Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Babydream Bebek Güneş Kremi Çok Hassas Cilt 75 ml

%30 fiyatı 175,00 ₺

Special Price 122,00 ₺

Babydream
Babydream Güneş Spreyi Ekstra Hassas, 50+ Faktör 200 ml

%30 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 139,00 ₺

Babydream
Sebamed Sun Baby Spf 50 Spray 200 ml

%40 fiyatı 315,00 ₺

Special Price 189,00 ₺

Sebamed
Sebamed Sun Baby Spf 50+ Lotion 150 ml - 1

%40 fiyatı 289,00 ₺

Special Price 173,00 ₺

Sebamed
Sebamed Sun Baby Spf 50+ Krem 75 ml

%41 fiyatı 269,00 ₺

Special Price 160,00 ₺

Sebamed

Bebek Güneş Kremleri

Bebeklerin ve çocukların sağlıklı gelişimi için güneş ışığından aldıkları D vitamini büyük önem arz ediyor. Ancak, özellikle yaz aylarında güneşin zararlı UV ışınlarından bebeğinizi korumak için bebek güneş kremi kullanmanız gerekiyor. Yetişkinlere göre oldukça hassas bir cilt yapısına sahip olan bebeklerin çok fazla güneş ışığına maruz kalmaları halinde ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalma ihtimalleri artıyor. Bu nedenle bebeklerin hassas cilt yapılarına uygun olarak geliştirilmiş bebek güneş koruyucu ürünlerinin tercih edilmesi büyük önem taşıyor. Siz de bebeğinizin hassas cildini korumak için özel olarak geliştirilmiş ürünler kullanmak istiyorsanız Rossmann’ın geniş ürün yelpazesini inceleyebilir, bebeğinizin cilt yapısına en uygun bebek güneş bakım ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Bebek Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Bebek güneş ürünleri, 0-3 ay ila 3 yaşına kadar olan yaş aralığında kullanılabilen ürün seçeneklerinden oluşuyor. Bu nedenle bebeğinizin yaş aralığına uygun bebek güneş bakım ürünlerini tercih etmeniz gerekiyor.
 • Yoğun güneşe çıkacak, alerjik ya da hassas cilt yapısına sahip bebekler için mineralli bebek güneş kremi veya hassas ciltler için bebek güneş kremi ürünleri tavsiye ediliyor.
 • SPF 30 içeren koruma ürünleri güneş ışınlarının yaklaşık %97’sini bloke ederken, SPF 50 içeren ürünler ise ışınların %98’ini bloke edebiliyor. Bu nedenle bebek cildinin hassasiyetine uygun koruyucu faktörleri içeren bebek güneş ürünleri arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Eğer bebeğiniz 6 aydan küçükse güneş ışınlarına doğrudan temas etmesini engellemeniz gerekiyor. Seçeceğiniz güneş koruma kremi veya losyonun paraben gibi katkı maddeleri içermemesine ve hipoalerjenik olmasına dikkat etmeniz öneriliyor.
 • Bebeğinizle tatile gidecekseniz saat 10 ile 15 arasındaki saatlerde güneşe çıkmamaya özen göstermeniz ve bebeğinizin başına şapka takmanız tavsiye ediliyor. Ayrıca seçeceğiniz bebek güneş kremi 50 faktör koruyucu özellikte olursa daha iyi koruma sağlıyor.
 • Bebek güneş bakım ürünlerinin içerikleri ve kullanım şekilleri farklılık gösteriyor. Doğru ve etkili bir sonuç almak için ürünü kullanım talimatlarına ve tavsiyelere uygun bir biçimde kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Bebek Güneş Kremlerini Yetişkinler Kullanabilir Mi?

Bebeklerin ciltleri, yetişkinlere göre daha savunmasız daha hassas ve daha ince yapıya sahip oluyor. Bebek güneş ürünleri de bu narin yapıyı mümkün olduğunca korumak için özel olarak üretiliyor. Yetişkinler için üretilen güneş bakım ürünleri ise daha koyu kıvamlı ve farklı etken maddelerin karışımıyla elde ediliyor. Ancak, yetişkinlerin bebek güneş kremlerini kullanmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Fakat bu ürünlerin kullanım amacı ve özellikleri düşünüldüğünde yetişkinlerde beklenilen etkiyi vermesi mümkün olmuyor. Dolayısıyla kendi cilt yapınıza uygun olan güneş bakım ürünleri arasında bir tercihte bulunmanız öneriliyor.

Bebek Güneş Kremi Nasıl Olmalı?

Güneş, bebeklerin fiziksel gelişimi için gerekli olan D vitamini ihtiyacının karşılanması için önemli bir kaynak olarak biliniyor. Ancak güneş ışınlarına çok fazla maruz kalınması durumunda çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Özellikle yeni doğan bebeklerde ve 5 yaşın altındaki çocuklarda güneş çarpması gibi çok ciddi sıkıntılar yaşanabiliyor. Yetişkinlere göre çok daha narin ve ince yapılı olan bebek cildini güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak için ebeveynlerin mutlaka güneş koruyucu bebek bakım ürünleri kullanmaları gerekiyor. Eğer bebeğiniz çok hassas ve alerjik bir cilt yapısına sahipse doktorunuza danışarak yüksek koruyuculu bebek güneş kremi tercih edebilirsiniz.

 • İçerisinde mineral filtre bulunduran ancak alerjik reaksiyona neden olmayacak maddeler ihtiva eden bebek güneş losyonu ya da bebek güneş spreyi en ideal çözüm yolları arasında yer alıyor. Bu nedenle bebeğinizi güneşli ortama çıkarmadan 15-20 dakika önce koruyucu güneş kremi sürerek koruyabilirsiniz.
 • Renkli gözlü, açık tenli ve 1 yaşından küçük bebeklerde SPF 50 faktörlü bebek güneş kremi, koyu tenli ve esmer çocuklarda ise SPF 30 faktörlü koruyucu güneş bakım ürünleri tercih edilebiliyor.
 • Bebeğinizin yaş aralığına uygun ürünler tercih etmeniz gerekiyor.
 • Yoğun olarak güneş ışığına maruz kalacak bebekler için kullanılacak ürünlerin fiziksel koruyucu özellikte olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Vücut ve yüz bölgeleri için aynı ürünleri kullanabilir, bu bölgeler için geliştirilen ürünleri seçebilirsiniz.
 • Bebeğiniz uzun süre güneş ışığında kalacaksa günde bir yerine, 2 saatte bir güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz.
 • Koruyucu güneş kremini bebeğiniz güneş ışığına çıktığında değil, güneş görmeden önce sürmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Bebek Güneş Kremi Fiyatları

Farklı özelliklere sahip bebek güneş kremleri, formüllerinde bulunan etken maddeler birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olduğu için bebeğinize çok yönlü bir koruma imkanı sunuyor. Faktör ve yoğunluk bakımından farklılık gösteren ürünler, sadece bebeğinizin cildini etkili bir şekilde güneş ışınlarından korumakla kalmıyor, aynı zamanda içeriklerindeki bitki özleri sayesinde cildin beslenmesine ve canlanmasına da katkı sağlıyor. Bebek güneş kremi fiyatları ise ürünün içeriğine, etki gücüne, markasına ve gramajına göre farklı aralıklarda satışa sunuluyor. Kullanım biçimi bakımından güneş öncesi ve güneş sonrası olmak üzere iki farklı gruba ayrılan bebek güneş koruyucu ürünleri ile bebeğinizin narin cildini koruyabilir, huzurlu bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek Güneş Kremi Önerileri

Rossmann’ın zengin ürün yelpazesinde yer alan hassas ciltler için üretilmiş güneş koruyucu losyonlar, organik bebek güneş kremleri ve koruyucu güneş spreyleri bebeğinizin hem D vitamini almasını hem de cildinin etkili bir şekilde korunmasını sağlıyor. Özel içerikli ürünler sayesinde bebeğinizin cildinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minarellerin karşılanmasını sağlayan güneş koruyucu bebek bakım ürünleri ile hem güneş öncesi hem de güneş sonrası bebeğinizin narin cildini koruyabilir, onun fiziksel gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Rossmann'da bulabileceğiniz bebek güneş bakım ürünleri markaları, bebeğiniz için en etkili ve en güvenilir güneş koruyucu ürünlerine kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Her yaş aralığına uygun olarak geliştirilen güneş koruyucu losyon sprey ve kremler Rossmann’da sizleri bekliyor.