Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Altapharma Çay Ağacı Yağı 30 ml
69,00 ₺
Altapharma
Procsin Hindistan Cevizi Yağı Organik 190 ml

%50 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Procsin
Avofarm Organik Hindistan Cevizi Yağı 150 ml - 1

%36 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Avofarm
TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi Yağı 337 ml - 1

%32 fiyatı 109,00 ₺

Special Price 74,00 ₺

TheLifeCo
Avofarm Macadamia Yağı 100 ml - 1

%19 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Avofarm
Avofarm Tatlı Badem Yağı  - 1

%25 fiyatı 45,75 ₺

Special Price 34,50 ₺

Avofarm
TheLifeCo Avokado Yağı 250 ml - 1
190,00 ₺
TheLifeCo

Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağların kozmetik ve tedavi amaçlı kullanımı oldukça yaygındır. Cilt deformasyonlarından saç dökülmesine kadar birçok alanda bitkisel yağ kullanımı, istenmeyen durumların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Rossmann, otantik ve doğal ürünler sunan bitkisel yağ markaları aracılığı ile kullanıcılara doğal tedavilerin kapılarını aralar. Kakao yağı, çay ağacı yağı, çörek otu yağı gibi yağ çeşitlerini, Rossmann sağlık ürünleri arasında bularak; bitkisel yağların şifalı dünyasına siz de adım atabilirsiniz. 

Bitkisel Yağ Nedir?

Bitkilerin özü ve kokusunu içeren bitkisel yağ çeşitleri; damıtma ya da soğuk pres gibi uygulamalar ile elde edilir. Bazı yağ çeşitleri kullanıma uygun hale gelmeleri için bir taşıyıcı yağ ile birleştirilir, bazı yağlar ise yapısal olarak tek başlarına kullanıma uygundur.  Besin olarak alınması planlanan yağ çeşitleri , doğal yöntemlerle kapsül haline getirilmiş katı formda ya da sıvı damla biçiminde kullanılır. Nar çekirdeği yağı, badem yağı, yer fıstığı yağı gibi yağlar kapsül haline getirilen bitkisel yağ çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Kapsül formdaki yağlar; ağız yoluyla takviye edici gıda olarak alınırken, çörek otu yağı gibi likit yağlar; beslenme, masaj, soluma gibi yöntemlerle kullanılır.

Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar?

Bitkisel yağ çeşitleri, vücudun farklı noktalarına çeşitli biçimlerde etki eder. Zengin bileşenleri olan bu ürünler, vücutta aynı anda farklı sorunların çözümünü sağlar. Örneğin Hindistan cevizi yağı keton miktarını arttırarak yağ yakımını kolaylaştırırken, cilde uygulandığında da çatlakların giderilmesine yardımcı olur. Jojoba yağı gibi E vitamini yönünden doygun yağlar ise hem cilt hem saç bakımında faydalı etkilere sahiptir. Bir yağın farklı alanlarda kullanılabilmesi gibi farklı yağlardan oluşturulan karışımlar da tek bir etki için kullanılabilir. Dolayısıyla yağlar ve etki alanları değerlendirilirken bu değişkenler göz önünde bulundurulur.

Cilde İyi Gelen Yağlar Hangileridir?

Cilt kusurlarının giderilmesi ve yaşlanma etkisinin yavaşlatılması için bitkisel yağlara başvurulur. Bu aşamada cilt tipine ve cilt problemine göre farklı yağ türleri tercih edilir. Kuru ciltler için avokado yağı, biberiye yağı ve kantaron yağı tavsiye edilen yağların başında gelir. Sivilce ve akne lekelerinin giderilmesi için lavanta yağı uygulamaları ya da çay ağacı yağı ile hazırlanan tonikler ön plana çıkar. Kalıcı bronzlaşma için havuç yağı, kakao yağı ve Hindistan cevizi yağı önerilir. Ağrıların dindirilmesi ve hafiflemesi için kantaron yağı ve zeytinyağı tavsiye edilir. Tam verim alınabilmesi için uygulamaların doğru metotlarla ve düzenli olarak yapılması gerekir. Cildiniz için ihtiyacınız olan kapsül ve sıvı biçimindeki ürünleri; uygun bitkisel yağ fiyatları seçenekleriyle Rossmann'da bulabilirsiniz. 

Saç Bakımı İçin Hangi Yağlar Kullanılabilir?

Saç dökülmesi, saçın ışıltısını yitirmesi ve kırık oluşumu sık karşılaşılan saç problemleridir. Saçların güçlenmesi için zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı kullanımı, uzun yıllardır bilinen güzellik sırları arasındadır. Bunun dışında saçlar için dıştan yapılan müdahaleler kadar metabolizmanın ihtiyaç duyduğu bileşenlere erişmesi de önem taşır. Keten tohumu yağı, badem yağı, rüşeymi yağı kapsülleri gibi E vitamini yönünden zengin destekleyici gıdaların kullanımı, sağlıklı bir metabolizmaya sahip olunmasına yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı Nerelerde Kullanılır?

Bitkisel yağ kullanımı söz konusu olduğunda hemen her başlıkta yer alan Hindistan cevizi yağı, sayısız faydası ile bakım rutinlerinin vazgeçilmezi haline gelir. Kullanım alanlarının başında, cilt uygulamaları ve bronzlaştırıcı etkisi ön plana çıkar. Saç bakımı için çeşitli maskelerde kullanılarak yumuşak ve parlak saçlara sahip olunmasına yardımcı olur. Besin takviyesi olarak kullanıldığında ise yağ yakımını gerçekleştiren keton miktarının artışını destekler. Özellikle sağlıklı yağ tüketiminin arttırıldığı ketojenik beslenme benzeri diyetlerde sıkça kullanılır. Hindistan cevizi yağı; yağ yakımını hızlandırması ve enerji vermesi yönleri ile bilinen leziz bulletproof kahve'nin de ana malzemeleri arasında yer alır.

Aromatik Yağ Nedir?

Aromatik yağlar farklı bitkilerden elde edilen; kendilerine özgü koku, renk ve görünümlere sahip uçucu özellikteki yağlardır. Çoğunlukla oda sıcaklığında sıvı formda olan bu yağlar, çeşitli yöntemler ile tedavi ve kozmetik amaçlı kullanılır. Aromatik yağ elde etme işlemi damıtma ya da distilasyon yöntemleri ile gerçekleşir. Aromaterapi, masaj ve meditasyon gibi farklı alanlarda değişik formdaki aromatik yağlar kullanılır. Lavanta, portakal, silhat, misk otu, ada çayı ve kekik gibi özlerin karıştırılmasıyla üretilen aromatik yağların yanı sıra yalnızca tek çeşit bitkinin özütünden oluşan aromatik yağları Rossmann’da keşfedebilirsiniz.

Bitkisel Yağlar ile Aromaterapi

Aromaterapi, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın en çok rağbet gören alanlarından biridir. Yağ, aromaterapi uygulamalarında farklı metotlar ile kullanılır. Aromatik yağların buhurdanlık ya da hava nemlendirici cihazlar yardımı ile solunması bu metotlardan biridir. Ağrı hissedilen ya da baskı noktası olan bölgeye masaj yolu ile sürülmesi de etkili aromaterapi işlemlerindendir. Banyo suyuna katılması, farklı yağlar ile birleştirilerek içilmesi de önerilen yöntemler arasında yer alır. Siz de lavanta, ada çayı, argan yağı gibi şifalı yağları uygun fiyatlarla alarak aromaterapinin büyülü dünyasına adım atmak için Rossmann bitkisel yağ çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Bitkisel Yağ Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Destekleyici ürünler olan kapsülleri kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Cilt tipine ve sorununa göre yağ seçimi yapın.
  • Harici kullanımlar için ph değerinin cilde uygunluğunu kontrol edin.
  • Aromaterapi uygulamaları için tamamlayıcı ve geleneksel tıp uzmanlarına danışın.
  • Ürünleri kullanmadan önce küçük miktarlarda denemeler yaparak alerjik reaksiyon gösterip göstermediğinizi saptayın.

Bitkisel Yağların Etkisini Keşfedin!

Doğal tedavilerin ve ekolojik ürünlerin ön plana çıktığı bu dönemde, bitkisel yağların kullanımı oldukça önemlidir. Bu ürünlerin sağlık için kullanılmasının yanı sıra kozmetik uygulamalar için de sıkça tercih edilir. 

Siz de birbirinden güzel kokuları ve güçlü etkileri ile bitkisel yağ çeşitlerinden faydalanmak için Rossmann'da bulunan Altapharma, Shiffa Home, Desteque Wefood ve Herbal Science gibi güvenilir markalara başvurabilirsiniz. Kendinize en uygun seçimleri keyifle yapabilmeniz için uygun fiyatları ile en kaliteli bitkisel yağ çeşitlerini Rossmann'da bulabilirsiniz.