Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Flink & Sauber Yer Temizleme Aparatı Yedek Bez Premium 18 adet
26,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Toz Alma Bezi 22x30 cm 28 adet
21,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Genel Temizlik Bezi 38X50cm 10'lu
16,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Mutfak Bezi 2'li 35x38 cm
9,99 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Mutfak Bezi 2'li 35x35cm
12,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Yer Bezi 2'li Desenli 50x59 cm
15,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Banyo Temizlik Süngeri Yeşil 2'li
19,90 ₺
Flink & Sauber
%40
Solo Yüzey Temizleme Bezi - 1

%40 fiyatı 21,50 ₺

Special Price 12,90 ₺

Solo
Flink & Sauber Temizlik Bezi Desenli - 1
14,90 ₺
Flink & Sauber
Flink & Sauber Mikrofiber Banyo Bezi
19,90 ₺
Flink & Sauber
%20
Selpak Kağıt Bez - 1

%20 fiyatı 43,75 ₺

Special Price 34,90 ₺

Selpak
%40
Asterion Mikrofilament Temizlik Bezi Mavi 1 adet - 1

%40 fiyatı 32,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

Asterion
Asterion Güderi Mop - 1
39,90 ₺
Asterion

Temizlik Bezleri

Temizlik bezleri, farklı yüzey ve ortamlarda yapılacak işlemlerde maksimum hijyenin sağlanması için gerekli araçlardır. Cam, ahşap, seramik ya da plastik gibi tüm yüzeyler temizlenirken kendi türlerine göre özellikleri olan bezler kullanılır. Bez seçilirken diğer bir seçim faktörü ise çıkarılacak olan kir ya da lekenin niteliğidir. Örneğin sert ve çıkmayan izler için tırtıklı yüzeyi olan ve nispeten sert bezler tercih edilir. Araç, mutfak, ev ya da açık alan temizliği kendine özgü araç gereçlere ihtiyaç duyar. Profesyonel bir temizlik için farklı yüzeylerde kullanıma uygun, alanında uzman temizlik bezleri markaları Rossmann'da titiz kullanıcıların beğenisine sunulur. Siz de kaliteli ve işlevsel temizlik bezleri arasından seçimler yaparak kendinize zorlu kirler için ideal yardımcıyı bulabilirsiniz.

Temizliği Kolaylaştıran Özel Temizlik Bezleri

Doku, boyut ve şekillerine göre bezler farklı çeşitlere ayrılır. Ayrıca yer silme bezi, mutfak bezi, bilgisayar temizleme ve araç temizliği bezi gibi çeşitler ile tüm ortamların en iyi şekilde arındırılması mümkün hale gelir. Mop çeşitleri, mikrofiber paspas ucu, sünger ve teller de titiz kullanıcıların olmazsa olmaz temizlik araçları arasındadır. Toz alma bezi, mutfak kurulama bezi, ekran temizleme bezi de farklı alanlara özel üretilen hassas yüzey temizleme ürünleridir. Siz de özel fırsatlarla sunulan temizlik bezi fiyatları ve çeşitleri sayesinde tüm gereksinimlerinize uygun tercihler yapabilirsiniz.

İz Bırakmayan Teknoloji: Mikrofiber Temizlik Bezi

Son yıllarda oldukça popüler olan mikrofiber bezler tasarımları ve dokuları sayesinde yüzeylerde iz ve toz bırakmayan bir temizlik işlemi sağlar. Toz alma, cam silme, ekran temizleme, kurulama gibi pek çok alanda kullanılan bu bezler mıknatıs gibi tozları çekerek temizliği kolaylaştırır. Mutfakta kullanım için tasarlanan mikrofiber bezler iz bırakmadan, tüm parlak yüzeylerde hijyen sağlar. Mutfakta yıkanan bulaşıkları kurulayıp yerleştirmek için de bu bezler tavsiye edilir. Mikrofiber doku sayesinde cam, kristal ya da çelik gibi yüzeylerde su izi ya da kurulama lekesi olasılıklarının önüne geçilir.

Mikrofiber yer bezi, mikrofiber özelliğe sahip paspas ve mop gibi zemin temizleme araçları ise ıslak ve kuru kullanıma uygundur. Bu ürünler seramik, ahşap, parke gibi pek çok farklı yüzeyde güvenle kullanılabilir. Mikrofiber yer bezi ince mikrofiber doku sayesinde, küçük girintilere bile nüfuz ederek inatçı kirleri etkili bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Elektrostatik özelliğiyle kuruyken ya da deterjan, yüzey temizleyici gibi temizlik malzemeleri kullanılmadan bile etkili temizlik sağlar. Tekrar kullanıma uygun olan ve kolayca temizlenebilen bu ürünler kullanıcılara işlevsel bir kullanım alanı yaratır. Uygun mikrofiber temizlik bezi fiyatları ile Rossmann size en etkili ve ekonomik alternatifleri sunar. 

Islak Temizlik Bezi İle Pratik Uygulamalar

Mutfak, banyo ya da diğer yüzeylerde etkili bir temizlik sağlamanın pratik yolu olan ıslak temizlik bezleri, özel ambalaj içerisinde nemini ve özelliklerini yitirmeden uzun süre muhafaza edilebilir. İçinde ıslak temizlik mendillerinin bulunduğu kullan at ıslak bez paketleri ellili, yirmili gibi paketler halinde kullanıcılara sunulur. Domol ıslak temizlik bezi çeşitleri özel formülleri ile kir, yağ ve tozu derinlemesine temizler. İşlem sonrasında atılarak her temizlikte yeni bir bez ile pratik ve hijyenik kullanım imkanı yaratır. Cam ve parlak yüzeyler için özel ıslak temizlik bezleri, ayna ve cam gibi temizlemesi zor alanlarda bile kusursuz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. 

Temizlik Bezleri Nasıl Temizlenir?

Temizlikte kullanılan bezlerin temizliğinin sağlanması, bir sonraki işlemin etkili olması ve hijyen sağlanması açısından önemlidir. İyi temizlenmeyen bezler mikrop, bakteri ve tozu içinde biriktirerek bir sonraki kullanımda bu birikimin farklı yüzeylere bulaşmasına neden olur. Yer bezi temizleme işleminde bezin kullanım uyarılarına bağlı olarak altmış derecelik bir programda normal deterjan ile yıkanması yeterlidir. Toz bezi çeşitleri ise içindeki tozun arındırılması için elde yıkama yoluyla ya da çamaşır makinesi içinde kısa programda temizlenir. İşlem esnasında yumuşatıcı kullanılmaması ve bezin kurutucuya konmaması önemli uyarılardandır. Mikrofiber bez gibi özel tasarımlı dokular temizlenirken ise mutlaka yıkama talimatı göz önünde bulundurulmalıdır.

Yer Bezi Nasıl Kullanılır?

Yer bezi kullanımı, kimyasal temizlik malzemeleri kullanılmadan bile oldukça kolaydır. Bez eğer herhangi bir araca takılarak kullanılmayan, elde kullanıma uygun nitelikte ise kullanım basit adımlardan oluşur. İşte yer silme bezi kullanım adımları:

 • İşlem öncesi ellerinizi korumak için eldiven takın.
 • Sileceğiniz yüzeyi süpürün ve silmeye hazır hale getirin.
 • Bezinizi nemlendirin ve iyice sıkarak su izi bırakmanın önüne geçin.
 • Bezinizle yuvarlak hareketler yaparak yüzeyi silin.
 • Bezin bir yüzeyi kirlendiğinde katlayarak diğer yüzeyi kullanın.
 • Her iki yüzey de kirlendiğinde bezinizi yıkayın ve temizlik yapmak istediğiniz alan bitinceye kadar bu işlemi tekrarlayın.
 • Tüm yüzeyler kurumadan sildiğiniz zemini kullanmamaya özen gösterin.
 • İsterseniz hoş bir koku ya da ekstra hijyen için temizlik malzemeleri ya da sirke gibi doğal yöntemler ile işlemi daha etkili hale getirebilirsiniz.

Mutfak Bezi Kokusu Nasıl Giderilir?

Mutfak bezi yağ, kir, nem gibi dış faktörlere sıkça maruz kalır. Uzun süre nemli kaldığı için bakterilerin üremesine ve istenmeyen kokuların oluşmasına ortam sağlar. Mutfak bezi kokusunu gidermek için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu yöntemler seçilirken bezin niteliği göz önünde bulundurulur. Çamaşır suyu gibi güçlü temizlik maddelerinden etkilenecek yapıdaki bezleri temizlemek için çamaşır makinesinde yıkama yoluna gidilmesi tavsiye edilir. Altmış dereceye kadar sıcaklığa dayanabilen bu bezler normal deterjan yardımı ile çamaşır makinesinde yıkanır ve tüm nemini kaybedinceye kadar asılarak kurutulur. Bu sayede istenmeyen kokuların önüne geçilir. Çamaşır suyuna dayanıklı renk ve dokudaki bezler ise bir gece boyunca çamaşır suyu ve su karışımında bekletilir, çamaşır suyundan tamamen arınıncaya kadar durulanır. Tamamen kuruduktan sonra koku ve bakterilerden arınmış biçimde kullanıma hazır hale gelir.

Temizlik süngeri, bezi ve mop gibi ürünler hayatı kolaylaştırmanın anahtarları arasında yer alır. Siz de temizliğe bir adım önde başlamak için Rossmann'da bulunan Domol, Flink & Sauber gibi üstün Alman kalitesi garantisi veren markaların işlevsel ürünlerine göz atabilirsiniz. Mikrofiber bezler, mop ve paspaslar, toz alma fırçası ve çoklu bez paketleri arasından temizlik rutininize uygun seçimler yaparak yaşam alanlarınız için hijyen sağlamanın en kolay yolunu keşfedebilirsiniz.