Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Perwoll Hassas Bakım Sıvı Çamaşır Deterjanı Renkli Yenileme (16 Yıkama) 1 lt - 1

%91 fiyatı 33,50 ₺

Special Price 2,99 ₺

Perwoll
2. ürüne %50
Perwoll Sıvı Çamaşır Deterjanı Bakım-Ferahlık Etkisi 1 lt

%11 fiyatı 33,50 ₺

Special Price 29,75 ₺

Perwoll
2. ürüne %50
Perwoll Hassas Bakım Sıvı Çamaşır Deterjanı Yünlüler ve Narinler Yenileme (16 Yıkama) 1 lt - 1
2. ürüne %50
Siveno Çamaşır Sabunu Doğal - 1
2. ürüne %50
Perwoll Çamaşır Deterjanı Yenileme & Çiçek Cazibesi - 1

%11 fiyatı 33,50 ₺

Special Price 29,75 ₺

Perwoll
2. ürüne %50
Ariel Sıvı Çamaşır Deterjanı Oxi Güç 1430 lt - 1
2. ürüne %50
Yumoş Bakım Deterjanı Renkli - 1
2. ürüne %50
Yumoş Bakım Deterjanı Siyahlar - 1
2. ürüne %50
Yumoş Bakım Deterjanı Micellar - 1
2. ürüne %50
Persil Jel Sıvı Çamaşır Deterjanı Color 1120 ml - 1
2. ürüne %50
Omo Sıvı Deterjan Bebekler İçin 900 ml - 1
2. ürüne %50
Dr. Beckmann Koku Giderici Çamaşır Deterjanı - 1
2. ürüne %50
Uni Baby Çamaşır Deterjanı - 1
2. ürüne %50
Uni Baby Çamaşır Deterjanı Sensitive - 1

Sıvı Deterjanlar

Günlük hayattaki hareketliliğin kaçınılmaz bir sonucu olarak kıyafetler kirlenir ve hijyen için sık sık yıkanması gerekir. Kıyafetlerde biriken hava kirliliği, toz zerrecikleri, yiyecek ve içecek lekelerinin arındırılması kişisel sağlık için önemlidir. Sıvı deterjan çeşitleri hızlı etki eden güçlü formülleri ile çamaşır temizliğini kolay hale getirir. Özenle seçtiğiniz ve kullandığınız kıyafetlerinizde oluşan zorlu lekeleri doğru deterjan seçimi yaparak kolayca temizleyebilir, bu sayede her daim özenli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çamaşırlarınızı yıkamak için güvenle tercih edebileceğiniz çeşitli markaların sıvı deterjan seçeneklerini Rossmann'da bulabilirsiniz.

Sıvı Deterjan Nedir?

Deterjan, en temel tanımıyla su ile birleşerek, kir ve yağları çözünebilir hale getiren arıtıcı bir temizlik ürünüdür. Etkili temizliğin anahtarı olan deterjanların toz, tablet ve sıvı gibi çeşitleri bulunur. Uzun yıllar toz halinde hazırlanan deterjanlar, gelişen teknolojiler ve makinelere uyumlu olarak sıvı formda üretilerek beklentileri karşılar. Sıvı deterjan da tıpkı geleneksel toz deterjan gibi çamaşırları yıkamak için kullanılan aktif bileşenli kir sökücüdür. Sıvı deterjanlar kolay çözünme, derinlemesine etki etme gibi özellikleri ile temizlikte ayrıntılara önem veren kullanıcılar için ön plana çıkar.

Sıvı ve Toz Deterjan Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sıvı deterjan ve toz deterjan arasında bazı farklar bulunur. Bu farklardan en belirgin olanı, sıvı deterjanların sudaki çözünürlüğünün hızlı ve yüksek olmasıdır. Deterjanın içinde yer alan aktif maddelerin etki etmeye başlaması için su ile birleşerek makinenin içindeki tüm çamaşırlara yayılması gerekir. Çözünme aşaması kısa sürede gerçekleşen sıvı deterjanlar, kısa süre içinde sorunsuz bir temizlik sağlar. Çözünürlük oranı yüksek olan sıvı deterjanların, kalıntı bırakmayan temizlik sağlama özelliği hem cilt hem de giysi dostu bir artıdır. Bu ürünlerin tortu ve kalıntı bırakmayan formülü sayesinde, makine içindeki borularda ve tesisatta kir birikme oranı azalır. Sıvı deterjanlar konsantre formüllerle üretildiğinden, hem bütçeniz hem de çevre için fayda sağlar. Makinenin deterjan haznesinde birikme, kalıntı ya da katılaşma sorunu oluşturmayan likit formu ile hazne içinin her daim temiz kalmasına yardımcı olur.

Sıvı Deterjan Çeşitleri Nelerdir?

Sıvı deterjanlar farklı amaç ve özelliklere göre formüle edilir. Çamaşır rengi ve kumaş türüne göre şekillenen sıvı çamaşır deterjanların ayrımı çoğunlukla şu şekildedir:

 • Beyaz çamaşırlar, çamaşır deterjanında renk ayrımının en dikkat isteyen türüdür. Yanlış deterjanla yıkandığında sararan, farklı renklerle yıkandığında ise rengi bozulan beyazlar için çamaşır deterjanı çeşitleri, her markanın ürün portföyünde yer alır. Beyazlar için sıvı deterjan çeşitleri lekeleri etkili biçimde çıkartırken, giysilerin beyaz tonunu korumaya yardımcı olur. 
 • Renkliler için sıvı deterjan da profesyonel markaların en çok aranan ürünleri arasında yer alır. Bu tür deterjanlar, mevcut rengi korurken renklerin karışmasının önüne geçer.
 • Siyahlar için sıvı deterjan ise siyah rengin kendine has tonunu korurken kıyafetleri kir ve kötü kokudan arındırır.

Farklı Kumaş Dokularına Uygun Sıvı Deterjan Çeşitleri

Kumaş tiplerine göre sıvı deterjan çeşitleri genellikle, hassas kıyafetler için sıvı deterjan ve yünlülere özel sıvı deterjan olarak gruplanır. Günlük hayatta kullanılan çoğu giysi ve kumaş, pamuk ve polyester birleşimi olsa da bazı özel kıyafetler hem renk hem de kumaş olarak daha narin yapıya sahiptir. Hassas dokudaki giysilerin, rengini ve kumaş yapısını korumak adına özel sıvı deterjanlar tercih edilir. Özellikle yüksek sıcaklıkta yıkanmaması gereken yünlü giysiler ya da hassas yıkama gerektiren kumaşlar için suda daha da kolay çözünen özel formüllü sıvı deterjanlar kullanılarak etkili temizlik sağlanır.

Ekolojik Deterjan Nedir?

Bazı markalar doğaya ve sağlığa duyarlı deterjanlar üreterek, ekolojik sıvı deterjan ve vegan sıvı deterjan ürünlerini duyarlı kullanıcılar ile buluşturur. En temel tanımıyla ekolojik sıvı deterjan hassas ciltler için tercih edilen, içeriğinde parfüm, renk verici gibi maddeler bulunmayan deterjan türüdür. "Vegan deterjan nedir?" sorusuna gelirsek, formülün içeriğinde yer alan hiçbir maddenin hayvanlardan elde edilmediği özel bir ürün çeşididir. Ekolojik deterjanlar çoğunlukla vegan özellik taşır. Ekolojik deterjanların ambalajı da geri dönüştürülebilir malzemeden üretilir. Her yönden doğaya karşı duyarlı ve geri dönüştürülebilir bu deterjanları uygun fiyatlarla Rossmann sıvı deterjanlar kategorisinde bulabilirsiniz.

Bebekler İçin Sıvı Deterjan Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin ciltleri yetişkinlere göre çok daha hassastır. Bu nedenle deterjan ve yumuşatıcı gibi hijyen için kullanılan her ürünün dikkatle ele alınması gerekir. Günde birden fazla kez üzeri değiştirilen bebeklerin giysilerini yıkarken, ciltlerini tahriş etmeyecek yapıda ve doğallık oranı yüksek olan sıvı deterjanların tercih edilmesi önemlidir. Bebekler için seçilen sıvı deterjanların hipoalerjenik olması, mümkünse kokusuz ya da alerji yapmayan esansların kullanıldığı formüllerden oluşması önem taşır. Bebeklere özel hassas ciltler için deterjan seçenekleri Rossmann'da uygun fiyatlar ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Sıvı Deterjan Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikle çamaşırlarınızı renklerine ve dokularına göre ayırın. Hassas ve yünlüler varsa onları sınıflandırın ve farklı bir çamaşır grubuna ekleyin.
 • Giysilerinizi yıkarken etiketlerinde yer alan yıkama talimatını dikkatlice okuyun ve sıcaklık ayarını bu talimata göre belirleyin.
 • Çamaşır makinesini deterjan ve suyun işlemesine engel olmayacak oranda doldurun.
 • Ambalajında farklı bir miktar belirtilmiyorsa, bir kapak dolusu sıvı deterjanı makinenizin deterjan haznesine dökün.
 • Yumuşatıcınızı, özel yumuşatıcı haznesine ekleyin.
 • Kumaş ve renge göre yıkama talimatında yer alan programda makinenizi çalıştırın.

Ariel, Domol, Perwoll, Omo ve Persil gibi dünya markalarının güvenilir sıvı deterjan çeşitlerini sunan Rossmann'da sıvı deterjan fiyatları ve çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Rossmann ürün çeşitliliğiyle her renk ve kumaştan çamaşırınız için derinlemesine temizliği mümkün kılar. Siz de çamaşır temizliğini kolaylaştıran ürünlere uygun fiyatlarla sahip olmak için yıkama rutininize göre seçimler yapın, kıyafetleriniz için etkili ve hassas temizliğin keyfini çıkarın.