Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

3 Al 2 Öde
Flink & Sauber Islak Yer Bezi 16'li Dağ Esintisi
19,50 ₺
Flink & Sauber
2. ürüne %50
Domol Mobilya Bakım Spreyi 300 ml - 1
2. ürüne %50
Pronto Ahşap Temizleyici Portakal 750 ml - 1
2. ürüne %50
Pronto Classic 300 ml - 1
41,25 ₺
Pronto
2. ürüne %50
Pronto Ahşap Temizleyici - 1

Ahşap Temizliği

Ahşap mobilyaların ve yüzeylerin temizliği için geliştirilen ürünler özel içeriklerle tasarlanır. Yaşayan bir malzeme olan ahşabın zarar görmeyeceği formüllerle tasarlanan ahşap yüzey temizleyici çeşitleri ile parkelerinizi ve mobilyalarınızı güvenle temizleyebilirsiniz. Tüm ahşap yüzeylerde kullanılacak şekilde üretilen temizleyiciler, su bazlı olduğu için ahşabın doğal yapısına zarar vermez. Doğal ahşaptan üretilen eşyalarınızın ilk günkü görünümünü korumak istiyorsanız ahşap bakım spreyi gibi ürünleri de kullanabilirsiniz. Doğru temizlik ve bakım ürünlerini tercih ederek ahşap yüzeylerinizi koruyabilirsiniz.

Ahşap Yüzey Temizleyici Nedir?

Standart yüzey temizleyici ürün çeşitleri ahşap temizliği için uygun değildir. Ağaç ve laminat parke temizliği için tasarlanan temizleyiciler, ahşabın dokusuna zarar vermeden derinlemesine temizlik yapan ürünlerdir. Zemindeki ayak izlerini, inatçı lekeleri ve kirleri kolayca çıkarmanıza yardımcı olur. Parke bakım ve yüzey temizleyicisi olarak tasarlanan ürünleri, ahşaptan üretilen mumlu, cilalı, mühürlü tahta, döşeme ve parke zeminlerin temizliğinde rahatça kullanabilirsiniz. Doğal içerik ve bileşenlerle formüle edilen ürünleri tercih ederek ahşap yüzeylerinizin temiz ve bakımlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Ahşap temizleyiciler sadece kir ve tozları temizlemek için kullanılmaz. Sıvıların yol açtığı lekeleri kolayca çıkarmanıza yardımcı olur. Doğal ahşaptan üretilen masalara korumasız biçimde konulan sıcak veya soğuk içecek bardakları yüzeyde halkaya benzer lekeler bırakabilir. Sevimsiz su lekelerinden kurtulmak için ahşap temizleyicilerden yardım alabilirsiniz.

Ahşap Yüzeyler Nasıl Temizlenir?

Ahşaptan üretilen yüzeyler direkt su teması ile temizlenirse zarar görür. Su, ahşap dokunun genleşmesine neden olur. Ağaç malzemeli yüzeylerin temizliğindeki ilk adım toz almak olsa da inatçı lekelerin giderilmesi için ahşap temizleyici ürünlerden yardım almak gerekir. Ağaç parkelerinizi ve mobilyalarınızı ahşabın dokusunu koruyarak temizleyen, parlaklık veren ürünlerle temizleyebilirsiniz. Temizlik bezi ve ahşap yüzey temizleyici katılmış su kullanarak kolayca temizlik yapabilirsiniz.

Parkeler İçin Islak Yer Bezi Nedir?

Ağaç ve laminat parke temizliğini rahatça yapmanıza yardımcı olan parkeler için ıslak yer bezi çeşitleri kullanışlı temizlik ürünleridir. Özel dokuya sahip olan ve işlevsel ebat ölçüleriyle tasarlanan ürünler size pratik temizlik konforu sunar. Ahşap ve lamine yüzeyler için geliştirilen ıslak yer bezleri şu özellikleri taşır:

 • Doğal jojoba yağı gibi faydalı içeriklerle tasarlanan fonksiyonel temizlik bezleridir. Genel temizlik için kullanılır.
 • Parkeler için ıslak yer bezi çeşitleri, yırtılmaya karşı dirençli kalın petek dokuya sahip olduğu için konforludur. 
 • Tüm ahşap zeminlerde ve yüzeylerde iz bırakmadan temizlik yapmayı kolaylaştırır.
 • Zemin üzerindeki ayak izlerini, inatçı lekeleri, kirleri ve tozları zemine zarar vermeden temizler.
 • Yağlı ve cilalı ahşap yüzeyler, lamine yüzeyler, parkeler, mantar kaplama zeminler, linoleum ve seramik fayanslar gibi sert yüzeyler için tasarlanmış temizlik bezleridir.

Parke Temizliği Nasıl Yapılır?

 • Ağaç parkelerinizi süpürme işleminin ardından ahşap yüzey temizleyici katılmış su ile silebilirsiniz. Paspasınızı veya temizlik bezinizi suyla ıslatıp sıktıktan sonra zemini silerek iz ve kirlerden kolayca arındırabilirsiniz.
 • Laminat parke zeminler ağaç parkelerle aynı özelliğe sahip değildir. Rahat kullanımlı ve kolay temizlenen zeminlerdir. Yaşam alanlarınızdaki lamine yüzeyleri, laminat yüzey temizleyici katılmış su ile silerek temizleyebilirsiniz.
 • Laminat parke, ahşap parkeye oranla suya karşı daha dayanıklıdır. Fakat uzun süre suya maruz kalması doğru olmaz. Paspas ya da temizlik bezi ile sileceğiniz parkelerinizi ıslak bırakmamaya özen göstermeniz gerekir.
 • Parkeleriniz üzerinde oluşan yiyecek, içecek ve yağ lekesi gibi izleri, lekenin olduğu bölgeye birkaç damla ahşap temizleyici uygulayıp biraz beklettikten sonra yumuşak bir bezle ovalayarak temizleyebilirsiniz.
 • Parkelerinizi temizledikten sonra ihtiyaç duyarsanız ahşap cilası ve bakım spreyi kullanarak parkelerinize bakım yapabilirsiniz.

Parkeler Nasıl Parlatılır?

Parlak ve bakımlı parkelere sahip olmak için ekstra güç sarf etmeniz gerekmez. Parke temizliği için seçtiğiniz ürünün bakım yapma özelliğinin bulunmasına önem verirseniz parlak görünümlü zeminlere kavuşabilirsiniz. Rossmann’ın sunduğu parke bakım ve yüzey temizleyici ürün seçenekleri parkelerinize gerekli bakımı yapmanıza yardımcı olur. Ürünlerin sunduğu faydalar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Parkeleri temizlemenin yanı sıra bakım da yapar.
 • Parke zeminleri ön temizlik gerektirmeden ve kalıntı bırakmadan temizler.
 • Hızlı kuruyan ürünler parke aralarında oluşan neme ve ıslaklığa karşı koruma sağlamayı başarır.

Parke döşemelerinizi bakım yapma özelliğine sahip ürünlerle temizlemeyi tercih ederseniz ekstra parlatıcı kullanmaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Daha parlak ve bakımlı bir görünüm istiyorsanız parke bakım jeli kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Mobilya Bakım Spreyi Nasıl Kullanılır?

Ahşap yüzeylerin korunması için tasarlanan mobilya bakım spreyi çeşitleri ahşap mobilyalarınızı korumanıza ve bakım yapmanıza yardımcı olur. Ahşap temizleyici ile sildiğiniz mobilyalarınızın cilasını korumak ve parlaklık kazandırmak için bakım spreyi kullanmayı deneyebilirsiniz. Kullanma talimatı doğrultusunda uygulayacağınız mobilya bakım spreyleri ile eşyalarınıza kolayca bakım yapabilirsiniz. Bu amaçla kullanabileceğiniz mobilya bakım spreyi çeşitleri size şu faydaları sağlar:

 • Ürünler, ahşap mobilyaların, cilalı zeminlerin, plastik kaplamalı yüzeylerin bakım ve temizliği için özel olarak tasarlanır.
 • Mobilya spreyleri, toz ve parmak izi gibi günlük kirleri zahmetsizce temizlemenize yardımcı olur.
 • İçeriğinde yer alan silikon yağı ve doğal bal mumu gibi maddeler ile ahşap ve kaplama yüzeylerinizi korumanıza yardım eder.
 • Pek çok mobilya bakım spreyi anti-statik etki göstererek mobilyalarınızı tozdan uzak tutmayı başarır. Etkisi uzun sürelidir.
 • Ürünler ışıldayan parlak ve temiz yüzeylere sahip olmanıza yardımcı olur.

Mobilya bakım spreyi yardımıyla mobilyalarınızın tozunu sık sık alarak etkili bir koruma sağlayabilirsiniz. Rutin toz alma işlemi sayesinde ince tabaka hâlinde biriken ve ahşap yüzeylere zarar veren tozlardan kurtulabilirsiniz. Yumuşak dokuma özellikli fiber toz bezleri bu konuda size yardımcı olur. Rossmann ahşap temizliği kategorisini incelerek ihtiyacınız olan ürün seçeneklerini hemen satın alabilirsiniz. Domol, Flink & Sauber gibi markalar tarafından üretilen ve üstün Alman kalitesiyle tasarlanan ürünleri deneyebilirsiniz.