Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Banyo Ürünleri
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Pamuk Disk 140 adet - 1
22,50 ₺
Isana
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Disk Pamuk 70'li
14,50 ₺
Isana
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Disk Pamuk 35'li - 1
9,75 ₺
Isana
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Maxi Pamuklu Disk 40 adet
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Organik Disk Pamuk 60'lı - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Pamuk Disk Maxi, Organik 35'li - 1
Uni Care Kulak Çubuğu - 1

%30 fiyatı 16,75 ₺

Special Price 11,75 ₺

Uni Care
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Disk Pamuk Aloe Veralı, Maxi 35'li - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Pamuk 100 g - 1
17,50 ₺
Isana
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Pamuk Peeling Ped 40 adet - 1
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Ponpon Pamuk 100'lü - 1
24,50 ₺
Isana
1 ALANA 1 BEDAVA
Isana Pamuk 200 g - 1
21,50 ₺
Isana

Pamuk

Pamuk, özellikle sağlık ya da kişisel bakım gibi sektörlerde en çok kullanılan ürünlerin başında geliyor. Yardımcı tıbbi malzeme, ilk yardım malzemesi, yüz temizleme ve makyaj pamuğu ya da kulak pamuğu gibi değişik formlarda karşımıza çıkan pamuk ürünleri, kişisel bakımın öncü markalarından Rossmann'da zengin çeşitleri ile sizi bekliyor. Makyaj temizleme pamuğu ya da kulak pamuğu gibi kişisel bakım ihtiyacınıza uygun ürünleri, Rossmann’ın sunduğu geniş ürün seçenekleri içerisinde bulabilirsiniz.

Cildinizle Dost Kişisel Bakım Pamukları

Pamuk, cildinizi tahriş etmeyen ve zarar vermeyen doğal dokusu ile sadece tekstil sektöründe değil, cilt bakımı ve kişisel bakım alanlarında da en çok tercih edilen yardımcı ürünlerin başında geliyor. 7’den 70’e herkes tarafından güvenle kullanılabilecek olan pamuk, yumuşak yapısı ile cilt dokusu üzerinde tahriş, alerji gibi istenmeyen reaksiyonlara sebep olmuyor ve güvenli bir kullanım sunuyor. Özellikle bebeklerin ve çocukların hassas cildi için ideal olan pamuk, annelerin de evdeki en büyük yardımcısı haline geliyor. Bebek cildinin temizliğinde, sade suyla ıslatılmış hassas cilt tipine uygun bir parça pamuk dahi yeterli olabiliyor. Sıvıyı yüksek emiş özelliğiyle de beğenilen kişisel bakım pamukları, cilt dostu özelliğiyle dermatologlar tarafından da tavsiye edilen ürünler arasında üst sıralarda yer alıyor.

Makyaj Temizleme Pamuğu Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj temizleme pamukları, maksi ya da mini gibi boylarına göre çeşitlere ayrılıyor. Kare, yuvarlak, ince ve kalın gibi geniş bir tercih seçeneği sunan makyaj temizleme pamukları 40’lı, 50’li, 100’lü, seyahat ve ekonomik boy gibi paket içerisindeki pamuk adedi seçeneğiyle de kullanıcıları mutlu ediyor. Makyaj temizleme pamukları tercihe göre düz ya da makyaj kalıntılarını daha iyi temizleyen kabartılı doku formlarında da kullanıcıya sunuluyor. Kolay açılır kapanır tasarımlı paketleri ile kullanım rahatlığı sağlayan makyaj temizleme pamukları yumuşak dokulu oluyor ve genelde tüm cilt tipleri için uygun olarak üretiliyor. Çok hassas ciltler için hazırlanmış tamamen organik makyaj temizleme pamukları da özellikle ebeveynler tarafından bebek ve çocukların kişisel bakımı için sık tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Makyaj Temizleme Pamuğu Nasıl Kullanılır?

Uzmanlar, gece yatmadan yüzdeki makyajın temizlenmesinin cilt sağlığı için önemini sık sık vurguluyor. İyi temizlenmiş bir cilt, uyku esnasında kendini yenileyerek taze ve canlı bir görünüme kavuşuyor. Ciltteki makyajı çıkarmak için üretilmiş makyaj temizleme pamukları, cilt ve makyaj temizleme işlemi öncesi pamuğun üstüne birkaç damla temizlemeye yardımcı krem ya da losyon damlatılarak kullanılıyor. Göz makyajı temizlenecekse, yine bir parça pamuk ve göz makyajı temizliği için uygun bir ürün yeterli oluyor. Yumuşak dokunuşlarla ciltteki ve gözdeki tüm makyaj kalıntılarını kolaylıkla temizleyebilen makyaj temizleme pamukları, aynı zamanda doğal dokusu ile gözde alerji oluşumunun önüne geçiyor. Uzmanlar, göz makyajı temizlerken göz yapısının zedelenmemesi için pamuğun göze çok fazla bastırılmamasının da faydalı olduğunu söylüyor.

Makyaj Temizleme Pamuğuyla Bunları da Yapabilirsiniz

 • Makyaj temizleme pamuğu üzerine sıkabileceğiniz birkaç damla parfümü, çamaşır ve giysilerinizi koyduğunuz dolaba yerleştirerek güzel bir koku elde edebilirsiniz.
 • Hassas bir yapıya sahip olan deri giysilerinizi ve ayakkabılarınızı makyaj temizleme pamuğu ile temizleyebilirsiniz.
 • Pudra gibi makyaj malzemelerinin içine bir parça makyaj temizleme pamuğu koyarsanız, seyahat esnasında kapağı açılsa dahi dökülme riskini minimum seviyeye indirebilirsiniz.
 • Makyaj temizleme pamuğunu biraz buzdolabında bekleterek soğuk kompres uygulamasında kullanabilirsiniz.

Kişiye Özel Tek Kullanımlık Ürünler

 • Pratik bir yardımcı olan makyaj temizleme pamukları, tek kullanımlık ve kişiye özel oluyor.
 • Birden fazla kişinin aynı makyaj temizleme pamuğunu kullanması hastalık bulaşma riskini arttırabiliyor.
 • Aynı makyaj temizleme pamuğunu bekletip birkaç kere kullanmak, bakteri oluşuma neden olarak cilt sağlığınızı tehdit altına atabiliyor.
 • Bu nedenle kişisel hijyen için pamuğun her kullanımdan sonra atılması, birden fazla kişinin bir makyaj temizleme pamuğunu kullanmaması ve temizleme işlemi tekrarlanmak istenildiğinde, her işlem öncesi yeni bir makyaj temizleme pamuğu kullanılması gerekiyor.

Kulak Çubuğu Nasıl Kullanılır?

İşitmeyi sağlayan en önemli organ olan kulak, özel bir temizliğe ihtiyaç duyuyor. Çocuk ya da yetişkinler için farklı ihtiyaçlara göre tasarlanan kulak çubukları, kulakta biriken mumsu tabakayı temizlemeye yardımcı olduğu için en çok tercih edilen kişisel bakım ürünlerinin başında geliyor. Ancak kulak çubukları hassas ve özenli bir kullanım istiyor. Kulak çubuğu kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Kulak çok hassas bir yapıya sahip olduğu için, kulak çubuğunun kulak içerisine çok fazla sokulmaması, dış kulağı temizleyecek şekilde kullanılması ve olabildiğince sert hareketlerden kaçınılması gerekiyor. Kulak çubuklarının amacı dış düzeyde biriken mumsu tabaka ve kirleri temizlemek olduğu için, daha derinlemesine bir kulak temizliği için mutlaka uzman bir doktordan yardım almak gerekiyor.

Kulak Çubuğu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Özellikle çocukların, yanlarında bir büyük olmadan kulak çubuğu kullanmamasına, birden fazla çocuğun çubuklarla oynayarak bunları birbirlerinin kulağına sokmamasına dikkat edilmesi, kulakta oluşabilecek herhangi bir zedelenmenin önüne geçilmesi açısından büyük bir önem taşıyor.
 • Ayrıca uzmanlar tarafından kulak çubuklarının belli aralıklarla kullanılması gerektiği tavsiye edildiği için, çok sık kulak çubuğu kullanılmamasında kulak sağlığı açısından fayda var.
 • Kulak çubuğunun kapalı olarak saklanması, her kullanımdan sonra atılarak yenisinin kullanılması da hijyen ve sağlık açısından büyük bir önem taşıyor.

Kişisel bakım sektörünün en büyük markalarından olan Rossmann, makyaj pamuğu ya da kulak çubuğu gibi kişisel bakım pamuk ürünlerinde de kullanıcılara geniş bir seçenek sunuyor. Kaliteli ve bütçe dostu ürünleri ile dikkat çeken Rossmann'da ihtiyacınıza göre dilediğiniz seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz.