Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Epilasyon, Ağda,Tıraş
Gillette Venus Simply Hybrid Makine
27,90 ₺
Gillette
20 TL üzeri Alışverişinize
13,90 TL
%40
Yüz İçin Ağda Bandı 20'li 1 adet

%40 fiyatı 49,99 ₺

Special Price 29,90 ₺

Veet
%55
Gillette Venus 3 Renkli Kullan At 4+2 6'lı 1 Adet

%55 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 17,90 ₺

Gillette Venus
%30
Remove Ağda Bandı İnatçı Tüyler İçin 52'li

%30 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Remove
%29
Gillette Venüs Simply 3 Poşet 4'lü

%29 fiyatı 33,90 ₺

Special Price 23,90 ₺

Gillette
%50
Remove Yüz Bölgesi İçin Sir Ağda Kalemi Normal Tüyler

%50 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Remove
%30
Remove Ağda Bandı Hassas Ciltler İçin 52'li

%30 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Remove
%30
Remove Yüz Bölgesi İçin Sir Ağda Kalemi Hassas Ciltler İçin

%30 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Remove
%30
Remove Ağda Bandı Hassas Ciltler İçin 24'lü

%30 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 13,90 ₺

Remove
%30
Gillette Venus Riviera Kadın Tıraş Bıçağı 2'li Kullan-At 1 Adet

%30 fiyatı 34,90 ₺

Special Price 24,50 ₺

Gillette
%20
Gillette Venus Kadın Tıraş Makinesi (Pembe) Yedekli 1 adet

%20 fiyatı 53,00 ₺

Special Price 42,50 ₺

Gillette Venus
%30
Remove Ağda Bandı İnatçı ve Sık Tüyler İçin 24'lü

%30 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 13,90 ₺

Remove
%20
Veet Tüy Dökücü Sprey Köpük Hassas Ciltler İçin 150 ml

%20 fiyatı 54,99 ₺

Special Price 43,90 ₺

Veet
%30
Remove Isıtmadan Kullanılan Hazır Sir Ağda Hassas Ciltler İçin

%30 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 13,90 ₺

Remove
%30
Remove Ağda Bandı Normal Tüyler için 52'li

%30 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Remove
%53
 - 1

%53 fiyatı 31,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Isana
%31
Gillette Venus Simple 3 Basıc 4'lu Poşet 1 Adet - 1

%31 fiyatı 22,90 ₺

Special Price 15,90 ₺

Gillette Venus
%50
Gillette Venüs Traş Makinesi Smooth 3 Yedek Bıçaklı 30gr - 1

%50 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 29,90 ₺

Gillette Venüs
%21
Veet Pure Ağda Bandı Yüz 20'li - 1

%21 fiyatı 57,00 ₺

Special Price 44,90 ₺

Veet
%21
Veet Pure Ağda Bandı Bacak&Vücut 20'li - 1

%21 fiyatı 57,00 ₺

Special Price 44,90 ₺

Veet
%21
Veet Pure Ağda Bandı Bikini&Koltuk altı 16'lı - 1

%21 fiyatı 57,00 ₺

Special Price 44,90 ₺

Veet
%20
Sesu Sir Ağda Klasik Roll-On 100 ml

%20 fiyatı 15,90 ₺

Special Price 12,70 ₺

Sesu
%50
Remove Klasik El Ağdası Yüz Bölgesi İçin

%50 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 14,90 ₺

Remove
%20
Veet Tüy Dökücü Krem Hassas Ciltler 100 ml - 1

%20 fiyatı 34,50 ₺

Special Price 27,50 ₺

Veet

Epilasyon, Ağda,Tıraş

Bacak, yüz, kol ya da genital bölgedeki tüylerinizi almak istediğinizde, epilasyon yöntemlerini tercih edebilirsiniz. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın farklı yollarından birini seçebilirsiniz. Her yöntemin kendine göre avantajları bulunur. Kimisi daha uzun süreli pürüzsüzlük sağlarken, kimisi daha acısız epilasyon imkanı sunar. Hangisinin daha iyi bir seçenek olduğu kişisel önceliklere göre değişir. Evde uygulanabilen yöntemler tüyleri tamamen ortadan kaldırmaz ve tüyler bir süre sonra yeniden uzar. Size uygun epilasyon yöntemini seçtikten sonra ağda fiyatları ve modellerini inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünleri Rossmann’da bulabilirsiniz.

Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 • Sıcak ağda
 • Soğuk ağda
 • Ağda bantları
 • Tıraş bıçağı
 • Tüy dökücü krem
 • İp ile epilasyon
 • Epilasyon aleti
 • Lazer

Tıraş Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Tıraş bıçağı kullanmak, uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilir epilasyon yöntemlerinden biridir. Pratik ve hızlı olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Çoğunlukla bacak, koltuk altı ve bikini bölgesi tıraşında kullanılır. Kadınlarda yüz için pek tercih edilmez. Tıraş bıçağı kullanırken kesiklere sebep olmamak için acele edilmemeli ve dikkatli olunmalıdır. Tercihe göre kullan at tıraş bıçağı ya da birden fazla kez kullanılan kadın tıraş bıçağı çeşitleri kullanılabilir.

Tıraş bıçağı kullanmadan önce cilt hazırlanmalıdır. Cildi peeling ya da kese yardımıyla ölü derilerden arındırmak daha iyi bir sonuç alınmasına yardımcı olur. Tıraş mümkünse duşta yapılmalıdır. Duşta sıcak su yardımıyla tüyler yumuşar ve daha yakın bir tıraş yapılabilir. Vücut tıraş köpüğü kullanmak jiletin kolayca kaymasını sağlar, istenmeyen kesiklerin, tahriş ve batıkların önlenmesine yardım eder.

Ön hazırlıklar yapıldıktan sonra tıraş bıçağı cildin üzerinde 45 derecelik açı ile tutulmalı ve fazla baskı uygulanmamalıdır. Eğer jilet baskı uygulamadan kesmiyorsa, değiştirme vakti gelmiş demektir. Bacaklar, ayak bileklerinden yukarı doğru tıraş edilir. Koltuk altı yukarı ya da aşağı doğru tıraş edilebilir. Bikini bölgesi için önce tüylerin uzama yönüne doğru tıraş edilerek tüyler kısaltılır. İstenirse tam ters yönde tekrar tıraş edilerek daha pürüzsüz bir sonuç elde edilebilir. Kullan at tıraş bıçağı kullanmıyorsanız, jileti her kullanımdan sonra iyice temizleyip kuruladığınızdan emin olun. Tüyler alındıktan sonra kurulanan cilt, nemlendirici krem ile nemlendirilmelidir.

Tıraş Bıçağının Avantajları

 • Acısız bir yöntemdir.
 • Hızlıdır.
 • Her yaşın kullanımına uygundur.
 • Vücudun farklı bölgeleri için kullanılabilir.
 • Ekonomiktir.
 • Pürüzsüz bir sonuç elde edilir.
 • Hassas ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Kullanım sonrası kızarıklık oluşmaz.

Ağda Çeşitleri Nelerdir?

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla kullanılan, rahatlıkla evde yapılabilen bir yöntemdir. Piyasada farklı ağda çeşitleri ve markaları bulunur. Kullanılan bölgeye ve ağdanın özelliklerine göre seçim yapılır.

 • Çam sakızı ağda en eski ve geleneksel ağda çeşididir. Oldukça uygun fiyatlıdır. Satın alınabildiği gibi evde de yapılabilir ancak kullanımı zordur. Bu yüzden ilk kez ağda yapacaklara önerilmez.
 • Roll on ağda, ağda ısıtıcı yardımıyla ısıtılarak kullanılır. Özellikle bacaklarda tercih edilir ve oldukça pratiktir. Roll on başlığı sayesinde rahatlıkla uygulanabilir. Kolay taşınabildiğinden ve elektrik ile ısıtıldığından seyahatlere götürülebilir.
 • Sir ağda, çam sakızı ağdadan farklı olarak şeker içermez ve bu yüzden kıl köklerini beslemez. Yüz ve bikini bölgesi için en çok tercih edilen ağda yöntemidir.
 • Sir ağda bantları, kullanımı en kolay ağda çeşididir. Ağda bantları arasında hazır olarak ağda bulunur, ısıtmaya gerek olmadan hızlı bir şekilde kullanılır. Fazla yer kaplamaz, yeni başlayanların kullanımına uygundur.
 • Soğuk ağda, sir ağdaya benzer. Tek farkı ısıtmaya ihtiyaç olmamasıdır.

Ağdanın Avantajları

 • Uzun süreli pürüzsüzlük sağlar.
 • Cildi ölü derilerden arındırır.
 • Kıl köklerini zayıflatarak kılların azalmasına yardımcı olur.
 • Doğal bir malzemedir.
 • Pratiktir.
 • Evde uygulanabilir.

Soğuk Ağda Nasıl Yapılır?

Isıtmaya gerek olmadığı için soğuk ağda pratiktir, cilt yanıklarına sebep olmaz. Soğuk ağda uygulanmadan önce uygulanacak bölge temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Soğuk ağda spatula yardımıyla istenilen bölgeye uygulanır ve üzerine ağda bandı yapıştırılır. Ağda bandı, tüylerin çıkış yönünün tersine olacak şekilde dikkatlice çekilir. Uygulamanın ardından bölge soğuk su ile temizlenir ve iyice kurulanarak krem ile nemlendirilir. Diğer bütün ağda çeşitlerinde olduğu gibi uygulama sonrası kızarıklık olması normaldir. Bu yüzden özel günlerden birkaç gün önce yapılması tavsiye edilir.

Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağda, tüylerin azalmasına yardımcı olur. Soğuk ağdaya göre daha zahmetli olsa da daha uzun süreli pürüzsüzlük sağlar. Bikini bölgesi ve yüze ağda için kullanımı uygundur. Elektrikli ağda ısıtıcı ya da sıcak su içinde ağda ısıtılır. Cilt yanıklarına sebep olmamak için uygulanacak bölgeye sürülmeden önce ağdanın sıcaklığı kontrol edilir. Temiz ve kuru cilde spatula yardımıyla uygulanır. Üzerine ağda bezi yerleştirilerek, tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekilir. Sir ağda su ile temizlenmez. Uygulamanın ardından ağda yağı ile temizlenmelidir.

Ağda Bandı Nasıl Kullanılır?

Ağda bantları, kullanımı kolay sir ağda çeşididir. Etrafın kirlenmesine sebep olmaz, hızlı bir şekilde uygulanabilir. Vücuttaki tüm bölgelerin kullanımı için uygundur. Cilt tipine ve kullanılacak bölgeye uygun ağda bandı seçilmesi önemlidir. Ağda bandı uygulanacak bölge temiz ve kuru olmalıdır. Bant ellerin arasında ovularak ısıtılır. İki bant birbirinden ayrılarak istenilen bölgeye yapıştırılır. Tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekilir. Tek bir ağda bandı birden fazla kez kullanılabilir. Yapışkanlığı gittiğinde yeni ağda bandına geçilmelidir. Bantların iki yüzü de kullanılabilir. Sir ağda çeşidi olduğundan su ile temizlenmez. Uygulama sonrası paketin içinden çıkan ağda temizleme mendilleri kullanılarak uygulama bölgesi temizlenir.

Tıraş bıçakları, ağda çeşitleri ve tüy dökücü kremlerden size uygun olana karar vererek kendinize uygun bir epilasyon rutini oluşturabilirsiniz. Çeşitli tıraş bıçaklarına, soğuk ve sıcak ağdalara, Sesu ağda çeşitleri ve Veet ağda bantlarına Rossmann’dan ulaşabilirsiniz.