Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Gekoo Organik Çocuk Bisküvisi Sütlü - 1

%44 fiyatı 38,50 ₺

Special Price 21,50 ₺

Gekoo
Bebedor Bardak Sport & Pipet 330 ml - 1

%26 fiyatı 68,50 ₺

Special Price 51,00 ₺

Bebedor
Hipp Organik Bebek Gofreti Pirinçli Elmalı 35 gr - 1

%24 fiyatı 16,50 ₺

Special Price 12,50 ₺

Hipp
Hipp Organik Meyve Keyfi Şeftali&Mango&Elma Püresi 90 gr - 1

%23 fiyatı 13,65 ₺

Special Price 10,50 ₺

Hipp
2. ürüne %50
Uni Baby Biberon Emzik Temizleyici - 1
Hipp Organik Meyve Keyfi Kivi&Muz Püresi 90 gr - 1

%23 fiyatı 13,65 ₺

Special Price 10,50 ₺

Hipp
2. ürüne %50
Cif Biberon Emzik Temizleyici - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Yarı Yumuşak Uçlu Bardak 6 Ay Unisex 1 adet - 1
Bebedor Silikon Biberon & Kaşık 7509 1 adet - 1

%26 fiyatı 105,00 ₺

Special Price 78,00 ₺

Bebedor
Wee Baby Pipetli Bardak 380 ml - 1
90,00 ₺
Wee Baby
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Biberon Natural Feeling 0 Ay+ - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Biberon Natural Feeling 6 Ay+ - 1
Gekoo Organik Bebek Bisküvisi Yulaflı - 1

%49 fiyatı 26,50 ₺

Special Price 13,50 ₺

Gekoo
Gekoo Organik Bebek Bisküvisi Keçiboynuzlu - 1

%49 fiyatı 26,50 ₺

Special Price 13,50 ₺

Gekoo
Bebedor Isıya Duyarlı Kaşık 2'li - 1

%25 fiyatı 30,50 ₺

Special Price 22,75 ₺

Bebedor
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Emzik Physio Soft 0-6 Ay Silikon - 1
Wee Baby Meyve Süzgeci 207 - 1
39,90 ₺
Wee Baby
Milupa Aptamil Devam Sütü Junior Likid Tetrapak - 1

%10 fiyatı 4,99 ₺

Special Price 4,50 ₺

Milupa
Little Plane Ağız Bezi Penye Mavi 10'lu - 1

%33 fiyatı 43,90 ₺

Special Price 29,50 ₺

Little Plane
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Biberon Natural Feeling 2 Ay+ - 1
Bebedor Emzik Kutusu 1 adet - 1

%26 fiyatı 27,90 ₺

Special Price 20,75 ₺

Bebedor
Hipp Organik Meyve Suyu Şeftali Nektarı 200 ml - 1

%66 fiyatı 14,50 ₺

Special Price 4,99 ₺

Hipp
Bebedor Damla Akıtmaz Bardak Büyük 8507 1 adet - 1

%25 fiyatı 50,50 ₺

Special Price 37,75 ₺

Bebedor
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Mini Soft Soother Emzik Kız 2-6 Ay - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Emzik Physio Soft 12 Ay+ Silikon - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Mini Soft Soother Emzik Erkek 2-6 Ay - 1
Bebedor Damaklı Soft Kapaklı Emzik No.01 0-6 Ay 1 adet - 1

%25 fiyatı 35,50 ₺

Special Price 26,75 ₺

Bebedor

Bebek Beslenme Gereçleri

Yeni doğan bir bebeğin şüphesiz en önemli besini anne sütüdür. Ancak bazı nedenlerden dolayı bebeklerini emziremeyen ya da pek çok şey denemesine rağmen sütü bebek için yeterli olmayan ebeveynler devam sütü ve bebek mamalarından yardım alırlar. Bunun için anne ve babalar Hipp ya da Aptamil gibi devam sütü ve bebek mamaları markalarını tercih ederler. Bebeğiniz için en uygun olanı tercih ettikten sonra uygun biberon, emzik gibi diğer bebek beslenme gereçleri ile bebeğin ek gıdaya geçiş sürecini ve gelişimini tamamlaması için destek olabilirsiniz.

Biberon Maması Nasıl Hazırlanır?

Biberon mamalarının kutu içeriklerinin üzerinde nasıl hazırlanacaklarına dair bilgiler yer alır. Bu talimatlar dikkatle okunmalı ve hazırlama aşamalarında bu kurallar dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte biberon maması veya devam sütü hazırlanırken dikkat edilmesi gereken diğer prensipler şunlardır:

 • Mama hazırlamak için kullanılacak olan su en az 10 dakika kaynatılmalıdır.
 • Daha sonra kullanılacak olan biberon ve başlığı varsa sterilizatörde, yoksa uygun bir tencere içerisinde en az 10 dakika kaynatılmalıdır.
 • Genellikle çocuk devam sütü ürünleri her 30 cc su için 1 ölçek mama kullanılacak şekilde belirlenir. Biberon mamasına ayrıca şeker ya da süt ilave etmenize gerek yoktur.
 • Bebek biberon ile beslenmeden önce mamanın ısısı ile akış hızı kontrol edilmelidir. Bunun için el bileğine damlatılarak gerekli kontrol yapılabilir. Biberonun deliği geniş olursa çok miktarda mama akışı olacağından mama, bebeğin genzine kaçabilir. Buna karşın çok dar olması durumunda ise bebek mamayı çekmekte zorlanacağından çabuk yorulacaktır. Eğer yeteri kadar büyükse bebeğinize pipetli bardak ile mama vermeyi deneyebilirsiniz.

Bebek Maması Ne Kadar Sürede Tüketilmeli?

Bebek mamalarının kutuları üzerinde son tüketim tarihi yer alır. Bu tarih geçirilmemeli, eğer geçerse mama kullanılmaya devam edilmemelidir. Öte yandan bebek maması hazırlandıktan sonra biberonda mama artarsa dökmeniz gereklidir. Bunun için bebeğinizin tüketebileceği kadar mamayı günlük olarak hazırlayabilir, ayrı biberonlarda buzdolabında (+4 derece) saklayabilirsiniz. Öğün sırasında biberonu sıcak su içerisinde bekletebilir ya da biberon ısıtıcısında (45 dakikadan fazla olmamak şartıyla) ısıtabilirsiniz.

Gün içinde yeterli vaktiniz varsa ihtiyaç duyulan toz mamalar sterilize edilmiş ayrı biberonlarda kuru şekilde de hazırda bekletilebilir. Hazırlama esnasında sadece önceden kaynatılarak soğutulmuş su ilave ederek de taze şekilde hazırlanabilir.

Devam Sütü Nedir?

Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda bebek beslenmesinde tercih edilen, bebeğin gerekli besin maddelerini alabileceği takviye ürününe devam sütü denir. Halk arasında formül süt olarak da bilinen devam sütlerinin içeriği, anne sütü baz alınarak hazırlandığı için bebek beslenmesinde önemli yere sahiptir.

Devam Sütü Ne Zamana Kadar Verilmeli?

Devam sütü doğumdan itibaren kullanılabilecek bir takviye gıdadır. Bebeklerin aylarına göre 1, 2 ve 3 numaralar ile kategorize edilir. Bebek büyüdükçe beslenme ihtiyaçları farklılaştığı içi devam sütlerinin de formülü, bebeğin gelişimi ile paralel olarak değişime uğrar. 

1 numara devam sütü: Yeni doğandan itibaren 6 aylık bebeklerin beslenmesine uygundur. Özellikle yeni doğan bebeklerin gelişim ölçütleri baz alınır.

2 numara devam sütü: Markaya göre değişmekle birlikte 6 ila 9 ay ya da 6-12 ay arasındaki bebekler için tercih edilen devam sütleridir. Ek gıda ile birlikte devam edilir. Bazı durumlarda organik bebek bisküvisi ile hazırlanabildiği gibi diğer ek gıdalar ile beraber kullanılabilir.

3 numara devam sütü: Devam sütü markasına göre değişim gösteren bu türler bazı çeşitlerde 9-12 ay arasında tercih edilirken, bazen de 12-36 ay arasında bebeklere uygunluk sağlar. 2 numara bebek devam sütünde olduğu gibi organik çocuk bisküvisi ya da organik meyve püresi gibi markanın desteklediği diğer ek gıda ürünleri ile bebek beslenmesinde aktif rol oynayabilir.

Bebek Biberonu Çeşitleri Nelerdir?

Bebek biberonları, bebeğin bulunduğu aydaki ağız ve damak yapısına özel olarak üretilirler. Yeni doğan bebekler için genellikle 120-150 ml arası biberonlar uygunken, 3 ila 6 ay arasında tüketecekleri mama miktarı da artacağından 240-260 ml arası biberonlar uygundur. Ek gıda ve sonrası dönemde artık 340 ml'e kadar olan büyük biberonlara geçiş yapılabilir. Biberon çeşitlerinde ilk aylarda tek delikli biberon emzikleri tercih edilirken, 3. aydan sonra küçük çift delikli ve 6. aydan sonra ise akış miktarı nispeten fazla olan biberon emzikleri tercih edilebilir. Bazı biberonlarda ise emzik yapıları köşeli, yuvarlak ağızlı ya da üçgen şeklinde de olabilir.

Biberon konusunda seçim yapılırken dikkat edilecek en önemli husus biberonun hangi malzeme kullanılarak üretildiğidir. Genellikle piyasada silikon, plastik ve cam biberonlar bulunur. Ancak hangi madde kullanılarak üretilirse üretilsin, içeriğinde BPA adlı malzemenin olmaması gerekir. Bu madde sıcak gıda ile temas ettiği anda zehirlenmelere neden olabilir.

En sık kullanılan bebek biberonu çeşitleri şunlardır:

Silikon biberon: Bebeklerin ilerleyen aylarında tercih edilen, kavraması daha kolay olan biberonlardır.

Plastik biberon: Oldukça hafif ve düştüğü anda kırılma ihtimali çok düşük olan biberon çeşitleridir. İçerisinde BPA maddesi içermeyen modelleri tercih edilmelidir.

Cam biberon: En sağlıklı olarak bilinen biberon çeşidi cam biberonlardır. Hem temizliği hem de sterilizasyonu oldukça pratiktir.

Emzik Çeşitleri Nelerdir?

Doğuştan gelen bir yetenek olan emme refleksi bebeklerin güvende mutlu olmalarını sağlar. Ancak pek çok marka tarafından piyasaya sürülen emzikler, çok çeşitli olabildikleri için ebeveynlerin seçim yapması zorlaşabilir. Emzik çeşitleri ve özellikleri için şunlar söylenebilir:

Silikon emzik: Tatsız ve kokusuz olarak üretilen ve bebeklerin alışma süreci daha kolay olan emziklerdir.

Damaklı emzik: Bebeğin ayına göre damak şekline uygun olarak üretilen ve bu sayede ağız şekil bozukluklarını engelleyen emziklerdir.

Damaksız emzik: Anne göğsüne benzeyen ve 1 yaşına kadar kullanabilen emziklerdir. Sonrasında çene ve ağız gelişimi için damaklı emzik modeline geçilmelidir.

Kauçuk emzik: Doğal kauçuk kullanılarak üretilen emzikler diş çıkaran çocuklar için idealdir.

Minik bebeğinizin doğumundan itibaren beslenme sürecinde ihtiyacınız olan her ürünü Rossmann'da bulabilir, kaliteli markaların en çok tercih edilen ürünlerini güvenle kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.