı 14,75 ₺

Special Price 12,50 ₺

Alouette
Alouette Kağıt Mendil 100'lü - 1
26,75 ₺
Alouette
Alouette Kağıt Mendil 4 Katlı Hassas 15x10 - 1

%17 fiyatı 34,50 ₺

Special Price 28,75 ₺

Alouette
Activex Cep Boy Islak Mendil Hassas Ciltler 45 Adet - 1

%24 fiyatı 25,75 ₺

Special Price 19,50 ₺

Activex
Activex Cep Boy Islak Mendil 3x15 45 Adet - 1

%24 fiyatı 25,75 ₺

Special Price 19,50 ₺

Activex
Activex Antibakteriyel Islak Mendil 56'lı Hassas Koruma 56Adet - 1

%24 fiyatı 25,75 ₺

Special Price 19,50 ₺

Activex
Activex Antibakteriyel Islak Mendil 56'lı Aktif Koruma 56 adet - 1

%24 fiyatı 25,75 ₺

Special Price 19,50 ₺

Activex
Isana Deodorantlı Islak Mendil Hassas 12'li - 1

%31 fiyatı 23,50 ₺

Special Price 16,25 ₺

Isana
Sleepy Cep Mendili 3x15'li - 1

%33 fiyatı 10,75 ₺

Special Price 7,25 ₺

Sleepy

Kağıt ve Islak Mendiller

Kağıt ve ıslak mendiller, gün içinde en çok kullanılan kişisel hijyen ürünleri arasında ilk sıralarda yer alır. Son derece geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, elinizi ve vücudunuzu kısa sürede temizleyebilmenize yardımcı olur. Yemek yerken, dökülen bir şeyleri temizlerken, ellerinize bulaşan kirleri arındırırken rahatlıkla faydalanabileceğiniz ürünler, aynı zamanda çocuk sahibi ailelerin de vazgeçilmezleri arasındadır. Çocukların el, ağız ve vücut temizliklerinde sıklıkla kullanılan kağıt ve ıslak mendil çeşitleri, hayatınıza eşsiz bir kolaylık katmalarıyla da övgü toplar.

Kağıt Mendil Çeşitleri Nelerdir?

Kağıt mendiller mendil, peçete ve kağıt havlu gibi farklı türlere ayrılır. Bu türler arasındaki belirleyici fark, kullanılan selüloz yoğunluğu, mendilin kalınlığı ve kullanım alanıdır. Mendil tipindeki ürünler, anlık kişisel temizlik ihtiyaçlarınızı gidermeniz amacıyla tasarlanır ve ağırlıklı olarak küçük boyutlu paketlerde satılır. Yoğun bir yapıya ve yumuşak bir dokuya sahip olan mendiller, sıvı temasında kolayca deforme olmamaları sayesinde kişisel temizliğinizi rahatça gerçekleştirebilmenize olanak tanır. Kağıt peçete çeşitleri ise yumuşak dokulu ve kare formlu ürünler olarak genellikle yemek servisinde tercih edilir. Kağıt peçeteler, yemek kırıntılarını önleme amacıyla üretildikleri için sıvıyla temas ettirilmeden kullanılmaları gerekir. Kağıt havlular ise en yoğun dokulu kağıt mendil çeşitleri arasındadır. Son derece güçlü bir dokuya sahip olan kağıt havlular, isimlerinden de anlaşıldığı üzere öncelikli olarak sıvı temasına direnç gösterme amacıyla üretilir ve bu sebeple de son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kişisel hijyen işlemlerinde, el kurulamada, yemek servisinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz kağıt havlu çeşitleri, dileyen kullanıcılar için rulo formunda, dileyen kullanıcılar için ise kutu mendil şeklinde üretilir.

Islak Mendil Türleri Hangileridir?

Islak mendil çeşitleri Alouette, Activex, Mavi Beyaz ve Sleepy gibi farklı markalar tarafından üretilir ve hijyen açısından size büyük bir kolaylık sağlar. Yoğun bir sıvı içeriğine sahip olan ıslak mendil çeşitleri, bu sayede ihtiyaç durumunda su kullanmadan kolayca temizlenebilmenize olanak tanır. Çeşitli ıslak mendil markaları tarafından üretilen antibakteriyel ıslak mendil türleri ise bakteri oluşumunu önleyen yapıları sayesinde sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Çocuklar için üretilen modeller paraben, SLS, SLES gibi maddeler içermemeleri sayesinde çocuğunuzun cildi için güvenli bir yapı sergiler ve en küçük bebeklerde dahi güvenli bir şekilde kullanılabilir. Bebekler için üretilen ıslak mendil türlerinin bir bölümünde ise izotonik su tercih edilir. Bebek cildini kolayca korumanıza yardımcı olan izotonik sulu ürünler, özellikle alt değiştirme işlemlerinde tercih edilir ve pişik oluşumunu önleyen yapıları ile bebeğinizin sağlığına ve konforuna katkıda bulunur.

Kağıt ve Islak Mendil Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Kağıt ve ıslak mendil satın alırken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunur. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek sizin için en doğru ürünü nasıl seçebileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

 • Kağıt ve ıslak mendil satın alırken dikkat etmeniz gereken birinci nokta, ürünü hangi alanda kullanacağınızdır. Mutfak işlemleriniz ve yemek servisleriniz için ince dokulu peçeteleri, hijyen işlemleriniz için ise kalın dokulu kağıt havluları ve ıslak mendilleri tercih edebilirsiniz.
 • Kağıt peçete fiyatları, ürünlerin kalınlıklarına ve dokularına göre farklılık gösterir. Bu sebeple sizin için en ideal fiyatlı ürünü seçerken kağıt dokusuna da dikkat etmenizde yarar bulunur.
 • Islak mendil fiyatları, paket içeriğindeki ürün adedi arttıkça daha ekonomik bir hâl alabilir. Bu sebeple, daha çok üründen oluşan paketleri tercih ederek bütçenizi koruyabilirsiniz.
 • Suyla temas etmenizi gerektirecek işlemler için satın alacağınız kağıt mendil ve havluların dayanıklılık seviyesini önceden incelemeniz doğru tercihte bulunmanızı kolaylaştırabilir.
 • Çocuklarınız için satın alacağınız ıslak mendillerin çocuk cildi ve sağlığı için sakıncalı maddeler içerip içermediğini kontrol etmeniz, olası alerji sorunlarını önlemeniz açısından önemlidir. 

Kağıt Peçete Nasıl Katlanır?

Kağıt peçeteler, kolayca katlanabilmeleri sayesinde mutfaklarınızda ve sofralarınızda son derece şık sunumlara imza atmanıza yardımcı olur. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak siz de birbirinden etkileyici katlama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

 • Kağıt peçetelerinizi klasik sunumlar için kullanacaksanız sivri uçları birbirine gelecek şekilde ortadan katlayabilir ve bu sayede üçgen görünümlü peçeteler elde edebilirsiniz.
 • Peçetenizi misafirlere servis tabaklarının yanında verecekseniz diklemesine iki kez katlayarak dikdörtgen şeklinde sunabilir ve böylece servis tabağınızda alan tasarrufunda bulunabilirsiniz.
 • Renkli ve desenli peçeteler kullanıyorsanız katlama esnasında desenin dış yüzeye denk gelmesine özen göstererek sunumlarınızı zenginleştirebilirsiniz.
 • Çocuklar için hazırlayacağınız sunumlarda peçetelerinize kuş, kuğu, uçak gibi şekiller verebilir ve bu sayede çocuğunuzun iştahını artırabilirsiniz.

Islak Mendil Hangi Alanlarda Kullanılır?

Islak mendiller, kullanım alanı en geniş olan hijyen ürünleri arasında yer alır. Çok sayıda marka tarafından üretilen ıslak mendil çeşitleriyle aşağıdaki işlemlerin tümünü gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ellerinize ve yüzünüze toz, sıvı, yağ, kir bulaştığında ıslak mendillerden yararlanabilir, su ve sabun kullanmadan kendinizi kolayca temizleyebilirsiniz.
 • Yağlı yiyecekler tükettikten sonra ıslak mendillerden faydalanabilir, ellerinizi ve ağzınızı yoğun yağ birikiminden arındırabilirsiniz.
 • Islak mendillerin önemli bir bölümü, su ve sabunla gerçekleştirilecek asıl yıkama işleminden önce ön temizlik yapabilmeniz amacıyla üretilir. Bu sebeple ıslak mendil çeşitlerini dışarıdan aldığınız ürünlere ön temizleme işlemi gerçekleştirme amacıyla da kullanabilirsiniz.
 • Bebeğinizin altını uygun içeriğe sahip ıslak mendil çeşitleriyle temizleyebilir ve bebeğinizin mikroplardan arınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Eğer siz de birbirinden kaliteli kağıt havlu, peçete ve ıslak mendil çeşitleri satın almak ve kişisel hijyeninizde kusursuz bir seviyeye ulaşmak istiyorsanız, hemen Rossmann'da size sunulan seçeneklere göz atabilirsiniz. Dünyaca ünlü kozmetik markaları tarafından özenle üretilen modellerle hem kendinize hem de ailenize eşsiz bir hijyen sunabilir ve yüksek kalitedeki seçenekler sayesinde sağlığınızı da koruyabilirsiniz.