Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Camsil Camsil Matik Yedek 1 lt - 1
18,75 ₺
Camsil
Parex Mikrofiber Cam Bezi 1 Adet - 1

%29 fiyatı 54,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Parex
Asterion Mikrofilament Cam Bezi Premium 2'li - 1

%37 fiyatı 27,50 ₺

Special Price 17,25 ₺

Asterion
Camsil Matik Original 500 ml - 1
17,75 ₺
Camsil
Camsil Matik Silikonlu 500 ml - 1
19,75 ₺
Camsil
Koroplast Mikrofiber Cam Bezi - 1

%20 fiyatı 26,75 ₺

Special Price 21,50 ₺

Koroplast
Flink & Sauber Cam ve Araba Bezi Gerçek Deri 1 adet - 1

%25 fiyatı 79,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Flink & Sauber
Domol Islak Temizlik Bezi Cam & Parlak Yüzeyler için 20 adet - 1

%15 fiyatı 32,50 ₺

Special Price 27,50 ₺

Domol
Flink & Sauber Mikrofiber Cam Bezi 2 Yüzeyli, Tekli, 35 x 40 cm - 1

%25 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 29,50 ₺

Flink & Sauber
Flink & Sauber Mikrofiber Cam Bezi Tekli, 40X40 cm - 1

%25 fiyatı 34,50 ₺

Special Price 25,75 ₺

Flink & Sauber
Flink & Sauber Ekran Temizleme Bezleri 15x20 cm 20'li

%27 fiyatı 29,75 ₺

Special Price 21,75 ₺

Flink & Sauber
Top Cleaner Cam Temizleyici Köpük Top Cleaner 500ml

%30 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 27,50 ₺

Top Cleaner
Flink & Sauber Cam Sileceği 2'si 1 Arada 1 Adet

%40 fiyatı 95,00 ₺

Special Price 57,00 ₺

Flink & Sauber

Cam Temizliği

Pencere, ayna, elektronik cihazların ekranları ve daha pek çok yüzey, temizlik anlamında özel yöntemlerin kullanılmasına gereksinim duyar. Bütün bu cam yüzeylerin hijyenik bir biçimde temizlenmesi ve aynı zamanda lekesiz bir görünüme kavuşması için özel temizlik malzemeleri ve özel dokulu bezler kullanmak gerekir. Cam temizliği için özel olarak formüle edilmiş cam yüzey temizleyici, sprey, mendil ve özel dokuları ile camlarda en iyi sonucu almak için kullanılabilecek mikrofiber bezler hayatınızı kolaylaştıracak ürünler arasında yer alır. Rossmann'da bulabileceğiniz Domol, Top Cleaner ve Flink&Sauber gibi dünyaca ünlü markaların cam yüzey temizleme gereçleri ön plana çıkar. Bu markaların cam sil, seramik cam süngeri, cam temizleyici köpük ve daha pek çok farklı ürünü arasından kullanım alışkanlıklarınız ve gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Cam Temizleme Ürünleri Nelerdir?

Cam yüzeylerin temizliğinde en çok önemsenen konulardan biri yüzeyde dalga izlerinin kalmaması ve ufak lekelerin tamamen ortadan kaldırılmasıdır. Bu durumu sağlamak içinse cam temizliği için özel içeriklere sahip temizlik malzemelerinin ve bezlerin kullanılması, temizlikten tam verim almak için gerekli hale gelir. Klasik cam bezleri, cam sil spreyler, cam yüzeyler için ıslak temizlik bezi çeşitleri ve pratik kullanım imkanı sağlayan cam yüzey mendilleri bu işlem için en uygun ürünlerdendir. Gözlük temizleme mendili, telefon ve ekran için özel olarak üretilmiş ürünler ise cam temizleme ürünleri arasında sıkça tercih edilen ve en etkili sonuçları veren alternatifler arasında yer alır. Köpük formları ile kullanım kolaylığı yaratan cam silme deterjanları, mikrofiber cam bezi çeşitleri ve özellikle geniş alanlarda kullanıma uygun cam sileceği modelleri ise pencere, kapı, aksesuar ya da mobilyalardaki cam yüzeyler için tercih edilebilecek diğer seçeneklerden bazılarıdır. 

Cam için özel olarak tasarlanan bu ürünler, temizlik sırasında işlerinizi kolaylaştırdığı gibi temizlenen yüzeyin uzun süre temiz kalmasını sağlar. Siz de özel cam yüzeylerinizde Rossmann fırsatları ile bulabileceğiniz ürünleri tercih edebilir, temizlik rutininizi kolaylaştırabilirsiniz. 

Cam Yüzeyler Nasıl Temizlenir?

Cam temizliği kendine has bir rutin ve malzemeler gerektirir. Kullanılan ürünlere göre de yapılacak olan işlem değişkenlik gösterir. Temizleme işleminden önce yüzey için uygun olan ürünlerin belirlenmesi gerekir. Ayna ve pencere gibi yüzeylerde kullanılan bez ya da mendilin seçilmesi önem taşır. Zorlu lekelerin ortaya çıkabileceği sehpa, masa ya da diğer mobilya yüzeylerinde ise kalıcı etkisi bulunan cam temizleme spreyi gibi ürünlerin tercih edilmesi gereklidir. Bunun yanı sıra telefon, gözlük ya da bilgisayar gibi ciltle teması bulunan yüzeylerin temizlenmesi için de sağlığı tehdit etmeyen, işlevsel malzemelerin kullanılması, en etkili sonuca ulaşmayı mümkün hale getirir. 

Cam yüzey temizliğini genel hatları ile şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz: 

 • Temizlik ürünlerinin hem yüzeyle hem de birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edin. Yüzeylerin silme ve kurulama aşamalarının gerekli olup olmadığını belirleyin.
 • Temizleyeceğiniz yüzeyin üzerindeki toz ve kir gibi etkenlerden kurtulmak için sıvı temizliğine başlamadan önce kuru bir bez ya da peçete yolu ile yüzeyi hazırlayın. Eğer pencere ya da kapı gibi bir yüzeyi temizleyecekseniz, köşelerde biriken toz kalıntılarını temizlemek için elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. 
 • Tozdan arındırılmış yüzeyin üzerine uygulayacağınız cam temizleyici köpük, sprey ya da diğer formlu ürünü yüzeye uygulayın. Mümkünse ürünü bütün yüzeye eşit biçimde dağıtmaya özen gösterin. 
 • Cam temizliği için özel olarak üretilmiş bezin temiz ve kuru olduğundan emin olun, temizleyici ürünü yüzeye genişçe yayın ve lekeli kısımlar için fazladan baskı uygulayarak yüzeyi temizleyin. 
 • Cam süngeri ya da cam bezi gibi ürünler yüzeydeki ıslaklığı tamamen alsa da, eğer silme işleminin ardından camda iz görüyorsanız, kuru bir mikrofiber bez yardımı ile yüzeyi dikkatlice kurulayabilirsiniz. 

Mikrofiber Cam Bezi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Mikrofiber teknolojisi temizlik alanında çığır açan bir teknolojidir. Özel bir dokuma tekniği olan ve bez dokusunu oldukça güçlü hale getiren bu teknoloji sayesinde diğer tüm yüzeylerde olduğu gibi cam yüzeylerde de temizlik oldukça kolaylaşır. Mikrofiber cam bezi çeşitlerinin en önemli özelliği, yalnızca su ile birlikte kullanıldığında bile en iyi sonuçları vermesidir. Bezin özel dokusu herhangi bir deterjana gerek olmaksızın yüzeye en iyi şekilde temas ederek, lekeleri ve izleri tamamen ortadan kaldırmak için yeterlidir. Bununla birlikte yüzeyler için tercih edilen doğru temizlik ürünleri ile bir araya geldiğinde de mikrofiber bezler son derece kusursuz ve hijyenik temizlik olanağı yaratır. 

Telefon ve Televizyon Ekranları Nasıl Temizlenir?

Ev ya da diğer yaşam alanlarının tamamında sık kullanılan cihazlar olan televizyon ve telefon ekranlarının temizliği için de özel yöntemler kullanılması gerekir. Bu eşyaların temizlenmesi için özel olarak üretilmiş ekran temizleme bezleri, cihazlar için uygun nemlilik oranları ve iz bırakmayan dokuları ile en iyi tercihlerdir. Gözlük ve telefon temizleme bezi mikrofiber benzeri dokusu ile ciltle teması bulunan yüzeylerin kimyasala gerek duyulmadan temizlenebilmesini mümkün kılar. Aynı şekilde özel dokulu bu ürünler, bilgisayar ve tablet ekranlarının da güvenle temizlenmesi için kullanılabilecek en etkili seçeneklerdir. 

Cam Sileceği Nasıl Kullanılır?

Bez ya da mendillerin yanı sıra cam yüzey temizliğinde cam sileceği kullanmak da oldukça yaygın ve iyi sonuçlar veren bir yöntemdir. Cam sileceği, pencere ve kapı gibi geniş cam yüzeylerde tercih edildiğinde kolay ve pratik bir kullanım imkanı yaratır. Yalnızca sabunlu su ve cam sileceği kullanarak çok kısa sürede büyük cam yüzeyleri temizleyebilirsiniz. Balkon camları ve dükkan camekanları gibi yüzeylerin temizliği için bu ürünlerin farklı boyutlarını kullanabilirsiniz. Cam sileceği kullanarak temizlik yapmanın püf noktaları ise şu şekildedir:

 • Genel cam yüzey temizliğinde olduğu gibi yüzeyin tozunu kuru bir bez yardımı ile alın. 
 • Çok geniş alanlarda bir kova ve temizlik fırçası yardımı ile deterjanlı suyu yüzeye uygulayın ve iyice köpürtün. 
 • Camdaki kirleri iyice arındırdıktan sonra cam sileceğini yukarıdan aşağıya doğru düz ve basınçlı bir hareket ile çekin ve köpüklü yüzeyi temizleyin. 

Işıldayan cam yüzeyler ve hijyenik dokunuşlar için siz de Rossmann'ın ayrıcalıklı markalarının en seçkin ürünlerini tercih edebilirsiniz! Farklı cam yüzeyler için üretilmiş en özel ürünler sayesinde temizlik rutininizi zenginleştirebilirsiniz. Temizlik konusunda uzman markaların en kaliteli ürünlerine Rossmann ayrıcalıkları ile erişme fırsatına siz de sahip olabilirsiniz!