Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Yumoş Ekstra Amber - 1

%12 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 42,00 ₺

Yumoş
Yumoş Extra Konsantre Yumuşatıcı Yabani Orkide ve Yasemin - 1

%8 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 44,75 ₺

Yumoş
Yumoş Spring Çiçek Bahçesi 500 ml - 1

%10 fiyatı 63,50 ₺

Special Price 57,00 ₺

Yumoş
Yumoş Spring Comfort 500 ml - 1

%10 fiyatı 63,50 ₺

Special Price 57,00 ₺

Yumoş
Yumoş Ekstra Yumuşatıcı Yasemin-Aloe Vera 1200 ml - 1

%19 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 38,25 ₺

Yumoş
Yumoş Ekstra Yumuşatıcı Kiraz-Badem 1200 ml - 1

%19 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 38,25 ₺

Yumoş
Yumoş Ekstra Yumuşatıcı Vanilya-Pamuk 1200 ml - 1

%19 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 38,25 ₺

Yumoş
Vernel Çamaşır Yumuşatıcısı Nergiz Çiçeği & Lavanta 1440 ml - 1

%20 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 37,50 ₺

Vernel
Vernel Yumuşatıcı Fresh Çiçek 1200 ml - 1

%15 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 39,75 ₺

Vernel
Domol Çamaşır Parfümü Mistik Çiçekler 210 gr - 1

%22 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Domol
Vernel Maksimum Yumuşatıcı Taze Gül 1.44 lt - 1

%20 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 37,50 ₺

Vernel
Vernel Maksimum Yumuşatıcı Sensitive 1440 ml - 1

%20 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 37,50 ₺

Vernel
Yumoş Ekstra Yumuşatıcı Lilyum 1440 ml - 1

%6 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 44,75 ₺

Yumoş
Vernel Yumuşatıcı Supreme Romance 1.2 lt - 1

%41 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 27,50 ₺

Vernel
Vernel Yumuşatıcı Supreme Elegance 1.2lt - 1

%41 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 27,50 ₺

Vernel
Vernel Yumuşatıcı Supreme Glamour 1.2 lt - 1

%41 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 27,50 ₺

Vernel
Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi Orkide Orkide - 1

%25 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 29,75 ₺

Yumoş
Vernel Yumuşatıcı Fresh Buz - 1

%15 fiyatı 46,75 ₺

Special Price 39,75 ₺

Vernel
Yumoş Jet Fresh Giysi Spreyi Lilyum - 1

%25 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 29,75 ₺

Yumoş

Yumuşatıcılar

Çamaşır yumuşatıcı ürünler, sahip oldukları içerik özellikleriyle çamaşır yıkama işlemlerinde en az deterjanlar kadar önemli rol üstlenir. Yumuşatıcılar, bebeklerinize özel ürünlerden, alerjen koruması sağlayan ürünlere kadar onlarca farklı çeşide sahiptir. Sanıldığı gibi sadece çamaşırları yumuşatmakla kalmayan ürün serileri; etkili bakım, uzun süreli koruma gibi pek çok işlemi yıkama anında gerçekleştirir. Dünyaca ünlü markalar tarafından geliştirilen yumuşatıcıları, Rossmann çamaşır temizliği kategorisinde inceleyerek dilediğiniz yumuşatıcıya sahip olabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Yumuşatıcı Nereye Koyulur?

Yumuşatıcı ürünler, çamaşır deterjanlarının sahip olduğu sıvı, toz ve jel kapsül formlarının aksine genellikle sıvı formlarda üretilir. Çamaşırlara daha rahat nüfuz etmelerini sağlayan bu formülleri, ürünlere klasik ya da akıllı makinelerde tek bir bölme üzerinden uygulanma imkanı tanır. Yumuşatıcılar, deterjan bölmelerinden farklı olarak miktarı ve ölçüsü belirlenerek ayrı bir alana eklenir. Klasik makinelerde bulunan yumuşatıcı bölmeler, kullanıcılar tarafından yıkanan çamaşır türüne göre eklenirken; akıllı makineler, hazneye doldurulan ürünü kendileri algılayarak kullanır. Birbirinden ayrı gözlere eklemek yerine aynı bölmeye eklenen yumuşatıcı ve deterjan çamaşır temizliğinde sorun yaşamanıza neden olabilir.

Konsantre Yumuşatıcı Nedir?

Konsantre yumuşatıcı, sıvı formdaki ürünlerin akışkanlık seviyelerinin azaltılarak daha yoğun kıvamlı yapılar kazandırılmasıyla elde edilir. Konsantre ürünler, klasik ürünlere göre daha az kullanılarak istenilen bakım, koruma ve yumuşaklığın elde edilmesini sağlar. Suda hemen çözünmeden dokulara işleyen konsantre formüller, giysilerinizin liflerinin daha yumuşak kalmasına destek olur. Sahip oldukları yoğun dokuları ile kullanıcıların tasarruf etmelerini sağlayan bu ürünler, aynı zamanda koku kapsüllerinin çok uzun süre kıyafetleriniz üzerinde kalmasına imkan tanır.

Çamaşır Makinesine Yumuşatıcı Ne Zaman Koyulur?

Akıllı ya da klasik teknolojiyle donatılan tüm çamaşır makinelerinde, yumuşatıcılar yıkama öncesinde kendine ait bölmeye eklenir. Yıkama programı, su sıcaklığı ve zaman ayarlaması yapıldıktan sonra eklenen yumuşatıcılar, işleme göre en doğru doz ayarlaması yapmanızda size kolaylık sağlar. Yıkama tercihine göre yapılan uygulamalar, yıkama işlemlerini verimli şekilde gerçekleştirmenize imkan tanır. Talimatlara uyarak yapılan kullanımlar, hem makinelerinizin hem de giysilerinizin korunmasına ve kullanım sürelerinin uzamasına katkı sağlar.

Konsantre Yumuşatıcı Nasıl Kullanılır?

Deterjan ve leke çıkarıcılarda olduğu gibi yumuşatıcı ürünler de kıyafetlerin türüne, kirlilik seviyesine ve yıkanan çamaşırın oranına göre ayarlanır. Çamaşır ve kirlilik ayarlaması yapılmadan az kullanıldığında istenilen pürüzsüzlük ve yumuşaklık elde edilemezken; çok kullanıldığında da kumaşın nem emme özelliğinin kaybolmasına neden olabilir. Yıkama alışkanlıklarınız yumuşatıcı kullanımına belirli standartlar getirse de, en doğru kullanım şekli yumuşatıcı markaları tarafından belirlenen talimatlara uyulmasıdır. Ürünlerin talimatlarında belirtilmediyse hiçbir yumuşatıcı, kendisine ait bölme dışında doğrudan çamaşırlara temas ettirilmemelidir. Aksi takdirde yumuşatıcı lekelerinin yarattığı sorunlara maruz kalabilirsiniz.

Yumuşatıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Yumuşatıcı lekesi, yıkama işlemi için makinelerin kapasitesinden fazla doldurulması sonucu etkili durulama yapılamaması ya da yıkama işlemi sırasında su ve elektrik kesintisi gibi bekleme kaynaklı nedenlerle gerçekleşir. Yumuşatıcıların yoğun özlerinin suyla çözünememesi sonucu oluşan bu lekeler, pratik uygulamalarla ortadan kaldırılır. Oluşan lekenin çözünmesi için kıyafetin dokusuna göre ılık ya da soğuk suda bekletmek, kısa süreli elde ovalamak sorunu çözebilir. Sadece su ile giderilemeyen leke oluşumları, klasik el sabunu, birkaç damla şampuan veya leke çıkarıcı kullanılarak tamamen giderilir. 

Etkili Bir İşlem için Hangi Yumuşatıcı Çeşidi Kullanılmalıdır?

Çamaşır yıkama işleminin olmazsa olmazı olan yumuşatıcılar, klasik ve konsantre içerikleri ve kıyafet türüne göre hazırlanan onlarca farklı öze sahip ürünlerdir. Genellikle beyaz ve renkli çamaşır ayrımı olmadan kullanılan yumuşatıcı çeşitleri, kullanıcı ihtiyaçlarına göre belirli şekillerde uygulanır.

 • Bebek yumuşatıcı çeşitleri; hassas ciltlere sahip bebeklerin kıyafetlerinin yıkanmasında kullanılır.
 • Özellikle nevresim, havlu gibi çamaşırların uzun süre kokularını kaybetmemeleri için çamaşır parfümü tercih edilir.
 • Parfüm ya da bitki özlerine alerjisi olanlar, hipoalerjenik ürünlerle istedikleri yumuşaklığı elde edebilir.

Çamaşır Parfümü Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kalıcı yumuşatıcı olarak geliştirilen çamaşır parfümü, çamaşırlarınızın uzun süre ferah ve taze kalmasını sağlar. Sıvı ve kapsül formlarda üretilen parfümler, standart yumuşatıcılar gibi gözlere eklenerek ya da doğrudan çamaşırların arasına koyularak kullanılabilir. Üstün Alman kalitesini sizlere yaşatmak için Rossmann çamaşır temizleyici koleksiyonuna eklenen Domol çamaşır parfümü, uzun süren taze ve hoş kokuları gerçeğe dönüştürülmesine yardımcı olur. Suda kolayca çözünerek koku özelliklerini yansıtan çamaşır parfümleri, mikro fiber ürünler ile spor kıyafetlerinde de güvenle kullanılabilir.

Yumuşatıcı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanıcılar tarafından çamaşırların yumuşak olması ve güzel kokması için tercih edilen yumuşatıcılar bu özellikleri dışında pek çok kolaylığı yaşamanıza destek olur.

 • Her türlü çamaşırda kırışıklıkları gideren yumuşatıcılar, ütüleme işlemlerinin daha kolay ve pratik olmasına katkı sağlar.
 • Makinede yıkamak istemediğiniz hassas çamaşırları elde yıkarken kullanacağınız yumuşatıcı, lekelerin kıyafet dokularına zarar vermeden çıkarmasına yardımcı olur.
 • Güzel kokan yumuşatıcı çeşitleri, çamaşırların renklerinin canlılığını koruyup dokularına bakım yaparak, onları daha uzun süre kullanmanıza imkan tanır.

Profesyonel Deneyim için Uygun Yumuşatıcı Seçimi

Türkiye ve dünyada oldukça popüler olan Yumoş, Vernel ve Domol gibi markalar, tüketici isteklerine göre onlarca farklı ürüne hayat verir. Doğal kaynakların korunmasına destek olan konsantre özlü, geri dönüştürülen ambalajlı ve daha az su ile çözünen ürünler, size uygun ürünü seçmenizi kolaylaştırır. Ürünlerin sahip olduğu kalıcılık süresi, konsantre formlar gibi özellikleri, yumuşatıcı fiyatları üzerinde öne çıkan etmenlerdir. Çamaşır yıkama işlemlerinizi kolaylaştıran ürün ailesi, Rossmann kategori detaylarında aradığınız tüm özellikleri inceleme fırsatını size sunar.

Çamaşırlarınız için en iyi özellikleri, doğaya duyarlı formüllerle destekleyen üretici markalar, farklı bitki özlerinden elde edilen ürünleri özel ambalajlarda sizlerle buluşturur. Parfümsüz, konsantre, alerjen ve parfümlü yumuşatıcı çeşitlerini avantajlı fiyat seçenekleri ile satışa sunan Rossmann, dünyaca ünlü markalara pratik şekilde sahip olmanıza katkı sağlar.