Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Veet Pure Ağda Bandı Yüz 20'li - 1

%30 fiyatı 99,00 ₺

Special Price 69,00 ₺

Veet
Sesu Ağda Bandı Yüz 20'li - 1

%20 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 43,75 ₺

Sesu
Nascita Kaş Şekillendirme Seti - 1

%21 fiyatı 73,00 ₺

Special Price 58,00 ₺

Nascita
Nascita Kaş Şekillendirme Seti - 1

%20 fiyatı 43,50 ₺

Special Price 34,75 ₺

Nascita
Nascita Kaş & Kirpik Şekillendirme Seti - 1

%20 fiyatı 45,75 ₺

Special Price 36,50 ₺

Nascita
Nascita Ustura Seti - 1

%20 fiyatı 57,00 ₺

Special Price 45,50 ₺

Nascita
Nascita Ustura & Kaş Makası Seti - 1

%20 fiyatı 88,00 ₺

Special Price 70,00 ₺

Nascita
Nascita Kıl Alma Yayı Epilatör - 1

%21 fiyatı 36,50 ₺

Special Price 28,75 ₺

Nascita
Veet Yüz Ağda Bandı Natural 20'li - 1

%30 fiyatı 84,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Veet
Vivet Yüz Sir Ağda Bandı Azulen 24'lü - 1

%60 fiyatı 41,75 ₺

Special Price 16,75 ₺

Vivet
Vivet Yüz Sir Ağda Bandı Portakal 24'lü - 1

%60 fiyatı 41,75 ₺

Special Price 16,75 ₺

Vivet
Isana Soğuk Ağda Bandı Yüz ve Bikini Bölgesi İçin 20'li - 1

%25 fiyatı 39,50 ₺

Special Price 29,50 ₺

Isana
Veet Yüz İçin Ağda Bandı 20'li 1 adet - 1

%30 fiyatı 84,00 ₺

Special Price 59,00 ₺

Veet

Yüz Epilasyon Ürünleri

Yüz bölgesi cildin en hassas olduğu alanlardan biridir. Kaş bölgesi, dudak kenarı ve üstü gibi hassas alanları bulunan bu bölgeye uygulanacak olan işlemler de dikkat ve özen gerektirir. Yüz epilasyon ürünleri bu ayrıntıya dikkat ederek cildi koruyan ve cildin esnekliğine zarar vermeyen formlarda sunulur. Rossmann Remove, Isana, Veet gibi bu alanda uzman olan markaların birbirinden etkili ürünlerini kullanıcılar ile buluşturur. Yüz bölgesi için epilasyon yaparken narin ve özenli bir bakım sağlamak için bu ürünlerden cilt tipinize göre seçimler yapabilirsiniz.

Yüz Ağda Bandı Nasıl Kullanılır?

Yüz bölgesine soğuk ağda bandı uygulamaları özen isteyen bir bakım rutinidir. Bu işlem sırasında cildi tahriş etmekten kaçınmak en önemli ayrıntılardan biridir. Göz çevresi, dudak gibi narin dokulara ağda bulaştırılmaması önem taşır. Ağda seçimi yaparken cilt tipi ve özelliklerinin göz önünde bulundurulması tavsiye edilir. Hassas ve kuru ciltler için özel olarak üretilen hassas yüzler için ağda bandı gibi seçenekler cilt tipine göre seçim yapılırken öne çıkan ürünlerdir. Yüz ağda bandı fiyatları ile de avantaj sağlar. Uzun süre kalıcı etkisi ile ipeksi bir cilde sahip olmanızı mümkün kılar. Kısa sürede istenmeyen tüylerden arınmış pürüzsüz bir cilde sahip olmak için takip edilmesi gereken yüz ağda bandı kullanım adımları şu şekildedir:

 • İşlem yapılacak bölgeyi temiz, yağdan arınmış ve kuru hale getirin.
 • Eğer nemli bir cilt tipine sahipseniz işlem öncesi bebek pudrası uygulayın. 
 • Tüylerin en fazla dört cm olmasına dikkat edin. Daha uzun tüyler için küçük bir makasla kısaltma işlemi yaparak uygulamaya hazır hale getirin.
 • Hafif bir ısı yaratmak için ellerinizin arasında ağdayı alarak ağda bandını ovuşturun.
 • Ağda bantlarını iki yana doğru çekerek birbirinden ayırın.
 • Bandı kıl köklerinin çıkış yönü ile aynı doğrultuda olacak biçimde yapıştırın. Hava kabarcığı ya da kırışmaların olmaması için elinizle hafif baskı uygulayın.
 • Bandı ağdasız olan tutma kenarlarından tutarak kıl çıkış yönünün tersine doğru, cilde paralel biçimde çekin.
 • Bandın yapışkan özelliği azalıncaya kadar aynı bandı kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • İşlem sonrasında yapışkanlığın giderilmesi için nemlendirici özelliğe sahip özel ağda temizleme mendilleri ile cildinizi silin.

Bıyık Ağdası Nasıl Yapılır?

Dudak üstü bölgesinde oluşan tüylenmeler cildi olduğundan koyu ve gölgeli gösterir. Bu bölgeyi istenmeyen tüylerden arındırmak için uygulanan işlemlerin arasında bıyık ağdası yapmak oldukça popülerdir. Uzun süre kalıcı etkisi ve bölgedeki siyah nokta, ölü deri gibi oluşumları da işlem sırasında alması kullanıcılara farklı avantajlar sağlar. Bıyık bandı ağda kalemi ya da ağdanın çubuk yardımı ile bölgeye sürülmesi ile uygulanır. Hassas ve deforme olmaya açık bir bölge olduğundan kullanılan metot ne olursa olsun, bıyık ağdası yapılırken belirli ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir.

 • Terlemeye meyilli bir bölge olduğundan mümkün olduğunca serin bir ortamda ağda yapın.
 • İşlem öncesinde bebek pudrası kullanarak bölgeyi olabildiğince temiz ve yağdan arınmış hale getirin.
 • Ağdayı kılların çıkış yönü doğrultusunda sürün. Bıyık bandı kullanıyorsanız bant yapıştırma işlemini bu doğrultuda gerçekleştirin.
 • Kılların çıkış yönü dudak üzerinin iki tarafında farklı yönde olabileceği için mümkün olduğunca küçük alanlara uygulama yapın.
 • İşlem esnasında daha gergin cilt için diliniz ile içeriden baskı oluşturun.
 • Ağdayı çekerken mutlaka kıl köklerinin tersi yönünde ve cilde paralel biçimde çekin.
 • İşlem sonrasında nemlendirici ağda temizleme mendili ile yumuşak hareketler yaparak bölgeyi temizleyin.
 • Ağda ve mendillerin kullanımından sonra çok şiddetli güneşe çıkmaktan kaçının.

Ağda Kalemi Nasıl Kullanılır?

Ağda kalemi ısıtma gerektirmeyen yapısı ve istenilen bölgeye ince hatlar halinde sürülmesi ile beğeni toplar. Sir ağda kalemi paraben, mineral ve şeker içermeyen formülü ile kıl köklerini beslemeden uygulama yapmanıza olanak tanır. Kolay ağda kalemi uygulamasında unutulmaması gerekenler şu şekildedir:

 • Daha önce kaş şekillendirme yapılmamış kaşlara uygulama yapmaktan kaçının.
 • Tüylerin etkili bir biçimde alınması için bir buçuk cm uzunluk yeterlidir, bu uzunluğa sahip tüylerinizi almak için cildinizi inceleyerek almanız gereken bölgeleri tespit edin.
 • Kullanım öncesinde cildinizi yağ ve kirden arındıracak bir ürünle temizleyin, ardından tamamen kuru hale gelmesini bekleyin.
 • Kalemi gösterilen biçimde açarak tüyleri alacağınız bölgelere kılların çıkış yönü doğrultusunda sürün.
 • Ağda bandını yapıştırın ve hava kabarcığı olmaması için hafifçe baskı uygulayın.
 • Kılların çıkış yönünün tam tersine olacak biçimde çekin.
 • Taşan ağdaları ve kalan yapışkanlığı özel ağda temizleme bezi yardımı ile silin

Ağda Nasıl Temizlenir?

Ağda sırasında bazen istenmeyen bölgelere ağda taşabilir, yoğun uygulamalar esnasında damlamalar meydana gelebilir. Ayrıca işlem tamamlandıktan sonra kalan ağda kalıntılarının da özenle çıkarılması gerekir. Böyle durumlarda cildi tahriş etmeden ağdayı temizlemek için çeşitli ürünler kullanılır. Bunlardan biri kullanılan ağda bandı, kalemi gibi ürünlerin paketlerinde bulunan özel ağda temizleme mendilleri ile yumuşak hareketlerle ağda kalıntılarını silmektir. Rossmann epilasyon ürünleri arasında bulabileceğiniz ağda sonrası bakım yağı ürünlerini de bu işlemde kullanabilirsiniz. Cildi besleyen ve çeşitli bileşenleri ile öne çıkan bitkisel yağlardan da cilt tipinize uygun seçimler yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken cildin ağdadan arındırılması işleminin ağdanın yapısına göre değiştiğidir. Bazı ağda çeşitleri su ile çıkabilirken bazılarına ise su değdirilmesi tavsiye edilmez. Dolayısıyla etkili temizleme için ağdanızın kullanım talimatına dikkat ederek uygun bazlı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Siz de ipeksi bir cilde kolayca kavuşmak ve etkisi uzun süren epilasyon uygulamaları yapmak için Rossmann'da bulabileceğiniz Remove, Isana, Veet gibi uzman markaların ürün çeşitlerinden seçimler yapabilirsiniz. Her cilt tipine ve tüylenme çeşidine göre etkili uygulamalar yapabileceğiniz birbirinden kaliteli ürünler Rossmann'da sizleri bekliyor!