Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Ağız ve Diş Bakım
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Vitality 100 Princess - 1

%30 fiyatı 847,00 ₺

Special Price 592,00 ₺

Oral-B
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Pro 500 Cross Act - 1

%30 fiyatı 1.160,00 ₺

Special Price 812,00 ₺

Oral-B
Prokudent Şarjlı Diş Fırçası 2 Kademeli ET-101 1 adet - 1

%15 fiyatı 349,00 ₺

Special Price 296,00 ₺

Prokudent
Oral-B Elektrikli Diş Fırçası Vitality 100 Sensi Ultra Thin Şarjlı 1 - 1

%30 fiyatı 847,00 ₺

Special Price 592,00 ₺

Oral-B
Oral-B Diş Fırçası Yedek Başlık Cross Action Siyah 2 Adet 2 - 1

%30 fiyatı 255,00 ₺

Special Price 178,00 ₺

Oral-B
Oral-B Diş Fırçası Şarjlı Vitality 100 Cross Action Blue - 1

%30 fiyatı 847,00 ₺

Special Price 592,00 ₺

Oral-B
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Vitality 100 Kids Star Wars - 1

%30 fiyatı 847,00 ₺

Special Price 592,00 ₺

Oral-B
Colgate Diş Fırçası Pilli 360 Optic White 1 adet - 1

%30 fiyatı 369,00 ₺

Special Price 258,00 ₺

Colgate
Colgate Diş Fırçası Yedek Başlık Pilli 360 Optic White 1 adet - 1

%30 fiyatı 199,00 ₺

Special Price 139,00 ₺

Colgate
Prokudent Şarjlı Diş Fırçası Çoçuklar İçin 1 adet - 1

%15 fiyatı 349,00 ₺

Special Price 296,00 ₺

Prokudent
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası D100 Galatasaray 1 adet - 1

%64 fiyatı 837,00 ₺

Special Price 299,00 ₺

Oral-B
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası D100 Fenerbahçe 1 adet - 1

%64 fiyatı 837,00 ₺

Special Price 299,00 ₺

Oral-B
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası D100 Beşiktaş 1 adet - 1

%64 fiyatı 837,00 ₺

Special Price 299,00 ₺

Oral-B
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası D100 Spiderman 1 adet - 1

%30 fiyatı 847,00 ₺

Special Price 592,00 ₺

Oral-B
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası D100 Vitality Cross Action Black 1 Adet - 1

%30 fiyatı 847,00 ₺

Special Price 592,00 ₺

Oral-B
Oral-B Yedek Başlık Oral-B Stages Çocuklar İçin, Frozen 2 Adet - 1

%30 fiyatı 255,00 ₺

Special Price 178,00 ₺

Oral-B
Oral-B Yedek Başlık Cross Action 2 Adet

%30 fiyatı 255,00 ₺

Special Price 178,00 ₺

Oral-B
Oral-B Yedek Başlık - 1

%30 fiyatı 255,00 ₺

Special Price 178,00 ₺

Oral-B
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Pro 750 Cross Action Pembe, Seyahat Kabı Hediyeli - 1

%30 fiyatı 1.289,00 ₺

Special Price 902,00 ₺

Oral-B
Oral-B Yedek Başlık Pro White 2'li - 1

%30 fiyatı 255,00 ₺

Special Price 178,00 ₺

Oral-B
Oral-B Yedek Başlık Floss Action 2'li

%30 fiyatı 255,00 ₺

Special Price 178,00 ₺

Oral-B

Elektrikli Diş Fırçası ve Yedek Başlıklar

Diş bakımına gerekli özeni göstermek hem sağlık hem de estetik görünüm açısından büyük önem taşıyor. Diş bakımı denilince akla ilk gelen ürün diş fırçası oluyor. Seçilen fırçanın ise ağızda her noktaya ulaşabilen özellikte olması gerekiyor. Dolayısıyla, ağız bakım ihtiyaçlarına göre çeşitli fırça başlıkları sunan, diş yüzeyinde çok boyutlu temizlik sağlayan elektrikli diş fırçası, adeta kişiselleştirilmiş bir diş bakım ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Şarjlı Diş Fırçası Özellikleri

Öncelikle şarjlı diş fırçaları, manuel diş fırçalarına göre çok daha etkili bakteri ve plak temizliği sağlıyor. Yemek sonrası dişlerde oluşan yiyecek ve asit kalıntılarını çok daha kısa sürede ve daha aktif bir biçimde temizlemeyi başarıyor.

Manuel diş fırçasının gerektirdiği yukarıdan aşağı doğru temizleme hareketini şarjlı diş fırçaları sizin için otomatik olarak yapıyor. Ayrıca, döner başlıklı modelleri ise dişlerin arasına kolayca girerek temizliyor. Böylece, elektrikli diş fırçasını sadece dişleriniz yüzeyinde hareket ettirmeniz yeterli oluyor. Çoğu kullanıcı bu etkin ve rahat diş temizliğine alıştıktan sonra, bu fırçalama yöntemini daha kolay buluyor.

Diş temizliğinin yanı sıra basınç sistemi ile sert fırçalamanın getireceği diş eti ve diş minesi zedelenmelerine karşı koruma sağlayabiliyor. Ayrıca, seyahatler sırasında kolayca taşıyabileceğiniz şarj aletleri ile her zaman ve her yerde diş bakımı yapmanızı mümkün kılıyor. 

Elektrikli Diş Fırçası Nasıl Kullanılır?

Elektrikli diş fırçası kullanım şekli satın alınan ürünün marka ve modeline göre değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla, en doğru kullanım için alınan elektrikli diş fırçasının kullanma kılavuzuna başvurmak önem taşıyor.

Diğer yandan, elektrikli diş fırçalarının temel bir çalışma ve kullanım prensibi oluyor. Öncelikle, elektrikli diş fırçasını kullanmaya başlarken şarjının dolu olduğuna emin olmanız gerekiyor. Diş macununu fırça başlığına sürerek ve fırçayı, tıpkı manuel diş fırçasında olduğu gibi 45 derecelik açıyla tutmanız gerekiyor. Bu sırada, diş fırçanızın özelliklerine göre bir fırçalama modu seçimi yapılabiliyor. Daha sonra fırçayı çalıştırmanız ve dişleriniz üzerinde gezdirmeniz yeterli oluyor. 

Şarj edilebilir diş fırçasını etkili bir diş temizliği için her dişin ön yüzeyinde, arka yüzeyinde ve çiğneme yüzeyinde en az iki dakika süreyle gezdirmeniz gerekiyor. Fırçalamayı bitirdiğinizde ise fırça başlığını su ile durulayarak kurumaya bırakmak yeterli oluyor.

Diğer yandan, diş fırçanıza fazla basınç uygulamak diş fırçası kıllarının temizlik sırasında çok daha hızlı yıpranmasına ve daha az etkili olmasına neden olabiliyor. Bu yüzden diş etlerinize zarar vermemek için fazla basınç uygulamamanız gerekiyor. 

Elektrikli Diş Fırçası Nasıl Şarj Edilir?

Elektrikli diş fırçalarının saplarının dik bir şekilde durmasını sağlayan şarj aletleri bulunuyor. Diş fırçanızın sapını uygun bir şekilde şarj aletine yerleştirdikten sonra fişini takarak şarj edebiliyorsunuz. 

Eğer ürünü ilk kez kullanacaksanız, kullanmadan önce pili tamamen şarj etmeniz gerekiyor. İlk şarj süresi 16 saate kadar olabiliyor. Şarjlı diş fırçanızın sapı tamamen şarj olduğunda fırçayı şarjı bitene kadar kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Ardından her kullanım arasında şarj etmek yerine, tekrar bütünüyle şarj etmek pilinizin daha uzun süre boyunca en iyi şekilde performans sergilemesini sağlıyor.

Elektrikli Diş Fırçası Nasıl Temizlenir?    

Elektrikli diş fırçanızı uzun süre kullanabilmek ve her seferinde en iyi performansla diş fırçalamak için düzenli aralıklarla diş fırçanızı temizlemeniz gerekiyor.

Öncelikle, diş fırçasını temizlemek için deterjan veya sabun gibi maddeleri kesinlikle kullanmamanız gerekiyor. Diş fırçanız için en iyi temizleyici su oluyor. Bu temizliği en iyi şekilde yapmak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz: 

 • Diş fırçanızı kullandıktan sonra su ile durulamanız gerekiyor.
 • Fırçanın aralarındaki macun veya yemek artıklarını iyice temizlemek için tazyikli su kullanabilirsiniz.
 • Fırça temizliğinde soğuk su kullanmalısınız. 
 • Fırça iyice durulandıktan sonra, bir parça kağıt havlu vasıtasıyla fırçanın suyunu alabilirsiniz.
 • Diş fırçalarının banyo veya tuvalet gibi alanlarda, açık olarak saklanması mikroplara maruz kalmasına neden olabiliyor. Bu yüzden, banyo dolabının içine yerleştirmeniz öneriliyor.
 • Fırçanın kapaklı olarak saklanması nem oluşmasından kaynaklanan bakteri sorununa neden olabiliyor. Bu yüzden, şarjlı diş fırçanızı her kullanımdan sonra suyun altına tutup dik olarak gövdesine sabitleyerek fırçanın kurumasını sağlamanız öneriliyor. 
 • Şarjlı diş fırçasının başlığını temizlemek içinse diş fırçası temizleyici ürünlerden yardım alabilirsiniz. 

Elektrikli Diş Fırçası Yedek Başlığı

Elektrikli diş fırçası yedek başlığı, kullandığınız başlığın ömrünün bittiği ya da başlığın arızalandığı durumlarda yardımınıza koşuyor. Bu sayede elektrikli diş fırçanızla birlikte gelen başlığı, yeni bir başlıkla değiştirebilmeniz mümkün oluyor. Elektrikli diş fırçanızın başlığını iki ayda bir değiştirmek sağlıklı bir kullanım açısından önem taşıyor. Fakat başlığın kıllarında solma, aşırı yumuşama gibi durumlarda kendinize uygun yeni bir başlık edinebilirsiniz.

Bunun için elektrikli diş fırçası yedek başlık modelleri arasından kullanmakta olduğunuz elektrikli diş fırçanıza uygun bir yedek başlık seçmeniz gerekiyor. Diğer türlü elektrikli diş fırçanız ile aldığınız yedek başlık uymayabiliyor. Geniş yelpazesi bulunan elektrikli diş fırçası başlığı çeşitleri arasından kullanımınıza uygun tercih yapmanız da oldukça basit oluyor. İhtiyacınıza yönelik şarjlı diş fırçası yedek başlık ya da pilli diş fırçası yedek başlık modellerinden fırçanıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Oldukça fazla kullanım avantajı bulunan elektrikli diş fırçası veya pilli diş fırçası ürünleri arasında çocuklarınız için elektrikli çocuk diş fırçası çeşitleri de bulunuyor. Pilli çocuk diş fırçası veya şarjlı çocuk diş fırçası modellerini değerlendirebilir, bu modellere özel şarjlı diş fırçası yedek başlık seçeneklerini bulabilirsiniz.

Kategorilerde yer alan elektrikli diş fırçaları ve yedek parçaları arasından ağız hijyeni için ürettikleri maksimum etkili ürünleri seçebilirsiniz. Rossmann'da Oral-B elektrikli diş fırçası ve Prokudent marka elektrikli diş fırçası başlığı seçeneklerini değerlendirebilir, en uygun elektrikli diş fırçası fiyatları ve indirimli ürünlerden faydalanabilirsiniz.