Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Dudak Koruyucu

Dudaklarınız, yüzünüzün en dikkat çeken kısmı olmakla birlikte aynı zamanda en hassas noktasıdır. Sıcak, soğuk, nem veya kuruluktan en fazla dudaklarınız etkilenir. Cildinizin ince ve hassas kısmı olan dudaklarınız, dış etkenlere karşı kendini savunmak için oldukça ince bir tabakayla kaplıdır. Bu nedenle dudaklarınızın bakımı da oldukça hassas olmalıdır. Seçeceğiniz dudak koruyucu ürünlerin kaliteli olması bu açıdan önemlidir. Güneş koruyucu dudak bakım kremi veya SPF dudak kremleri düzenli olarak kullanıldığı takdirde, ışığa bağlı dudak yaşlanmasının önüne geçmeye yardımcı olur. Siz de dudak bakımınızı doğal ve sağlıklı ürünlerle yapmak istiyorsanız, Rossmann'ın geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz. 

Güneş Koruyucu Dudak Kremi Nedir? 

Güneşin zararlı ışınları sadece yaz aylarında değil, bahar ve kış aylarında da cildinize, özellikle dudaklarınıza ciddi zararlar verebilir. Güneş koruyucu dudak bakım kremi, çatlayan dudaklarınıza bakım yaparken güneşin zararlı ışınlarına karşı da bir kalkan görevi görür. Güneş koruyucu dudak kremi mevsim fark etmeksizin zararlı ultraviyole ışınlara karşı duyarlıdır. UVA / UVB korumasına destek olur. SPF dudak kremleri güneş koruyucu özelliği ile güneşin tehlikeli ışınlarına karşı koruma sağlarken, besleyici özelliğiyle de dudaklarınıza komple bakım yapar. 

Güneş Koruyucu Dudak Kremi Ne Sıklıkla Kullanılmalı? 

Cildinizi her an güneşten korumaya çalışırken, dudaklarınızı da unutmamanız gerekir. Özellikle dudağınızın alt kısmı dış etkenlerden ve güneşin zararlı ışınlarından etkilenerek ciddi sıkıntılara neden olabilir. Bu yüzden SPF 30 güneş korumalı lipstick ürünlerini kullanabilir, gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz. Güneş koruyucu dudak bakım kreminizi günde bir defa kullanmanız, günlük ideal dudak bakımınız için yeterli olmayabilir. Dudak koruyucu ürününüzden en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız, güneşe çıkmadan 15 dakika önce lipstick dudak bakım ürününüzü sürmelisiniz. Gün içinde sürekli gün ışığına maruz kalacaksanız, iki saatte bir güneş bakım kreminizi kullanabilirsiniz. Yoğun bir şekilde güneşin etkilerine maruz kalmayacağınız iç mekanlarda olacaksanız, dört saatte bir kez dudak koruyucunuzu uygulayabilirsiniz. Güneş dudak koruyucunuzu aklınıza geldikçe değil, düzenli bir rutinde kullanarak alışkanlık haline getirmelisiniz. Böylece dudaklarınız gün boyu tazeliğini korurken, güneşin zararlı etkilerinden de kendisini koruyabilir. 

UVA / UVB Koruması Nedir? 

Dışarı çıktığınız her an ultraviyole, yani UV ışınlarının da etkisi altında kalırsınız. Basitçe tanımlamak gerekirse, UV güneşten gelen ışınların bir kısmına verilen isimdir. Bu ışınlar kendi içlerinde de üçe ayrılırlar: UVA, UVB ve UVC ışınları. Güneş koruyucu dudak kremi cilde nüfuz ederek, sizi UV ışınlarına karşı korur. Dudağınızın erken yaşlanmasının önüne geçer ve dudaklarınıza canlılık verir. 

  • UVA Işınları Nedir?

UVA ışınları, güneşin bize ulaşan ışınlarının %95'ini oluşturur. Güneşin görünmediği bulutlu veya kapalı havalarda bile UVA ışınına maruz kalırsınız. Bu ışın türü sağlığınız için en az tehlikeli ışın türüdür ancak yoğun bir şekilde maruz kalındığı takdirde cildinize, özellikle de dudaklarınıza daha ağır nüfuz edebilir. Dudağınızda bulunan kolajen proteininin UVA ışınlarından zarar görmemesi için SPF dudak koruyucu lipstick kullanmalısınız. 

  • UVB Işınları Nedir? 

Tehlikeli güneş ışınların büyük bir kısmı ozon tabakası tarafından engellense de bir kısmı ulaşmayı başarır. Bu ışınlardan UVB, cildiniz için oldukça tehlikeli bir ışın türüdür. Cildinizi SPF'li ürünler ile korumadığınız takdirde cildinizin ve dudaklarınızın erken yaşlanmasına yol açabilir. Kanser riskine de sebep olabileceği için UVA / UVB koruyuculu dudak kremlerinizi kesinlikle hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. 

Sağlıklı Dudaklar İçin Sağlıklı Bakım

Losyon ve vücut bakım kremleri ile oluşturduğunuz günlük cilt bakım rutininize, dudak bakımını da mutlaka eklemeniz gerekir. Sıcak ya da soğuk ortamlarda ısı değişimine maruz kalan dudaklar, sahip oldukları nemi de yitirmeye başlar. Nemini yitiren dudakların hassas olan en üst derisi de zamanla kurumaya ve pullanmaya başlar. Sağlıksız bir görünüm oluşturan dudaklar için nem dengesini sağlayacak dudak bakım kremleri ideal bir tercih olacaktır. Yoğun nemlendirme özelliği sayesinde dudaklarınızın sağlığını koruyan ruj formundaki dudak koruyucuların kullanımı da son derece kolaydır. Rossmann'ın zengin ürün yelpazesinden seçeceğiniz dudak koruyucu modelleri, içerisinde bulunan bitki ve çiçek özleri sayesinde dudaklarınızın pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Ayrıca doğal içerikli dudak bakım ürünleri günlük dudak bakımı rutininde başarılı sonuçlara imza atar. 

Dudak Koruyucu Ürünlerin Faydaları 

Dudak koruyucu güneş ürünleri dudağınızı sadece dış etkenlere karşı korumaz, dudağınızın hem yaz hem de kış mevsiminde nem dengesini korumasını sağlar. Kış aylarında düzenli bir şekilde kullanacağınız dudak koruyucu lipstick çeşitleri ile çatlamayan, pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsiniz. Yaz aylarında ise güneşin zararlı etkilerine karşı dudaklarınızı koruyarak, onların kuruyarak çatlamasının önüne geçebilir, etkili bir dudak bakımı gerçekleştirebilirsiniz. Dudaklarınızın çatlamasına veya kurumasına neden olan ısı değişimi sağlıkla ilgili sorunlara da yol açabilir. SPF dudak kremleri veya lipstick ürünleri yılın her günü bakım yaparak, dudağınızın nem oranını dengeler. Böylece parlayan, sağlıklı dudaklara kavuşmanıza olanak sağlar. Güneş koruyucu dudak kremleri, içeriklerindeki doğal özler sayesinde dudaklarınızın daha dolgun görünmesine de destek olur. 

Dudaklarınızda Tazeliği Hissettirecek Ürünler Rossmann'da 

Rossmann'ın birbirinden çeşitli ve doğal dudak koruyucu ürün yelpazesi, aradığınız ürünü kolayca bulmanızı sağlar. Rossmann dudaklarınız için güvenilir ve etkili bir bakımı sizin için ulaşılabilir hale getirir. Hassas ya da kuru, tüm dudak tiplerine uygun dudak koruyucu ürünleri Rossmann'da bulabilirsiniz. Sun Ozon ve Isana gibi doğal ve kaliteli dudak koruyucu markaları arasından ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilir, seçtiğiniz ürünü güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Dudaklarınızın sağlığını profesyonel ürünlere bırakarak, hem yüzünüze hem de gülüşlerinize sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.