Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

%50
Rival de Loop Makyaj Bazı Anti red 15 ml

%50 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 32,50 ₺

Rival de Loop
%50
Rival de Loop Makyaj Bazı Gözenek Kapatıcı 8 g

%50 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 29,50 ₺

Rival de Loop
%50
Rival de Loop Far Bazı 1 adet

%50 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 27,50 ₺

Rival de Loop
%75
Revolution Pro Far Paleti Allure 8'li, 8 g

%75 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Revolution Pro
%50
Rival de Loop Primer & Sabitleyici Sprey 50 ml

%50 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 32,50 ₺

Rival de Loop
%50
Rival de Loop Hyaluron Primer 20 ml - 1

%50 fiyatı 85,00 ₺

Special Price 42,50 ₺

Rival de Loop
%55
Alterra Doğal Kozmetik Makyaj Bazı Lavanta - 1

%55 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 39,90 ₺

Alterra
%30
L’Oréal Paris Infaillible Magic Loose Powder Transparan Toz Pudra Sihirli

%30 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 104,00 ₺

L’Oréal Paris
%50
Rival de Loop Dudak Bazı 1 adet

%50 fiyatı 49,90 ₺

Special Price 24,90 ₺

Rival de Loop
%26
Nivea Make Up Expert Makyaj Bazı İpeksi Makyaj 50 ml - 1

%26 fiyatı 125,00 ₺

Special Price 93,00 ₺

Nivea
%40
 - 1

%40 fiyatı 95,00 ₺

Special Price 57,00 ₺

Revolution Pro
%26
Nivea Make Up Expert Makyaj Bazı Mat Makyaj 50 ml - 1

%26 fiyatı 125,00 ₺

Special Price 93,00 ₺

Nivea
%40
Revolution Pro Primer Goddess Glow Serum 30ml - 1

%40 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Revolution Pro
%40
Note Makyaj Bazı Skin Perfecting Illuminator Primer 35 ml - 1

%40 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Note
%40
 - 1

%40 fiyatı 135,00 ₺

Special Price 81,00 ₺

Revolution Pro
%30
Maybelline Baby Skin Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Maybelline
%40
Pastel Sabitleme Pudrası Beauty Filter 01 11 gr

%40 fiyatı 65,00 ₺

Special Price 38,90 ₺

Pastel
%30
L’Oréal Paris Makyaj Bazı Infaillible Super Grip - 1

%30 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 139,00 ₺

L’Oréal Paris
%30
Maybelline Primer Fit Me Matte Poreless - 1

%30 fiyatı 139,00 ₺

Special Price 97,00 ₺

Maybelline
%30
L’Oréal Paris Makyaj Bazı Infaillible Resurfacing Gözenek Gizleyici ve Pürüzsüzleştirici Makyaj Bazı 35 ml - 1

%30 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 139,00 ₺

L’Oréal Paris
%50
Rival De Loop Primer Vitamin Power 20 ml

%50 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Rival De Loop
%30
Maybelline Primer Fit Me Lumi Smooth - 1

%30 fiyatı 139,00 ₺

Special Price 97,00 ₺

Maybelline
%40
Revolution Pro Primer Anti Pollution - 1

%40 fiyatı 149,00 ₺

Special Price 89,00 ₺

Revolution Pro
Online Özel
Flormar Makyaj Bazı Matlaştırıcı - 1
Rival Loves Me Primer Waterproof - 1
65,00 ₺
Rival Loves Me
%40
Alterra Primer Glow - 1

%40 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Alterra
%40
Alterra Primer Hyaluron Bio Gülsuyu - 1

%40 fiyatı 109,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

Alterra

Makyaj Bazı ve Primer

Pürüzsüz, sağlıklı ve aydınlık bir görünüm yaratmak, kusursuz bir ten makyajının temel prensibidir. Ten makyajında en doğal ve çarpıcı uygulamalara imza atmak için, doğru ten makyajı malzemelerinden yardım almak gerekir. Ten makyajında en sık kullanılan makyaj malzemeleri fondöten, kapatıcı ve pudra olarak özetlenebilir. Ancak tüm bu ürünlerin yüzünüzde daha doğal ve kalıcı bir görünüm oluşturması için, makyaj bazından yardım almak büyük önem taşır. Çünkü makyaj bazı, ten makyajında daha sağlıklı, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm yaratmayı son derece kolaylaştıran ve cilt sağlığınızı korumanıza yardımcı olan bir üründür. Siz de cilt tipinize ve makyaj tarzınıza en uygun makyaj bazını belirleyebilir, çok daha etkileyici görünen, kalıcı ten makyajlarına imza atabilirsiniz.

Makyaj Bazı / Primer Nedir?

Makyaj bazı, İngilizce ismiyle primer, ten makyajını daha uzun ömürlü ve pürüzsüz kılmak için kullanılan likit formdaki makyaj malzemelerinin genel adıdır. Makyaj bazları ten makyajı uygulamaları öncesinde ciltte bir bariyer oluşturur. Her cildin ihtiyaçları ve sorunları bir diğerinden farklı olduğu için, makyaj bazları da farklı cilt tiplerine göre hazırlanır. Doğru makyaj bazından yardım alındığı takdirde ten makyajının bitişi, kalıcılığı, performansı ve görünümü değiştirilebilir. 

Makyaj Bazı Ne İşe Yarar?

 • Makyaj bazları sayesinde ciltteki koyu leke, kızarıklık ve morluk oluşumlarını kolaylıkla gizleyebilirsiniz.
 • Cilt tipinize uygun bir makyaj bazı kullanmak, ten makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlar. 
 • Makyaj bazları cildinizi nemlendirerek makyaja hazırlar. Böylelikle kullandığınız tüm ürünlerden daha çok verim alabilirsiniz.
 • Makyaj bazı kullanarak allık ve bronzer gibi renkli makyaj malzemelerinin daha belirgin ve çarpıcı bir görünüm oluşturmasını sağlayabilirsiniz. 
 • Makyaj bazı, fondöten ve pudra gibi ten makyajı ürünlerinin gün içinde pul pul dökülmesini ya da akmasını önlemenize yardımcı olur.
 • Cildinize uygun bir makyaj bazı, ten makyajınızı gün boyu ağırlık ya da rahatsızlık hissi yaşamadan taşıyabilmenize olanak tanır.

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

 • Makyaj bazı, tüm ten makyajı malzemelerinden önce kullanılmalıdır.
 • Makyaj bazını temiz ve kuru cildinize uygulamalısınız.
 • Bu nedenle günlük cilt bakım rutininizi tamamladıktan sonra makyaj uygulamanıza makyaj bazı sürerek başlayabilirsiniz.
 • Makyaj bazını ölçülü ve yeterli miktarda tüm yüzünüze dağıtmanız yeterlidir.
 • Fondöten ve kapatıcı gibi makyaj malzemelerini kullanmaya geçmeden önce, cildinizin makyaj bazıyla bütünleşebilmesi için birkaç saniye beklemelisiniz.
 • Makyaj yapmayı tercih etmediğiniz günlerde yalnızca makyaj bazınızı kullanarak daha eşitlenmiş ve aydınlık bir cilt görünümü yakalayabilirsiniz.

Makyaj Bazı Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj bazları cilt tiplerine ve makyaj tarzlarına göre farklı gruplara ayrılır. Tıpkı fondöten çeşitlerinde olduğu gibi, makyaj bazlarının da ışıltılı ve mat bitişli seçenekleri vardır. Porselen makyaj gibi kadife pürüzsüzlüğünde bir cilt görünümü yaratmayı amaçlayan uygulamalarda, mat bitişli makyaj bazlarından yardım alabilirsiniz. Cildinizin doğal ışıltısını ortaya çıkarmak ve strobing makyaj gibi aydınlık ten görünümü oluşturan uygulamalar yapmak istiyorsanız, ışıltılı makyaj bazı seçenekleri sizin için daha doğru bir tercih olabilir. 

Makyaj bazlarını farklı gruplara ayıran bir diğer unsur ise, cilt tipleri ve sorunlarıdır. Tüm makyaj bazları, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümü yaratmayı amaçlar. Bu sebeple kuru ve yağlı ciltlerin kullanması gereken makyaj bazları birbirinden farklıdır. Cildinizin ihtiyaçlarına ve yapısına kulak vererek sizin için en doğru makyaj bazını kolaylıkla belirleyebilirsiniz. 

Cilt Tipine Uygun Makyaj Bazı Önerileri

 • Kuru ciltler için makyaj bazı seçimi, cildi derinlemesine nemlendiren ve besleyen ürünlerden yana olmalıdır. 
 • Hassas ciltlere en uygun makyaj bazı çeşitleri, güneş koruma faktörü barındıran ve cildi farklı hassasiyetlere karşı yatıştırmayı amaçlayan ürünlerdir. 
 • Cildinizin solgun ve mat göründüğünü düşünüyorsanız, aydınlatıcı makyaj bazı seçeneklerinden yardım alabilirsiniz.
 • Yağlı ciltler için makyaj bazı seçimi, ciltteki gözenek görünümünü gizleyen ve fazla sebum üretimini kontrol altına almaya yardımcı ürünlerden yana olmalıdır. 
 • Karma ciltler için makyaj bazı tercihi, ciltteki yağ dengesini korumaya yönelik ve cildi ağırlaştırmayan ürünlerden yana yapılabilir.
 • Cildinizde kızarıklık oluşumları söz konusuysa, yeşil renkteki makyaj bazlarından yardım alarak kızarıklık görünümünü nötralize edebilirsiniz.

Matlaştırıcı ve Gözenek Gizleyici Makyaj Bazları Ne İşe Yarar?

Matlaştırıcı ve gözenek gizleyici makyaj bazları, karma ve yağlı ciltler için hazırlanan ürünlerdir. Karma ciltlere sahip kişilerin T bölgesinde, yağlı ciltlere sahip kişilerin ise yüzünün tamamında fazla sebum üretiminden kaynaklı parlama görünümü oluşur. Cildin olması gerekenden fazla yağ ve sebum üretmesi, zaman içinde gözenekleri tıkayarak genişlemiş gözenek görünümüne neden olabilir. 

Matlaştırıcı makyaj bazı seçenekleri, ciltteki fazla sebumu emen pudralı içerikleriyle gün içinde oluşabilecek parlama görünümünü kontrol altına almayı kolaylaştırır. Bu sayede makyajınızın pürüzsüzlüğünü ve görünümünü koruyabilir, likit ten makyajı malzemelerinizin akmasını önleyebilirsiniz. 

Tıkanan gözenekler eksik ya da yanlış cilt bakımı uygulandığı takdirde büyür ve genişler. Genişleyen gözenekler, cildin pürüzsüzlüğünü olumsuz anlamda etkiler. Gözenek gizleyici özelliği bulunan makyaj bazları, gözenek görünümünü gidererek pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümü yakalamanıza yardımcı olur. 

Makyaj Sabitleyici Ürünler Nelerdir?

Makyaj bazının performansını ve kalıcılığını artırdığı ten makyajınızı daha uzun süre bozulmadan kullanabilmek için, makyaj sabitleyicilerden yardım alabilirsiniz. Makyaj sabitleyici ürünler sprey ve transparan pudra olmak üzere iki farklı gruba ayrılır. Transparan pudra, ten makyajınızı tamamladığınızda son hamle olarak uygulayabileceğiniz bir üründür. Özellikle karma ve yağlı ciltlere uygun olan transparan pudra, cildinizde gün içinde oluşabilecek yağlanma ve parlama görünümünü kontrol altına almayı kolaylaştırarak makyajınızın ömrünü uzatır.

Makyaj sabitleyici spreyler ise başta kuru ciltler olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun seçeneklerdir. Ten makyajınızı bitirdiğinizde yüzünüze yaklaşık 20 cm mesafeden hafifçe püskürtebileceğiniz bu ürünler, gün içinde makyajınızın dağılmasını ya da akmasını önlemeye yardımcı olur. 

Makyaj Bazı ile Cildinizde Kusursuz Görünümü Yakalayın

Makyaj bazlarını ten makyajının görünmez kahramanları olarak tanımlamak mümkündür. Siz de cildinize uygun bir makyaj bazı seçerek tüm ten makyajı uygulamalarında daha etkileyici ve kusursuz sonuçlar yakalayabilirsiniz. Rossmann'da yer alan makyaj bazı fiyatları ve çeşitleri arasından kendinize en uygun ürünü kolaylıkla bulabilir, dilerseniz vegan formüllerle üretilen ürünlere göz atabilirsiniz.