Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım

Seçiminizle eşleşen ürün yok.

Saç Düzleştiricisi

Düz saçlar özenli bir görünüme kavuşmak için zahmetsiz modeller arasında bulunuyor. Kendi kuaförü olmak isteyen kullanıcılar içinse kısa sürede pürüzsüz ve düz saçlara sahip olabilme imkanı sunan saç düzleştirici modelleri kurtarıcı görevi görüyor. Bu ürünler ile çok kısa sürede fönlü ya da şekillendirilmiş bir görünüm elde ediliyor. Yalnızca dalgalı saçları düzleştirmek için değil, farklı modeller yapmak ve zaten düz olan saçlara daha keskin bir görünüm vermek için de kullanılan saç düzleştirici fiyatları ve modelleri Rossmann'da kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?

Düzleştirme uygulamaları oldukça kolay adımlardan oluşuyor ve kullanıcılara süre kazandırıyor. Saç düzleştirici kullanma işlemine başlamadan önce saçların hafif nemli bir tarak ile taranmış ve karışıklıkların açılmış olduğuna emin olmalısınız. Tarama işleminin ardından ısı koruyucu ürünler ile saçın yüksek ısıdan olumsuz etkilenmesi ihtimalinin önüne geçebilirsiniz. Saçlarınızı yarım topuz modeli ile sabitleyip altta kalan kısımları kendi içlerinde küçük parçalara ayırın. Alt kısımlar sona erdikten sonra üstten uygulama yapacağınız tutam kadar saçı alıp kalan saçları toplu tutmaya devam etmelisiniz. Topuzda hiç saç kalmayıncaya değin bu işlemi uygulayıp en son sabitleyici ya da elektrik önleyici bir ürün kullanabilirsiniz. Tüm bu basit adımlar ile kuaförden çıkmış gibi bir görünüme yalnızca dakikalar içinde ulaşmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Modelleri Nelerdir?

Saç şekillendirmenin en sık kullanılan gereçlerinden olan düzleştiriciler, kullanım amaçları ve saç tiplerinin özelliklerine göre farklı boyut ve modellerde alıcıların seçimine sunuluyor. Saç düzleştirici tarak, maşa ya da fön fırçası gibi modeller en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Bu ürünlerde kullanılan seramik, titanyum, turmalin gibi materyaller de yarattıkları farklı etkilere göre değerlendirilip tercih ediliyor. Ayrıca elektriklenmenin önlenmesine yardımcı olan profesyonel teknolojiler de kullanımı kolaylaştırıyor. Plaka yüzeyler haricindeki kısımların üretildiği materyaller rahat kullanım için dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor. Saçlara en hassas işlemin uygulanması için ısı derecesinin küçük derece aralıklarla belirlenebileceği ürünler popüler seçimler içinde yer alıyor.

Saç Düzleştirici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç tipleri farklılık gösterirken bu saçlar için kullanılabilecek en uygun gereçler de değişkenlik gösteriyor. Saç düzleştirici seçilirken dikkat edilmesi gereken üç temel faktör saçın uzunluğu, kalınlığı ve arzu edilen model oluyor. Eğer kısa saçlarınız varsa ya da uygulamayı perçem, kakül gibi kısa alanlara uygulayacaksanız dar modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat uzun saçlar için uygulama yapacağınız zaman plaka genişliğini arttırarak seçim yapmanızda fayda bulunuyor. Eğer düz saçlıysanız ve ürünü yalnızca saçınızı düzeltmek için kullanacaksanız plaka genişliğini orta bir düzeyde seçerek zamandan kazanabilirsiniz. Saç tipine göre seçim yapılırken kuru saçlar için ısının tüm yüzeye eşit dağıldığı seramik plakalar, inatçı ve düzleşmeyen saçlar için titanyum, elektriklenmeye meyilli saçlar içinse iyonlu saç düzleştirici modellerine göz atabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Nasıl Temizlenir?

Sürekli kafa derisi ve saç bölgesine temas eden saç düzleştiricilerin temizlik ve bakımını yapmak gerekiyor. Öncelikle saç şekillendiricinizin tamamen soğuduğuna ve fişten çekildiğine emin olun. Önceden cihazın küçük köşelerine takılmış saç telleri varsa elinizle çıkartın. Alkolle nemlendirilmiş yumuşak bir bez yardımı ile plakaları silin. Daha önceden kalan krem, sprey ya da jel kalıntılarını narin hareketler ile yüzeyden temizleyin. Ardından nemli bir bezle düzleştiricinin diğer kısımlarını silerek kullanıma hazır hale getirin. Bu işlemleri yaparken bezinizin çok nemli olmamasına özen gösterin. Eğer lekeler kalıcı ve yağlı bir yapıda ise alkol miktarını biraz arttırabilir ve mikrofiber bir bezden yardım alabilirsiniz.

Saç Düzleştirici İle Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri

Saç düzleştiriciler isimlerinin aksine yalnızca saçı düzleştirme işlevinde kullanılmıyor. Eğer doğru teknikle kullanılırsa bazen bir maşa görevi ya da fütüristik bir modelin altyapısını oluşturan keskin çizgileri oluşturmakta kullanılıyor. Siz de düzleştiricinizi farklı işlevlerde kullanmak istiyorsanız, cihazın fonksiyonlarını iyi tanımakla işe başlayın. Eğer maşa biçiminde bir düzleştirici ise saçlarınızı plakaların arasına sararak bukleler yapabilir, doğal bir dalga görünümüne kavuşabilirsiniz. İstediğiniz sıra dışı bir topuz ve izli saç ayrımı ise yine zikzak biçimini verdiğiniz kısımları sabitleyerek topuz ya da yarım topuz modelleri deneyebilirsiniz. Saçın bir kısmının düz ve yalnızca yüz çevresini aydınlatan ışık çizgisindeki saçların hareketli olduğu modeller yapmak için de bu ürünlerden yardım alabilirsiniz. Yaratıcılığınız kullanarak birbirinden çarpıcı saç modelleri yaratabilirsiniz.

Saç Düzleştiriciyi Daha Etkili Kullanma İpuçları

  • Kullanmadan önce saçlarınızı mutlaka tarayın.
  • Doğru saç düzleştirici modelini belirleyin.
  • Saçları ısıdan korumak için ısı koruyucu ürünleri kullanın.
  • Boya tarağı gibi sivri uçlu bir tarak yardımı ile saçlarınızı ayırma işlemini kolaylaştırın.
  • Çok yüksek ısılardan ve saçı uzun süre ısıya maruz bırakmaktan kaçının.
  • Uygulama öncesi küçük bir tutamda deney yaparak saçınızın ne kadar süre ve hangi ısıya uygun olduğunu belirlemeyi unutmayın.

Profesyonel Düzleştirme İşlemi Nasıl Yapılır? 

Şekillendirme işleminden en iyi sonucu almak için elektriklenme ve düğümlerin önüne geçilmesi gerekiyor. Bunun için işleme başlamadan önce saçlarınızın kendi kendine kuruması ya da sıcak olmayan bir fön ısısında kurutulması öneriliyor. Bu şekilde elektriklenme ihtimali azaldığından daha iyi bir görünümün temeli oluşuyor. İşlem sırasında bulunduğunuz ortamın nispeten serin olması da saç elektriklenmesini azaltacağı gibi yüksek ısı ile terlemelerin meydana getireceği bozulmaların önlenmesine de yardımcı oluyor. Isıya karşı saçı korumak için uygulanan bakım ürünün kalın bir tarak ya da el yardımı ile saça yedirilmesi tavsiye ediliyor. En iyi görünüm için saçlarınızın doğal ayrımına dikkat etmeli, kesimin getirdiği eğimi göz önünde bulundurarak işlem yapmalısınız.

Kuaförden çıkmış gibi saçlara sahip olmak için aradığınız tüm saç düzleştirici modelleri Rossmann'da. Siz de dakikalar içinde istediğiniz saç modeline, evinizin konforunda kavuşmak için kaliteli ve işlevsel saç düzleştirici modellerini Rossmann'da bulabilirsiniz. Size uygun fiyat seçenekleri ile saç düzleştiricinizi seçin, bakımlı görünmenin pratik yolunu deneyimleyin.