Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Erkek Bakım
Isana Men Sakal Şampuanı Premium - 1

%30 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Isana Men
Isana Men Sakal Yağı 30 ml - 1

%30 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Isana Men
Isana Men Sakal Bakım Pomat Argan Yağı & Kanola Yağı 50 ml - 1

%30 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Isana Men

Sakal Bakım Ürünleri

Sakal bakımı, kısa ya da uzun sakal kullanan erkeklerin en çok önem vermesi gereken konulardan biridir. Sakal telleri soğuk hava, sıcak hava, sıvı teması gibi dış etkenlerle direkt olarak karşılaşmaları sebebiyle kolayca yıpranabilir ve sakal şeklinizin bozulmasına sebep olabilir. Bu sorunu önlemek amacıyla çeşitli dermokozmetik markaları tarafından birbirinden kaliteli sakal bakım kremleri, şampuanları ve serumları üretilir. Sakal tellerinizi güçlendirmenize yardımcı olan ve cilt sağlığınıza da fayda sağlayan ürünler, yüksek etkileri sayesinde kısa sürede gözle görülür bir fark oluşturur.

Sakal Bakım Ürünleri Nelerdir?

Sakal bakımı için çok sayıda farklı kozmetik ürünü tasarlanır. Isana Men gibi dünyaca ünlü markaların imzasını taşıyan bakım ürünleri, her ihtiyaca yönelik olarak ayrı ayrı formüle edilir. Cılız telli sakallar için ayrı, seyrek sakallar için ayrı olarak üretilen seçenekler, sakallarınıza daha gür ve dolgun bir görünüm kazandırmanıza da yardımcı olur. Dünya genelinde çok sayıda kullanıcının takip ettiği markaların kategorilerinde yer alan sakal bakım ürünleri genel olarak şöyledir.

 • Sakal yağı
 • Sakal kremi
 • Sakal bakım şampuanı
 • Sakal serumu
 • Sakal pomadı

Sakal Bakım Serumu Ne İşe Yarar?

Sakal bakım serumu çeşitleri, sakal tellerini güçlendirmek ve daha canlı bir görünüm elde etmek isteyen erkekler tarafından kullanılır. Düzenli kullanımda yüksek bir etki gösteren ve sakallarınızda gözle görülür bir fark oluşturan bakım serumları, güvenli formülleri sayesinde diğer sakal bakım ürünleriyle birlikte de uygulanabilir. Sakal bakım serumlarının etkileri ise şöyledir.

 • Sakallar için üretilen serum çeşitleri, seyrek sakallı erkeklerin daha gür ve canlı bir sakal görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.
 • Sakal serumları, sakal tellerinizi güçlendirir ve yıpranma, kırılma, kıvrılma gibi problemlerin oluşumunu önleyerek daha etkileyici bir sakal bırakabilmenizi sağlar.
 • Sakal diplerinizde göze çarpan boşluklar varsa da sakal serumlarından yararlanabilirsiniz. Serumlar, cildinizi uyarır ve sakal diplerinizdeki kan akışını hızlandırarak boş kalan alanlarda da sakal çıkmasına yardımcı olur.

Sakal Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Sakal bakım yağı, düzenli olarak kullanabileceğiniz ve kısa sürede sonuç alabileceğiniz kozmetik ürünleri arasında bulunur. Farklı çeşitleri bulunan sakal yağları, dileyen kullanıcılar için set halinde de satılabilir. Sakal bakım seti seçenekleri, size daha etkili bir görünüm sağlarken cilt sağlığınızı da geliştirir. Yağ formundaki sakal bakım kremi çeşitlerini kullanmak ise son derece kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek yağ çeşitlerini sakalınıza rahatça uygulayabilirsiniz.

 • İlk adım, doğru ürünü seçmektir. Bu sebeple sakal yağınızı hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz ve sonrasında ürünlerin üzerinde yazan bilgilerini dikkatlice incelemeniz gerekir. Sakalları besleyen ve canlandıran yağ çeşitleri ayrı, parlak ve dolgun bir görünüm kazandıran yağlar ise ayrı formüllere sahiptir. Bu sebeple amacınıza uygun ürünü kullanmanız büyük önem taşır.
 • Sakal bakım yağları, tıraş ve temizlik işlemlerinden sonra kullanılır. Sakalınıza şekil verecekseniz jilet ya da tıraş makinesiyle şekillendirme işlemini tamamlamanız ve sonrasında da sakallarınızı ılık suyla yıkayıp durulamanız gerekir. Bakım işleminin son adımı olarak sakal yağını kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Her seferinde kullanılması gereken ideal yağ ölçüsü, orta bir fındık tanesi kadardır. Fındık büyüklüğünde yağı avucunuza dökün ve iki elinizi birbirine sürerek yağı avuçlarınıza yayın.
 • Ellerinizi sakallarınızın arasından hızlı bir şekilde geçirerek yağın tüm sakal tellerinize yayılmasını sağlayın.
 • Son olarak sık telli bir tarakla sakallarınızı yavaşça tarayın ve kurumaya bırakın.
 • Sakal yağı kullanımından sonra durulama ya da kurutma işlemi yapmamaya özen gösterin.

Sakal Bakım Pomadı Nedir?

Sakal bakım pomadı çeşitleri, hem sakalınıza hem de cildinize fayda sağlayan ürünler arasındadır. Yoğun şekilde sakal kullanılması durumunda cilt havasız kalabilir ve kuruyarak çeşitli problem belirtileri gösterebilir. Pullanma, kızarıklık, sakal dökülmesi gibi problemler ise hem sağlığınız hem de dış görünüşünüz açısından son derece zararlıdır. Cildin sağlığını yitirmesi, sakalların da cansız, sönük ve bakımsız bir hâle gelmesine sebep olabilir. Bu sebeple, sakal kullanan tüm erkeklerin pomat çeşitlerinden faydalanmasında yarar bulunur. Tamamen doğal ürünlerden elde edilen sakal pomatları, vitamin ve mineral içerikleri sayesinde cildinizi ve sakal tellerinizi besler ve canlandırır. Havasızlık sebebiyle zayıflamaya başlayan kan akışını hızlandıran pomat çeşitleri, aynı zamanda cildinizin yeni hücre üretmesini sağlayarak cilt yıpranmalarını da ortadan kaldırır. 

Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun ya da kısa seviyede sakal kullanan tüm erkeklerin düzenli olarak sakal bakımı yapmasında yarar bulunur. Aşağıdaki adımları takip ederek sakallarınızı kusursuz bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 • Sakallarınızı düzenli olarak jilet ya da sakal makinesi ile düzeltmeniz, sağlıklı bir görünüm açısından son derece önemlidir. Haftada bir kez kenarlara taşan ya da havaya kalkan sakal tellerini almanız önerilir.
 • Sakal bakım yağlarını her gün ya da iki günde bir uygulayarak sakallarınızı canlı, etkileyici ve sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
 • Sakallarınızın ve yüz cildinizin havalanması ve nemlenmesi için yüzünüzü her gün bol suyla yıkamanız ve havluyla kuruladıktan sonra nemlendirici etkiye sahip krem ve pomat çeşitlerinden uygulamanız önerilir.
 • Eğer sakallarınızın seyreldiğini fark ediyorsanız, besleyici serum seçeneklerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Sakal serumlarını cildinize hafifçe masaj yaparak uygulamanız gerekir. Serum çeşitleri günde bir, üç günde bir ve haftada bir kullanılan çeşitlere ayrılır. Seçtiğiniz serum türünü talimatlarında yazan sıklıkta düzenli olarak kullanarak seyrelme problemlerinin önüne geçebilirsiniz.
 • Sakallarınızı iki günde bir özel sakal şampuanlarıyla yıkayarak ve durulayarak temizleyebilir, yüksek etkili şampuanlar sayesinde yıpranmaların da önüne geçebilirsiniz.

Sakallarınıza etkili bir bakım uygulamak ve sağlıklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, Rossmann tarafından size sunulan sakal bakım ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Cilt ve sakal tipinize en uygun ürünü kolayca bulabilir ve kısa sürede sakallarınızı canlı ve etkileyici bir hâle getirebilirsiniz.