Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım

Elektrikli Saç Şekillendiriciler

Saç şekillendirme aletleri, kişisel bakımına özen gösteren ve saçlarını düzenli olarak sık sık şekillendiren herkesin edinmesi gereken ürünler arasında ilk sıralarda bulunuyor. Elektrikle çalışan ve bu sayede son derece yüksek bir performans gösteren saç şekillendirme cihazları, saçlarınızı kısa sürede profesyonel seviyede dilediğiniz şekle sokabilmenize yardımcı oluyor. Hassas telli ve kalın telli saçlar için ayrı olarak tasarlanan modeller arasında maşalar, elektrikli fırçalar, taraklar ön plana çıkıyor.

Saç Şekillendirme Aletleri Nelerdir?

Elektrikli saç şekillendiricileri, fişe takılarak kullanılan ve elektrik gücüyle saçlarınızı şekillendirebilmenize yardımcı olan cihaz türleridir. Sadece birkaç dakika içinde saçlarınıza düz, kıvırcık, dalgalı gibi farklı şekiller verebilmenize olanak tanıyan ürünler, etkili yapıları sayesinde günlük kullanım için de ideal bir yapı sergiliyor. Düzenli olarak kullanabileceğiniz modeller, her gün bakımlı ve etkileyici görünmenize yardımcı olurken özel tasarımları sayesinde saç tellerinizin zarar görmesini de önlüyor. Elektrikli saç şekillendirme aletleri, dileyen kullanıcılar için seramikli, iyonlu, buharlı gibi çeşitler hâlinde de üretilebiliyor. Saçlarınızda işlem yaparken aynı zamanda saç bakımınızı da tamamlayabilmenize olanak tanıyan ürünler, güvenli kullanım şekilleriyle de olası ev kazalarının önüne geçiyor. Dayanıklı yapıları ile çarpmalara ve düşmelere karşı büyük bir direnç gösteren ürünler, ilk günkü performanslarını uzun yıllar boyunca koruyarak bütçenize de katkı sağlıyor.

Saç Şekillendirme Aletleri Nasıl Seçilir?

Saç şekillendirme aletleri, zengin çeşitleri sayesinde her saç tipine uyum sağlayabiliyor. Size en uygun cihazı seçebilmeniz için ise aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

 • Saç şekillendirme cihazını satın alırken dikkat etmeniz gereken birinci nokta, ürünü kullanma amacınızdır. Eğer cihazı saçlarınıza kusursuz bir şekilde fön çekmek amacıyla satın alacaksanız klasik maşa modellerini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı düzenli olarak kıvırcık bir şekle sokmanıza yardımcı olacak en ideal ürünler ise yuvarlak fırçalardır. Saçlarınızı hafif dalgalı bir görünüme kavuşturmak ya da doğal bir düz görünüm elde etmek için ise düz fırça ve tarak çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Saçlarınız düz ve yumuşak tellerden oluşuyorsa elektrikli tarak, zor ve inatçı tellerden oluşuyorsa elektrikli fırça modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Saçlarınız hassas yapıdaysa ve kolayca elektrikleniyorsa iyonlu şekillendiricilerden satın alabilirsiniz. İyonlu ürünler, yaydıkları iyon dalgaları sayesinde elektriklenmeyi nötralize eder ve saçlarınızın kabarmasını, yıpranmasını ve kırılmasını önler.
 • Eğer boyalı ya da yıpranmış saç tellerine sahipseniz, seramik kaplı saç şekillendirici ürünlerini tercih etmenizde yarar bulunur. Seramik kaplı ürünlerin saçınıza temas eden yüzeylerinde dayanıklı seramik plakalar yer alır ve cihazın saçınıza doğrudan temas etmesini önleyerek saçlarınızın daha da yıpranmasını engeller.
 • Saç şekillendirme aletinizi her gün kullanacaksanız buharlı modelleri de tercih edebilirsiniz. Kullanım esnasında buhar yayan ve saçlarınızı nemlendiren ürünler, saç tellerinizi yumuşatır ve bu sayede yoğun ısılı işlemlerin saçlarınızı zayıflatıp koparmasının önüne geçer.

Saç Şekillendirme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Saç biçimlendirici aletlerin kullanımı, yapacağınız işlemin gereksinime göre 5 ila 30 dakika arasında değişir. Şekillendirme cihazlarının kullanım şekilleri, ürün çeşitlerine göre de değişkenlik gösterir. Hangi cihazın ne şekilde kullanılması gerektiğine dair bilgiler ise şöyledir.

 • Saç Maşası: Saç maşanızı kullanmak için ilk olarak cihazı fişe takmanız ve üzerindeki kademe ayarlarından dilediğiniz ısıyı seçmeniz gerekir. Saç maşaları, ortalama 15 ila 20 saniye içinde kullanabileceğiniz sıcaklığa ulaşır. Seramik kaplı ürünlerde bu süre 10 saniye daha uzayabilir. Sonrasında saçlarınızı tutamlar hâlinde maşanın orta bölümüne yerleştirmeniz gerekir. Tutamların çok az ya da çok fazla olmamasına da özen göstermeniz önemlidir. Saçlarınızı maşanın içine yerleştirdikten sonra diplerden uçlara doğru yavaşça çekerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yumuşak saç tiplerinde maşayı tek bir kez geçirmek yeterli olurken daha sert saçlarda işlemi iki kez yinelemeniz gerekebilir.
 • Elektrikli Fırça: Elektrikli saç fırçanızı kullanmadan önce fişe takmanız ve cihazın ısınmasını beklemeniz gerekir. 10 ila 20 saniye arası bekledikten sonra cihazı saçlarınızda normal fırça gibi gezdirerek işlemlerinizi halledebilirsiniz. Elektrikli yuvarlak fırça seçeneklerini ise saçlarınıza dolayarak 10 saniye kadar bekletebilir ve sonrasında çözerek kıvırcık saçlara ulaşabilirsiniz.
 • Elektrikli Tarak: Elektrikli tarak çeşitlerini fişe taktıktan sonra ısınma süresi kadar beklemeniz ve sonrasında cihazla saçlarınızı taramanız önerilir. Elektrikli tarakları saç diplerinize kadar yükseltmemeye ve cihazın saç tellerinize değmemesine özen göstermeniz, sağlığınız açısından önemlidir. Cihazın ısı yayan panelini ise sıvı temaslarından korumanız gerekir. Panel kısmına elinizle dokunmamaya da dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Saç Şekillendirme Aletleri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç şekillendirici modellerini kullanırken güvenlik konusunda çeşitli tedbirler almanızda yarar bulunur. Aşağıdaki noktalara dikkat ederek tüm saç şekillendirme cihazlarını en doğru ve en güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

 • Saç şekillendiricilerinizi sıvıyla temastan korumanız, olası kazaları önleme açısından büyük önem taşır.
 • Kullanmadığınız zamanlarda ürünlerin kablolarını düzenli bir şekilde toplamanız, cihazların elektrik sistemlerinde çeşitli arızalar oluşmasını önlemenize yardımcı olur.
 • Ürünlerin ısınan alanlarına elinizle dokunmamaya özen göstermeniz, sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.
 • Ürünleri kuru ya da çok hafif nemli saçlara uygulamanız tavsiye edilir. Islak saç üzerine işlem yapmanız, hem saçlarınızın hem de şekillendirici cihazın zarar görmesine yol açabilir.
 • Aynı anda birden fazla şekillendirici cihaz kullanmanız, saçlarınızda yapısal sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle her işlemde tek bir elektrikli cihazı tercih etmeniz gerekir.

Eğer siz de saçlarınıza kusursuz şekiller vermek, evinizdeki imkânlarla profesyonel saç modellerine kavuşmak istiyorsanız, hemen Rossmann tarafından size sunulan elektrikli saç şekillendirme aletlerine göz atabilirsiniz. Ideenwelt gibi dünyaca ünlü teknoloji markalarının imzasını taşıyan birbirinden seçkin ürünlerle saçlarınızı dilediğiniz şekle sokabilir, hayallerinizdeki saç modellerine kolayca kavuşabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü hemen sipariş edin, göz kamaştırıcı saçlara kavuşma fırsatını yakalayın!