Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Ağız ve Diş Bakım
2. ürüne %50
Alterra Ağız Çalkalama Suyu 5 etkili bakım 450 ml - 1
2. ürüne %50
Colgate Ağız Bakım Suyu Plax Çay & Limon - 1
2. ürüne %50
Dentasave Ağız Çalkalama Suyu Klorheksidin 300 ml - 1
2. ürüne %50
Colgate Ağız Çalkalama Suyu Plax Green - 1
2. ürüne %50
Prokudent Ağız Bakım Suyu Ekstra Ferahlık Verici 500 ml - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Nane Aromalı - 1
2. ürüne %50
Colgate Plan Ağız Suyu Serin Nane 500 ml - 1
2. ürüne %50
Dentasave Ağız Bakım Suyu Çinko - 1
2. ürüne %50
Listerine Cool Mint Set - 1

%49 fiyatı 74,00 ₺

Special Price 37,75 ₺

Listerine
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Cool Mint - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Fresh Burst Ferah Nane - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Total Care - 1
2. ürüne %50
Colgate Ağız Suyu Optik Beyaz 250 ml - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Nane Aromalı - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Cool Zero - 1
2. ürüne %50
Dentasave Ağız Çalkalama Suyu Cistus - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Total Care - 1
2. ürüne %50
Colgate Ağız Çalkalama Suyu Ice Complete Care 500 ml - 1
2. ürüne %50
Colgate Ağız Çalkalama Suyu Serin Nane 100 ml - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Advanced White - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Advanced White Hafif Tat - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Stay White - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Hassasiyete Karşı - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Cool Mint - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Gargarası Total Care Zero - 1
2. ürüne %50
Parodontax Ağız Bakım Suyu Ekstra Ferah 500 ml - 1
2. ürüne %50
Colgate Ağız Çalkalama Suyu Nane Ferahlığı 250 ml - 1
2. ürüne %50
Colgate Ağız Çalkalama Suyu White & Charcoal 500 ml - 1
2. ürüne %50
Parodontax Ağız Bakım Suyu Nane Ferahlığı 500 ml - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Bakım Suyu Total Care - 1
2. ürüne %50
Listerine Ağız Bakım Suyu Advanced White Hafif Tat - 1
2. ürüne %50
Prokudent Ağız Bakım Suyu Young 12 - 1
2. ürüne %50
Alterra Ağız Temizleme Yağı 200 ml - 1
2. ürüne %50
Prokudent Ağız Bakım Suyu Yoğun Ferahlık Verici 500 ml - 1

Ağız Bakım Suyu ve Gargara

Ağız bakım suyu, ağız çalkalama suyu ya da gargara olarak geçen ağız temizleme suları, komple diş, diş eti ve ağız bakımının tamamlayıcı ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Ağız sağlığını tam anlamıyla koruyabilmek adına diş fırçası, diş ipi gibi ürünlerin yanı sıra ağız gargarası kullanmayı ihmal etmemek gerekiyor.

Ağız gargaraları içerisinde klorür ve fosfat gibi maddeler bulunuyor. Bu maddeler, ağız ve diş sağlığı için gerekli olan temizliğin etkili bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Ağız suları, aynı zamanda, temiz ve ferah bir nefese sahip olma amacıyla da kullanılıyor.

Ağız Bakım Suyu Özellikleri

Çoğu standart ve reçetesiz olarak alınabilen ağız bakım suları nefesi tazeleyici maddeler içeriyor. Bunun yanında; dişlerinde sararma sorunu yaşayanlar için diş beyazlatıcı etkili, ferah nefese sahip olmak isteyenler için nane, ada çayı ve papatya özlü, çocuklar için orman meyve aromalı ağız bakım suyu seçenekleri bulunuyor.

Ağız bakım suları; diş taşına, diş çürümesine, plak oluşumuna karşı dişleri korurken, diş minesine bakım yapıyor ve tazelenmiş bir nefes oluşmasına yardımcı oluyor. Günlük ağız, diş ve diş eti bakımı rutininizi etkili şekilde tamamlamanızı sağlıyor.

Piyasada bulunan pek çok ağız temizleme suyu alkol içerebiliyor. Bu yüzden, çocuklar ve alkol alımı ile ilgili problemi olanlar için alkolsüz ağız bakım suları öneriliyor. Diğer yandan, vegan ürün tercih edenler için Alterra marka vegan ağız bakım suyu da seçenekler arasında yer alıyor.

Ağız Bakım Suyu Nasıl Kullanılır?

Diş fırçanızla dişinizi en az iki dakika boyunca fırçaladıktan sonra bir kapak ölçüsünde ağza alınan ağız bakım suyu kullanılarak tüm ağza nüfus edecek şekilde en az 30 saniye gargara yapılması tavsiye ediliyor. Ağız bakım suları kullanıma hazır olarak satıldığı için sulandırmanıza gerek kalmıyor.

Ürünün tadına alışamamanız durumunda ise ürün miktarını veya çalkalama sürenizi kısaltmanız öneriliyor. İlk günlerde ağzınızı 10 saniye çalkalayabilir veya daha az miktarda kullanmaya başlayabilirsiniz. Zamanla ürünü kullanma talimatı doğrultusunda kullanmaya başlamak bu sorunu yaşayan kullanıcılar için ideal bir yöntem olarak sunuluyor.

Gargara Nasıl Yapılır?

Diş hekimleri ve uzmanlar tarafından günde iki defa ağız gargarası yapılması tavsiye ediliyor. Ağız içindeki sıvı yanlışlıkla nefes borusuna kaçabileceğinden gargara yaparken, başın çok fazla geriye doğru kaldırılmaması gerekiyor. Ağız bakım suyu ile gargara yapma ve ağız çalkalama işlemi şu adımlarla gerçekleştiriliyor: 

 • Ağız çalkalama suyu bir kapak ölçüde ağza alınır. 
 • Alınan ağız bakım suyu, ağız içi çevresinde tüm yüzeye temas edecek şekilde ağızda çalkalanır ve gargara yapılır.
 • En az otuz saniye sürmesi gereken çalkalama ve gargara işlemi sonrasında ağız bakım suyu tükürülür.
 • Ağız bakım suyu ile gargara yaptıktan sonra tekrar su ile çalkalama yapılmamalıdır.

Ağız Bakım Suyu Ne İşe Yarar?

Diş fırçalama sonrasında tam bir ağız bakımı sağlamak için devreye ağız bakım suları devreye giriyor. Ağız bakım suları; ağız kokularını gidermeye yardımcı olurken bakterilere, diş eti sorunlarına ve plaklara karşı koruma sağlıyor. 

Ağız bakım suyu dişlerde bakteri plağına neden olan zararlı asit bileşenlerine karşı koruma sağlayarak, diş problemlerini ekarte etmek üzere görev alıyor. Ağız bakım suları tek başına komple ağız temizliği sağlayamayacağı için günlük olarak ağız bakımı için diş fırçası ve diş ipi temizliği ile birlikte kullanılması büyük önem taşıyor. 

Gargara Ne İşe Yarar?

Sadece dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak, ağız içinde bulunan bakterilerin yok edilmesi için yeterli olmayabiliyor. Dişler, ne kadar fırçalanırsa fırçalansın, koku ve bakterilerin tamamen giderilmesi ve ağız hijyeninin tam anlamıyla sağlanması için ağız gargara suyu kullanmak büyük önem taşıyor. Gargara yapmak; diş eti çekilmesi, diş eti iltihabı, dişlerin sararması ve diş çürüklerine karşı da son derece etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Ağız bakım suları ile gargara yapmak; diş fırçasının ulaşamadığı noktalarda diş plaklarını, bakterileri ve diş çürüklerini önlemeye yardımcı oluyor. Diş üzerindeki sarı lekeleri temizlemeye yarayan, beyazlatıcı özelliği bulunan ve hassas dişler için kullanılan farklı gargara çeşitleri bulunuyor.

Ağız Kokusuna Karşı Ferah Bir Nefes

Sosyal ilişkileri sekteye uğratabilen, kişinin eş, aile ve arkadaşlık yaşamını etkileyen en önemli sorunlardan biri de ağız kokusu oluyor. Ter kokusu kadar insanların yaşamını kötü etkileyen ağız kokusunun çaresi hiç kuşkusuz ağzımıza ve diş bakımımıza verdiğimiz önemden geçiyor. Eğer diş çürüğü sorunu yoksa ve ağız kokusu yaşanıyorsa günde iki defa dişleri fırçalamayı ihmal etmemeli, diş ipi ve ağız çalkalama suyu kullanmalı yanı sıra ferahlatıcı ağız spreylerinden destek almanız faydalı bir çözüm olarak sunuluyor.

Dolgu ve protezlerinden alt kısımlarında çürük oluşup oluşmadığından emin olduktan sonra minik boyutlarıyla yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz ağız spreylerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Diş iyice temizlenmezse artıklar diş aralarında bakteri ve dolayısıyla sülfür oluşmasına neden oluyor. Ağzınızın içinde yeterince tükürük oluşmuyorsa da bu ağızda koku yapabiliyor.

Diyabet, boğaz iltihabı, hepatit, açlık, sinüzit, menopoz gibi hastalıklar ağza yeterince oksijen alınmamasına ve dolayısıyla tükürük bezlerinin iyi çalışmamasına sebebiyet verebiliyor. Sorunu iyi bir şekilde anladıktan sonra, naneli ve mentollü seçenekleriyle ulaşabileceğiniz ağız spreylerini kullanabilirsiniz.

Diş sağlığına yönelik önde gelen markaların ürettiği; Colgate ağız bakım suyu, Oral-B ağız bakım suyu, Dentasave ağız çalkalama suyu, Prokudent ağız bakım suyu ürünlerinin geniş seçenekleri bulunuyor. Ağız gargarası fiyatları ise ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Komple ağız bakımı için en önemli ürünlerden olan ağız bakım suyu çeşitleri arasından kendinize en uygun olanına Rossmann avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.