Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%51
Sunozon Güneş Kremi SPF 50 100 ml

%51 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 43,90 ₺

Sunozon
%82
Sunozon Güneş Spreyi SPF 50 Transparan 200 ml

%82 fiyatı 109,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Sunozon
%80
Sunozon Güneş Kremi SPF 50 Çocuklara Özel 150 ml

%80 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Sunozon
%85
Sunozon Güneş Jeli SPF 50 Hassas Ciltler İçin 200 ml - 1

%85 fiyatı 129,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Sunozon
%51
Sunozon Güneş Sütü SPF30 200 ml

%51 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 48,90 ₺

Sunozon
%50
Sunozon Güneş Sütü SPF50+ 200 ml

%50 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Sunozon
%83
Sunozon Güneş Spreyi Klasik SPF 50+ 200 ml

%83 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Sunozon
Sebamed Sun Cream Spf 50 75 ml
163,00 ₺
Sebamed
%40
Celenes Güneş Kremi Herbal Dry Touch Spf 50 50 ml

%40 fiyatı 115,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Celenes
Sebamed Sun Lotion Spf 50+ 150 ml
175,00 ₺
Sebamed
Procsin Güneş Sütü Spf 50
119,00 ₺
Procsin
Online Özel
Daylong Güneş Spreyi Jel Sensitive Spf 30 150 ml - 1
%40
Isana Sunkissed Bronzlaşma Öncesi Süt Shea  - 1

%40 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 29,90 ₺

Isana

GÜNEŞ KREMİ

Rossmann, birçok markaya ait onlarca güneş kremini güneşin zararlı etkilerinden cildinizi koruyabilmeniz için bir araya getiriyor. Tüm aileniz için özel olarak üretilmiş ürünler arasından sizin için en iyi güneş kremi çeşidini seçebilir, güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.  

Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneş ışınları vücut için gerekli olan D vitamini sentezinde olmazsa olmaz bir faktördür. Ancak günümüzde ozon tabakasının koruyucu özelliğini yitirmeye başlaması ile güneş ışınları cilt için olumsuz etkiler oluşturmaya başlamıştır. UVA ve UVB olarak gruplandırılan güneş ışınları cilt üzerinde lekelenme ve yaşlandırma gibi etkilere sahiptir, ayrıca cilt kanserine de yol açabilir. Güneşin yaz aylarında etkisini arttırması ile gündeme gelen güneş kremi kullanımı son derece önemlidir. UVA ışını camdan da geçebildiği için evlerinizdeyken bile ışının zararlı etkilerine maruz kalabilirsiniz.

Peki, yaz boyunca tüm çevrenizi saran güneş ışınlarının negatif etkilerinden cildinizi nasıl koruyabilirsiniz? Tabii ki, güneş kremi kullanarak. Güneş kremleri cildin, güneşin zararlı ışınları ile reaksiyona girmesini önlemek üzerine üretilen bakım ürünleridir. Bu reaksiyonu önleme şekillerine göre kimyasal filtreli ve mineral filtreli güneş kremi olarak iki gruba ayrılırlar. Kimyasal filtreli güneş kremleri cilt tarafından emilerek cilde ulaşan güneş ışınlarının ısı enerjisine dönüşmesini sağlar. Isıya dönüşen enerji de deri yolu ile vücuttan atılır. Mineral filtreli güneş kremleri ise cildin alt katmanlarına kadar inmez. Ciltte adeta bir kalkan gibi koruyucu tabaka oluşturur. Cilde ulaşan güneş ışınlarının aynı şekilde ciltten geri yansımasını sağlayarak cildi korur. 

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

  • Yüz için güneş kremi uygularken boyun bölgenizi de dahil ederek toplamda iki parmak ölçüsü kadar ürün kullanmaya özen gösterin. 
  • Yüzünüze uygulama yaparken dudaklarınıza da koruyucu bir ürün sürmeyi unutmayın.
  • Oldukça ince ve hassas bir deri yapısına sahip göz çevrenizde de mutlaka uygun bir ürün kullanın.
  • Güneş kremini vücudunuza uygularken genellikle es geçilebilen bölgelerden olan kulak, diz kapağı arkası ve ayak üstüne de mutlaka güneş kremi uyguladığınızdan emin olun.
  • Daha kolay uygulama yapmak için güneş spreyi kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülür?

  • Güneş kremlerini yalnızca sahile giderken değil, güneş ışınlarına maruz kalınacak her an uygulamayı unutmayın.
  • Kimyasal filtreli bir güneş kremi kullanacaksanız güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce kremi cildinize uygulamalısınız. Bu süre kremin cildiniz tarafından tamamen emilmesi ve işlevini doğru bir şekilde yerine getirebilmesi için gereklidir.
  • Mineral filtreli güneş kremleri sürüldüğü andan itibaren etki göstermektedir.

Güneş Kremi SPF Değeri Kaç Olmalı? 

Genellikle ürün ambalajları üzerinde SPF olarak belirtilen Sun Protection Factor, kullandığınız ürünün sizi güneş ışınlarından ne ölçüde koruyacağını gösteren bir ibaredir. Güneş kremi markaları SPF6'dan SPF100'e kadar geniş bir skalaya sahip ürünler üretmektedir. Güneş kremi kullanılmadığında güneş ışınları %100 oranında cilt tarafından emilir. SPF15 olarak gösterilen değerde bir güneş kremi kullanıldığında cildiniz %93 oranında korunur. SPF30 kremler %97 oranında koruma sağlarken, SPF50 kremler %98 oranında sizi korur. Ancak bir kez güneş kremi sürüp gün boyunca bu yüzdelerde koruma sağlanmasını beklemek doğru olmaz. Örnek vermek gerekirse, güneş koruyucu kullanmadığınız durumda cildiniz güneş ile temas ettikten sonra 10 dakika içerisinde kızarmaya başlıyorsa, SPF15 içeren bir ürün kullandığınızda bu 10 dakikalık süre 15 katına çıkar. Yani siz güneş ışınlarının negatif etkilerinden 150 dakika boyunca korunursunuz. Bu durum diğer SPF miktarları için de aynı şekilde katlanarak ilerler. Güneş kremi önerileri arasında değerlendirme yaparken bu detaylara özellikle dikkat etmek gerekir. Cildiniz çok hassas ise daha uzun süre koruma elde edebilmeniz adına mutlaka 50 faktör güneş kremi kullanmalısınız. Öte yandan güneş kremini günde bir kez sürmek gün boyu koruma sağlamaz. O halde güneş kremi hangi sıklıkta sürülmeli? Güneş kremleri su, ter ve havlu kullanımı gibi etmenler ile zaman geçtikçe koruyucu etkisini kaybetmektedir. Tam bir koruma elde edebilmek için güneş kremlerini iki saatte bir uygulamak gerekir. 

Cilt Tipine Göre Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Nasıl ki günlük cilt bakımı rutininizi oluştururken cilt tipinize özel ürünleri tercih ediyorsanız, güneş kremi seçerken de aynı özenle değerlendirme yapmalısınız. Yağlı ciltler için güneş kremi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılacak ürünün içeriğinde, cildin daha fazla yağ salgılamasına neden olarak sebum dengesini bozan ajanların bulunmamasıdır. Yüz güneş kremi seçerken su bazlı güneş kremi ya da güneş losyonu tercih etmeniz cildinize daha iyi hissettirecektir. Aksi takdirde güneş kremi gözeneklerinizi tıkayarak sivilce ve komedon oluşumuna zemin hazırlayacaktır. Bir de yaz aylarında güneş kremi üzerine makyaj yapıldığında cildiniz ağır bir yükün altında kalacaktır. Bu sıkıcı durumun üstesinden gelmek için renkli güneş kremi kullanabilirsiniz. Böylece tek bir ürünle hem koruma hem de cilt tonu eşitliği sağlayabilirsiniz. Kuru cilde sahipseniz güneş ışınlarının kurutucu etkisine karşı koyabilmek için içerisinde yoğun nemlendirici ajanların bulunduğu güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Cildinize nemi hapsetmek için güneş yağı da kullanabilirsiniz. Rossmann tüm aile bireylerini düşünerek geniş ürün skalasına özellikle bebekler için güneş kremi de ekleyerek gönülleri fetheder. Onların hassas ciltleri için özel olarak hazırlanmış ürün seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Her bütçeye uygun güneş kremi fiyatları ile sizleri Garnier, Nivea, Roc, Sunozon, Sebamed ve Isana gibi birçok ünlü marka ile buluşturan Rossmann'da aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Haydi, siz de zengin içerikli güneş kremi kategorisine hemen göz atın ve tüm sezon güneşin keyfini korkusuzca çıkarın.