Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

3 Al 2 Öde
Flink & Sauber Kolay Toz Alma Seti 1 Tutma Sapı + 5 Kılıf
3 Al 2 Öde
Flink & Sauber Mop Mikrofiber Paspas Yedek 46x16 cm
3 Al 2 Öde
Flink & Sauber Mop Mikrofiber Yer Silme Sistemi 40x10,5 cm
3 Al 2 Öde
Flink & Sauber Mop Mikrofiber Yedek Paspas Ucu
24,50 ₺
Flink & Sauber
3 Al 2 Öde
Flink & Sauber Mop Mikrofiber Yer Silme Sistemi Premium 40x11 cm

Temizlik Setleri

Temizlik, insan hayatının vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yer alıyor. Temiz olmak ve temiz kalmak adına hemen her gün farklı konularda ve alanlarda temizlik yapılıyor. Her gün ev ya da ofis gibi yaşamın her alanında karşılaşılan kirlilik, temizlik seti çeşitleri ve pratik toz alma malzemeleri ile sorun olmaktan çıkıyor. Değiştirilebilen paspas uçları, mop çeşitleri ve mikrofiber paspas seçenekleri ile kolay bir şekilde kısa sürede temizlik yapılabiliyor. Eğilerek temizlik yapmada sorun yaşayanların yanı sıra ofis gibi ortamlarda hijyenik şekilde temizlik yapabilmek adına kullanılan temizlik setleri tek tek ya da yedek parçalar halinde satın alınabiliyor. Temizlik konusunda bazı ipuçlarına hâkim olmak ise hem zamandan tasarrufu hem de ekonomik olarak avantajlı olmayı garantiliyor.

Mikrofiber Ne Demek?

Temizlik setleri arasında adı sıkça duyulan ve profesyonel temizlikçilerin yanı sıra ev hanımlarının da kullandığı mikrofiber bezler, özellikle cam ve pürüzsüz yüzey temizliğinde tercih ediliyor. İnce lifler kullanılarak üretilen mikrofiber bezler, diğer temizlik bezleri ile kıyaslandığında, geride toz ve tüy kalıntısı bırakmadığı için daha çok tercih ediliyor. Yapısındaki lifler sayesinde nem tutma özelliği daha yüksek olan mikrofiber bezler, bakteri barındırmayan kimyaya sahip olarak üretiliyor. Çok inceltilmiş ipliklerden oluşan mikrofiber bezler, nemli olarak kullanılabildiği gibi kuru olarak da oldukça etkin sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Yağ çözebilme özelliğine sahip mikrofiber bez ile toz almak ev hanımlarının kâbusu olmaktan çıkıyor. Özellikle toz alma seti içinde bulunabilen mikrofiber bez çeşitleri rengarenk iplikleriyle de keyifli bir kullanım sunuyor. Deterjan kullanımına ihtiyaç bırakmayan mikrofiber paspaslar ise yer temizliğinde özellikle çocuklu ailelerin tercihi oluyor. Deterjan kullanmadan yalnızca su yardımıyla ıslatabileceğiniz mikrofiber bezi yüzeyde gezdirerek kirlerden kurtulmanız olanaklı hale geliyor. Hijyenik bir yaşam için gerekli olan temizliği daha güvenilir bir noktaya taşıyan mikrofiber bez ve paspaslar ile kirin kimyasına ulaşmak ve onu hayatınızdan uzaklaştırmak mümkün oluyor.

Mop Nedir? Mop Çeşitleri Nelerdir?

Mikrofiber bez ya da paspasların dışında en çok kullanılan temizlik malzemeleri arasında mop ve mop setleri bulunuyor. Mop çeşitleri, kullanıcıların tercihine göre farklı ebatta ya da özellikte bulunabiliyor. Kuru olarak sert zeminlerde kullanılan ve statik elektriklenme ile tozu kendisine çeken akrilik moplar, büyük boyutlarda hastane mopları, zincir dikişli moplar, keçeli moplar, mikrofiber ve pamuk kumaştan üretilen hijyenik moplar ile ev ve ofis temizlikleri kısa süre içerisinde rahatlıkla yapılabiliyor. Çeşit çeşit kova, bez ya da liflerle birlikte satılan moplar, hastane, fırın, kafe gibi yaşamın her alanında kullanılabiliyor. Yorucu yer temizliğini kolaylaştıran temizlik ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan moplar nemli, ıslak, orlon, mikrofiber ya da vidalı ıslak mop şeklinde olabiliyor.

Temizlik seti alternatifleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri moplar oluyor. Mop çeşitleri fiyatları ile de kullanıcıların erişebileceği makul fiyat aralıklarında yer alıyor. Yedek ürünlerin fiyatları da yine uygun aralıklarda kullanıcılara sunulduğundan her seferinde yüksek meblağlar karşılığında ürün satın alma derdinden kurtarıyor.

Mop Nasıl Kullanılır?

Farklı özelliklere sahip mop tutucularla birlikte set şeklinde satılan moplar, tutucuya kıstırılan kumaşın çıkarılabilir özellikte olmasından dolayı her seferinde hijyenik şekilde kullanılabiliyor. Mop aparatları farklı özellikte olabiliyor. Tel şeklinde, mıknatıslı ya da alüminyum cırtlı şekilde mop çeşitleri bulunabilirken, farklı boyutlarda kumaş seçenekleri de bulunuyor. Mop temizlik seti ürünlerinin kullanımı da kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Aparata cırtlı ya da mandallı şekilde kıstırılan mop bezi mandallar açılarak çıkarılabiliyor. Yenisi ile değiştirmek ya da çamaşır makinesinde yıkamak için çıkarılan mop bezi yine aynı konforda kolay bir şekilde yerine takılabiliyor. Su ve deterjanla doldurulmuş kovaya daldırılıp ıslatıldıktan sonra kovadaki özel bölmede fazla suyundan arındırılan mop, çıkarılarak istenilen yüzeyde kolayca kullanılıyor. Mop seti içerisine dahil olan ürünlerin yedekleri bulunabiliyor. Böylece uzun yıllar boyunca hijyenik şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Antibakteriyel özelliğe sahip pamuk, polyester ya da orlon karışımı kumaşlardan üretilen moplar çamaşır makinesinde yıkanıp temizlenebiliyor.

Paspas Ucu Nasıl Değiştirilir?

Mop ya da paspas ucu değiştirilmesi oldukça kolay bir şekilde yapılıyor. Farklı markaların ürünleri farklı özelliklere sahip olabiliyor. Ancak tek harekette bile değişim yapılabiliyor. Mandalı itip ya da çekip bezi çıkararak ve cırtlı şekilde kullanılan bezleri cırttan ayırarak değişim sağlanıyor. Kullanıcıyı yönlendiren kılavuzlarda belirtilen yönergeler ile bu işlemleri yapmak saniyelerinizi alıyor. Öte yandan mop sapı istenirse kullanıcıların dilediği uzunluğa göre ayarlanabiliyor.

Dilediğiniz boyda ayarladığınız mop ya da paspas sapını dilerseniz tavanlarda ya da ulaşamadığınız yüzeylerdeki kirleri temizlemek için de kullanabilirsiniz. Paspas ucu çeşitlerini dilediğiniz farklı özellikte paspas uçları ile değiştirebilirsiniz.

Fırça ve Faraş Setleri

Islak ya da kuru temizlik için tercih edilen fırça ve faraş setleri ile dakikalar içerisinde temizliğinizi yapabilirsiniz. Özellikle inatçı kirleri gidermek için kullanılan fırçalar son yıllarda uzun saplar kullanılarak yer temizliğinde yaygın olarak kullanılıyor. Halı yıkamada ya da banyo temizliğinde çokça kullanılan fırça ve faraş seti ile kapı önü temizliği ya da balkon temizliği yapabilirsiniz.

Temizlik seti fiyatları farklı marka ve modele göre değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak uygun fiyat aralıklarında bulunan temizlik seti çeşitleri yedek ürünleriyle birlikte avantajlı şekilde satın alınabiliyor. Yedek paspas ucu çeşitleri sunan birçok marka çoklu paketlerde sunduğu temizlik bezi seçenekleri ile kullanıcılara tasarruf yaparken katkıda bulunuyor.

Rossmann’da birbirinden zengin ve kaliteli temizlik seti çeşitleri ile siz de temizlik konusundaki hassasiyetinizi konforla birleştirebilir, kendinize daha fazla zaman ayırarak kaliteli yaşamın keyfini sürebilirsiniz.