Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Procsin Bronzlaştırıcı Yağ 110 ml - 1

%50 fiyatı 190,00 ₺

Special Price 95,00 ₺

Procsin
Hawaiian Tropic Güneş Yağı Coco Dark Oil 200 ml - 1

%40 fiyatı 240,00 ₺

Special Price 144,00 ₺

Hawaiian Tropic
Hawaiian Tropic Güneş Yağı Dark Tan Oil Spf 2 200 ml - 1

%50 fiyatı 268,00 ₺

Special Price 134,00 ₺

Hawaiian Tropic
Hawaiian Tropic Güneş Yağı Spreyi Spf 15 200 ml - 1

%40 fiyatı 348,00 ₺

Special Price 209,00 ₺

Hawaiian Tropic
Hawaiian Tropic Bronzlaştırıcı Yağ Sprey Spf 8 200 ml - 1

%40 fiyatı 320,00 ₺

Special Price 193,00 ₺

Hawaiian Tropic
Hawaiian Tropic Bronzlaştırıcı Yağ Sprey Spf 10 200 ml - 1

%40 fiyatı 348,00 ₺

Special Price 209,00 ₺

Hawaiian Tropic
Hawaiian Tropic Güneş Yağı Spreyi Spf 20 200 ml - 1

%40 fiyatı 369,00 ₺

Special Price 221,00 ₺

Hawaiian Tropic
Eda Taşpınar Güneş Sprey Bronzing Bomb 200 ml - 1
200,00 ₺
Eda Taşpınar
Eda Taşpınar Yoğun Bronz Sprey 200 ml - 1
125,00 ₺
Eda Taşpınar
Eda Taşpınar Yoğun Bronz Yağ 200 ml - 1
99,00 ₺
Eda Taşpınar
Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Yağ 2 SPF Coco 200 ml - 1

%50 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 99,00 ₺

Garnier
Bebak Bronzlaştırıcı Güneş Bakım Kremi Havuç Özlü, Yoğun Bronzluk 100 ml

%40 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 28,50 ₺

Bebak
Bebak Bronzlaştırıcı Güneş Bakım Kremi Kakao Özlü, Yoğun Bronzluk 100 ml

%40 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 28,50 ₺

Bebak
Sunozon Güneş Yağı Sprey SPF 15 Normal Ciltler İçin 150 ml
159,00 ₺
Sunozon
20 TL üzeri Alışverişinize
55,00 TL
Sunozon Güneş Spreyi Transparent SPF 30 200 ml - 1

%53 fiyatı 169,00 ₺

Special Price 79,00 ₺

Sunozon

Güneş Yağları

Yaz aylarında, günün doğru saatlerinde güneşlenmek ve cildin güneş ışınları ile yeteri miktarda temasını sağlamak cilt sağlığı, metabolizma faaliyetleri ve bağışıklık konusunda tüm yıl destek oluşturacak etkilere sahiptir. Bununla birlikte eklem ve kemik sağlığı için de D vitamini içeren güneş ışınları, olumlu sonuçlar ortaya çıkarır. 

Sağlık unsurunun yanı sıra doğru güneşlenmek, kusursuz ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak için de etkili bir yöntemdir. Güneşlenme sırasında cildi güneşin olumsuz etkilerinden korumak içinse besleyici ve bronzlaştırıcı güneş yağları kullanıcıların en önemli yardımcıları arasında yer alır. Yağlara ek olarak güneş kremleri, güneş sonrası losyon ve spreyleri, nemliliği dengeleyen güneş sütü çeşitleri de tercih edilebilecek ürünlerdendir. Güneşe maruz kalan cildinizi ışınların olumsuz etkilerinden korumak ve olumlu içerikleri en doğru biçimde cilt ile bir araya getirmek için kullanabileceğiniz bu ürünleri kış aylarında ve kayak tatillerinde de kullanmayı seçerek cildiniz için her mevsimde en doğru kararı verebilirsiniz. Rossmann'da bulabileceğiniz fark yaratan ürünler sayesinde mükemmel bir bronzluğa kavuşurken cilt sağlığınızı da koruyabilirsiniz. 

Güneş Yağı Ne İşe Yarar?

Güneş ışınları, pek çok açıdan insan sağlığına fayda sağlasa da bazı noktalarda korunulması gereken olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu etkilerden cildinizi uzak tutmak için ise yüksek faktörlü koruma içeren bronzlaştırıcı güneş bakım kremi ve yağları size işlevsel seçenekler sunar. Güneş yağları içeriğindeki bileşenler sayesinde cildi güneşten koruyan ve dengeli bir bronzlaşma rutini sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler yağ içerikleri ile cilt gözeneklerinden alt katmanlara kadar nüfuz ederek yoğun bir nemlenme hissi yaratır. Ciltteki renk pigmentlerinin eşit bir biçimde koyulaşmasına da yardımcı olarak kusursuz görünümü ortaya çıkarır. Koruyucu güneş yağları bronzlaştırıcı bileşenlere ek olarak UV koruması için özel içerikler ile zenginleştirilir. Bu sayede güneşlenemeden sonra oluşabilecek cilt lekeleri, kuruluk hissi ya da tahriş gibi sorunların önüne geçilmesi mümkün hale gelir. 

Güneş Yağı Ne Zaman Sürülür?

Güneş yağı çeşitleri bronzluk, koruyuculuk, istenilen renk tonu ve cilt yapısı gibi özellikler ile çeşitlendirilen ürünlerdir. Aynı zamanda kıvam ve formları ile farklı kullanım özelliklerine sahip bu ürünler güneşe çıkmadan önce, güneşlenme sırasında ve güneşlenme sonrasında etki edecek farklı özellikler sunar.

  • Daha koyu bir cilt rengi yakalamak için havuç, kakao, zeytinyağı gibi içerikler ile zenginleştirilen bronzlaştırıcı güneş yağı çeşitleri güneşlenme sırasında uygulandığında en etkili sonuçları verir. Hassas bir cildiniz varsa bu ürünlerin koruyucu krem ile bir arada kullanılması tavsiye edilir. 
  • Güneşlenme sırasında cildin nem dengesini korumak için aloe vera, badem yağı gibi özler ile desteklenen ürünler güneş sonrası kullanım için de uygundur. 
  • Formları sayesinde cilde kısa sürede nüfuz eden güneş sütü ve sprey çeşitleri, cildi güneşe hazır hale getirmek için kullanılabilecek ürünler arasında yer alır.

Güneş yağı kullanımının yoğunluğu ve sıklığına göre cilt üzerindeki etkileri de çoğalır. Aynı zamanda cilt tipinize uygun bir ürün seçerek leke ve sivilce oluşumlarının önüne geçmek de mümkündür. Bununla birlikte kol, bacak ve gövde gibi vücut kısımlarına özel ürünler kullanmak, yüz için ise farklı içerikleri ile özelleştirilmiş güneş krem ve yağlarını tercih etmek de sorunsuz kullanım için en doğru seçimlerdendir. Garnier, Nivea, Sun Ozon gibi ünlü markaların Rossmann ayrıcalıkları ile bulabileceğiniz ürünlerini yazlık cilt bakımı rutininize ekleyebilirsiniz. 

Güneş Yağı Nasıl Kullanılır?

Güneş yağlarının kullanım zamanları ve çeşitleri gibi kullanım biçimleri de etkileri için önemli bir unsurdur. Kullanım biçiminin belirlenmesi içinse cildin gereksinimlerinin doğru olarak saptanması önem taşır. Cilt tipi için seçilen uygun ürün krem, yağ ya da bronzlaştırıcı güneş spreyi olarak tercih edilebilir. Bu ürünlerin kullanımı sırasında ise cilde belli aralıklar ile uygulama yapılması ve kan dolaşımını arttırarak masaj yolu ile işlemin gerçekleştirilmesi ürünlerin olumlu etkilerini iki kat arttıracak etkenlerdendir. Kullanım için büyük kolaylık yaratan güneş yağı sprey formları güneşlenme sırasında kuruluk hissi ortaya çıktıkça uygulanabilir. Daha yoğun kıvamlı yağ ve losyonlar ise güneşlenmenin başında, ortasında ve sonunda yeteri miktarda uygulanır. Bu sayede cilt tonunun eşit bir şekilde bronza dönmesi mümkün hale gelir. Yağın uygulandığı bölgelerde güneş lekelerinin meydana çıkmaması için güneş sonrası losyonların duştan önce ve sonra uygulanması önemlidir. Güneş ışınları ile beslenen cildin güneş sonrası ürünler ile de desteklenmeye devam etmesi sizin için en kusursuz sonuçları ortaya koyar. 

Bütün bunlarla birlikte hangi formda olursa olsun, güneş yağı kullanımının birtakım rutinleri bulunur. Bu rutinler ise kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Bronzlaştırıcı güneş yağı uygulamasından hemen önce çok yağlı olmayan bir ürün ile cildinizi nemlendirin. 
  • Bacak, kol, göbek ve sırt gibi geniş vücut kısımlarında güneşlenmeden önce açık yaralar oluşturacak uygulamalar yaptırmaktan kaçının. Eğer cildinizde yara izleri bulunuyorsa bu bölgeler için özel olarak üretilen yara kapatıcı kremler tercih edebilirsiniz. 
  • Yüzünüz için özel bir ürün kullanın ve bu ürünün cilt yapınıza zarar vermeyeceğinden emin olun. 
  • Güneşe çıkmadan hemen önce koruyucu içerikleri bulunan bir yağ ya da krem kullanın. Yağlanma sürecinde de cildinizi güneşin olumsuz etkilerinden koruyun. 
  • Yağı vücudunuzun her bölgesine eşit bir biçimde dağıttığınızdan emin olun. 
  • Havuz ve deniz suyu ile bir araya geldiğinde akmayacak ve cildinizde alerjik reaksiyonlar ortaya çıkarmayacak ürünler tercih edin. 

Siz de güneşten en iyi şekilde faydalanmak ve bronz güzelliğin keyfine varmak isterseniz kendiniz için en doğru ürünleri Rossmann'da bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların en seçkin ürünlerini uygun güneş yağı fiyatları ile alabilir, yaz - kış fark etmeksizin cildinizi ve güzelliğinizi koruyabilirsiniz!