Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Leaders Insolution Maske Daily AC Zero 23 ml - 1

%40 fiyatı 29,75 ₺

Special Price 17,75 ₺

Leaders
Ziaja Med Arındırıcı Cilt Bakım Kremi  - 1

%50 fiyatı 252,00 ₺

Special Price 126,00 ₺

Ziaja Med
Nascita Akne & Siyah Nokta Temizleme Seti  - 1

%21 fiyatı 96,00 ₺

Special Price 76,00 ₺

Nascita
Leaders PHA Akne Kontrolü Yatıştırıcı Uyku Maskesi AC Care 20 ml - 1

%40 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 35,50 ₺

Leaders
Online Özel
Leaders Mediu Amino Maske Sivilce Karşıtı 25 ml - 1

%40 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 32,50 ₺

Leaders
Nivea Sivilce Karşıtı Beyaz Kil Maskesi 3'ü 1 Arada 150 ml - 1

%60 fiyatı 115,00 ₺

Special Price 45,75 ₺

Nivea
Isana Sebum Önleyici & Arındırıcı Jel Yağlı Ciltler İçin 15 ml - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Isana
Isana Sebum Önleyici Tonik Yağlı Ciltler İçin 200 ml - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Isana
Isana Peelling Arındırıcı 3İn1 150 ml - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Isana
Isana Fazla Sebum Dengeleyici Özel Bant Yağlı Ciltler İçin 36'lı - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Isana
Isana Arındırıcı Krem 24h Nem 50 ml - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Isana
Ziaja Manuka Tonik Yağlı ve Karma Cilt, Manuka Ağacı Yaprağı Özlü 200 ml

%31 fiyatı 87,00 ₺

Special Price 60,00 ₺

Ziaja
Isana Yüz Yıkama Jeli Sebum Üreten Cilde Özel Salisilik Asit & Çinko 150 ml - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Isana
The Purest Solutions Gözenek, Siyah Nokta ve Akne (Sivilce) Giderici Bakım Serumu Niacinamide 5% + Zinc Pca 1% 30 ml - 1

%20 fiyatı 169,00 ₺

Special Price 135,00 ₺

The Purest Solutions
Ziaja Yüz Peelingi Manuka Akneli Cilt 75 ml - 1

%31 fiyatı 87,00 ₺

Special Price 60,00 ₺

Ziaja
Ziaja Med Matlaştırıcı Krem Spf 50+ 50 ml - 1

%40 fiyatı 274,00 ₺

Special Price 164,00 ₺

Ziaja Med
Ziaja Med Kırışıklık Karşıtı Krem Spf 50+ 50 ml - 1

%40 fiyatı 274,00 ₺

Special Price 164,00 ₺

Ziaja Med
Ziaja Med Doğal Renkli Krem Spf 50+ 50 ml - 1

%40 fiyatı 274,00 ₺

Special Price 164,00 ₺

Ziaja Med
Ziaja Med Arındırıcı Temizleme Jeli  - 1

%50 fiyatı 219,00 ₺

Special Price 109,00 ₺

Ziaja Med

Sivilce Bakım Ürünleri

Çoğu insan hayatının en az bir döneminde sivilceyle karşılaşır. Kimi kişilerde ergenlikte, kimilerinin ise stresli dönemlerinde oluşan özellikle yağlı ciltlerde sıklıkla karşılaşılan sivilce, istenmeyen bir cilt durumudur. Sivilceyle savaşmanın pek çok farklı yöntemi bulunur. Sivilce kremleri, tonikler, yüz temizleme jelleri, bölgesel uygulanan ürünler, acil durum sivilce kremleri, maskeler gibi pek çok seçenek arasından doğru olanı seçmek hiç de kolay değildir. Evde uygulayacağınız sivilce bakım ürünlerini seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, zaman zaman karşılaşılan bölgesel sivilcelere mi yoksa daha yaygın sivilcelere mi sahip olduğunuzdur.

Sivilce Nedir?

Akne, her yaştan insanın karşılaşabileceği bir cilt problemidir. Siyah noktalar, kistik ya da normal sivilceler farklı akne çeşitleridir. Kıl köklerinin ve gözeneklerin yağ ve ölü deri sebebiyle tıkanması ile oluşur. Çoğu zaman sebep bakterilerken, mantar kaynaklı ya da alerjik sivilcelerle de karşılaşılabilir. Genellikle yüzde, göğüste ya da omuzlarda görülür. Yaygın olarak ergenlikte görülse de her yaşta insanda sivilce olabilir.

Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Krem kullanılmadan önce cilt, uygun bir temizleyiciyle yağdan ve makyajdan arındırılır. Temiz bir havlu ya da kağıt havlu yardımıyla kurulanır. Sivilce kremleri genellikle akşam uygulanır. Çoğu ürünün kullanılmadan önce çalkalanması gerekir. Tüm yüze uygulanabilir özellikte bir krem seçildiyse, cilde uygulanır. Kullanılan kremin nemlendirici özelliği yoksa nemlendiricinin ardından da uygulanmalıdır. Acil durum sivilce kremleri ve jelleri tüm yüze uygulanmamalı, sadece sivilce üzerine kullanılmalıdır. Sivilce kremi kullanılmadan önce cildin alerjik reaksiyon geliştirme ihtimaline karşı cildin küçük bir bölgesinde denenmelidir. Sivilce kremi kullanılan dönemde cilt hassaslaşabileceğinden güneşe karşı korunmalıdır.

Akneli Ciltler İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Akneli ciltler için cilt bakım rutini hazırlanırken, cilt tipine uygun, gözeneklerin tıkanmasına sebep olmayacak ürünler seçilmelidir. Akneli ciltlerin en sık düştüğü hata, nemlendirici kullanmalarına gerek olmadığı düşüncesidir. Her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Cildi sürekli olarak fazla yağdan arındırmak ve nemlendirmemek, tepki olarak cildin daha çok sebum üretmesine sebep olur. Sebum aynı zamanda cildin nemsizliğe karşı verdiği bir tepki de olabilir.

Akneli ciltlerin temel olarak temizleme, tonik, nemlendirme ve peeling ürünlerine ihtiyacı vardır. Her sivilceli cilde sahip kişinin bildiği gibi temizleyici oldukça önemlidir. Sabun ph’ı cilde uygun olmadığından, cilt temizliğinde sabun kullanılmamalı, bu amaç için özel üretilen köpük, jel ya da krem temizleyicilerden biri seçilmelidir. Temizleyici cildi fazla sebumdan arındırmalı, ancak temizledikten sonra ciltte gergin bir his bırakmamalıdır. Gergin his kalıyorsa, o temizleyici size uygun değil demektir. Gergin his temizlik algısı yarattığından, çoğunlukla yağlı ciltler tarafından sevilse de cildin faydalı yağdan da arındığının göstergesidir. Kısa süre sonra cildin daha fazla sebum salgılamasına sebep olur.

Makyaj yapılıyorsa, daha detaylı bir temizlik için tonik tercih edilebilir. Alkollü tonikler sivilcelerin geçmesine yardımcı olur. Yine de hassasiyet yaratabileceğinden çok uzun süre kullanılmamalıdır. Toniğin ardından cildi uygun bir nemlendirici krem ile nemlendirmek gerekir. Sebum dengeleyici ve su bazlı nemlendiriciler, akneli ciltler için kullanılabilir. Cilt tipine uygun olmayan nemlendirici kullanımı, sivilce miktarını artırabilir.

Cildi Ölü Derilerden Arındırmak

Sivilcenin ana sebeplerinden biri ölü deriler olduğundan, cildi ölü deriden arındırmak da sivilce oluşumunu engellemek için önemli bir adımdır. Bu aşamada peeling ve maskeler kullanılabilir. Büyük tanecikli peelingler yerine, küçük tanecikli olanlar tercih edilmelidir. Akneli ciltler için peeling seçiminde, salistik asit, azeleik asit, aha, bha gibi asit içeren ürünlerden de faydalanılabilir. Asit içeren ürünler cildin üst tabakasını hafifçe soyarak yenilenmesine yardımcı olur. İlk kez kullanılacaksa, düşük dereceli olanlar tercih edilmeli ve haftada birkaç kezden fazla uygulanmamalıdır. 

Sivilceli ciltler genelde yağlı olduğundan, kil içeren maskeler kullanmaları faydalıdır. Kil içeren maskeler fazla yağı emer ve cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bunların yanı sıra bölgesel sivilce kremleri ve siyah nokta bantları da isteğe göre kullanılabilir. Siyah nokta bantları yalnızca aktif sivilce olmayan bölgelere uygulanmalıdır. Bölgesel sivilce kremleri, zaman zaman çıkan ağrılı sivilceler için idealdir.

Akneli Ciltler Nelere Dikkat Etmeli?

Sivilceleri kurutmaya çalışırken cilde karşı fazla agresif davranılmamalıdır. Cildi gereğinden fazla kurutmak, sivilce bakım ürünlerini gereğinden fazla kullanmak faydadan çok zarar getirir. Sivilce bakım ürünleri, uygun kullanılmadığında cildi hassaslaştırabilir. Bu yüzden cilt günde 2 kezden fazla yıkanmamalı ve akne kremleri yalnızca üzerinde belirtildiği sıklıkla kullanılmalıdır. Akneli ciltleri güneşten korumak da önemlidir. İlk bakışta güneş sivilceleri iyileştiriyor gibi gözükse de, cilde zarar veren UVA ve UVB ışınları ciltte iz kalmasına ve cilt dokusunun zarar görerek sivilcelerin geri dönmesine sebep olabilir. Bu yüzden sivilceli ciltlere uygun bir güneş kremi tercih edilerek, cilt güneşten korunmalıdır. Bu aşamada renkli güneş kremleri de tercih edilebilir. Makyaj ya da güneş kremi ile uyumamak, cilt tipine uygun bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri kullanmak da oldukça önemlidir. Akne çok yaygınsa, cilt bakım ürünleri ile azalmıyorsa doktor tavsiyesi ile ürün kullanılmalıdır.

Sivilce Neden Oluşur?

Ciltte gözenekler bulunur ve gözenekler cilt altındaki yağ bezleriyle bağlantılıdır. Cilt altındaki yağ bezleri sebum adı verilen, cildi nemli tutmaya yarayan bir yağ salgılar. Sebum aslında faydalı olsa da, fazla salgılandığında, ölü derilerin de cilt yüzeyinde tutunmasına sebep olur, bakteri ve mantarların üremesi için uygun bir ortam oluşturur. Sivilceler, gözeneklerin tıkanması ile oluşur. Bu tıkanma alerji kaynaklı da olabilir. Hormonlar sivilcelerin oluşmasında büyük bir etkendir. Bu yüzden ergenlik döneminde akneye sıklıkla rastlanır. Bunların dışında cilt tipine uygun olmayan kozmetik kullanımı, stres, regl dönemi, bazı ilaçlar ve enfeksiyonlar sebebiyle de sivilce oluşabilir.

Sizin için uygun sivilce bakım ürünlerini seçerken doğal içerikli ürünler tercih edebilirsiniz. Doğal içerikli sivilce bakım ürünlerini Rossmann'dan satın alabilirsiniz.