Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Erkek Bakım
Egos Jöle Extra Sert - 1

%50 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 42,50 ₺

Egos
Egos Krem Jöle 150 ml - 1

%50 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 26,75 ₺

Egos
Egos Jöle Islak & Sert - 1

%50 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 42,50 ₺

Egos
Egos Jöle Islak ve Sert - 1

%50 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 29,75 ₺

Egos
Egos Jöle Ultra Güçlü Tutuş 250 ml - 1

%50 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 29,75 ₺

Egos
Alterra Şekillendirici Jöle Organik Papaya & Bambu Ekstresi İçeren 150 ml - 1

%40 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Alterra
Isana Men Styling-Jel Power 5 150 ml

%20 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

Isana Men
Isana Jöle Ultra Sert 150 ml - 1

%40 fiyatı 49,50 ₺

Special Price 29,50 ₺

Isana
Isana Hacimlendirici Fön Spreyi 150 ml - 1

%44 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 50,00 ₺

Isana
Hobby Style ve Protect Jöle Islak Sert 400 g - 1

%50 fiyatı 64,00 ₺

Special Price 31,75 ₺

Hobby
Egos Jöle Islak Sert 150 ml - 1

%50 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 26,75 ₺

Egos

Erkek Saç Şekillendirici, Jöle, Köpük, Sprey

Erkek saç şekillendirici çeşitleri, kişisel bakımına özen gösteren ve saçlarını kusursuz bir forma sokmaktan hoşlanan erkeklerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Jöle, köpük, sprey gibi farklı çeşitleri bulunan ürünler, farklı saç tiplerinde kolaylıkla uyum sağlar ve güçlü etkileri sayesinde saçlarınızı dilediğiniz görünümde sabit hâle getirebilmenize imkân tanır. Dünyanın en büyük ve en başarılı kozmetik markaları tarafından üretilen modeller, organik içerikleri ve saçınıza hacim sağlayan özel formülleri sayesinde saç bakımınıza da katkı sağlar.

Saç Jölesi Nedir?

Saç şekillendirici jöle, isminden de anlaşılacağı üzere jölemsi bir kıvama sahip olan ve saçlara yedirilerek kullanılan bir üründür. Islak, sert, ultra sert gibi farklı çeşitleri bulunan ürün, hafif nemli saçlara uygulanır ve kullanımdan kısa bir süre sonra sertleşerek saçınızın etkileyici bir görünüm sergilemesine yardımcı olur. Dileyen kullanıcılar için kuru ve doğal bir görünüm sunan saç jölesi çeşitleri, dilerseniz saçınıza ıslak bir görünüm de kazandırabilir ve bu sayede parlak, ilgi çekici saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Isana, Alterra gibi dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen jöle çeşitleri, yüksek performansları sayesinde kalın telli ve inatçı saç tellerine sahip olan erkekler için son derece ideal ürünlerdir.

Saç Köpüğü Nedir?

Saç köpüğü, sprey şeklinde kullanılan köpük formlu bir üründür. Saçlarınıza derinlemesine işleyen ve yüksek etkisi sayesinde tüm saç tellerinize ayrı ayrı işlem uygulayan köpük çeşitleri, yarı sıvı kıvamları sayesinde hem kuru hem de nemli saçlara rahatlıkla uygulanabilir. Erkek saç şekillendirici köpük çeşitleri, fön makinesi ve diğer saç şekillendirme cihazlarıyla birlikte kullanılabilmeleri sayesinde saçınıza daha doğal bir görünüm kazandırır. Saç tellerinin birbirine yapışmasını önleyen ve bu sayede daha hacimli saç modelleri uygulayabilmenize imkân tanıyan köpük çeşitleri, uzun süren etkileriyle de öne çıkar. Saçlarınızı dilediğiniz süre boyunca hayal ettiğiniz şekilde muhafaza edebilen köpükler, saç diplerini tıkamayan yapıları sayesinde saç derinizin sağlığını da korur.

Saç Spreyi Nedir?

Saç spreyi, diğer saç şekillendirici ürünlerden farklı olarak saçlar şekillendirildikten sonra kullanılır. Hazırlanmış ve şekil verilmiş saçların muhafaza edilmesi amacıyla başvurulan sprey çeşitleri, ağırlıklı olarak yumuşak telli ve kolayca şekil alan saçlara sahip olan erkekler tarafından tercih edilir. Erkek saç şekillendirici sprey çeşitleri, saçlarınıza köpük ve jöle türlerine nazaran daha yumuşak bir doku kazandırır ve saç tellerini birbirine yapıştırmaz. Bu sebeple de saçlarınızın doğal bir görünüm sergilemesine yardımcı olan spreyler, erkek saç şekillendirici krem çeşitleriyle birlikte de kullanılabilir. Farklı krem çeşitleriyle şekillendirdiğiniz saçlarınıza sprey uygulayabilir ve böylece kusursuz görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

Erkek Saç Şekillendirici Köpük Nasıl Kullanılır?

Erkek saç şekillendirici köpüklerin kullanımı son derece kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek köpük çeşitlerinden maksimum verimi alabilirsiniz.

 • Saçınızı temiz suyla hafifçe nemlendirin.
 • Saç köpüğü şişenizi iyice çalkalayın ve içindeki sıvının köpüğe dönüşmesini bekleyin.
 • Bir parmak ucu kadar köpüğü avucunuza sıkın ve genişlemesini bekleyin.
 • Avucunuzdaki köpük kendiliğinden hacim kazandıktan sonra saçınıza uygulayın ve tüm saç tellerinize güzelce yedirin.
 • Saçınızı dilediğiniz gibi şekillendirin ve kurumasını bekleyin.
 • İhtiyaç duyarsanız saçlarınızı şekillendirirken ve kuruturken düşük devirde çalıştıracağınız bir fön makinesinden yararlanabilirsiniz.
 • Saç köpüğü uygulaması yaptığınız her günün sonunda saçlarınızı yıkamayı ihmal etmeyin.

Erkek Saç Şekillendirici Sprey Nasıl Kullanılır?

Erkek saç şekillendirici spreyleri etkili bir şekilde kullanmanız için aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz yeterlidir.

 • Saçınızı yıkayıp kurulayın ya da hafifçe nemlendirin.
 • Eğer saç telleriniz kolay şekil almayan bir yapıdaysa şekillendirici krem uygulayın.
 • Tarak ve fırça vasıtasıyla saçınıza dilediğiniz şekli verin.
 • Saçınız dilediğiniz görünümü kazandıktan sonra saç spreyinizi alın ve yaklaşık 30 cm mesafeden tüm baş çevrenize sıkın.
 • Sprey kullanırken yüzünüzü korumaya ve sıvının gözlerinize ve kulaklarınıza kaçmamasına özen gösterin.
 • Spreyi yaklaşık 10 saniye boyunca tüm saç çevrenize uyguladıktan sonra işlemi tamamlayın.
 • Saç spreyi sonrasında fön makinesi ya da başka bir ürün kullanmak saçların mat ve çatlak bir görünüm sergilemesine yol açabileceği için, spreyden sonra herhangi bir işlem yapmayın.
 • Saç spreyi kullandığınız her gün uyumadan önce saçlarınızı yıkayıp havalandırın.

Jöle ile Nasıl Saç Şekillendirilir?

Jöle ile saç şekillendirmek, son derece kolaydır. Saç tellerinize yoğun bir şekilde işleyen jöle, saçlarınızı yumuşak bir kıvama getirir ve bu sayede dilediğiniz stili kolayca uygulayabilmenizi sağlar. Jöle kullanmanın püf noktaları ise şu şekilde özetlenebilir.

 • İlk adım, doğru jöle tipini seçmektir. Jöle çeşitleri, 1'den 8'e kadar numaralandırılır ve her biri farklı bir saç tipine özel olarak üretilir. Saç tipinizi inceleyerek en doğru ürünü edindiğinizden emin olun.
 • Jölenizi seçtikten sonra saçlarınızı hafifçe ıslatın. Üzerinde çok su bulunan saçlar, ağırlık sebebiyle dilediğiniz şekli almakta zorlanabilir. Bu sebeple gerekirse işlem öncesinde saçlarınızı havluyla kurulayın. 
 • Kullanacağınız kadar jöleyi avucunuza sıkın. Ağırlıklı olarak kozmetik markaları tarafından tavsiye edilen miktar, bir fındık büyüklüğüdür. Eğer saçlarınız uzun ya da çok hacimliyse iki fındık büyüklüğüne kadar çıkabilirsiniz.
 • Jöleyi bir damla suyla ıslatın ve ellerinizi birbirine sürterek avuçlarınıza dağıtın.
 • Avuçlarınıza yayılan jöleyi saçlarınıza krem uygular gibi uygulayın. Parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirerek saçlarınızın jöleyi iyice emmesini sağlayın.
 • Sonrasında yumuşak bir kıvama gelen saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirin. 
 • Saçınızdaki jöle kendiliğinden kuruyuncaya kadar saç şeklinizin bozulmamasına özen gösterin.
 • Jöle kullandığınız her gün saçlarınızı yıkamayı ve saç diplerinize masaj yapmayı unutmayın.

Eğer siz de birbirinden kaliteli saç şekillendirici ürünlerle tarzınızı zenginleştirmek, kusursuz ve parlak görünümlü saçlara sahip olmak isterseniz, hemen Rossmann tarafından size sunulan köpük, jöle ve sprey çeşitlerine göz atabilirsiniz. Dünyanın en kaliteli markaları tarafından üretilen kişisel bakım ürünleriyle saçlarınıza benzersiz bir stil kazandırabilir ve gittiğiniz her yerde hayranlık dolu bakışları üzerinize çekebilirsiniz.