Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Simple Yüz Temizleme Mendili Micellar 25 adet - 1

%40 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 35,75 ₺

Simple
Bebak Makyaj Temizleme Mendili - 1

%40 fiyatı 42,75 ₺

Special Price 25,50 ₺

Bebak
Isana Yüz Temizleme Mendili 3'in1- Kuru ve Hassas Ciltler İçin 25'li

%32 fiyatı 43,50 ₺

Special Price 29,75 ₺

Isana
Isana Yüz Temizleme Mendili 3'in1 Hydro 25'li - 1

%32 fiyatı 43,50 ₺

Special Price 29,75 ₺

Isana
Isana Yüz Temizleme Mendili Seyahat Boy, 3'ü Bir Arada 10'lu - 1

%31 fiyatı 21,50 ₺

Special Price 14,75 ₺

Isana
Nivea Makyaj Temizleme Mendili 25'li Normal/Karma Ciltler 25 Adet - 1

%50 fiyatı 78,00 ₺

Special Price 38,75 ₺

Nivea
Neutrogena Makyaj Temizleme Mendili Hydroboost 25'li - 1

%25 fiyatı 69,00 ₺

Special Price 52,00 ₺

Neutrogena

Yüz Temizleme Mendilleri

Makyaj temizleme işlemi, cildin arındırılması ve gözeneklerinin temiz kalması için önemli bir adımdır. Fondöten, pudra, maskara ya da ruj gibi makyaj malzemeleri, belirli bazlar ile üretildiğinden yalnızca su ve ovalama ile çıkması mümkün değildir. Etkili bir temizlik için makyaj temizleme için özel olarak üretilen formüller kullanılır. Hem makyaj temizleme bazının hem de silme işleminin yapılacağı mendilin kullanıma hazır halde bulunduğu makyaj temizleme mendili çeşitleri, bu işlem için öne çıkan ürünler arasındadır. Siz de bu işlemde cildinize hak ettiği hassasiyeti sağlamak için Nivea, Garnier, Isana gibi kaliteli markaların makyaj temizleme işlemini kolaylaştıran makyaj temizleme mendili ürünlerine Rossmann ayrıcalığı ile ulaşabilirsiniz.

Yüz Temizleme Mendili Ne İşe Yarar?

Yüz temizleme mendili, yüzdeki makyajı çıkartır, temiz ve ferah bir his yaratır. Sebum, kir ve makyaj kalıntılarının cildi zorlamadan ve tahriş etmeden arındırılmasına yardımcı olur. Özel formülü sayesinde cilde hassas bir bakım sağlar. Göz, dudak ve yüzdeki diğer bölgelerin temizlenmesi için uygun yapıdadır. Alkol içermeyen formülü ile kullanıcılara cilt dostu bir makyaj temizleme rutini sunar. Açılır kapanır paketi ile uzun süre kurumadan ve özelliğini kaybetmeden saklanır. Seyahat ve yolculuklarda dökülme riski oluşturmayan taşıma kolaylığı sağlar. Siz de Rossmann'da bulunan yüz temizleme mendili çeşitlerinden Isana kuru ve hassas ciltler için yüz temizleme mendili ya da L’Oréal Paris normal ve karma ciltler için yüz temizleme mendili gibi ürünlerden kendinize uygun seçimleri uygun fiyat ayrıcalığıyla yapabilirsiniz. 

Yüz Temizleme Mendili Nasıl Kullanılır?

Pratik ve etkili oluşuyla günlük hayatın en sık kullanılan kozmetik ürünlerinin başında gelen yüz temizleme mendillerinin kullanımı oldukça kolaydır. Bu ürünlerle kalıntısız ve hızlı bir arındırma işlemi adımları şu şekildedir:

 • Ellerinizin bu işlemden önce temiz olmasına dikkat edin.
 • İhtiyaç duyduğunuz sayıda mendili alın.
 • Göz makyajından başlayarak makyajınızı silin. Bu işlem sırasında bir bölgeden çıkan kalıntı ve kirlerin başka bir bölgeye bulaştırılmamasına özen gösterin.
 • Cilde uygulanan darbe ve sürtünmelerin olumsuz etkisinden kaçınmak için yumuşak ve cilde paralel uygulamalar yapın.
 • Mendil kirlendikçe yenisini kullanın.
 • İşlemin ardından kullanılmamış ürünlerin kurumasını önlemek için paketin kapağının sıkıca kapatıldığından emin olun.

Göz Makyajını Çıkarmanın Pratik Yolunu Keşfedin!

Göz makyajı en sade günün de en şık hazırlıkların da vazgeçilmezleri arasında yer alır. Göz kalemi, maskara far gibi göz makyajı ürünleri; ter, gözyaşı ve suya dayanıklı biçimde tasarlandığından makyaj temizleme rutini de özen ister. Ayrıca göz kapağı ve göz altı bölgesi oldukça hassas bir yapıdadır ve bu yapıdaki cilde yapılacak olan uygulamalarda bu hassasiyet göz önünde bulundurulur. Göz temizleme mendili çeşitlerinin özel formülü ve dokuları, göz bölgesine özenli bakım sağlar. Yağ bazlı ya da su bazlı kalıcı göz makyajı malzemelerini kolaylıkla çıkarır. Bastırma ya da ovalama işlemi gerektirmeyen yapısı sayesinde, ovalama kaynaklı kirpik ve kaş dökülmesinin önüne geçer. Alkol içermeyen özel formülü ile göz yakmayan ve bir bakım sağlar. Göz makyajı temizlemenin püf noktaları ise aşağıdaki basit maddelerden oluşur:

 • İşleme başlamadan evvel ellerinizin temiz olmasına dikkat edin.
 • İhtiyaç duyduğunuz sayıda göz makyajı temizleme mendilini alın ve paketi hava almayacak şekilde kapatın.
 • Makyajınızı temizlerken mendili bastırmadan, narin dokunuşlar gerçekleştirin.
 • Cildin esnekliğine zarar vermemek adına oval hareketler yapın.
 • Kirpik ve kaş bölgesinde kopmaların meydana gelmemesi için mendilin mümkün olduğunca ıslak olmasına dikkat edin.
 • İki göz de temizlendikten sonra yeni ve temiz bir mendil kullanarak kalıntıları hafif dokunuşlar ile alın.
 • Yaşlanma belirtilerinin ve deformelerin yavaşlatılması için göz makyajı ile uyumamaya dikkat edin.

Dudaklar İçin Hassas Bakım

Kalıcı, parlak, mat ya da likit rujlar kendilerine has formüller ile kalıcılıklarını korur. Dudaklar soyulma ve çatlamalara meyilli dokuya sahip olduğundan, kullanılan dudak makyajı ürününün temizlenmesi özen ister. Uzun süre dudakta kalan makyaj cildin hava almasını önler ve gözenekleri kapatır. Makyaj temizlemenin pratik yolu olan makyaj temizleme mendili çeşitlerinden dudak bölgesine uygun formüllü olanlar hassas cildi korurken kalıntısız bir arındırma sağlar. Dudak makyaj temizleme mendili çeşitleri, cilt tipine ve yapılan makyaj uygulamasına göre değişik özelliklerde tasarlanır. Çoklu paketler yardımı ile uzun süre kullanılır ve kolayca taşınır.

Makyaj Temizleme Mendili Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj temizleme mendilleri yoğun ve yorucu günlerin ardından dakikalar içinde günün tüm ağırlığını cildinizden atmanızı sağlar. Kolay kullanımı ve alkol içermeyen formülleri ile dikkat çeker. Bu ürünlerin kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken birkaç basit ayrıntı bulunur.

 • Makyaj temizleme mendilinizi cilt tipinize göre seçin. Bu sayede cildinizin doğal dengesini korurken ihtiyaç duyduğu bakımı da sağlayabilirsiniz.
 • Mendili öncelikle cildinizin küçük bir kısmında deneyerek alerjik reaksiyon gösterip göstermediğinizi saptayın.
 • Mendil kullanımından önce ellerinizin temiz ve hijyenik olduğuna emin olun.
 • Lens kullanımı gibi özel durumlar için göz ve lens yapınıza zarar vermeyecek fomüller tercih edin.
 • Cilde uyumu dermatolojik olarak test edilmiş olan ürünler kullanın.
 • Mendillerin özelliğini yitirmemesi için paketi hava almayacak biçimde kapatın.

Kısa Sürede Arınmış Bir Cilde Sahip Olun!

Makyaj temizleme mendilleri özel formülleri sayesinde farklı bazlardaki ürünlerin kolayca çıkarılmasını sağlar. Dökülme ya da damlama gibi sorunlar yaratmadığı için makyaj ve seyahat çantalarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Siz de dakikalar içinde makyaj türünüz ne olursa olsun cilt tipinize özel bir arındırma yapmak için Rossmann'da bulunan Isana, Nivea, L’Oréal, Paris, Garnier ve Sleepy gibi markaların göz, dudak, yüz temizleme mendili ve cilt temizleme pedi çeşitlerine göz atabilirsiniz.