Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Rival Loves Me Far Kalemi No:01 Frozen Denim - 1
19,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:02 Sky Blue - 1
19,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:03 Smokey Eyes - 1
19,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:04 Mystıc Brown - 1
19,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:05 Nougat Brown - 1
19,90 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Kalemi No:06 Magıc Green - 1
19,90 ₺
Rival Loves Me
Rival de Loop Far Paleti No:01 Nude Matt 7 g - 2
74,00 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Far Paleti No:02 Blushed 7 g
74,00 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Far Paleti No:03 Nude Bronze 7 g
74,00 ₺
Rival de Loop
Rival de Loop Far Paleti No:04 Smokey Blue 7 g
74,00 ₺
Rival de Loop
Revolution Pro Far Paleti Glam Mood Party Time - 1
119,00 ₺
Revolution Pro
20 TL üzeri Alışverişinize
39,90 TL
New Well Far Paleti No:52 6'lı
87,00 ₺
New Well
 - 1
199,00 ₺
Revolution Pro
Alterra Far Bazı 15 ml - 1
44,90 ₺
Alterra
Maybelline Far Paleti Burgundy Bar 1 Adet
119,00 ₺
Maybelline
Rival de Loop Far Bazı 1 adet
49,90 ₺
Rival de Loop
%58
Rival Loves Me Far Paleti No:03 Latest Into The Jungle - 1

%58 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 24,90 ₺

Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Paleti No:04 Oriental Flames - 1
59,00 ₺
Rival Loves Me
 - 1
119,00 ₺
Revolution Pro
Rival Loves Me Far Paleti No:01 Latest Nudes - 1
59,00 ₺
Rival Loves Me
Rival Loves Me Far Paleti No:05 Out Of Space - 1
59,00 ₺
Rival Loves Me
New Well Far Paleti No:42 12'li
93,00 ₺
New Well
Revolution Pro Far Paleti Passion Shadow - 1
199,00 ₺
Revolution Pro
Revolution Pro Far Paleti Quartz Crush 1 adet - 1
159,00 ₺
Revolution Pro
Revolution Pro Far Paleti Blushed Shadow - 1
199,00 ₺
Revolution Pro
Revolution Pro Far Paleti Diamond and Pearl - 1
159,00 ₺
Revolution Pro
Revolution Pro Far Paleti Smoked Shadow - 1
199,00 ₺
Revolution Pro
Rival de Loop Far Tekli No:08 Cocoa 1 adet
32,90 ₺
Rival de Loop
%45
Rival De Loop Far Stick Metalik No.02 1 adet - 1

%45 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 24,90 ₺

Rival de Loop
Rival de Loop Far Metalik No:03 Honey Glow 1 adet
32,90 ₺
Rival de Loop
%45
Rival De Loop Far Stick Metalik No.04 1 adet - 1

%45 fiyatı 44,90 ₺

Special Price 24,90 ₺

Rival de Loop
Rival de Loop Far Mono No:05 Light Blue Sky 1 adet
32,90 ₺
Rival de Loop

Far Paleti

Göz makyajınızda tüm yaratıcılığınızı konuşturabilir, sevdiğiniz ve tarzınıza uygun bulduğunuz tüm tonları farklı göz makyajı uygulamalarında dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Göz makyajınızı daha pratik ve eğlenceli bir uygulamaya dönüştürmek için, far paleti seçimleriniz büyük önem taşır. Çünkü doğru tonlar barındıran ve sizin için kullanımı pratik yapıda hazırlanan far paletleri ile çok daha uyumlu ve çarpıcı göz makyajlarına imza atabilirsiniz. Far paletlerinin tümü birbirleriyle kolaylıkla uyum sağlayabilen ve sayısız göz makyajı yaratabilmenizi sağlayan tonlar kullanarak hazırlanır. Siz de Rossmann'da yer alan far paletleri arasından tarzınıza en uygun olanları kolaylıkla belirleyebilir, göz makyajınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

Far Paleti Çeşitleri Nelerdir?

Far paletlerinin büyük çoğunluğu mat, saten, metalik ve ışıltılı bitişli toz farları bir araya getirir. Ancak, krem farlardan vazgeçemeyen makyaj severler için, krem far paletleri de mevcuttur. Yalnızca mat ya da ışıltılı farlardan oluşan paletleri tercih edebilir; dilerseniz dört farklı bitişli far seçeneklerini bir arada sunan ürünlere yönelebilirsiniz. Göz makyajınızda ağırlıklı olarak iki ya da üç ton kullanıyorsanız, az sayıda far barındıran uygun fiyatlı far paleti seçenekleri sizin için ideal bir seçim olabilir. Ancak tek bir far paleti ile onlarca farklı göz makyajına imza atmayı tercih ediyor ve birçok rengi bir arada kullanmayı seviyorsanız, çok sayıda far barındıran paletlere yönelmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. 

Far Paleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Göz farları, makyajınızda doğallıktan uzaklaşma endişesi barındırmadan seçim yapabileceğiniz ve birçok farklı tonu bir arada kullanabileceğiniz makyaj malzemeleridir. Ancak, daha kusursuz ve uyumlu bir görünüm yakalamak için, göz renginize ve cilt tonunuza göre tercih yapabilirsiniz. 
 • Seçtiğiniz far paletinde bulunan farların yüksek pigmentasyonlu ve yumuşak yapılı olması, size başta geçişli göz makyajları olmak üzere tüm uygulamalar esnasında kolaylık sağlar.
 • Özellikle buğulu göz makyajı gibi birden fazla farı karıştırmanız gereken uygulamaları tercih ediyorsanız, krem farlar yerine toz farları bir arada sunan paletlere yönelebilirsiniz. Böylelikle farları birbirine karıştırarak doğal bir görünüm yaratmanız kolaylaşır.
 • Göz makyajınızın uzun süre boyunca kalıcı olmasını istiyorsanız krem far paletlerine yönelebilir ya da toz far paletinizi bir far bazı eşliğinde kullanabilirsiniz. 

Göz Rengine Göre Far Paleti Seçme Rehberi

 • Göz makyajında kesin kurallar ya da renk tercihleri yoktur. Ancak, göz renginizi daha da ön plana çıkaran makyajlara imza atmak istiyorsanız göz renginize uygun far tonlarını tercih edebilirsiniz. 
 • Mavi gözlü makyaj severler için tavsiye edilen ürünler, pembe ve kahverengi far paleti seçenekleridir. Yaygın kanının aksine, mavi gözlü kişilerin mavi tonlarda göz makyajı yapması önerilmez. Aksine, mavi tonlar ile kontrast oluşturan renkler tercih edilerek göz rengi ön plana çıkartılabilir.
 • Yeşil gözlü makyaj severlerin canlı ve sıcak tonları tercih etmesi tavsiye edilir. Altın ya da şeftali tonlarında far paleti seçenekleri, ideal bir seçim olabilir.
 • Ela gözlü makyaj severler, göz makyajında yeşil, kahverengi ve nude far paleti seçeneklerine yönelebilir. Pastel tonlar da ela gözleri ön plana çıkarmak için doğru bir seçimdir. 
 • Kahverengi gözlü makyaj severler, göz makyajında son derece özgürdür. Çünkü kahverengi gözler neredeyse tüm far tonlarıyla kolaylıkla uyum sağlayabilir. Özellikle lacivert, yeşil ve bakır tonları, kahverengi gözlere sahip kişiler için kusursuz tercihler olabilir. 

Cilt Rengine Göre Far Paleti Seçme Rehberi

 • Beyaz tenli makyaj severlerin cildinde açık tondaki nude farlar, beklenen etkiyi yaratmayabilir. Ancak, doğal bir görünüm yakalamak için pastel ve ışıltılı tonları tercih edebilirsiniz. 
 • Cilt tonunuz açık-buğday tonları arasındaysa kahverengi, yeşil, bakır, altın ve bronz tonlardaki farların cildinizle kusursuz uyum sağlayacağından emin olabilirsiniz.
 • Buğday tenliyseniz; altın, şampanya, lacivert, şeftali ve mürdüm tonlarını gönül rahatlığıyla göz makyajınızda kullanabilirsiniz. 
 • Esmer tenliyseniz pastel ve neon renklerin cildinizde kusursuz bir kontrast oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Tropik tonları buluşturan ya da metalik ışıltılar barındıran renkli far paletlerini tercih edebilirsiniz. 

Far Paleti Kullanım İpuçları

Far paletinizi kullanırken bir arada uygulayacağınız tonları seçmekte tamamen özgürsünüz. Ancak, far paletlerinin büyük çoğunluğunda en az bir ya da iki adet açık tonda far bulunur. Bu açık tondaki farı göz kapağınıza astar olarak uygulayabilir, ışıltılı açık tonları ise kaş altlarınızı ve göz pınarlarınızı aydınlatmak için kullanabilirsiniz. 

Buğulu göz makyajı uygulamasında far paletinizde bulunan en koyu rengi göz kapağınızın dış köşesine ve katlanma çizgisine uygulayarak daha biçimli görünen bir makyaja imza atabilirsiniz. 

Far paletinizde bulunan kahverengi ve nude tonları kullandığınız günlerde, daha doğal bir görünüme ulaşmak için kirpiklerinize siyah yerine kahverengi tonlarda bir rimel uygulayabilirsiniz. 

Koyu tonlarda bir far paleti ile yoğun bir göz makyajı uygulamasına imza attığınızda yüzünüzde yorucu bir görünüm oluşturmamak adına ruj seçiminizi daha doğal ve açık tonlardan yana yapabilirsiniz. 

Far paleti kullanarak yaptığınız göz makyajlarınızı kusursuz bir görünüme kavuşturmak için kaş ürünleri yardımıyla kaşlarınızı dolgunlaştırabilir ve belirginleştirebilirsiniz. 

Mutlaka Bulunması Gereken Far Paleti Renkleri

Her far paletinin barındırdığı tonlar bir diğerinden farklı olabilir. Fakat tek bir palet ile çok sayıda göz makyajına imza atmak için, seçtiğiniz far paletlerinde her göz makyajında kullanılan tonlar olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Nude tonlarda mat ya da ışıltılı bitişli bir far, çoğu far paletinin olmazsa olmazıdır. Bu far yardımıyla göz kapaklarınızdaki cilt tonunu eşitleyebilir, daha doğal bir geçiş yaratabilirsiniz. 

Gözlerinizi daha büyük ve biçimli bir görünüme kavuşturmak için göz kapağınızın katlanma çizgisine koyu nude tonlarda bir far uygulamalısınız. Kahverengi, bordo ya da bronz tonlarda bir far, bu işlemi oldukça kolaylaştıracaktır.

Doğal ve hafif göz makyajlarında şeftali, altın, bakır ve şampanya tonları sıklıkla kullanılır. Seçtiğiniz far paletinde bu tonlarda bir far bulunduğu takdirde en kısıtlı zamanlarda bile göz makyajınızı saniyeler içinde tamamlayabilir, doğal bir görünüm yaratabilirsiniz. 

Rossmann'da Yer Alan Far Paletleri ile Göz Makyajınızda Yaratıcılığınızı Konuşturun

Rossmann'da yer alan seçkin ürünleri inceleyerek size ve makyaj tarzınıza en uygun far paletlerini kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Günümüzde makyaj uygulamalarında yalnızca vegan makyaj malzemeleri tercih eden makyaj severlerin sayısı da oldukça fazladır. Rossmann'da bulunan farklı bitişlere ve tonlara sahip far paletleri arasında tamamen vegan formüller kullanılarak hazırlanan ürünlere de ulaşabilirsiniz. Far paleti fiyatları, çeşitleri ve tonları arasında yapacağınız küçük bir araştırma sonucunda favori ürünlerinizi tespit edebilir, seçtiğiniz ürünlere Rossmann farkıyla en kısa sürede sahip olabilirsiniz!