Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Dalin Kolay Tarama Şampuanı Badem Özlü - 1

%17 fiyatı 41,75 ₺

Special Price 34,50 ₺

Dalin
Johnson's Baby Şampuan 750 ml

%16 fiyatı 32,75 ₺

Special Price 27,50 ₺

Johnson's Baby
Johnson's Baby Bebek Şampuanı 750 ml + 200 ml 950 ml

%40 fiyatı 49,50 ₺

Special Price 29,75 ₺

Johnson's Baby
Dalin Şampuan Klasik 900 ml - 1

%17 fiyatı 41,75 ₺

Special Price 34,50 ₺

Dalin
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Bebek Saç ve Vücut Şampuanı Papatya Özlü, Normal Cilt ve Saç 500 ml

%24 fiyatı 42,50 ₺

Special Price 32,50 ₺

Babydream
Uni Baby Bebek Şampuanı Normal 700 ml - 1

%25 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 29,75 ₺

Uni Baby
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Saç ve Vucut Şampuanı 1000 ml - 1
Uni Baby Bebek Şampuanı 900 ml - 1

%36 fiyatı 51,00 ₺

Special Price 32,75 ₺

Uni Baby
Johnson's Baby Şampuan Işıldayan Parlaklık 750 ml - 1

%22 fiyatı 44,75 ₺

Special Price 34,75 ₺

Johnson's Baby
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Natural Saç & Vücut Şampuanı - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Bebek Yıkama Jeli ve Şampuan 200 ml
Johnson's Baby Şampuan Kral Şakir - 1

%23 fiyatı 29,50 ₺

Special Price 22,75 ₺

Johnson's Baby
Uni Baby Bebek Şampuanı 500 ml - 1

%25 fiyatı 31,75 ₺

Special Price 23,75 ₺

Uni Baby
Uni Baby Şampuan Papatyalı - 1

%25 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 29,75 ₺

Uni Baby
Johnson's Baby Şampuan Kral Şakir Söz Dinleyen Saçlar - 1

%23 fiyatı 34,75 ₺

Special Price 26,75 ₺

Johnson's Baby
Johnson's Baby Şampuan Kral Şakir Işıldayan Parlaklık 500 ml - 1

%23 fiyatı 34,75 ₺

Special Price 26,75 ₺

Johnson's Baby
1 ALANA 1 BEDAVA
Babydream Yedek Saç ve Vücut Şampuanı Papatyalı 500 ml - 1
Dalin Şampuan Normal 700 ml - 1

%17 fiyatı 41,75 ₺

Special Price 34,50 ₺

Dalin
Dalin Şampuan Göz Yakmayan Formül 500 ml - 1

%19 fiyatı 31,75 ₺

Special Price 25,75 ₺

Dalin
Dalin Şampuan Nem Koruma 400 ml - 1

%19 fiyatı 31,75 ₺

Special Price 25,75 ₺

Dalin
Dalin Şampuan Civciv Eğlen Öğren 500 ml - 1

%19 fiyatı 31,75 ₺

Special Price 25,75 ₺

Dalin
Uni Baby Şampuan - 1

%25 fiyatı 15,25 ₺

Special Price 11,50 ₺

Uni Baby
Dalin Şampuan Göz Yakmayan Formül 200 ml - 1

%20 fiyatı 16,50 ₺

Special Price 13,25 ₺

Dalin
Johnson's Baby Şampuan Saf Koruma - 1

%15 fiyatı 34,75 ₺

Special Price 29,50 ₺

Johnson's Baby
Johnson's Baby Şampuan Işıldayan Parlaklık 2'li - 1

%50 fiyatı 77,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Johnson's Baby
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Şampuan Natural Sensation - 1
Sebamed Bebek Şampuanı

%29 fiyatı 139,00 ₺

Special Price 99,00 ₺

Sebamed
Penaten Baby Bebek Şampuan & Duş Kremi - 1

%46 fiyatı 82,00 ₺

Special Price 44,50 ₺

Penaten Baby
Johnson's Baby Şampuan 750 ml Bebek Yağı 200 ml - 1

%29 fiyatı 52,00 ₺

Special Price 36,75 ₺

Johnson's Baby
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Banyo Köpüğü Natural Sensation - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Chicco Şampuan Natural Sensation - 1
Penaten Baby Bebek Saç & Vücut Şampuanı Papatya Özlü Camomile - 1

%47 fiyatı 123,00 ₺

Special Price 65,00 ₺

Penaten Baby
Sebamed Bebek Şampuanı - 1

%19 fiyatı 93,00 ₺

Special Price 75,00 ₺

Sebamed

Bebek Şampuanları

Bebeklerin hassas cildine uyumlu içeriklerle tasarlanan şampuanlar gözleri yakmayan ve doğal kokularla desteklenen ürünlerdir. Özel formüle edilen bebek şampuanları minik yavrunuzun banyo yapma alışkanlığı kazanmasına da yardımcı olur. Parfüm, renklendirici, koruyucu, parafin yağı ve uçucu yağ içermeyen bebek şampuanı seçenekleri ile çocuğunuzu her gün yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak banyo yapan bebekler daha rahat ve kesintisiz uyuma imkânı bulur. Bebeğiniz için tercih edeceğiniz şampuanın onun hassas cildine uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Dünyaca ünlü bebek şampuanı markaları tarafından tasarlanan ürünler, bebeğinizin hem başını hem de vücudunu gönül rahatlığıyla yıkamanıza yardımcı olur.

Hassas İçerikli Bebek Şampuanı Seçenekleri

Bebeklerin sık sık yıkanması onların rahatça uyumalarına ve büyümelerine destek olur. Çocuğunuza rutin aralıklarla banyo yaptırarak rahatlamasını ve mikroplardan arınmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz için tercih edeceğiniz ürünlerin zararlı kimyasal madde içermemesi büyük önem taşır. Yıkama işlemi sırasında şampuan bebeğin gözüne, ağzına ve burnuna kaçabilir. Bu riskler nedeniyle hassas içerikli zararsız ürünler kullanmanız gerekir. Johnson & Johnson, Dalin, Babydream, Uni ve Alterra gibi bebek şampuanı markaları tarafından formüle edilen şampuanlar, ekstra hassas ürünler sunarak bebeğinizin vücut ve saç temizliğini kolayca yapmanıza yardımcı olur. Duyarlı bebek cildi için özel tasarlanan hassas yapılı bebe şampuanı çeşitleri ile yavrunuzu yıkayabilirsiniz. Her banyodan sonra poposuna ve kasıklarına bebek pudrası uygulayarak pişik oluşumunu azaltabilirsiniz.

Bebek Banyo Şampuanı Çeşitleri ve Özellikleri

Bebek banyo şampuanı çeşitleri farklı içeriklerle üretilmiş olsa da hepsi bebek cildine uygun maddelerle tasarlanır. Dermatolojik testlerden geçen ve tanınmış markalarca üretilen çocuk şampuan çeşitlerini kullanarak bebeğinizi güvenle yıkayabilirsiniz. Doğal meyve, bitki ve yağ özleriyle üretilen bebe şampuanları, bebeğinizin cildini yumuşatmakla kalmaz, yaydığı hoş kokuyla yavrunuzun ferahlamasına da yardımcı olur. Bebeğin hem cildini hem de saçlarını narince temizleyen şampuan çeşitlerini tercih ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hoş meyve kokusuyla ferahlatan ve göz yakmayan ürünler, bebeklerin banyo alışkanlığı kazanmasına imkân tanır ve bu anları keyifli hâle getirir. Bebek cildiyle uyumlu pH derecesine sahip şampuanlar günlük kullanım için idealdir. Uzmanların bebek şampuanı önerisi içerisinde yer alan Panthenol içerikli şampuanlar ise çok yönlü fayda sağlar. Ürünler, bebek cildini beslemeye, saç derisini sakinleştirmeye, saçlara parlaklık vermeye ve saçların kolayca taranmasına yardımcı olur.

Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek şampuanı seçerken ürünün içerdiği maddelere dikkat etmeniz gerekir. Hassas bebek cildine zarar verecek maddeler içermeyen ürünleri tercih ederek bebeğinizin sağlık sorunu yaşamasını önleyebilirsiniz.

 • Paraben, silikon, SLS (Sodyum Lauril Sülfat), SLES (Sodyum Lauril Eter Sülfat), koruyucu madde, boya, alkol ve parfüm içermeyen bebek şampuanlarını seçebilirsiniz.
 • Zararlı kimyasallar, toksik maddeler ve metaller içeren ürünler bebeğinizin sağlığına uygun değildir. Bu içeriklere sahip şampuanları kullanmamanız gerekir.
 • Alerjik reaksiyon ve iritasyon oluşumunu önleyen hipoalerjenik şampuanları tercih ederseniz bebeğinizin sağlığını riske atmamış olursunuz.
 • Bebeğinizin cildini kurutmayacak içeriğe sahip ürünleri seçerek cildinin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Göz yakmayan, doğal bitki özleri ve yağları ile formüle edilen, hoş meyve kokulu ürünlere yönelebilirsiniz.
 • Dermatolojik ve klinik testleri yapılmış ürünleri tercih ederek işinizi şansa bırakmayabilirsiniz.
 • Çok hassas ciltli bebekler için organik badem yağı, kalendula ekstresi ve papatya içeriği ile formüle edilen şampuanları kullanarak bebeğinizin ihtiyacı olan bakımı ona sunabilirsiniz.

Bebek Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Bebe şampuanları çok yönlü kullanım imkânı sunan kişisel temizlik ürünleridir. Bebek bakım ürünleri arasında en az bebek bezi kadar önemli bir yere sahip olan bebek şampuanları, yetişkinlerin farklı amaçlar için kullandığı ürünler olmayı başarır. Zararlı madde içermeyen formüllerle tasarlanan bebek ıslak mendil çeşitleri yetişkinlerin de kullandıkları ürünler arasındadır. Bebeğinize banyo yaptırırken kullanacağınız şampuan miktarını iyi ayarlamanız gerekir. Göz yakmayan, sabun ve deterjan içermeyen ürünleri uygun miktarda kullanarak bebeğinizin hem saçını hem de vücudunu kolayca yıkayabilirsiniz. Kaliteli ve doğal içerikli bebe şampuanlarını fazla miktarda kullanmanız gerekmez. Bebeğinize banyo yaptırma deneyiminiz arttıkça şampuan miktarını rahatça ayarlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Yetişkinlerin bebek şampuanı kullanım nedenleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Kadınlar zararlı madde içermeyen ve göz yakmayan şampuanları yüz ve makyaj temizliğinde kullanır. Göz makyajını temizlemek için kullananların sayısı oldukça fazladır.
 • Saç derisine zarar vermeyen ve saç derisini nemli tutmayı başaran bebek şampuanı seçeneklerini, saçlarını yıkamak için kullanan yetişkinler azımsanmayacak kadar çoktur.
 • Yumuşak yapılı ürünler her gün saçını yıkayanlar için idealdir. Saçların daha yumuşak olmasını ve kolayca taranmasını sağlar.
 • Pek çok anne, cazip bebek şampuanı fiyatları sunan ürünleri hem kendi hem de bebeğinin kullanımı için tercih eder.

Bebek Şampuanı Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Bebek şampuanı belli bir yaşa kadar kullanılabilir diye bir sınırlama yapmak doğru bir yaklaşım olmaz. Yetişkinlerin bile farklı amaçlarla kullanmayı tercih ettiği ürünleri, bebeğiniz çocukluk sürecine girene kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bebeklikten çıkan ve 5 – 7 yaş grubuna giren çocuklarınız için de daha farklı özelliklerle formüle edilen çocuk şampuanı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun uzayan saçları ve değişim gösteren saç derisi yeni ürüne geçme zamanını size gösterecektir. Aloe Vera özü ve hafif temizleyici maddeler ile tasarlanan bebek şampuanları, narin saç derisine sahip bebekler ile kuru ve hassas cilde sahip yetişkinler için idealdir. Panthenol ve allantoin içeren bebe şampuanları saç derisini kurutmayan, nemli tutan ve saçlara ipeksi bir yumuşaklık kazandıran ürünlerdir. Hem bebekler hem de yetişkinler için uygundur.

Rossmann'da yer alan şampuan çeşitleri ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur. Ünlü markaların tasarladığı ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.