Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

2. ürüne %70
Uni Baby Papatya Özlü Islak Mendil İlk Adım - 1
2. ürüne %70
Uni Baby Islak Havlu Simple Clean 72'li - 1
19,25 ₺
Uni Baby
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Kağıt Mendil 100'lü
22,50 ₺
Babydream
2. ürüne %70
Sleepy Islak Havlu Zeytinyağı&Pamuk 90'lı
2. ürüne %70
Sleepy Ekstra Islak Havlu - 1
12,25 ₺
Sleepy
20 TL üzeri Alışverişinize
6,75 TL
2. ürüne %70
Uni Baby Islak Mendil Klasik 3x56 Adet - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Kağıt Mendil Yuvarlak Kutu - 1
2. ürüne %70
Uni Baby Wipes Islak Havlu Oyna&Öğren 3x52'li - 1
2. ürüne %70
Isana Kids Islak Mendil Yüz ve Eller İçin 20'li
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Bebek Kağıt Mendil - 1
2. ürüne %70
Isana Kids Islak Mendil Aloe Veralı 20'li - 1
12,50 ₺
Isana Kids
2. ürüne %70
Dalin Islak Havlu 3x56'lı Paket - 1
2. ürüne %70
Babydream Bebek Islak Mendil Hassas Cilt, Aloe Veralı 80'li
2. ürüne %70
Babydream Islak Mendil 320 adet - 1
2. ürüne %70
Sleepy Islak Havlu Antibakteriyel - 1
2. ürüne %70
Uni Baby Islak Havlu Yenidoğan 3 x 40 adet - 1
2. ürüne %70
Lole's Islak Mendil Baby Sensitive
2. ürüne %70
Uni Baby Islak Havlu Simple Clean 52x3 - 1
2. ürüne %70
Babydream Islak Mendil Yenidoğan 2 x 80 adet - 1
2. ürüne %70
Dalin Islak Cep Mendili Antibakteriyel 15'li - 1
2. ürüne %70
Sleepy Islak Havlu Gül - 1
16,75 ₺
Sleepy
2. ürüne %70
Babydream Islak Mendil %99 Su - 1
13,50 ₺
Babydream
2. ürüne %70
Uni Baby Islak Havlu Sensetive 3 x 56 adet - 1
2. ürüne %70
Babydream Islak Mendil Ekstra Hassas - 1
2. ürüne %70
Dalin Islak Cep Mendili 15'li - 1
2. ürüne %70
Sleepy Islak Havlu Zeytinyağı & Pamuk - 1
2. ürüne %70
Uni Baby Islak Havlu Klasik 56'lı - 1
16,75 ₺
Uni Baby
2. ürüne %70
Sleepy Islak Havlu Gül - 1
2. ürüne %70
Hipp Islak Havlu - 1
42,75 ₺
Hipp
2. ürüne %70
Lole's Islak Mendil Baby Sensitive - 1
2. ürüne %70
Pampers Islak Havlu Aqua Pure - 1
39,75 ₺
Pampers
Little Plane Havlu Ter Bezi - 1

%24 fiyatı 72,00 ₺

Special Price 55,00 ₺

Little Plane

Islak Mendil

Islak mendil ya da ıslak havlu olarak bilinen bebek hijyen ürünleri her ebeveynin en çok kullandığı bebek temizlik malzemeleri arasında yer alıyor. Bitkisel özlere sahip hoş kokulu ıslak mendil çeşitleri bebek el ve yüz temizliğinden alt temizliğine kadar farklı ihtiyaçlarda maksimum etki sağlıyor. 

Saflaştırılmış su ile geliştirilmiş hassas ciltlere özel ürünlerden antibakteriyel ıslak mendil çeşitlerine, cilt bakımı yapan losyonlu ıslak mendillerden seyahat boy alternatiflerine kadar farklı kategorilerde ve özelliklerde ürünler bulunabiliyor. Baskılı ıslak mendil çeşitleri ve logolu özel mini paketlerde sunulan ıslak mendil alternatifleri ile seyahat halindeyken bile ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilir, hijyenin pratik halini yaşayabilirsiniz. 

Islak Mendil Nerelerde Kullanılabilir? 

Islak mendil denince akla ilk etapta bebeklerin alt temizliği konusu gelse de son yıllarda ıslak mendil kullanımının farklı alanlarda da görülebildiği dikkat çekiyor. Her evin olmazsa olmazlarından biri haline gelen ıslak mendiller ev hanımlarının elinden düşürmediği temizlik ürünlerinden biri oluyor. Kolayca alınan tozlar, dışarıda acil durumda gereken el temizliği, yemek sırasında dökülen gıdaların temizliği, restoranda ya da kafede yaşamın her alanında ıslak mendillere ihtiyaç duyulabiliyor.

Islak mendil ürünlerinin en çok kullanıldığı bebek hijyeni konusunda önemli bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda ıslak mendil ya da ıslak havlu ürününün seçimi konusundaki ipuçlarına ve içeriğinde olması ya da olmaması gerekenlerle ilgili bilgilere hakim olmakta fayda bulunuyor.

Bebeklerde Hangi Islak Mendil Kullanılmalı?  

Yenidoğan ya da 12 ayını tamamlamamış bebeğiniz için tercih edeceğiniz ıslak mendil ürününün bazı özellikleri barındırması bebeğinizin cilt sağlığı için önem kazanıyor. Özellikle yenidoğan ıslak mendil seçiminde aşağıdaki hususlara dikkat edebilirsiniz.

 • Islak mendil ya da havlu ürünleri arasından seçeceğiniz ürünün dermatolojik testlerden geçirilmiş olduğundan emin olduktan sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 • Bebeğinin cilt yapısı hakkında fikir sahibi olan ebeveynler, hassas ciltli bebekler için bu konuda uzman ıslak mendil ya da havlu ürünlerinden faydalanabiliyor. Hassas ciltli bebekler için özel olarak geliştirilmiş ıslak mendil ürünlerini kullanmanız olumsuz sonuçlarla karşılaşma riskinizi en aza indiriyor. Ekstra hassas ıslak mendil alternatifleri ile bu konudaki titizliğinizden ödün vermeden bebeğinizin hijyenini sağlayabilirsiniz. 
 • Petek dokulu pamuk kumaştan üretilmiş ıslak mendiller bebeğinizin cildine zarar vermeyecek şekilde tasarlandığından bu tarz pamuksu ürünleri tercih edebilirsiniz. 
 • pH bakımından nötr olan yenidoğan bebeğinizin cildine yine pH değeri nötr bebek ıslak mendili çeşitlerini kullanmayı seçebilirsiniz. 

Hassas Ciltli Yenidoğan Bebeklerde Islak Mendil Nasıl Kullanılır? 

Yenidoğan ıslak havlu ya da ıslak mendil tercihini bebeğinizin cildine uygun bir seçimle tamamladıktan sonra kullanım aşamasına geçebilirsiniz. Özellikle yenidoğan bebeklerde cilt yapısı oldukça hassas olduğundan en ufak bir tahrişte istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabiliyor. Bu nedenle ıslak havlu seçimini uygun kriterlere göre belirlemekte fayda bulunuyor. Aşağıdaki listede bu konuda yararlı ve işinize yarayacak ipuçlarına ulaşabilirsiniz. 

 • Islak mendil ya da ıslak havlu paketini açarken belirtilen bölgeden açmanız paketin yırtılmasını engelliyor.
 • Islak mendili hafifçe çekip paketten çıkardıktan sonra paketi kapatmanız gerekiyor. Bu şekilde paketin nemini uzun süre muhafaza etmesini sağlayabilir, böylelikle ürünü ilk günkü neme sahip şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Islak mendil paketleri tek elinizle dahi mendili alıp kullanabilmenizi sağlayacak şekilde iç içe tasarlandığından size kolaylık sunuyor. 
 • Bebeğinizin altını her değiştirdiğinizde ıslak mendil ya da havlu ürününüzü bebeğinizin cildine fazla bastırmadan, cilt üzerinde hafifçe ve narin bir şekilde gezdirmeniz yeterli oluyor.  
 • Özellikle saflaştırılmış su ile el ve yüz bölgeleri için özel olarak üretilen ıslak mendilleri bebeğinizin el ve yüz temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öte yandan alt temizliğinin yanı sıra özel olarak geliştirilen ıslak mendiller ile bebeğinizin bacak ve ayak bölgelerinin temizliğini de sağlayabilirsiniz.
 • Islak mendil çeşitleri tek kullanımlık olduğundan kullanım sonrasında hijyen kurallarına özen göstererek bebek bezinin içinde ya da ayrı bir poşette çöpe atabilirsiniz.  
 • Uygun en ve boyda üretilmiş olan ıslak mendil seçimi ile temizlik sırasında işinizi kolaylaştırabilirsiniz. 
 • Islak mendil kullanımının ardından ellerinizi hijyen kurallarına uygun olarak yıkamayı ihmal etmemeniz gerekiyor. 

Bebekler İçin Islak Mendillerin İçeriği Nasıl Olmalı? 

 • Bebek ıslak havlu ya da ıslak mendil içeriğinde zararlı kimyasal maddeler bulunmaması gerekiyor.  
 • Hassas ciltli bebekler için geliştirilen ıslak mendillerin içeriğinde bulunan bazı bitkisel özler ile bebeğinizin cildinin kurumasını engelleyebilirsiniz. 
 • Su bazlı losyonlarla geliştirilmiş olan ıslak mendil çeşitleri dermatolojik olarak farklı cilt tipleri ile uyum sağlıyor. 
 • Alkol, paraben, boya gibi katkı maddelerinin yanı sıra sentetik içerikli katkı maddeleri bebeğinizin cildine zarar verebileceğinden, ıslak mendil seçiminizi bu konuyu dikkate alarak yapmanız öneriliyor. 
 • Alerji ya da alerji ve astım dernekleri tarafından onaylanmış sertifikalı ürünler güvenli bir kullanım için ideal oluyor.  
 • Aloe Vera, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi bitkisel yağ ya da papatya özü içeriğe sahip ürünleri kullanmanız ortamda hoş bir koku yayılmasını sağlıyor. 

Islak Mendil ve Yenidoğan Islak Havlu Fiyatları  

Babydream, Uni Baby, Isana, Dalin, Sleepy ve Uni Wipes markalarının ıslak mendil fiyatları kullanıcıların ulaşabileceği makul aralıklarda oluyor. Çoklu paketlerle indirim fırsatı yakalayabileceğiniz kampanyalarla avantajlı alışverişler yapabilirsiniz. Islak havlu fiyatları da ıslak mendil fiyatları gibi uygun seviyelerde satışa sunuluyor. Özellikle çoklu paket tercihi tasarruf etmenizi sağlayabiliyor. Tek elinizle paketinden kolaylıkla çıkarıp alabileceğiniz pamuk kumaştan üretilmiş ıslak mendiller ile hijyen her an sizin yanınızda oluyor.

İhtiyaç duyduğunuzda kolayca çantanızdan çıkarıp kullanabileceğiniz pratik paketlerden, bebek çantasından eksik etmek istemeyeceğiniz en doğal içerikli ürünlere kadar her türlü ıslak mendil çeşidini Rossmann’da bulabilirsiniz.