Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%50
For Your Beauty Yüz Temizleme Peeling Pedi

%50 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 9,99 ₺

For Your Beauty
%43
Isana Peeling Maske 3'in1 Gözenek Görünümü İyileştirici 150 ml - 1

%43 fiyatı 34,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

Isana
%52
L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Jeli 1 Adet

%52 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 29,90 ₺

L’Oréal Paris
%22
Nivea Arındırıcı Organik Pirinç Peelingi 75ml - 1

%22 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 34,90 ₺

Nivea
For Your Beauty Peeling Süngeri Bambu Özlü
19,90 ₺
For Your Beauty
%22
Nivea Pürüzsüzleştirici Organik Pirinç Peelingi 75 ml - 1

%22 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 34,90 ₺

Nivea
%25
Neutrogena Peeling Jel Skin Detox Serinletici 150 ml - 1

%25 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 33,50 ₺

Neutrogena
%19
Simple Gözenek Arındırıcı Peeling Skin Detox

%19 fiyatı 74,00 ₺

Special Price 60,00 ₺

Simple
%30
Neutrogena Peeling Jel Visibly Clear - 1

%30 fiyatı 43,90 ₺

Special Price 30,90 ₺

Neutrogena
%41
Alterra Dudak Peelingi 4.8 gr - 1

%41 fiyatı 36,90 ₺

Special Price 21,90 ₺

Alterra
%30
Neutrogena Peeling Jel Pembe Greyfurt ve C Vitamini - 1

%30 fiyatı 43,90 ₺

Special Price 30,90 ₺

Neutrogena
%26
Neutrogena Peeling Jel Hydroboost - 1

%26 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 40,90 ₺

Neutrogena
%40
Alterra Bioalg Peeling Kremi 50 ml - 1

%40 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Alterra
%30
Diadermine Temizleyici Peeling Acai Berry - 1

%30 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 37,90 ₺

Diadermine
%30
Neutrogena Canlandıran Yenileyici Peeling Bright Boost - 1

%30 fiyatı 67,00 ₺

Special Price 46,90 ₺

Neutrogena
%30
Diadermine Temizleyici Peeling Chia Seeds - 1

%30 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 37,90 ₺

Diadermine
%25
Neutrogena C Vitamini İçeren Peeling Cellular Boost - 1

%25 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 67,00 ₺

Neutrogena
%30
Neutrogena Peeling Jel Visibly Clear Pore & Shine - 1

%30 fiyatı 43,90 ₺

Special Price 30,90 ₺

Neutrogena
Online Özel
Ziaja Keçi Sütü Enzim Peeling - 1
Online Özel
Ziaja Sensitive Enzim Peeling - 1
%16
Simple Peeling Protect & Glow Işıltı & Temizlik - 1

%16 fiyatı 70,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Simple

Peeling

Cildinizi temizlemenize rağmen fondöten yüzünüzde pütürlü duruyorsa, bölgesel pullanmalar varsa, cildi ölü derilerden arındırmanız gerekir. Ölü derilerden arındırma işlemine peeling denir. Peeling cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olurken, kolajen üretimini tetikleyerek cilt esnekliğini artırmayı destekler. Düzenli cilt bakımının vazgeçilmez bir parçası olan peelingin pek çok faydası vardır. Peeling evde yapılan cilt bakımının parçası haline getirilebilir. Siz de cilt tipinize uygun ürünler kullanarak rahatlıkla evde peeling yapabilirsiniz.

Peeling Nedir?

Peeling, cildi üst tabakadaki ölü derilerden arındırarak temizlemeyi sağlayan bir bakım yöntemidir. Bu sayede kan dolaşımı hızlanır ve cilt daha aydınlık görünür. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte, ciltteki ölü deri birikimi artabilir. Bunu engellemek için düzenli bakım yapılmalıdır. Piyasada farklı türde peeling ürünleri bulunur. Partiküllü peeling ürünlerinin yanı sıra, süngerler, fırçalar ve keseler de aynı amaçla kullanılabilir. Partiküllü peelingler, içindeki şeker veya küçük parçacıklar yardımıyla cildin arınmasına yardımcı olur. Küçük partiküller yüz bakımı için uygunken, vücut bakımında büyük partiküllü ürünler tercih edilebilir.

Yüze Peeling Nasıl Yapılır?

 • Cilt tipine uygun yüz peeling ürünü fındık tanesi büyüklüğünde parmaklara alınır.
 • Cilt yumuşak ve yuvarlak hareketlerle ovulur. Çok uzun süre ya da sert ovulmamalıdır.
 • Ilık su ile cilt durulanır. Sıcak su kullanmak cildin hassaslaşmasına sebep olabilir
 • Yüz, temiz bir havlu ya da kâğıt havlu ile kurulanır.
 • Yüz, cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cilt nemlendirilir.

Vücuda Peeling Nasıl Yapılır?

Vücudu ölü derilerden arındırmak için en kolay yol sünger, fırça ya da kese kullanımıdır. Bunların yerine duşta kullanılan hoş kokulu vücut peelingleri de tercih edilebilir. Vücut için kullanılan peelinglerin yüzde kullanılmaması önemlidir. Vücudun bazı bölgeleri farklı bakıma ihtiyaç duyabilir. Ayaklardaki ölü deri daha serttir. Ayaklardaki sert deri için ponza taşı ya da topuk rendesi tercih edilebilir. Vücuttan daha hassas bir cilde sahip olan bikini bölgesi için kimyasal ürün kullanımı önerilmez. Bunun yerine peeling süngeri kullanılabilir.

Peeling Ne İşe Yarar?

Deri kendini sürekli yeniler ve tamir eder. Bu süreçte ölü deriler cilt üzerinde bir tabaka oluşturur. Düzenli peeling yapmak, bu tabakanın atılarak cildin pürüzsüz görünmesine ve cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur. Gözenekleri tıkayan ölü deriler temizleneceğinden, siyah nokta peeling yardımı ile azaltılabilir. Peeling makyajın güzel gözükmesi için de önemlidir. Ölü derilerden arınan ciltte, fondöten cildin kuru bölgelerinde birikmez ve daha eşit gözükür. Görsel faydalarının yanı sıra etkili cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Ölü tabakanın atılması sayesinde, serum ve krem gibi ürünler cilt tarafından daha etkili şekilde emilebilir. Kolajen üretimini tetikleyerek, kırışıklıkları önlemede destekleyicidir. Güneşlenmeden önce vücuda peeling yapmak, dengeli bronzlaşmaya yardımcı olur. Yaz sonunda peeling ile vücudu yıpranan deriden arındırmak, renk eşitsizliklerini önlemede yardımcıdır. Bacaklara düzenli yapılan peeling, kıl köklerindeki tıkanmaları engelleyerek daha pürüzsüz bir tıraş imkanı sunar. Bacaklarda oluşan küçük kıl dönmelerini engellemeye yardımcı olur.

Peeling Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Peeling günlük cilt bakımının bir parçası olmamalıdır. Çok sık uygulamak cildin hassaslaşmasına neden olabilir. Ne sıklıkla uygulanması gerektiği cilt tipine göre değişiklik gösterir. Hassas ciltler için haftada bir ya da iki kez peeling yapmak yeterlidir. Büyük parçacıklı peelingler hassas ciltler için önerilmez. Yağlı ciltler ihtiyaca göre haftada beş defaya kadar peeling uygulayabilir. Cildin tepkisini gözlemleyerek karar vermek en ideal yöntemdir. Normal ve karma ciltler için haftada iki ya da üç kez peeling yapmak yeterlidir. Cilt tipi ne olursa olsun, herhangi bir kızarıklık ya da iritasyon gerçekleştiğinde peeling kullanımına ara verilmelidir. İritasyon kısa sürede geçmezse doktora danışılmalıdır. Herhangi bir ilaç ya da akne ürünü kullanılıyorsa, peeling kullanmadan önce doktora danışılmalıdır.

Ne Zaman Peeling Yapılmamalı?

Aktif sivilce varsa fiziksel peeling yapmak, sivilcelerin iz bırakmasına sebep olabilir. Bu yüzden sivilce varsa peeling yapılmamalıdır. Ciltte açık yara ve kesik ya da güneş yanığı varsa peeling yapılması hassasiyeti artırabilir. Ciltte mantar ya da bakteriyel enfeksiyon varlığında peeling yapmak, enfeksiyonun daha da yayılmasına sebep olabilir.

Hassas Ciltler İçin Peeling Nasıl Uygulanmalı?

Hassas cilt için peeling ürünleri seçimi yapmak biraz zorlayıcı olabilir. Uygun olmayan ürün kullanımı iritasyona ve kızarıklığa sebep olur. Yine de hassas ciltlerin ölü derilerden arındırılması cilt sağlığı için faydalıdır. Peeling ürünleri cilde fazla baskı yapılmadan, kısa süreli uygulanabilir. Küçük partiküllü ve doğal içerikli ürünleri tercih etmek daha uygun olacaktır.

Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Fiziksel ve kimyasal olmak üzere iki farklı peeling çeşidi bulunur. Fiziksel peeling evde rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemken, kimyasal peeling doktor önerisiyle ya da özel merkezlerde uygulanmalıdır. Kimyasal peeling çeşitli asitler kullanılarak cildin üst derisinin atılmasına ve yeni derinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Güneş lekelerine ve erken dönem kırışıklıklarına karşı sıklıkla kullanılır. Ancak kimyasal soyma işlemi kontrolsüz yapıldığında cilde zarar verebileceğinden uzman kontrolünde yapılmasında fayda vardır. Güneşe karşı hassasiyet yaratacağından yaz aylarında uygulanması önerilmez.

Fiziksel peeling cildin fiziksel işlemlerle ölü deriden arındırılmasına yardımcı olur. Her mevsim rahatlıkla uygulanabilir. En eski ve çok bilinen fiziksel peeling yöntemi kesedir. Ancak kese, yüz gibi hassas bölgelerin kullanımı için uygun değildir. Yüz derisi ince ve hassas olduğundan özel bakıma ihtiyaç duyar. Yüz peelingleri küçük parçacıklı, deriyi yumuşakça soyan ürünlerdir.

Cilt tipinize uygun doğal içerikli peeling seçimini üstün Alman kalitesine sahip Isana ve Alterra markalarından yapabilirsiniz. Doğal içerikli peeling ürünlerini Rossmann’da bulabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine özel ürünler Rossmann’da sizleri bekliyor.