Kariyer

Yükleniyor...

İNSAN KAYNAKLARI YAKLAŞIMIMIZ


Rossmann İnsan Kaynakları olarak, şirket hedefimizle paralel bir yaklaşım içerisinde, iyi hisseden çalışanlarımızla iyi hissettiren bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlıyoruz.

Doğru pozisyona, doğru insan yaklaşımını hassasiyetle uyguluyoruz.

Etik kurallarımıza uyabilecek, kurumsal kültürümüzü benimseyebilecek ve yeni değerler inşa ederken bizimle birlikte pozitif yaklaşımlar sergileyebilecek her yaştan çalışana ekibimizde yer veriyoruz.
Müşterilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefleyen «iyi hissettiren alışveriş dünyası» sunarken; ancak iyi hisseden çalışanların iyi hissettireceğine ve müşterilerimizin bu uyumu mağazalarımızda hissedeceklerine inanıyoruz.
Kuruluşumuzdan bu yana, günlük iş hayatımızda;

- Müşteri odaklılık,
- İletişim,
- Sonuç odaklılık,
- Analitik düşünmek,
- Takım çalışması yapabilmek,
- Yaratıcı ve girişimci olmak,
- Değişimi yönetmek,
- Kendinin ve diğerlerinin farkında olmak,
- İnisiyatif alabilmek,
- Kabul gören önemli yetkinliklerimizdendir.
Çalışanlarımızla bir aile gibi ve uzun vadeli bir arada olmak istemekteyiz. Yaptıkları işlerin, projelerin sonuçlarını görebilmelerinden memnuniyet duymaktayız.
Motivasyon ve bağlılığın artmasında, çalışanlarımızın şirketi benimsemelerinin çok önemli olduğunun bilincindeyiz.
Çalışanlarımızın öneri ve istekleri, iş ve özel yaşamlarındaki denge, yaptıkları işin herkes tarafından bilinip takdir edilmesi hassasiyet ile dikkat ettiğimiz konulardır.
Ofislerimizde, açık ofis ve serbest zaman uygulaması yapılmaktadır.
Önemli toplantılar haricinde yöneticilerimizin kapısı tüm çalışanlarımıza her zaman açıktır.
Güler yüz, pozitif olmak, saygı, dürüstlük, sorumluluk almak vazgeçilmez değerlerimizdendir.
Çalışanlarımızın ücret ve haklarının korunmasına, geliştirilmesine, adil ve rekabetçi sistemlerle desteklenmesine önem vermekteyiz.
Çalışanlarımızın refah seviyelerini desteklemek amacıyla yıl içinde pek çok sürpriz planlanmakta ve yıllardır süregelen destekler sağlanmaktadır.
Şirketimizde ücretlerin belirlenmesinde, iş değerlemeleri önemli yer tutmaktadır. Kademeler bazında yapılan ücretlendirme sistemini, global piyasa araştırmaları ve ulusal piyasa analizleri ile desteklemekte ve etkinleştirmekteyiz.
 • Mağaza ve merkez çalışanlarımız için limiti her yıl revize edilen yemek kartı verilmektedir.
 • Lojistik merkezimizde restoranımızda catering hizmetimiz bulunmaktadır.
 • Lojistik merkezimizde her sabah 10.00 çay-simit saatidir.
 • Özel hedef başarıları ödüllendirilir.
 • Özel günlerimizi aşağıdaki uygulamalar ile hep birlikte kutlamaktayız.
  - Yaş gününe özel Rossmann çeklerimiz,
  - Evlilik hediyemiz,
  - Bebek hediyemiz,
  - Ramazan hediyelerimiz,
 • 5. ve 10. yıl için Hizmet Ödülümüz,
 • Kurumsal etkinlikler ve aktiviteler yapılmaktadır.
  - Yılbaşı kutlaması ve yılbaşı için özel Rossmann çeklerimiz, hediyelerimiz,
  - Budapeşte Rossmann Noel Koşusu,
  - Bowling turnuvası,
  - Sinema,
  - İftar yemekleri,
  - Dünya Perakendeciler Günü kutlaması,
  - Anneler Günü kutlaması,
  - Babalar Günü kutlaması
Çalışanlarımıza faaliyet gösterdiğimiz her lokasyonda, binada ve ofiste güvenli bir iş ortamı yaratmak en önem verdiğimiz konularımızdandır.
İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili konuları, ülkemizin önde gelen kuruluşlarından aldığımız hizmet desteğiyle takip etmekte, ilgili gelişmeleri ve yenilikleri bünyemizdeki bölümler yardımıyla anında uygulamaya geçirmekteyiz.
İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda destek aldığımız firmanın önerilerini proaktif olarak uygulamakta ve çalışanlarımızın da bu uygulamaları benimsemelerini önemsemekteyiz.
İş Sağlığı ve Güvenliğini, bünyemizde oluşturduğumuz kurullarımız; çalışanlarımıza, toplumumuza ve müşterilerimize olan sorumluluk anlayışımız ile takip etmektedirler.
 • İnsan Kaynakları
  Ücretlendirme
  İnsan Kaynakları
  Eğitim
 • Satın Alma
  Kategori Yönetimi
 • Dış Ticaret
  Öz Markalar ve Kalite
 • Satış
  Görsel Düzenleme
  Pazarlama
  E-Ticaret
  Müşteri İlişkileri
  İnşaat & Projeler
  Mağazalar (Satış)
 • Bilgi Teknolojileri
 • Tedarik Zinciri
 • Lojistik
 • Finans
  Muhasebe
  İdari İşler
  İç Satın Alma
 • Denetim
 • Emlak Geliştirme
Şirketimizin sürdürülebilirliğinin en önemli taşlarından biri; çalışanlarımızın yetiştirilmesi ve geliştirilmesidir. Eğitimlerimizde, hem içimizdeki yetenekli kişileri geliştirmekte hem de dışarıdan aramıza yeni katılanları fark etmekteyiz.
Çalışanlarımızın gelişim ihtiyaçları, kariyer hedefleri, şirketimizin stratejik ihtiyaçları, yeni akımlar, eğitimlerin temelini oluşturmaktadır.
Eğitimler, Eğitim Birimi tarafından organize edilmektedir ancak çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin talepleri yıllık planının oluşturulmasında önemli rol oynamaktadır.
Eğitim başlıklarımız;
 • Stratejik,
 • Yönetimsel,
 • Fonksiyonel,
 • Oryantasyon,
 • Ürün Bilgisi,
 • Teknik Bilgiler,
olarak gruplanmıştır.
Oryantasyonlar, eğitimlerimizin ilki olmakla birlikte şirketimizi, ekibimize yeni katılanlara tanıttığımız en önemli programdır.
Oryantasyon eğitimleri ile aramıza yeni katılan çalışanlarımızın “kurumun misyon ve vizyonunu”, “amaçlarını”, “işleyiş ve prosedürlerini” öğrenerek organizasyona en kısa sürede uyum sağlamalarını amaçlarız. Bu eğitimler çalışanların pozisyonlarına uygun sürede planlanıp hızlıca tamamlanır.
Oryantasyon programı, merkez, lojistik ve mağaza çalışanları için günleri değişkenlik gösteren, temelde benzer ancak konularına göre farklılaştırılmış, yerlerine gittikleri veya masalarına oturdukları ilk iş anında kendilerini yabancı hissetmelerini engelleyecek bilgileri kapsar.
İnsan kaynağımızın geleceğini profesyonel ortamımızda, performans ölçümleme ve değerlendirme sistemimiz, yöneticilerinin görüşleri, kendilerinin beklentileri ve şirket stratejileri doğrultusunda planlamaktayız.


Performans Yönetimi, Rossmann yıllık iş hedeflerine ulaşmak, rekabetçi insan gücüne sahip olmak ve çalışanların gelişimine katkı sağlamak için son derece önemlidir.
Her yıl başında çalışanlarımıza performans hedefleri verilmekte ve yıl içinde gerek duyulması halinde bu hedefler revize edilmektedir. Yıl sonunda ilgili bölümlerin tepe yöneticileri, hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını değerlendirmekte ve sonuçları İK ile paylaşmaktadırlar.

Rossmann performans planı;

Performans sonuçları, ücret yönetimi ve ödüllendirme, eğitim, gelişim, kariyer planlama ve yönetimi gibi diğer İnsan Kaynakları süreçlerine katkı sağlamaktadır.
Şirketimiz bünyesinde 2 yıl tecrübe kazanan tüm çalışanlarımız boş pozisyonlarımızın doldurulmasında en öncelikli konumdadırlar.Şirketimize başvurular aşağıdaki alanlardan yapılmaktadır;

Mağaza Başvuru Formu (Elden)

 • Tüm başvurular İnsan Kaynakları ekibi tarafından dikkatle incelenir ve sisteme alınır.
 • Herhangi bir alana özel başvuruda bulunmamış adaylara ait CVler, videolu başvurular, konularına göre ayrılır.
 • Özellikleri aradığımız pozisyon ile örtüşen adaylara dönüş sağlanır ve ilk görüşmeler İK tarafından yapılır.
 • İK ekibi mülakatları; WhatsApp, Facetime, Skype, Ofis ortamında yüz yüze yapmaktadırlar.
 • Kurum kültürüne uyum sağlayacağı düşünülen adaylar, iş bilgisinin detaylı ölçümlenmesi için ilgili bölüm yöneticisine yönlendirilir.
 • Bu aşamanın da olumlu olması halinde adayın referans araştırması gerçekleştirilir.
 • Olumlu referans sahibi adaylara, sözlü ve yazılı olarak iş teklifimiz yapılır.
Güncel İlanlarımıza başvurarak,

E-posta yoluyla özgeçmiş paylaşarak. [email protected] Özgeçmişinizi e-posta yoluyla iletirken lütfen Rossmann’da başvurmak istediğiniz bölümü ve lokasyon bilgisini aşağıdaki başlıklar arasından seçerek belirtiniz.

Staj:

(*Zorunlu*İsteğe Bağlı )

Genel Müdürlük Pozisyonları:

*Finans 

*İK 

*Satış

*IT

*Genel

 Mağaza:

*Lokasyon

*Mağaza Müdürü

*Mağaza Müdür Yardımcısı

*Takım Lideri

*Satış Personeli

 Lojistik Merkezi