Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Saç Bakım
got2b Saç Şekillendirici Losyon Smooth Chic - 1

%50 fiyatı 119,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

got2b
Otacı Saç Şekillendirici Orta Sert - 1

%40 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 23,75 ₺

Otacı
Otacı Saç Şekillendirici Bitkisel, Yumuşak Orta - 1

%40 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 23,75 ₺

Otacı
Bioblas Şekillendirici Krem 150 ml - 1

%40 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 35,75 ₺

Bioblas
Isana Saç Şekillendirici Style 2 Create - 1

%98 fiyatı 29,90 ₺

Special Price 0,49 ₺

Isana

Şekillendirici Krem

Kişisel bakımın önemli bir parçası olan saç bakımı, temizlikten ibaret görülmüyor. Saçın temizliği kadar bakımlı görünümü de önem taşıyor. Saçların elektriklenmemesi, bakımlı görünmesi, kolay şekil alması için saç şekillendirici kremler farklı çeşitleri ile raflarda sizleri bekliyor. Jöle gibi saçı sertleştirmeyen, sprey gibi sabitlemeyen, hafifliği ile saçların daha şekilli görünmesine yardım eden kozmetik ürünler, saça yumuşaklık veriyor. Saçın beslenmesine de destek oluyor. 

Saç Şekillendirici Krem Çeşitleri 

Saç şekillendirici krem çeşitleri erkek ve kadınlar için farklı ürünler bulunduruyor. Uzun ve kısa saçların ihtiyaçlarına göre çeşitlenen kremlerin saç tipine göre de alternatifleri ürünler arasında yer alıyor. İnce telli, kalın telli, kıvırcık, düz veya dalgalı saçlar için kremler kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca saçın ihtiyaçlarına göre farklı içerikler bulunduran kremler de alıcılarını bekliyor. Kimi kremler saç kırıkları için onarım sağlarken kimi ürünler saçların uzamasını destekliyor, bazıları ise sadece şekillendirme için destek verebiliyor. 

Doğru Saç Şekillendirici Krem Nasıl Seçilir? 

 • Şekillendirici saç kremi ürünleri seçerken saçınızın ihtiyaçlarını göz önüne almalısınız.
 • Saçınızın tipine, yağlılık-kuruluk düzeyine, uzunluğuna ve cinsiyetinize göre seçiminizi yapabilirsiniz. 
 • Saç kremlerinin saçı ağırlaştırmamasına dikkat etmelisiniz. 
 • Kremlerin saçı yumuşatmasına özen göstermelisiniz. 
 • Saç kremlerinin besleyici içeriklerine bakmalı, doğal yağ, mineral desteklerini gözden geçirmelisiniz. 
 • İdeal saç şekillendiriciyi bulmak için ürün özelliklerini kontrol etmek önem taşısa da doğru şekillendirici kremi bulmak için en doğru yöntem deneme yanılma oluyor. 

Saç Şekillendirici Krem Ne İşe Yarar?

 • Saç şekillendirici krem kadın ve erkeklerin saçlarının kuruluğunun yatıştırılmasına, elektriklenmiş halinin ortadan kaldırılmasına yardım ediyor.
 • Sertleşmiş saçlar, krem ile yumuşatılıyor.
 • İpeksi saç telleri kolayca açılıyor, saç tarama zahmeti azalıyor.
 • Kremlerin içindeki bileşenler saçların beslenmesine katkı sunuyor.
 • Kıvırcık saç şekillendirici krem sayesinde bukleler kremle belirginleştirilerek, saçların parlak ve canlı olması sağlanıyor. 
 • Saçlar sertleşmeden şekil aldığı için hareketliliğini koruyor. 
 • Saç kremleri, saçın sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor. 

Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Saç şekillendirici krem hafif nemli veya kuruya dönük saça uygulanabiliyor. Şekillendirici kremler, avuç içine alınarak saç tellerinin uçlarına yavaşça sürülüyor. Şekillendiricilerin saçların diplerine uygulanmaması, özellikle kuru uçlara yedirilmesi önem taşıyor. Saçlara masaj yapar gibi sürülecek kremler, tarak yardımıyla dağıtılarak tellerin bakımı tamamlanıyor. Saçlar kremlendiğinde, krem hızla emilerek kuruyor. 

Saç Şekillendirici Kremler Durulanır mı? 

Durulanabilen saç kremleri saç bakım ürünleri içinde bulunuyor ancak o kremler saçın daha kolay açılması için yardımcı oluyor ve şekillendirme işlevi sağlamıyor. Saç şekillendirici krem olarak kategorize edilen bakım ürünlerinin durulanması gerekmiyor. 

Ne Kadar Saç Şekillendirici Krem Kullanılmalı? 

Saç şekillendiricilerin hangi miktarda kullanılacağı saçın uzunluğuna ve kuruluğuna göre değişiyor. Örneğin saç şekillendirici krem erkek saçına uygulanırken çok az miktarda almak yeterli oluyor. Uzun saçlar için ise ceviz büyüklüğünde krem saç uçlarına yedirilebiliyor. Kullanıcılar, kuruluğun geçmediğini hissettiğinde biraz daha krem alarak uyguluyor. Gereğinden fazla krem kullanmak saçı ağırlaştırabileceğinden kontrollü kullanım önem taşıyor. Özellikle bitkisel yağlar içeren kremleri kullanırken temkinli olunması ve azar azar sürülerek işlemin tekrarlanması tavsiye ediliyor. 

Saç Şekillendirici Krem Ne Zaman Uygulanmalı?

Saç şekillendirici kremin duştan sonra, şampuanlanan, durulanan ve biraz kurulanan saça uygulanması öneriliyor. Saçın nemi iyice alındıktan sonra, saçlar kuruya döndüğünde krem sürülüyor. Krem ıslak saça sürüldüğünde, saç üzerinden akıp gideceğinden yeterli verim alınamayabiliyor. Saç kremlerinin özellikle, saça yoğun işlem yapılan dönemlerde, mevsim geçişlerinde kullanılması tavsiye ediliyor. Ayrıca, kış aylarında iç ve dış alanlardaki ısı ve nem farkı dolayısıyla saçlar daha çabuk kuruyor. Kuruyan saçlar için kremlerle bakım desteği verilebiliyor. 

Ne Sıklıkta Saç Kremi Kullanılmalı? 

Şekillendirici saç kremleri etkilerini ortalama bir gün kadar koruyor. Etki azaldıkça, saç uçlarında kuruluk hissedildikçe kremin yeniden sürülmesi öneriliyor. Saç şekillendirici kremlerin eğer başka bir şekillendirici kullanılmayacaksa, her duş sonrasında uygulanması öneriliyor. Saç kremlerini her saç temizliğinden sonra kullanarak ipeksi yumuşaklığın her an saçlarınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Saç Şekillendirici Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 • Saç kremlerinin üstüne köpük veya jöle gibi başka şekillendiricilerin kullanılmaması gerekiyor. Krem üstüne sürülecek ürünün, saç tellerine tutunması zorlaşıyor. 
 • Saç kremlerinin üzerine ısı ile şekillendirme yapılması, kremin ısı ile buharlaşmasına, saça yapışmasına neden olabiliyor. Kremlenen saça ısı ile şekillendirme yapmamalısınız. Şekillendirici kremleri tek başına kullanmalısınız. 
 • Saç kreminin düzenli kullanımı, alınan verimin maksimuma ulaşmasına yardımcı oluyor. 

Saç Kremi Kullanmanın Faydaları 

 • Kremlenen saçlar, kremin özelliklerine göre güneşin zararlı UV ışınlarından korunabiliyor.  
 • Kolay taranan saçlar, fiziksel zararlar olmadan açılıyor. 
 • Saçlar kırılmaya karşı direnç kazanıyor. 
 • Saçlar dış etkenlerden korunuyor. 
 • Saçlar krem sayesinde hoş kokuyor. Yumuşaklık ve hoş koku, saatler boyu sürüyor. 
 • Saçlar hücresel düzeyde onarılıyor. 
 • Daha canlı, hareketli ve parlak saçlara kavuşuluyor. 

Saç Şekillendirici Kremler Saça Zarar Verir mi?

Saç şekillendirici kremlerin saça bilinen herhangi bir zararı bulunmuyor. Yalnızca önerildiği gibi kullanılmadığında, saç diplerine sürüldüğünde saçı ağırlaştırabiliyor. İçerikleri kontrol edilen ve kalite onaylarından geçen kremler, saç için bakımın dışında bir etki oluşturmuyor. Saç kremlerinin saç döktüğü ise bir yanılgıdan ibaret görülüyor. Kopmuş saçlar, kremle beraber aşağı kaydığı için aşağı kayıyor ve bu da saçların daha çok döküldüğünün zannedilmesine neden oluyor. Oysa saç kremleri saçları güçlendirerek koparak dökülmenin azalmasına yardım ediyor. Uzmanlar ısı ile yapılan şekillendirmeler veya sert şekillendiriciler kullanmaktansa kremlerden faydalanmanın daha sağlıklı olduğunu vurguluyor. 

Farklı saç tiplerine ve saç ihtiyaçlarına uygun saç şekillendirici kremler, Rossmann'da bulunuyor. Siz de saçlarınıza bakım sağlayacak besleyici saç kremlerini inceleyebilir, saçlarınıza uygun olanı seçerek hemen sipariş verebilirsiniz.