Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım
Alterra Şampuan Organik Portakal & Organik Kivi Ekstreli 300 ml - 1

%40 fiyatı 71,00 ₺

Special Price 42,50 ₺

Alterra
Alterra Şampuan Nar ve Aloe Vera Özlü Nemlendirici 200 ml - 1

%41 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 36,75 ₺

Alterra
Alterra Şampuan Organik Yağlanma Karşıtı -Aktif kömür &Melisa 200 ml - 1

%41 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 36,75 ₺

Alterra
Alterra Saç Kremi Nar Çekirdeği ve Aloe Vera Özlü Nemlendirici 200 ml - 1

%40 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 41,25 ₺

Alterra
Alterra Şampuan Babus ve Papaya Özü İçeren Hacim Veren - Doğal 200 ml - 1

%41 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 36,75 ₺

Alterra
Alterra Şampuan Kafein&Biyotin İçerikli 200 ml - 1

%41 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 36,75 ₺

Alterra
Alterra Şampuan Kayısı ve Buğday İçerikli 200 ml - 1

%41 fiyatı 62,00 ₺

Special Price 36,75 ₺

Alterra
Alterra Şekillendirici Jöle Organik Papaya & Bambu Ekstresi İçeren 150 ml - 1

%24 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

Alterra
Alterra Saç Spreyi Organik Papaya & Bambu İçeren Hacim Sağlayıcı 150 ml - 1

%24 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

Alterra

Doğal Saç Bakım Ürünleri

Saçları güçlendirmenin ve bakım yapmanın pek çok yolu bulunuyor. Canlılığını kaybetmiş ve yıpranmış saçların bakımı için ise doğru ürünleri seçmek büyük önem taşıyor. Sağlıklı bir saç bakımı için ürünlerin kimyasallardan arınmış doğal içeriklerle üretilmiş olması gerekiyor. Rossmann’da saça bakım yaparken aynı zamanda bu bakımı keyifli hale getiren pek çok organik içerikli kaliteli ürün bulunuyor. Hassas ve yıpranmış saçlara özel ürünleriyle öne çıkan saç bakım serilerini inceleyebilir, günlerinizi daha canlı ve parlak saçlarla geçirme imkanını yakalayabilirsiniz.

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçların sağlığını kaybetmesinin en yaygın nedeni, uygun ürünlerle düzenli bir saç bakımı uygulanmamasından kaynaklanıyor. Sürekli ısıya ve kimyasal işlemlere maruz kalan saçlar zamanla matlaşarak hacimlerini kaybediyor. Saçları yapılandırmanın en önemli adımlarından biri düzenli bir saç bakımından geçiyor. Saçlara canlılık ve hacim kazandırma süreci, düzenli olarak saçı temiz tutmak ve yıkama sırasında saç derisini de derinlemesine temizlemek ile başlıyor. Saçın özelliğine göre seçilen doğal saç bakım ürünleri çeşitleri, saçların güçlenmesinde büyük rol oynuyor. Saçların temizlendikten sonra nemlendirilmesi ve doğal bakım yağlarıyla beslenmesi de gerekiyor. Bu noktada kişinin saçını tanıması büyük önem taşıyor.

Saçı temizlerken en önemli aşamalardan biri suyun sıcaklığı olarak öne çıkıyor. Saçların çok sıcak ya da soğuk olmayan bir suyla yıkanması ve ardından daha parlak bir görünüm kazanması için ılık suyla durulanması gerekiyor. Çok sıcak ya da soğuk suyla yıkanan saçlar kuruyabiliyor. Kuru saçların yıkandıktan sonra nemlendiricilerle desteklenmesi de önemli bakım aşamaları arasında yer alıyor. Yüksek ısıya ya da boyaya maruz kalmış saçları, onarıcı doğal saç bakım yağı ürünleriyle desteklemek gerekiyor. Doğal saç bakım ürünleri fiyatları da üründen ürüne çeşitlilik gösteriyor. Temiz içerikli ve organik ürünlerin fiyatları kişinin saç tipine, ihtiyacına ve bütçesine göre değişiklik gösteriyor. Rossmann’da bulabileceğiniz kaliteli içeriklerle üretilen saç bakım ürünleri uygun fiyatları ile kullananlardan tam not almayı başarıyor.

Saç Bakım Rutininde Hangi Doğal Saç Bakım Ürünleri Bulunmalı?

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken adımların başında güçlü bir saç bakım rutini edinmek yer alıyor. Saç ne kadar işlem görmüş olursa olsun, güçlü bir saç bakım rutiniyle canlılığını ve eski parlaklığını saça kazandırmak mümkün oluyor. Sağlıklı bir saç bakımının olmazsa olmazlarının başında, saçın yapısını ve ihtiyaçlarını tanımak büyük rol oynuyor. Boyalı saçlara ayrı, kıvırcık, düz, dalgalı saçlara ayrı bakım uygulamak gerekiyor. Saç tipinin yağlı, kuru veya kepeğe yatkın oluşu da ürünleri saç bakım rutinine yerleştirmede büyük önem taşıyor. Saç bakım rutininin ilk adımında, saçın tipine uygun şampuan, canlılık verici ve besleyici saç kremleri gibi doğal saç bakım ürünleri yer alıyor. Saça düzenli uygulanan saç bakım rutininin diğer adımlarında saçın besleyici yağ, onarıcı ve yatıştırıcı sprey gibi diğer ihtiyaçları bulunuyor.

Rossmann’ın paraben ve kimyasal madde içermeyen ürün yelpazesinde bulunan Alterra markasının saç bakım ürünleri, kullanıcılara bitkisel içerikli temiz ve güçlü bir saç bakımı sunuyor. Alterra’nın doğal şampuan ve saç bakım kremleri kırılmış ve bakımsız saç tellerine doğal özlerle bakım yaparak, özlenen güçlü saçları geri getirmeyi amaçlıyor. Günlük saç bakım rutinine mutlaka eklenmesi gereken ürünlerin içinde nemlendirici, hacim arttırıcı krem ve besleyici yağlardan oluşan bitkisel saç bakım ürünleri bulunuyor. Alterra’nın yanında Isana’nın da vegan ve tamamı bitkisel içerikli, her saç tipine özel geliştirilmiş saç bakım ürünleri yer alıyor. Etkili bir saç bakım rutini şampuan, haftada bir uygulanan yağ ve saç maskeleri gibi adımlardan oluşuyor. Saç uçlarının ve köklerinin durumuna göre rutine daha yoğun nemlendiren ürünler de eklenebiliyor.

Doğal Saç Bakım Ürünlerinin Saça Etkileri Nelerdir?

Alterra ve Isana’nın saç bakım rutinini yeniden yapılandıran organik içerikli ürünleri ile saçlara özlenen parlaklığı ve sağlığı getirmek daha kolay hale geliyor. İçeriğindeki doğal meyve özleri ve saf bitkisel yağlarla saçlara derinlemesine işleyen ürünler sağlıklı ve güçlü bir saç bakımının temelini oluşturuyor. Saça uygulanan ürünlerin bitkisel içerikli olması, işlem görmüş saçlar için büyük önem taşıyor. Rossmann’da bulabileceğiniz pek çok saç tipine hitap eden ürünler, saçları doğal saç bakım kürü etkisiyle besleyerek onarıyor. Mat ve cansız saçlarını onarmaya çalışanlar papaya özü, organik kayısı ve buğday özü gibi bitkisel özlere yönelirken, saçlarına parlaklık kazandırmak isteyenler saçları yenilemeye yardımcı olan şampuanları tercih ediyor. Bu şampuan ve saç kremlerinin içeriğinde bulunan aloe vera, nar ve nilüfer özleri saçların yeniden hayat kazanmasına yardımcı oluyor.

Şampuan ve onarıcı saç kremlerinin yanı sıra saçın doğal içerikli maskelere, nemlendiricilere ve besleyici yağlara da ihtiyacı olabiliyor. Alterra’nın tamamı vegan, organik kayısı çekirdeği yağı, argan yağı ve organik susam yağı içerikli ürünleri saçlara pürüzsüz bir dokunuş kazandırırken, organik papaya ve bambu ekstresi ile geliştirilen ürünler de saçları ağırlaştırmadan besleyerek hacimli olmalarını sağlıyor. Markanın saç bakım rutininden sonra saçlarına şekil vermek isteyenler için de organik saç bakım köpüğü ve jölesi bulunuyor. Tüm bu ürünler kullanıcıların saçlarını koruyarak saça ışıltı kazandırmalarına yardımcı oluyor. Saç bakım şampuanı, maskesi, kürleri, doğal saç spreyi gibi saç bakım ürünleri saç derisine ve tellerine derinlemesine bakım yaparak saçların sağlığını yeniden kazanmasına katkı sağlıyor.

Siz de organik şampuan, saç bakım kremleri, yağları ve destekleyici diğer saç bakım ürünleri ile saçınıza en uygun bakımı yapabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun tüm ürünleri Rossmann'da bulabilir, yaza bakımlı, canlı ve parlak saçlarınızla girmenin keyfini yaşayabilirsiniz.