Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

2. ürüne %50
Domol Tuvalet Temizleme Köpüğü Limon 500 ml
2. ürüne %50
Domol WC Temizleyici Tekli 40 g - 1
2. ürüne %50
Domol Tuvalet Rezervuar Temizleyici Tablet 2'li 100 g - 1
2. ürüne %50
Domol Tuvalet Temizleme Jeli Lavanta - 1
2. ürüne %50
Domol Kokulu Tuvalet Temizleyici Taze Limon - 1
2. ürüne %50
Domol Tuvalet Temizleyici Yedek - 1
2. ürüne %50
Cillit Bang Aktif Köpük 600 ml - 1
39,50 ₺
Cillit Bang
2. ürüne %50
Domestos Wc Blok Güç Çam Ferahlığı 2x5'li - 1
2. ürüne %50
Mr. Muscle Klozet Blok Orman Esintisi 40 gr - 1
2. ürüne %50
Eco Freude Tuvalet Temizleme Jeli Leylak Kokulu
2. ürüne %50
Mr. Muscle Tuvalet Temizleyici Aqua Blue - 1
2. ürüne %50
Mr. Muscle Tuvalet Temizleyici Çamaşır Sulu Lavanta 750 ml - 1
2. ürüne %50
Bref WC Jel Çiçek - 1
33,75 ₺
Bref
2. ürüne %50
Bref WC Jel Çam - 1
33,75 ₺
Bref
2. ürüne %50
Domol Ekolojik Tuvalet Temizleme Jeli 750 ml
2. ürüne %50
Domol Tuvalet Temizleyici Jel Narenciye 1000 ml - 1
2. ürüne %50
Domestos Wc Blok Güç DuoPack Okyanus 2x5'li - 1
2. ürüne %50
Diversey Taskı Room Care Klozet Temizleyici - 1
2. ürüne %50
Mr. Muscle Klozet Jel Marine - 1

%9 fiyatı 34,75 ₺

Special Price 31,75 ₺

Mr. Muscle

Tuvalet Temizleyiciler

Evlerde, ofislerde tuvalet temizliği, sağlıklı yaşam için şart görülüyor. Enfeksiyonların, mikropların hızla çoğaldığı banyolar, temiz görünse bile bakteriler için ideal bir yaşam alanı oluşturuyor. Görünen ve zamanla daha da artan kirlerin yanında görünmeyen mikroplar da sağlık için tehdit oluyor. Hem kişisel hijyen hem de yaşam alanlarının temizliği için siz de doğru temizlik yöntemlerini kullanabilirsiniz. Doğru tuvalet temizleyiciler ile yaşam alanlarınızı hijyene kavuşturabilirsiniz. 

Klozet Temizliği Neden Önemlidir? 

Klozet temizliği doğru bir şekilde yapılmadığında, bakteriler hızla çoğalıyor. Klozetin içi, kapağı, çevresi, kenarları, sifonu mikropların yuvalanması için ideal alanlar olurken, ele değdiğinde bu mikroplar her yere yayılıyor. Her sifonla havaya karışan bakteriler banyonun dört bir yanına ulaşıyor. Tuvaletlerin sık sık, hijyen sağlayan ürünlerle temizlenmesi ve temiz alanların korunmasına özen gösterilmesi tavsiye ediliyor. Tuvaletler temizlenmediğinde üreyen bakteriler enfeksiyona, mide ve bağırsak hastalıklarına neden oluyor.

Tuvaletler Ne Kadar Zamanda Bir Temizlenmeli? 

Tuvaletlerin tuvalet temizleyici ürünlerle en az haftada bir temizlenmesi öneriliyor. Sık sık kullanılan, çok sayıda insanın kullandığı alanların her gün temizlenmesi tavsiye ediliyor. Detaylı temizliğin yanında, her sifonda kullanılan ve tuvaletlerin temizlenmesine yardım eden bloklar ve tuvalet temizleyici tablet ürünleri de temizliğe katkı sağlıyor. 

Tuvalet Nasıl Temizlenir?

Tuvaleti temizlemek için dıştan içe doğru yol izlemek gerekiyor. Önce sifon kısmı, haznenin dışı, ardından klozetin kapağı, kapağın içi, oturma alanı ve en son tuvaletin içi temizleniyor. Tuvalet temizliği sürecinin tamamlanması için çevredeki fayansların, lavabonun, hatta derz aralarının bile iyice silinmesi ve mikroplardan arındırılması şart koşuluyor. Tuvaletin kapı kolunun her gün silinmesi ve ışık anahtarının da dezenfekte edilmesi ayrıca önem taşıyor. 

 • Klozeti temizlemeden önce sifonu çekmeli ve suyun akması için beklemelisiniz. 
 • Bu sırada klozetin rezervuar bölümünü dezenfekte edici bir klozet temizleyici ile silmelisiniz. Bir bez veya süngerden yardım alabilirsiniz. Eğer durulanması gereken bir temizleyici kullanıyorsanız, nemli bir bezle durulamalısınız. 
 • Sifonun çekme veya basma kısmını da iyice temizlediğinizden emin olmalısınız. 
 • Rezervuarın içine tuvalet rezervuar temizleyici jel veya tabletlerden dökerek sifon içindeki kireci sökmesini bekleyebilirsiniz. 

Klozet Kapağı Nasıl Temizlenir? 

Klozetin kapağını temizlemeye dışından başlayabilirsiniz. Kapağa antibakteriyel etkili tuvalet temizleme ürünleri sıkarak silebilirsiniz. Ardından kapağın içini ve oturma yerini de sırayla temizlemeli ve gerekiyorsa nemli bir bezle durulamalısınız. 

Klozet Nasıl Temizlenir?

Klozetin içini temizlemeden önce kullanacağınız ürünün yönergelerine göre hareket etmelisiniz.

 • Tuvalet temizleme köpüğü kullanıyorsanız, köpüğü klozet içini kaplayacak şekilde sıkmalı ve tüm yüzeyleri köpüklemelisiniz. Ardından yarım saat kadar beklemeniz yeterli oluyor. Tuvalet fırçası ile köpüğü ovalayarak lekeleri sökebilirsiniz. 
 • Eğer tuvalet temizleyici jel kullanacaksanız, jeli iyice çalkaladıktan sonra klozet oluklarına çepeçevre jel sıkmalısınız. Jelin yüzeylere tutunarak yavaşça aşağı doğru akması gerekiyor. Eğer akmıyorsa alt kısımlara doğru da WC temizleyici jel sıkabilir ve sonrasında fırçalamaya başlayabilirsiniz. 
 • Fırçalama yağların ve kirecin çözülmesine yardımcı oluyor. Ardından sifonu çekerek deterjanları durulayabilirsiniz. 

Tuvalet Nasıl Beyazlatılır?

Tuvaletlerde zaman zaman pastan veya kirden dolayı sarılaşma görülebiliyor. Yoğun ve etkili bir deterjan kullandığınızda kirden kaynaklı sarılıkların kendiliğinden çıkması gerekiyor. Beyazlatıcı etkili deterjan ve çamaşır sularını temizlikte kullanabilirsiniz. 

Tuvaletteki Sarı Lekeler Nasıl Temizlenir?

Eğer pas bulunuyorsa, pası sökmek için pas çözücü temizleyicilerden yararlanabilirsiniz. Eğer pas geçmiyorsa, paslı alanın üstüne klorlu çamaşır suyu döküp üstüne birkaç parça pamuk yerleştirebilir ve birkaç saat bekleyebilirsiniz. Ardından pas lekesi çok daha kolaylıkla çözülüyor. 

Tuvalet Temizlerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Eğer sifonda rezervuar temizleyici tablet varsa, klozet içindeki deterjanla karıştırmamalısınız. Sifonu klozet içine köpük veya jel sıkmadan çekmelisiniz. Deterjanların birbirine karışmaması gerekiyor.
 • Temizleyicilerin birçoğu renk ağartıcı etki oluşturduğu için kıyafetlere sıçramamalarına dikkat etmelisiniz. 
 • Deterjan kullanırken banyonun kapısı ve varsa penceresi açık olmalı ve alan iyice havalanmalı. 
 • Deterjanları solumamaya özen göstermelisiniz. 
 • Tuvalet temizleyici ürünler, içerikleri nedeniyle cilde temasa uygun görülmüyor. Tuvalet temizliğinde saplı klozet fırçası kullanmalı ve ellerinize eldiven takmayı ihmal etmemelisiniz. 

Tuvalet Temizleyici Nasıl Seçilir? 

Tuvalet temizleyicilerin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Ürünleri seçerken ihtiyaçlarınızı ve temizlik alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. 

 • Eğer tuvalette yoğun kireç varsa, kireç sökücülerden kullanabilir, klor içermeyen çamaşır sularını deneyebilirsiniz. 
 • Pas için pas çözücü etkili ürünleri kullanabilirsiniz. 
 • Tuvalet temizleyici köpükler, temizliğin zahmetini azaltır, ancak köpüğün nüfuz etmesi için zaman gerekir. Eğer zamanınız varsa köpük kullanabilirsiniz. 
 • Jeller, yüzeylere tutunacağından sıvı temizleyicilerden daha etkili görülüyor. 
 • Temizlik etkisinin korunması için klozet bloğu kullanmayı tercih edebilirsiniz. 
 • Eğer alerjen bünyeniz varsa vegan ve ekolojik tuvalet temizleyici ürünler kullanabilirsiniz. 

Klozet Kokusu Nasıl Takılır?

Klozet kokusu olarak da bilinen bloklar, klozetin iç bölümüne takılıyor ve kokunun yanı sıra temizlik de sağlıyor. Her sifon çekilişinde temizleyici içeren tuvalet koku giderici tablet ürünleri çözülerek suya karışıyor ve kirlenme, kireçlenme önlenebiliyor. Kötü kokuları da ortadan kaldırmayı hedefleyen ve ferah kokular vadeden bloklar, banyolarda serin bir esinti bırakıyor. Klozet koku giderici bloklar kolaylıkla takılıyor. Blokları paketinden çıkardıktan sonra sapını asmak üzere açmalısınız. Klozetin oturma alanını kaldırmalı ve sifonun su akan kanallarına yakın bir yere bloğu yerleştirmelisiniz. Ürünü askı ile klozet içine yerleştirdikten sonra oturak kısmını kapatmalısınız. Ardından tuvaleti olağan şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Köpükten jele, tabletten sıvı tuvalet temizleyicilere kadar farklı formlardaki en iyi ürünleri Rossmann'da bulabilirsiniz. Domol, Flink & Sauber, Domestos, Cillit Bang gibi markaların en etkili ürünlerini inceleyerek sipariş verebilirsiniz. Siz de hemen Rossmann'daki tuvalet temizliği ürünlerinden alışveriş yaparak banyolarınıza hijyeni davet edin.