Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Erkek Bakım
%40
Isana Men Duş Jeli 3 in 1 Active Sport 300 ml - 1

%40 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 8,99 ₺

Isana Men
%40
Isana Men Şampuan ve Duş Jeli 3'ü Bir Arada 300 ml - 1

%40 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 8,99 ₺

Isana Men
Isana Men Şampuan Energy Effect Kafein ve Keratin, İnce Telli Saçlar 300 ml
15,90 ₺
Isana Men
20 TL üzeri Alışverişinize
7,99 TL
Isana Men Şampuan Ekstra Hacim 300 ml
15,90 ₺
Isana Men
20 TL üzeri Alışverişinize
7,99 TL
%50
Toni&Guy Şampuan Men Arındırıcı 250 ml - 1

%50 fiyatı 84,90 ₺

Special Price 42,45 ₺

Toni&Guy
%51
Head & Shoulders Şampuan Old Spice - 1

%51 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 23,90 ₺

Head & Shoulders
%51
Head & Shoulders Şampuan Saç Dökülmelerine Karşı - 1

%51 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 23,90 ₺

Head & Shoulders
%51
Head & Shoulders Şampuan Yağlanma Kontrolü - 1

%51 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 23,90 ₺

Head & Shoulders
%40
Clear Şampuan Ronaldo Limited Edition 600 ml - 1

%40 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 28,90 ₺

Clear
%51
Head & Shoulders Şampuan Derinlemesine Arındırıcı - 1

%51 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 23,90 ₺

Head & Shoulders
%30
Rexona Extra Cool Deodorant Men 150 ml Clear Cool Sport Şampuan 180 ml - 1

%30 fiyatı 36,90 ₺

Special Price 25,90 ₺

Rexona
%29
Axe Deodorant Black 150 ml Clear Cool Sport 180 ml - 1

%29 fiyatı 37,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Axe
%29
Axe Axe Deodorant Dark 150 ml Clear Cool Sport Şampuan 180 ml - 1

%29 fiyatı 37,90 ₺

Special Price 26,90 ₺

Axe
%41
Syoss Şampuan Men Volume - 1

%41 fiyatı 33,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

Syoss
%41
Syoss Şampuan Men Clean & Cool - 1

%41 fiyatı 33,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

Syoss
%40
Clear Men Şampuan Günlük Arınma ve Ferahlık - 1

%40 fiyatı 48,50 ₺

Special Price 28,90 ₺

Clear Men
%41
Syoss Şampuan Men Power - 1

%41 fiyatı 33,90 ₺

Special Price 19,90 ₺

Syoss
%51
Alterra Şampuan Men 4 in 1 200 ml - 1

%51 fiyatı 42,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Alterra

Erkek Şampuan

Erkek ve kadın saç derisi farklı özelliklere sahiptir ve ayrı içeriklerle tasarlanan şampuanlar kullanmayı gerektirir. Erkek saç derisi bariyeri kadınlara oranla zayıftır. Üstelik %50 daha fazla sebum üretir. Fazla sebum, saç derisinde yağlanmaya yol açar ve saç dökülmesini artırır. Ayrıca erkek saç derisi kadınlara göre daha düşük seramid seviyesine sahiptir. Düşük seramid seviyesi ise protein kaybına yol açar ve saç dökülmesini tetikler. Erkek saç derisine uygun içeriklerle formüle edilen erkek şampuan çeşitlerini kullanarak karşılaştığınız sorunlara pratik çözümler bulabilirsiniz.

Erkek Şampuan Çeşitleri Nelerdir?

Kepekli, yağlı, kuru, normal ve dökülen saçlara özel bileşenlerle tasarlanan erkek şampuan çeşitleri, dünyaca ünlü kozmetik ve medikal ürün markaları tarafından üretilir. Şampuanlar erkek saç derisinin farklı özellikleri göz önünde bulundurularak formüle edilir. Kuru saçlar, normal saçlar, yağlı saçlar ve yoğun kirli saçlar için üretilen erkek şampuanlarıyla ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Kepek ve dökülme karşıtı erkek şampuan çeşitleri, ilgi gören ürünlerin başında yer alır. Bazı markaların ürettiği 2’si bir arada ürün çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Bu konseptte tasarlanan seçenekler hem saçınızın hem de cildinizin özenle temizlenmesine yardımcı olur. pH derecesi ile cilt dostu olarak tasarlanan 2’si bir arada ürün çeşitleri, erkek duş jeli ve saç şampuanı görevini bir arada sunan rahat kullanımlı ürünlerdir. Üstün Alman kalitesi ile üretilen Isana markasının ürünleri arasında, süt proteinleriyle desteklenen 2’si bir arada şampuan ve duş jeli çeşitlerini kolayca bulabilirsiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Erkek Şampuanları Nelerdir?

Saç dökülmelerine karşı geliştirilen erkek şampuanları özel içeriklerle formüle edilir. Dökülmeyi azaltmaya yardımcı olan ürünler saçların dolgun görünmesini destekler. Çoklu etki formülüyle tasarlanan dökülme karşıtı erkek şampuanları, saç derisini ve saçları özenle temizleyen, koruyan ve nemlendiren ürünlerdir. Saç derisinin aşırı yağlanmasını ve kepeklenmesini engelleyen şampuanlar ile güzel ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç dökülmesine iyi gelen erkek şampuanlarının ortak özellikleri şöyle sıralanır:

 • Kafein içeren ürünler saç dökülmesine karşı başarılı sonuçlar verir.
 • Dökülme karşıtı ürünler saç derisini derinlemesine temizler. Deride ve saçlarda biriken yağları arındırır.
 • Saç derisini korumak üzere geliştirilen ürünler %100'e kadar kepeksiz saçlara sahip olma imkânı sunar.
 • Ekek cildinin pH değerine uygun olarak formüle edilen şampuanlar günlük kullanıma uygundur.
 • Saç derisinin ve saç tellerinin üzerinde hiçbir kalıntı kalmayacak biçimde arındırma özelliğine sahip ürünlerdir.
 • Saç folikülünü besleyen içeriklerle tasarlandıkları için saçın direncini ve dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur. Böylece saç kaybını önler ve saçın sağlıklı olarak uzamasına imkân tanır.
 • DHT oluşumunu engelleyen içeriklerle tasarlanan dökülme karşıtı erkek şampuanları, saçın dökülmesine neden olan etkenleri ortadan kaldırmaya yardım eder.
 • Dermatologların erkek şampuan önerisi seçeneklerini dikkate alarak saç derinize en uygun dökülme karşıtı erkek şampuanını kolayca bulabilirsiniz. Yoğun saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız bir dermatolog görüşüne de başvurabilirsiniz.

Erkekler Nasıl Şampuanlar Kullanmalı?

Düzenli olarak bakım ürünleri kullanan erkekler, bakımlı ve sağlıklı olmayı tercih eden kişilerdir. Erkekler için ihtiyaç hâline gelen bakım ürünleri arasında öncelik şampuan, duş jeli, erkek parfüm ve sakal bakım ürünleri gibi seçeneklerdir. Kadınlara oranla daha yoğun saç dökülmesi ve kepeklenme sorununu yaşayan erkekler için tasarlanan şampuanlar, en çok talep gören kişisel bakım ürünleri olmayı başarır. Erkek şampuanları farklı saç derilerine uygun olarak tasarlanır. Hassas bir cilde ve dökülen, kepeklenen, güçsüz saçlara sahipseniz gelişigüzel şampuanlar kullanmamanız gerekir. Aksi takdirde fayda yerine zarar görebilirsiniz. Öncelikle saç derinizin ve saçlarınızın yapısal özelliklerini öğrenmeli ve şampuan seçiminizi de bu özellikler doğrultusunda yapmalısınız.

 • Saç deriniz çok yağlı ve saçlarınız da çok dökülüyorsa dermokozmetik markaları tarafından özel tasarlanan ürünleri tercih edebilirsiniz. Dünyaca ünlü erkek şampuan markaları arasında yer alan Zigavus ürün seçenekleri bu konuda size yardımcı olabilir.
 • İçeriğinde saw palmetto, ginseng, gingko biloba, at kestanesi ve capsicum ekstraktları bulunan şampuan seçenekleri yıpranmış ve dökülen saçlar için idealdir. Yıpranan saçları kökten uca onarır, saç derisini nemlendirir, yağ ve su dengesini düzenler.
 • Toni&Guy markasının formüle ettiği ve kirli saçlar için uygun alternatifler sunan arındırıcı erkek şampuanlarını, saç derinizde birikmiş şekillendirme ürünü kalıntılarından ve yoğun yağlanmadan kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Erkek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Saç derisinde yaşanan sorunları çözmek ve bakımlı saçlara sahip olmayı kolaylaştırmak için üretilen erkek saç bakım ürünleri ve şampuanları özel içeriklerle tasarlanır. Seçeceğiniz şampuanın hem saç tipinize uygun olmasına hem de sorunlarınızı çözecek içerikler taşımasına dikkat edebilirsiniz. Şampuan seçimlerinizi şu özellikleri dikkate alarak yapabilirsiniz:

 • Zararlı kimyasal, koruyucu ve renklendirici madde içermemesine önem verebilirsiniz.
 • Kimyasal bileşenler içermeyen, organik bitki ekstreleri ve doğal temizleyicilerle tasarlanan ürünleri seçebilirsiniz.
 • Ferahlık ve tazelik hissi yaratan, saçlarınızı ve saç derinizi zarar vermeden temizleyen bitkisel şampuan seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
 • Seramid içeren ve kan dolaşımını hızlandıran içeriklerle tasarlanan şampuanları seçebilirsiniz. Böylece saçlarınızı besler, güçlendirir ve onlara parlaklık kazandırırsınız.
 • Saç derisinde bulunan savunma moleküllerini aktif hale getirecek niasinamid ve amino asitler ile tasarlanan şampuanları seçerek saç derinizi nemlendirebilirsiniz.
 • Saç şekillendiricileri sıkça kullanıyorsanız saçlı derinin ve saçların üzerinde kalıntı kalmasına izin vermeyen arındırıcı şampuanları seçmeniz gerekir. Derinlemesine temizliği nazikçe yapan ürünlere yönelebilirsiniz.

Rossmann’da yer alan ve ünlü erkek şampuan markaları tarafından formüle edilen ürünler, size farklı şampuan alternatifleri sunar. Saçın sağlıklı biçimde uzamasına yardımcı olan, saç kaybını önleyen, kepeklenme ve yağlanma sorunlarını azaltan ya da tamamen ortadan kaldıran erkek şampuan çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız olan ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve doğal içerikli şampuan seçeneklerini hemen şimdi satın alabilirsiniz.