Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Oje Kurutucu

El ve ayak bakımının vazgeçilmezi olan oje uygulamaları, hoş görünümleri ile dikkat çeker. Rengarenk uygulamalara ek olarak zarafeti ve sadeliği ön plana çıkaran hafif ve doğal renk tonları da oje çeşitlerinin başında gelir. Ojenin tırnaklarda kusursuz bir biçimde görünmesi için ise sürüldükten sonra iyice kuruyana dek bir müddet bekletilmesi gerekir. Bu işlem için zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar için oje kurutucu ürünler, son derece etkili seçeneklerdir. Oje kurutucu sprey, cila ya da damla çeşitleri tırnakların kısa sürede kalıcı olarak en iyi görünüme kavuşturulmasını mümkün kılar. Ojenin üzerine uygulanan ve birkaç dakika gibi kısa bir süre içinde tam olarak kurumasını sağlayan bu ürünler, zamandan tasarruf etmek ve hazırlanma süresini kısaltmak için en iyi alternatiflerdir. Rossmann fırsatları ile bulabileceğiniz oje kurutucu çeşitleri ise size en işlevsel seçenekleri sunar. 

Oje Kurutucu Çeşitleri Nelerdir?

Hızlı oje kurutucu ürünler birkaç farklı form ile kullanıcılara sunulur. Bu farklı formlar, kullanım alışkanlıkları ve süre bakımından değerlendirilerek tercih edilebilir. Kurutucu ürünlerin en sık karşılaşılan formu sprey ürünlerdir. Kolay uygulanmaları nedeni ile oje kurutucu sprey çeşitleri pek çok kişinin favorisi haline gelir. Bunun yanında damla formlu ürünler de kullanıcıların beğenisini toplar. Ojeyi sürdükten yaklaşık bir dakika sonra damla olarak uygulanan bu ürünler tırnak yüzeyinin tamamını kısa sürede kaplayarak ojenin hızlı bir biçimde kurumasını sağlar. Bu amaç ile kullanılan bir diğer ürün grubu ise oje kurutucu cila çeşitleridir. Tıpkı ojeler gibi küçük cam şişelerde satılan ve oje üzerine parlatıcı gibi sürülen oje kurutucu cilalar, yarattıkları etkili sonuç ile manikür ve pedikür konusunda titiz kullanıcılara çözümler sunar. 

Oje Kurutucu Sprey Nedir?

Oje kurutucu ürünler arasında yaygın olarak tercih edilen ürünler sprey formlu ürünlerdir. Sprey çeşitleri pratik uygulama biçimleri ve kısa sürede en etkili sonucu vermeleri nedeni ile manikür ve pedikür rutinlerinin vazgeçilmezi haline gelir. Ürün yeni oje sürülmüş tırnakların üzerine uygulandığında birkaç dakika içinde ojenin yapısındaki nemli dokuyu ortadan kaldırır. Bu şekilde bozulma, çizilme ya da bulaşma gibi sorunların önüne geçilmesini olanaklı kılar. İçeriklerindeki etken maddeler sayesinde bu ürünler, aynı zamanda ojelerin kalıcılık oranlarını da yükseltir. Kullanılan ojenin yoğunluğu ve kalınlığına göre değişen bir süre içinde ojenin kurumasını sağlayan bu ürünler, en koşuşturmalı günlerde bile kolay yoldan bakımlı görünmenin önünü açarak kullanıcılara geniş imkanlar yaratır. Siz de oje kurutucu sprey fiyatı ve çeşitlerini inceleyebilir, en kalitelilerini Rossmann'da bulabilirsiniz. 

Oje Kurutucu Nasıl Kullanılır?

Tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi oje kurutucuların kullanımının doğru bir biçimde gerçekleştirilmesi de iyi sonuç elde etmek için önem taşıyan bir konudur. Bu noktada ilk olarak, kullanımdan önce beklenti ve gereksinimlere uygun bir ürün seçilmesi gerekir. Eğer hızlı bir hayatın içindeyseniz oje kurutucu çeşitleri arasından en kolay ve kısa sürede uygulanan formları seçebilirsiniz. Tırnaklarınızın görünümü konusunda hassassanız ve incelikli uygulamalar yapmayı hedefliyorsanız cila ve damla gibi özenli ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Kendiniz için doğru ürünü bulduktan sonra ise birkaç püf noktasına dikkat ederek ojelerinizi en doğru şekilde ve kolayca kurutma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu basit püf noktaları şunlardır:

 • Oje uygulamasından önce ellerinizi ya da ayaklarınızı, özellikle de tırnak kenarlarınızı, cildinize uygun bir ürün ile nemlendirin. Bu şekilde el ve ayaklarınızın oje kurutucudan olumsuz etkilenme olasılığını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. 
 • Ojenizi özenli bir şekilde sürün. Çift kat uygulaması yapacaksanız fırça izlerinin kalmamasına dikkat edin. 
 • Seçtiğiniz oje kurutucu ürünü uygulamadan önce ojelerinizin üst kısmının hafifçe kurumasına fırsat verin. Oje kurutucu ürünü tamamen ıslak ojelerin üzerine uygulamak, ürünün etkisini azaltabileceğinden bu süreyi bir dakikaya yayabilirsiniz. 
 • Damla formlu ürünleri kullanırken ürünün iyice yayılmasını sağlamak için belirli bir uzaklıktan işlemi gerçekleştirin. Cila kullanıyor iseniz ürünü fırçaya bolca alın ve oje üzerinde iz bırakmayacak şekilde ortadan başlayıp yanlara doğru sürün. 
 • Ojelerinizin tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra ılık su ile ellerinizi yıkayın ve yeniden nemlendirin. 

Oje Kurutucu Sprey Nasıl Kullanılır?

Sıvı ürünlerin kolaylıkla ve eşit miktarda uygulanabilir hale gelmesini sağlayan sprey formlar, oje kurutucular için de son derece pratik bir seçenektir. Uygulamayı iki kat daha kolaylaştıran bu ürünler, aynı zamanda yarattıkları hava akımının da etkisi ile kuruma süresini iyice kısaltır. Sprey mekanizması kolay tutulabilir olduğundan ojenin yeni sürüldüğü ilk anlarda kullanım kolaylığı sağlar. En etkili sonuç için sprey oje kurutucu kullanımı şu şekilde gerçekleştirilebilir:

 • El ya da ayaklarınıza uygulayacağınız ojeyi çok kalın bir tabaka olmayacak şekilde sürün. 
 • Sprey uygulamasından önce diğer formlarda olduğu gibi ojenin üst katmanının az da olsa kurumasını bekleyin. 
 • Oje kurutucu spreyi parmaklarınızdan en az 10 cm uzaklıkta olacak şekilde tutun. Bu sayede ürünün, basınç nedeniyle ojeleriniz üzerinde aşınma ya da çizgiler ortaya çıkarmasının önüne geçebilirsiniz. 
 • Spreyi uygun mesafeden, tek parmakta uzun süre bekletmeyecek şekilde uygulayın. 
 • İşlem sırasında parmaklarınızı oval hareketler ile birkaç kez, iki yana doğru sallayarak ürünün eşit dağılımını sağlayın. 
 • Birkaç dakika sonra ellerinizi ılık su ve sabun ile yıkayarak parmaklarınızın kenarlarında kalan oje kurutucu ürünü temizleyin. 

Zaman ve enerjiden tasarruf sağlayan, ojelerinizin kalıcılık süresini uzatan ve pratik kullanımı ile işlerinizi oldukça kolaylaştıran hızlı oje kurutucu seçeneklerini manikür ve pedikür rutininize ekleyebilirsiniz. Rossmann'da bulabileceğiniz Rival de Loop ve Essence oje kurutucu çeşitlerinin farklı formlarını kullanarak hiç uğraşmadan iddialı tırnak görünümlerine erişebilirsiniz. Siz de hemen şimdi oje kurutucu çeşitlerinden sipariş verin, bakımlı tırnakların keyfini çıkarın.