Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

For Your Beauty Allık Fırçası Kesik Uçlu 1 adet - 1
44,90 ₺
For Your Beauty
Nascita Pudra Ponponu - 1
15,90 ₺
Nascita
For Your Beauty Cımbız Eğik Uçlu
17,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Makyaj Süngeri - 1
14,90 ₺
For Your Beauty
Isana Pamuk Disk 140 adet - 1
13,90 ₺
Isana
For Your Beauty Cımbız Çelik
12,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Ayna Büyüteçli 10 Kat , Ayaklı
95,00 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Makyaj Süngeri Lateks, Mini
19,90 ₺
For Your Beauty
Rival Loves Me Kozmetik Kalem Traş 1 adet - 1
14,90 ₺
Rival Loves Me
Isana Pamuk 100 g - 1
11,90 ₺
Isana
For Your Beauty Maskara Fırçası
19,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Cımbız Eğimli
24,90 ₺
For Your Beauty
%31
Lux Pamuk Makyaj Pedi Disk Waterjet - 1

%31 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 13,75 ₺

Lux
For Your Beauty Makyaj Süngeri Renkli 6'lı - 1
24,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Tıraş Aynası 3 Kat Büyüteçli
39,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Ayna Küçük Boy, 3 Kat, Ayaklı
42,90 ₺
For Your Beauty
%30
Lux Pamuk - 1

%30 fiyatı 13,50 ₺

Special Price 9,50 ₺

Lux
%31
Lux Pamuk Disk Makyaj Wet - 1

%31 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 10,25 ₺

Lux
For Your Beauty Makyaj Süngeri Yuvarlak 3'lü
9,99 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Makyaj Süngeri Yassı Oval 2'li - 1
17,90 ₺
For Your Beauty
%30
Lux Peeling Etkili Makyaj Temizleme Pedi Disk 40'lı - 1

%30 fiyatı 16,50 ₺

Special Price 11,50 ₺

Lux
%31
Lux Pamuk Top Makyaj - 1

%31 fiyatı 10,90 ₺

Special Price 7,50 ₺

Lux
%30
Lux Pamuk - 1

%30 fiyatı 8,99 ₺

Special Price 6,25 ₺

Lux
%30
Lux Makyaj Düzeltme Çubuğu - 1

%30 fiyatı 16,50 ₺

Special Price 11,50 ₺

Lux
Online Özel
Lionesse Kaş Usturası 4215 - 1
20,25 ₺
Lionesse
For Your Beauty Far Fırçası Kesik Uçlu - 1
39,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Fondoten Fırçası 3D 1 adet - 1
69,00 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Black Makyaj Süngeri Hero - 1
39,90 ₺
For Your Beauty
For Your Beauty Far Fırçası Blender - 1
24,90 ₺
For Your Beauty
Essence Kalemtraş - 1
16,90 ₺
Essence
For Your Beauty Makyaj Fırçası Buffer - 1
69,00 ₺
For Your Beauty
Promani Cımbız European - 1
19,25 ₺
Promani
Solingen Cımbız Düz 7335 - 1
29,50 ₺
Solingen
For Your Beauty Pudra Fırçası - 1
49,90 ₺
For Your Beauty
%67
Lionesse Makyaj Fırça Seti - 1

%67 fiyatı 75,00 ₺

Special Price 24,75 ₺

Lionesse
Online Özel
Revolution Pro Marilyn Monroe Makyaj Aynası - 1
Online Özel
%30
Flormar Makyaj Sabitleyici Sprey - 1

%30 fiyatı 94,00 ₺

Special Price 66,00 ₺

Flormar

Makyaj Aksesuarları

Günümüzde makyaj, kadınların büyük bir kısmı için hem bir tutku hem de günlük hayatta veya iş yaşamında özenli görünmenin bir gereği hâline gelmiştir. Sabah makyaj yapıp evden çıktıktan sonra makyajın tüm gün aynı tazelikte kalamayacağı düşünüldüğünde kadınların imdadına makyaj çantaları yetişir. Makyaj çantası, her an bakımlı ve güzel görünmek ve makyajlarını sürekli taze tutmak isteyen kadınlar için adeta can kurtaran vazifesi görür. İçinde tüm makyaj malzemelerinizi konforlu bir şekilde taşıyabileceğiniz ve aradığınız makyaj aksesuarına kolayca ulaşabileceğiniz makyaj çantaları her ihtiyaca cevap veren boy ve ebatlarda üretilir. Sade ya da şık desen ve baskılarla süslenen çantalar, fermuarlı ağızları sayesinde makyaj malzemelerinizi güvenle taşımanızı sağlar. 

Her Makyaj Çantasında Bulunması Gereken Makyaj Aksesuarları Nelerdir?

 • Makyaj fırçaları, süngerler, temizleme pamukları, ayna gibi ürünler temel makyaj aksesuarlarını oluşturur ve her makyaj çantasında mutlaka bulunması gereken ürünlerdir. 
 • Ayna sadece makyaj yapanların değil, herkesin ihtiyaç duyduğu bir üründür ve her insan nasıl göründüğüne arada bir göz atmak ister. Makyaj çantasının demirbaşı olan makyaj aynası ise makyajını tazelemek isteyen kadınlar için ekstra bir öneme sahiptir ve ayna olmadan başarılı bir makyaj yapmak pek mümkün değildir.
 • Makyaj çantanızda olması gereken ürünlerden bir diğeri makyaj süngerleridir. Cildinizi düzgün ve pürüzlerden arınmış gösteren yeni nesil yumurta formlu makyaj süngerleri, artık tüm amatör ve profesyonel kullanıcıların gözdesi hâline gelmiştir. Burun kenarı, göz çukuru gibi girintili çıkıntılı noktalara kolayca ulaşabilen ve geleneksel süngerlerden farklı olarak fondöteni veya pudrayı cildinize mükemmel bir biçimde yediren makyaj süngeri çeşitleri ile makyajınız çok daha başarılı sonuçlara ulaşır.
 • Makyaj süngerlerinin farklı türleri vardır. Bunlardan biri ıslak makyaj süngerleridir ve farklı ebatlarda üretilir. Bu süngerler kullanılmadan önce bir süre suya tutularak şişmesi beklenir ve daha sonra bir kağıt havluyla kurulanarak kullanıma hazır hâle gelir. Yaz günlerinde ferahlatıcı bir etki de yaratan ıslak süngerler, genellikle doğal ve nude makyaj türleri için tercih edilir.
 • Yumurta formundaki makyaj süngerleri, fondöteni cildinize homojen bir şekilde dağıtır ve pürüzsüz bir kapatıcılık sağlar. Üstelik, uygulama sırasında cildinize hafif bir masaj yaptığı için yüzünüzdeki kan dolaşımını da hızlandırır. Makyaj süngerlerini cildinize sürerek değil, ufak ufak tamponlamalar yaparak kullanmanız gerekir. 
 • Makyaj süngerleri kolayca temizlenebilen ürünlerdir. Ürünü ılık suyla ve sabunla yıkayıp kurutarak temizliğini yapabilirsiniz. Altı ayda bir makyaj süngerinizi yenilemeniz yararınıza olacaktır.

Cildinizde Derinlemesine Temizlik İçin Makyaj Temizleme Pamuğu

Makyajınız için bu kadar özen gösterirken sağlıklı bir cilt için makyaj temizliğine de önem vermelisiniz. Özellikle gece yatmadan önce cildinizi korumak için yüzünüzdeki makyaj kalıntılarını mutlaka temizlemeniz gerekir. Temizleme sütlerini ya da losyonlarını cildinize yedirebilmek ve cildinizi temizlemek için yumuşak ve kaliteli temizleme pamuklarına ihtiyacınız olacaktır.

Makyaj çantasının vazgeçilmezlerinden biri olan makyaj temizleme pamuğu, makyaj kalıntılarını cildinize zarar vermeden nazik bir biçimde derinlemesine temizlemenizi sağlar. Temizleme aksesuarları olmadan gerçek bir cilt temizliği yapılmış sayılamaz.

Makyaj temizleme pamuğuna damlatacağınız birkaç damla temizleme suyu/sütü/losyonu ile göz makyajınızdan başlayarak tüm yüzünüzü temizleyebilir, arınmış ve yatışmış bir cilt ile uykuya dalabilirsiniz. Temizlenen ve gözenekleri açılan cilt gece boyunca yenilenmesini rahatça gerçekleştirebilir.

Makyaj temizleme pedleri, kaliteli içerikleri ve hafif dokuları sayesinde günlük cilt temizliğiniz için de idealdir ve cildinizin sebum dengesini korumaya yardımcı olur. Makyajınız ne kadar yoğun olursa olsun temizleme pamuklarıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Yüzde yüz pamuktan üretilen makyaj temizleme pamukları/pedleri, water-jet teknolojisi ile üretilmiş olup suya dayanıklıdır, yüksek emiş gücüne sahiptir ve cildinizde kalıntı bırakmaz.

Pamuk disk şeklindeki temizleme ürünleri yüz için oldukça pratik kullanımlıdır. Cildinizi losyon, misel su ya da jel ile temizlemek istiyorsanız kare temizleme pamuklarını, peeling etkili temizleme disklerini ya da disk makyaj temizleme pedlerini tercih edebilirsiniz. Bu pedler, dairesel hareketlerle cilt üzerinde en mükemmel temizliği yapmanızı sağlar. 

Makyaj kalemtıraşı makyaj çantasında önemli bir yere sahiptir. Kusursuz bir makyaj için ucu düzgün bir şekilde açılmış göz ve dudak kalemleri gerekir. Makyaj kalemtıraşları, göz ve dudak kalemlerinin ucundaki dokuyu parçalamadan ve zarar vermeden açmak için üretilir ve kutulu, metal, plastik ve kapaklı gibi çeşitlere ayrılır.

Makyaj kalemlerinizi kırtasiye tipi kalemtıraşlarla açmak, kalemlerin içindeki kıymetli partiküllerin ufalanmasına ve kalemin gerektiği gibi açılmayarak göz ya da dudak çizginize zarar vermesine neden olur. Makyaja özel kalemtıraşlarla açılan göz ve dudak kalemleri sayesinde en verimli sonucu alabilirsiniz. Makyaj kaleminizi açmadan önce 10 dakika buzlukta bekletmek ve sonrasında çok fazla sivriltmeden açmak önemli bir ayrıntıdır. Tüm açma işlemlerinin ardından kalemtıraşı temizleyip kaldırabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj fırçaları, makyajınızı tamamlayan en önemli unsurlar arasında yer alır. Fondöten, allık, far, highlighter fırçaları gibi ürünlerden oluşan makyaj fırça seti ile makyajnıza istediğiniz etkiyi verebilirsiniz. Makyaj malzemelerini elinizle de cildinize sürebilirsiniz ancak makyaj fırçası ile yaratılan homojen dağılımı elinizle yapmanız asla mümkün olmaz ve gün boyu kalıcı bir etki sağlanamaz. Bu nedenle her bir makyaj ürünü için özel fırçalar üretilmiştir.

Bir makyaj fırçası alacaksanız tüylerinin kalitesine, elinize tam olarak oturmasına, kıllarının dökülmeyecek yapıda olmasına, çok sert veya çok yumuşak olmamasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli bir pudra fırçasına ihtiyacınız varsa pudrayı cildinize homojen bir şekilde dağıtacak ve pudrayı iyi bir şekilde kavrayacak büyük boyutlu ve yoğun kıllı fırçaları seçebilirsiniz. Bu fırçalar pudrayı, cildin kendi rengiymiş gibi başarılı bir biçimde tüm yüzünüze dağıtır.

Her Amaca Uygun Makyaj Fırçası Çeşitleri

BB ve CC kremler ve fondötenler de günümüzde el yerine fırçayla uygulanmaya başlamıştır. Makyaj için iyi bir fırça arıyorsanız sık ve kısa tüylere sahip fırçalar bunun için idealdir. Bu fırçalar, gözenekleri gerektiği gibi kapatır ve cilt tonu farklılıklarını önler. Göz altlarınız için ince uçlu fırçalar, far uygulamaları için minik ve kısa tüylü fırçalar, eyeliner için ince uçlu ve nispeten daha sert yapılı fırçalar seçmek yerinde olur.

Rujunuzu fırçayla sürmek daha kalıcı ve net sonuçlar almanızı sağlar. Kabuki fırçalar, fondöteni cildinize benzersiz şekilde yedirdiği için pürüzsüz bir görünüm yaratır. Kaşık fırçalar ise mükemmel kapatıcıdır ve yüzünüze filtrelenmiş gibi temiz ve düzgün bir görünüm kazandırır.

Detaylı kapatıcılık için yassı fırçalar, yoğun içerikli ürünleri inceltmek için çift katmanlı fırçalar seçilmelidir. Yüzünüzde gölgelendirme yapmak ve kontürlerinizi farklılaştırmak için kontür fırçalarını kullanabilir ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Elmacık kemiklerini vurgulamak ya da şekillendirmek veya yüzünüzü aydınlatmak için düz uçlu ve açılı fırçaları, alın ve yanakları şekillendirmek içinse geniş tasarımlı kontür fırçalarını ve kabuki fırçaları seçebilirsiniz. Fırçalarınızı kullandıktan sonra bakteri oluşumunu önlemek için belirli aralıklarla sabunlu ve ılık su ile yıkayıp kurutabilirsiniz. 

For Your Beauty, Espera, Isana gibi markalar tarafından üretilen tüm kaliteli makyaj aksesuarlarına şimdi Rossmann aracılığı ve bütçenize uygun makyaj aksesuarları fiyatları ile kolayca sahip olabilirsiniz.