Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Real Techniques Cilt Bakım Süngeri 1 adet - 1
171,00 ₺
Real Techniques
Real Techniques Mucize Makyaj Süngeri 91566 1 adet - 1
157,00 ₺
Real Techniques
For Your Beauty Black Makyaj Süngeri Hero 1 adet - 1

%26 fiyatı 49,50 ₺

Special Price 36,75 ₺

For Your Beauty
Nascita Fondöten Süngeri Make Up Artistry Pembe  - 1

%21 fiyatı 96,00 ₺

Special Price 76,00 ₺

Nascita
For Your Beauty Makyaj Süngeri Renkli 6'lı - 1

%17 fiyatı 29,50 ₺

Special Price 24,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Makyaj Süngeri Yuvarlak 3'lü

%61 fiyatı 29,50 ₺

Special Price 11,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Makyaj Süngeri Lateks, Mini

%15 fiyatı 32,50 ₺

Special Price 27,50 ₺

For Your Beauty
For Your Beauty Makyaj Süngeri  - 1

%28 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 10,75 ₺

For Your Beauty
Nascita Yumurta Sünger Plastik Kaplı 4 Renk  - 1

%20 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Nascita
Real Techniques Yüz Temizleme Süngeri  - 1
171,00 ₺
Real Techniques
Real Techniques Sünger Airblend  - 1
171,00 ₺
Real Techniques

Makyaj Süngerleri

Makyaj süngeri çeşitli makyaj ürünlerini en iyi şekilde uygulamanızı sağlayan temel güzellik aksesuarlarından biridir. Farklı şekillerde tasarlanan süngerler, teninizi makyaja kusursuz bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur ve göz alıcı görünmenizi sağlar. Cilt kusurlarını gizlemek istediğinizde süngerler kapatıcı, makyaj bazı, fondöten ve hatta leke kapatıcı kreminizi uygulamak için en iyi yoldur.

Makyaj Uygulamalarına Özel Şekiller

Makyaj süngeri fiyatları kullanılan malzemenin özelliklerine göre geniş bir aralığa sahiptir. Fiyat önemli bir kriter olsa da süngerler arasındaki temel farklılıklar özel olarak tasarlanan şekillerinden kaynaklanır. Disk şeklindeki yuvarlak makyaj süngerleri, sıkıştırılmış pudra gibi makyaj malzemelerini uygulamak için en iyi seçimdir. Çok fazla ürün toplamaya başladığında süngerinizi yıkamanız veya değiştirmeniz gerekebilir. Üçgen makyaj süngeri kapatıcı ve fondötenleri yüzünüzde kolayca harmanlamak için idealdir. Bununla birlikte yumuşak hatlara sahip süngerlerin hassasiyetine sahip olmayabilir. Geleneksel makyaj süngerinden biraz daha kalın ve daha büyük olan oval makyaj süngeri en iyi şekilde kompakt bir kutuya yerleştirilmiş cilt kremlerini ​​cildinize uygulamak için kullanılır. Aynı zamanda sıvı, stick ya da makyaj fırçası ile uygulanan ürünleri karıştırmak için de kullanılabilir. Daha büyük ve gözyaşı şeklindeki süngerleri kullanmakta sorun yaşıyorsanız oval makyaj süngerleri en iyi seçim olabilir.

Kontürler İçin En İyisi

Çift uçlu ve koni şeklindeki karıştırma süngerlerinin kavisli şekli, belirli bir alandaki ürün miktarını kontrol etmenizi sağlar. Diğer sünger çeşitlerinin erişemediği alanlar için idealdir. Damla şeklindeki makyaj süngeri hemen hemen her şeyi yapar. Süngerin geniş kısmı yanaklar ve alın gibi daha geniş alanlardaki uygulamaları yumuşatmak için kullanılabilirken, sivri ucu gözler, kaş ve burun gibi bölgelerde kapatıcı gibi malzemeleri karıştırmak için mükemmeldir. Kontür süngerlerinin düz ucunu doğrudan elmacık kemiklerinizi vurgulamak ya da burnunuzu tanımlamak gibi kontür uygulamaları yapmak için kullanabilirsiniz.

Beauty Blender Süngerlerle Tanışın

Beauty blender, makyaj çantanızda hemen hemen her şey için kullanılabilen çok yönlü bir makyaj süngeridir. Üründen en iyi şekilde yararlanmak için 3 adımlık ıslatma, sıkma ve uygulama adımlarını takip edebilirsiniz. Süngerinizi her kullanımdan önce ıslatın ve iki katına kadar genişlemesini sağlayın. Bu sayede köpük malzeme ürününüzü emmek yerine suyu emer. Beauty blender tamamen doygun hale geldiğinde sıkarak fazla suyu uzaklaştırın. Kusursuz bir görünüm için toz veya sıvı fondöten, BB krem ​​veya kapatıcıyı cildiniz boyunca küçük vuruşlar yaparak uygulayın. Blender’i yüzünüze sürüklememeye dikkat edin. Süngeri cildiniz üzerinde kaydırmak homojen olmayan bir dağılıma neden olur. Hafif basınç uygulayacak şekilde küçük vuruşlar yapmak pürüzsüz bir yüzey elde etmenizi sağlar.

Silikon Makyaj Süngeri

Fondöteninizin yarısını makyaj süngerinizde bırakmaktan sıkıldıysanız, silikon makyaj süngeri aradığınız ürün olabilir. Silikondan yapılan şeffaf süngerler, emici gözeneklere sahip geleneksel makyaj süngerinin aksine, tek bir damla bile emmez. Gözeneksiz yapısı sayesinde silikon krem bazlı makyaj malzemenizi cildinize kolayca uygulamanızı sağlar. Allık, fondöten, kapatıcı ve astarınızı mükemmel şekilde harmanlar. Emici olmadığı için kir, mikrop veya ölü cilt hücreleri süngerin içine işlemez. Sabun ve suyla hızlı bir şekilde temizlenir ve kısa sürede durulanır. Birçok sünger, makyaj çantanızda temiz ve güvenli bir şekilde taşıyabilmeniz için koruyucu bir kılıfla birlikte gelir.

Tek Kullanımlık Üçgen Süngerler

Yanınızda taşıyabileceğiniz ve temizlik yapmak zorunda kalmayacağınız bir sünger arıyorsanız, tek kullanımlık üçgen makyaj süngerleri aradığınız kolaylığı sağlayabilir. Özellikle gün içerisinde rötuş yapmak için ideal olan bu süngerlerin dezavantajı, daha yoğun seçeneklere kıyasla, malzemeleri eşit bir şekilde uygulamanın daha zor olmasıdır. Bununla birlikte daha kontrollü bir uygulama için süngerinizi hafifçe nemlendirerek kullanabilirsiniz.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj süngerleri çeşitli makyaj malzemeleri ve kremler için hızlı uygulama olanağı sunar. Yumuşak ve gözenekli yapısı ile her kullanımda en iyi miktarı uygulamanızı kolaylaştırır. Daha az malzeme ile daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Böylece en sevdiğiniz makyaj ürünlerinizi son kullanma tarihine kadar en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Birçok makyaj süngerini kullanmadan önce hafifçe ıslatmanız gerekir. Su, süngerin genişlemesini ve çok fazla makyaj ürününü absorbe etmesini önler. Özellikle fondöten süngeri çeşitleri yüzünüze uygulamak istediğiniz fondöten ya da BB krem ​​miktarını ayarlamanıza olanak tanır. Nemli bir sünger ayrıca malzemeleri homojen bir şekilde uygulamanızı pratik hale getirir. Bazı makyaj süngerlerini sadece likit makyaj malzemeleriniz için değil, toz formundaki allık gibi ürünleri uygulamak için de kullanabilirsiniz. Emin olmak için kullanım talimatlarını inceleyebilirsiniz.

Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

Nemli uygulama koşulları nedeniyle makyaj süngerlerinin bakterilerden, mantarlardan veya küflerden etkilenme şansı oldukça yüksektir. Bu yüzden süngerinizi her zaman en iyi şekilde kullanmak ve kir birikmesini önlemek için her kullanımdan sonra temizlemeniz önemlidir. Düzenli temizlik süngerin gözeneklerinin dolmasını önler ve bir sonraki kullanımınız için en yüksek performansı sunar. Cildinizin temiz kalmasına yardımcı olur. Makyaj süngeri temizleme için gereken malzemeler genellikle sadece su ve sabundan ibarettir.

  • Yıkama işleminden önce süngerlerinizi yaklaşık yarım saat ılık suya batırın.
  • İnatçı lekeleri varsa süngerleri tüm gece suda bırakın.
  • Lekeler yumuşadıktan sonra tırnaklarınızın süngere zarar vermemesine dikkat ederek parmak uçlarınızı kullanarak nazikçe yıkayın.
  • Durulamadan sonra avuç içlerinizin arasına yerleştirerek iyice sıkın.
  • Fazla suyu almak için iki kat kağıt havlu arasına yerleştirerek bastırın ve kurumaya bırakın.

Makyaj Süngerini Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Cilt sağlığınızı korumak ve makyajınızı mükemmel şekilde uygulamak için süngerlerinizi değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz. Hem hijyen hem de performans koşulları nedeniyle makyaj süngerinizi üç ayda bir değiştirmeniz önerilir. Kullanım sıklığına ve yoğunluğuna bağlı olarak bu süre daha da kısa olabilir. Süngerde renk ve şekil değişikliği meydana gelmişse ya da gözenekler eskisine kıyasla çok büyükse değişim zamanı gelmiş demektir. Bazı durumlarda bakteri oluşumu nedeniyle süngerinizde kötü kokular oluşabilir. Düzenli temizlik yapılmayan süngerlerde sıkça karşılaşılan bu durum, özellikle hassas ve akneli cilt tipleri için çeşitli riskleri beraberinde getirebilir. 

Rossmann ayrıcalıkları ile sunulan makyaj süngerleriyle profesyonel ve göz alıcı uygulamalara imza atabilirsiniz. Farklı şekillere sahip sünger çeşitleri ile makyaj malzemelerinizi farklı tekniklerle uygulayabilirsiniz. Makyaj süngerinizi şimdi seçin, kusursuz makyajınızla büyüleyin!