Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım
%33
Isana Men Duş Jeli 3 in 1 Active Sport 300 ml - 1

%33 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 9,99 ₺

Isana Men
Herbal Essences Şampuan Fas Argan Yağı 400 ml
66,00 ₺
Herbal Essences
%33
Isana Men Şampuan ve Duş Jeli 3'ü Bir Arada 300 ml - 1

%33 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 9,99 ₺

Isana Men
Gliss Şampuan Serum Deep Repair 360 ml - 1
24,50 ₺
Gliss
20 TL üzeri Alışverişinize
11,90 TL
%30
Ogx Şampuan Biotin&Collegen 385ml - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Ogx
%60
Love Beauty and Planet Şampuan Argan Yağı & Lavanta Özlü

%60 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 23,90 ₺

Love Beauty and Planet
%40
Alterra Şampuan Organik Portakal & Organik Kivi Ekstreli 300 ml - 1

%40 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 32,90 ₺

Alterra
%40
Alterra Şampuan Nar ve Aloe Vera Özlü Nemlendirici 200 ml - 1

%40 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 23,90 ₺

Alterra
%17
Elseve Şampuan Turunculaşma Karşıtı Mor 200ml

%17 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 37,45 ₺

Elseve
%70
Herbal Essences Şampuan Çarkıfelek Çiçeği & Pirinç Sütüyle Besleyici 400 ml

%70 fiyatı 66,00 ₺

Special Price 19,90 ₺

Herbal Essences
Gliss Şampuan Intense Therapy 360 ml - 1
24,50 ₺
Gliss
20 TL üzeri Alışverişinize
11,90 TL
%40
Alterra Şampuan Babus ve Papaya Özü İçeren Hacim Veren - Doğal 200 ml - 1

%40 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 23,90 ₺

Alterra
%60
Love Beauty and Planet Şampuan Çay Ağacı Yağı ve Vetiver Özlü

%60 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 23,90 ₺

Love Beauty and Planet
%40
Alterra Şampuan Kafein&Biyotin İçerikli 200 ml - 1

%40 fiyatı 39,90 ₺

Special Price 23,90 ₺

Alterra
%35
Dalin Şampuan Klasik 400 ml - 1

%35 fiyatı 19,90 ₺

Special Price 12,90 ₺

Dalin
Gliss Şampuan Ultimate Oil Elixir 360 ml - 1
24,50 ₺
Gliss
20 TL üzeri Alışverişinize
11,90 TL
%30
0 Şampuan Coconut Milk 385ml - 1

%30 fiyatı 89,00 ₺

Special Price 62,00 ₺

Ogx
%30
John Frieda Şampuan 3 Boyutlu Dolgunlaştırıcı Etkili Hacim Veren 250ml

%30 fiyatı 93,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

John Frieda
%30
Revox Şampuan Biotin ve Collagen  - 1

%30 fiyatı 63,00 ₺

Special Price 44,00 ₺

Revox
Head & Shoulders Şampuan Limon Ferahlığı 400 ml - 1
37,90 ₺
Head & Shoulders
%51
Syoss Şampuan Curl Me  - 1

%51 fiyatı 28,90 ₺

Special Price 14,25 ₺

Syoss
%40
Elidor Şampuan Doğanın Enerjisi Avokado ve Üzüm Çekirdeği Yağı 650 ml - 1

%40 fiyatı 43,25 ₺

Special Price 25,95 ₺

Elidor

Şampuan

Doğru şampuan kullanımı, ilk kullanımdan itibaren saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayabilir. Kuru, yağlı, kepekli ya da normal, her saç tipi kendine özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Pek çok çeşit arasından doğru şampuanı seçmek her zaman çok kolay olmayabilir. Şampuan seçiminde saç tipi kadar, şampuanın içeriği de önemlidir. Doğal içerikli şampuan çeşitleri için Rossmann’daki Alterra ve Isana Hair markalarını inceleyebilirsiniz.

Şampuan Nasıl Seçilir?

Saça uygun şampuanı seçebilmek için saç tipinin bilinmesi gerekir. Yağlı, normal ve kuru saçlar için farklı şampuanlar bulunur. Saç tipinin yanı sıra saçın yapısı da önemlidir. Kalın, ince, kıvırcık, düz, zor şekil alan ya da kolay yıpranan saç yapıları, farklı tip bakıma ihtiyaç duyar. Şampuan seçimi yapılırken saçların ne sıklıkta yıkandığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Saçın tüm ihtiyaçları değerlendirildikten sonra, bu özelliklere uygun seçim yapılır.

Kuru saçlar için şampuan seçimi yapılırken saç derisinin neme ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Saçı nazikçe temizlerken, nemlendiren şampuan çeşitleri tercih edilmelidir. Sülfat içeren şampuanlar saç derisini kurutabildiğinden, kuru saç tiplerine önerilmez. Kuru saçları her gün yıkamak saç derisini kurutabilir.

Isı, güneş, boya ya da kimyasal işlem sebebiyle yıpranan saçlar kolay kırılabilir. Bu yüzden kullanılan bakım ürünlerinin saç esnekliğini arttırması gerekir. Keratin şampuan kullanmak, yıpranmış saçları destekleyebilir. Doğal yağlar içeren şampuanlar da yıpranmış saçların bakımına yardımcı olabilir.

Yağlı saçlar için kullanılan şampuanın saçı yağdan arındırması ve hacim vermesi önemlidir. Kuru saçlar için üretilen şampuanlar fazla nem vereceğinden, yağlı saçların sönük görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden yağlı saçlara sahip kişilerin nemlendirici, yumuşatıcı şampuanlardan ve kıvırcık saçlara özel şampuanlardan uzak durmasında fayda vardır. Hacim veren, güçlendiren ve dengeleyen özelliklere sahip şampuanlar, bu saç tipi için uygundur. Yağlı saçların seveceği diğer bir ürün de kuru şampuandır. Kuru şampuan, saç yıkamaya vakit olmayan zamanlarda, hızlı bir temizlik sağlar ve oldukça pratiktir. Sprey formdaki bu ürün, kolayca saç diplerine sıkılır ve masaj yaparak dağıtılır. Saç dibindeki fazla yağı emer ve saça hacim kazandırır.

Saç Tipi Nasıl Belirlenir?

Şampuanlar saçta kısa süre kalıp, saçı temizlemek için kullanılsa da, saç tipine uygun olması önemlidir. Saç tipine uygun olmayan ürünler, saçların hacimsiz görünmesine hatta saç köklerini tıkayarak dökülmesine sebep olabilir. Şampuanın asıl görevinin saç derisini temizlemek olduğu göz önünde bulundurulmalı ve saç derisine uygun seçim yapılmalıdır. Kuru ve kaşınan saç derisine sahipseniz kuru saçlar için şampuan kullanmak gerekirken, dipleri yağlı, uçları kuru saçlar için arındırıcı ve hacim veren şampuan ve kuru saç uçlarını nemlendirmek için de saç kremi kullanmak uygun olacaktır.

Saç Dökülmesi İçin Hangi Şampuanlar Kullanılmalı?

Saçları tararken ve yıkarken bir miktar dökülme olması normal kabul edilir. Ancak dökülme her zamankinden fazlaysa ve saç derisinde açılmalar oluşmaya başladıysa doktordan yardım almak faydalı olabilir. Saç dökülmesine karşı şampuan, saçı kir ve yağdan düzgünce arındırmalı, aynı zamanda nemlendirmeli ve saça esneklik kazandırmalıdır. Saç derisi hassas olabileceğinden, deriye zarar verebilecek kimyasallar içermemesinde fayda vardır. Antioksidanlar ve amino asitler saç dibindeki hassasiyeti azaltmaya ve saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olur. Sülfat, alkol, paraben ve silikon içermeyen bitkisel şampuan çeşitleri kullanılabilir. Sarımsaklı şampuan da saç dökülmesine karşı tercih edilebilir. Sarımsağın saç dökülmesini engellemeye yardımcı olduğu uzun yıllardır bilinir ve şampuan önerileri arasında yer alır. Saçtan iyi arındırılmayan saç ürünleri de dökülmeye sebep olabilir. Jöle, sprey, köpük gibi ürünlerin kullanıldığı günlerde, saçları uygun bir şampuanla yıkayarak arındırmak ve iyice durulamak faydalıdır.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuan, içinde mor renk pigmenti bulunan ve sarı saçların daha sağlıklı bir sarı renge sahip olmasına yardım eden bir şampuan çeşididir. Mor rengi sayesinde saçtaki istenmeyen parlamaları engelleyerek, rengi korumayı ve saçın daha canlı gözükmesini amaçlar. Özellikle boyalı sarı saçlarda, saçın doğal rengi sarı saç renginin değişmesine sebep olabilir. Bu durumda mor şampuan kullanılarak, rengi daha uzun süre kullanmak mümkündür. Doğal sarı saçların rengini ön plana çıkarmak için de mor şampuan kullanılabilir. Saç rengi platin sarısı ya da griyse, daha koyu renkli bir mor şampuan kullanılmalıdır.

Mor şampuanı günlük şampuan olarak kullanmak doğru değildir. Haftada bir maksimum iki kez kullanmak yeterlidir. Haftada iki kezden daha sık kullanılırsa, saç renginde koyulaşmaya sebep olabilir. Günlük olarak kullanılmak isteniyorsa, normal şampuan ile karıştırılarak kullanılabilir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

  • Saçlar ılık suyla ıslatılır.
  • Mor şampuan saça masaj yapılarak sürülür.
  • Saçlar doğal sarıysa 2-3 dakika, boyalıysa 5-15 dakika arası beklenir. Platin sarısı ya da gri saçlarda 15-30 dakika bekletilmesi en iyi sonucu verir.
  • Saçlar ılık suyla durulanır, ardından saç kremi kullanılabilir.

Saç Derisindeki Kabuklanma İçin Hangi Şampuan Kullanılmalı?

Saç derisindeki kabuklanma, tıbbi bir problem olabileceğinden doktor tavsiyesi almakta fayda vardır. Hafif kabuklanma için ya da doktor önerisine destek olarak kepek şampuanları tercih edilebilir. Saç derisindeki kabuklanma için şampuan seçerken, şampuanın içeriğine bakılmalıdır. Piyasada iki tip kepek şampuanı bulunur: Mantar karşıtı ve keratolitik şampuanlar. Mantar karşıtı şampuanların temel içeriği climbazole ya da çinkodur. Çinko içeriği şampuan içeriğinde "zinc" adıyla görülür. Keratolitik şampuanlar salistik asit gibi deriyi yumuşakça soyan asitler içerir. Saç derisini ölü deriden arındırarak, sağlıklı deriyi açığa çıkarmayı amaçlar. Saç derisindeki kabuklanma için şampuan seçerken, şampuanın temizleme özelliğine ve saç tipine uygun olmasına da dikkat edilmelidir.

Şampuan fiyatları markadan markaya ve ürünün özelliklerine göre değişir. Farklı saç tiplerine uygun şampuanlardan doğal şampuan, saç uzatan şampuan, keratin şampuan çeşitlerine kadar pek çok farklı seçenek bulunur. Her saç tipine uygun şampuan seçeneklerini şimdi Rossmann'dan sipariş edebilirsiniz.