Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Ağız ve Diş Bakım
%25
White Glo Herbal Bitkisel Diş Macunu 100 ml - 1

%25 fiyatı 42,99 ₺

Special Price 32,20 ₺

White Glo
%25
White Glo Diş Macunu Advantage Çürük Karşıtı 91 ml

%25 fiyatı 21,99 ₺

Special Price 16,50 ₺

White Glo
%34
Oral-B Yedek Başlık Oral-B Stages Çocuklar İçin, Star Wars 2 Adet

%34 fiyatı 67,00 ₺

Special Price 44,00 ₺

Oral-B
%48
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Pro 750 Cross Action Pembe, Seyahat Kabı Hediyeli

%48 fiyatı 425,00 ₺

Special Price 219,00 ₺

Oral-B
%43
Oral-B Şarjlı Diş Fırçası Genius Siyah Pro 9000

%43 fiyatı 1.400,00 ₺

Special Price 799,00 ₺

Oral-B
1 Alana 1 Bedava
Prokudent Diş Macunu Diş Beyazlatıcı Etkili 125 ml
1 Alana 1 Bedava
Prokudent Diş Macunu Papatya ve Adaçayı Özlü 125 ml
1 Alana 1 Bedava
Prokudent Diş Macunu Hassasiyet Azaltıcı Etkili 125 ml
1 Alana 1 Bedava
Prokudent Jel Diş Macunu Nane Aromalı 125 ml
Diş Macunu Total Care Whitening 50ml
19,99 ₺
Sensodyne
20 TL üzeri Alışverişinize
9,99 TL
1 Alana 1 Bedava
İpana Diş Macunu 3D White Luxe Intense Blast 75 ml
1 Alana 1 Bedava
Colgate Diş Macunu Total Pro Diş Eti Sağlığı 75 ml - 1
1 Alana 1 Bedava
Colgate Diş Fırçası Mikro İnce Siyah Yumuşak 2'li
1 Alana 1 Bedava
Colgate Diş Macunu Optic White Kömür 75 ml - 1
1 Alana 1 Bedava
Colgate Diş Macunu Optik White Anında Beyazlık 75 ml - 1
1 Alana 1 Bedava
Signal Diş Fırçası Clean Action 3+1
1 Alana 1 Bedava
Diş Fırçası Performance 2+1 30 gr
%34
Oral-B Yedek Başlık Pro White 2'li

%34 fiyatı 67,00 ₺

Special Price 44,00 ₺

Oral-B
1 Alana 1 Bedava
ST15010464
Prokudent Ağız Spreyi Hijyen 15 ml  - 1
9,99 ₺
Prokudent
%34
Oral-B Yedek Başlık Floss Action 2'li

%34 fiyatı 67,00 ₺

Special Price 44,00 ₺

Oral-B
%29
ST18100153

%29 fiyatı 34,99 ₺

Special Price 24,90 ₺

Colgate
%52
Oral-B Diş Fırçası Whitening Therapy Charcoal 2'li 2 Adet

%52 fiyatı 43,90 ₺

Special Price 20,90 ₺

Oral-B
1 Alana 1 Bedava
Dentasave Diş Macunu Çeşitleri 75 ml - 1
29,99 ₺
Dentasave
%36
Oral-B Elektrikli Diş Fırçası Vitality 100 Sensi Ultra Thin Şarjlı 1 - 1

%36 fiyatı 203,00 ₺

Special Price 129,00 ₺

Oral-B
%34
Oral-B Yedek Başlık Cross Action 2 Adet

%34 fiyatı 67,00 ₺

Special Price 44,00 ₺

Oral-B
Perlodent Med Diş Fırçası Sert 3'lü
19,99 ₺
Perlodent Med
Perlodent Med Diş Fırçası Yumuşak 3'lü
19,99 ₺
Perlodent Med
%53
Colgate Diş Fırçası 1 Adet

%53 fiyatı 14,90 ₺

Special Price 6,99 ₺

Colgate
1 Alana 1 Bedava
Oral-B Diş Fırçası Pro Expert 2'li - 1
Dentiste Nighttime Pompa 120 gr - 1
57,00 ₺
Dentiste

Ağız Bakım Ürünleri

Ağız ve diş sağlığı hem medikal hem de kozmetik sorunlar yaşanmaması için özen gösterilmesi gereken önemli bir alandır. Günlük hayatta tüketilen besinler, genetik faktörler, çeşitli hormonal dengesizlikler ağız içi sağlığını tehdit eder. Bu tehditlerden kaçınmanın ve sağlıklı bir ağza sahip olmanın yolu düzenli olarak ağız bakım ürünleri kullanımından geçer. Diş, diş eti, ağız içi protezleri ve dil gibi farklı kullanım alanları için spesifik olarak üretilen ürünler, işlevsellikleri ve sağladıkları faydalar ile kişisel bakımın vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Ağız Bakım Ürünleri Nelerdir?

Ağız içindeki sorunlar tüm bedeni etkileyen ve hayat kalitesini düşüren zorlu problemlerdir. Bu problemin aşılması ise ağız bakımı için geliştirilen ürünlerin düzenli kullanımı ile mümkün hale gelir. Ağız içindeki dengeyi sağlayan diş eti, diş protezi ve diş bakımı yapan tüm ürünler ağız bakım ürünleri kapsamına girer. Diş fırçası, diş macunu, ağız bakım suyu, diş protezi bakım ürünleri, diş ipi gibi pek çok işlevsel ürün bu bakımın etkili bir biçimde sağlanması için özel olarak geliştirilir. Ayrı ayrı alınabileceği gibi set halinde de bir araya getirilen ürünler, kullanıcılar için pratik ve işlevsel seçimler sunar.

Ağız Bakım Setinde Hangi Ürünler Bulunur?

Farklı ihtiyaçlar ve alanlara göre ağız bakım malzemelerinden oluşturulan kitlerin genel adı ağız bakım seti olarak geçer. Bu setler kimi zaman tatil ya da gezi gibi kısa süreli organizasyonlar için seyahat boyunda hazırlanırken, kimi zaman da pek çok ağız bakımı ürününün birbirini tamamlayacak bir biçimde birleştirilmesi ile tasarlanır. Setlerde genellikle diş fırçası, diş macunu, diş ipi, ağız bakım suyu ya da gargara bulunur. Kimi bakım setleri ise fırça ve macunların yanı sıra daha spesifik özellikleri olan ağız bakım spreyi, diş beyazlatıcı ya da ağız kokusunu önleyen tabletler içerir. 

Ağız Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ağız bakım ürünleri kullanımı, uygulanacak alana, uygulama amacına ve ürünün özelliklerine bağlı olarak şekillenir. Bu tip ürünler kullanılırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ürünlerin düzenli kullanımı gelir. Etkili bir diş fırçalama oval bir daire çizilerek, sert hareketlerden ve aşırı fırçalamadan kaçınılarak gerçekleştirilir. Diş protezi ve diş teli gibi ürünlerin temizliği ise protez zedelenmeden ve dikkatli bir biçimde yapılmalıdır. Protezin yapısına uygun ürünlerle olumlu sonuçlar alınır. Bununla birlikte aşırı sert hareketlerden, diş minesi, dil ya da diş eti gibi yüzeyleri deforme etmekten kaçınılmalıdır. Ağız bakım suyu ve gargara ürünleri ise fırçalama sonrası uygulanarak bakım rutinine dahil edilmelidir.

Diş Fırçası Nasıl Seçilir?

Diş fırçası, her sabah uyanır uyanmaz ve geceleri yatmadan önce kullanılan önemli ağız bakımı araçlarından biridir. Doğru diş fırçası seçimi hem diş eti hem de diş sağlığı için önem taşır. Rossmann'da Signal, Colgate, Oral-B, İpana, Alterra, Prokudent gibi pek çok dünya markasının ergonomik tasarımlı diş fırçalarının yanı sıra dil temizleyici olarak özel dizayn edilmiş ürünler de sunulur. Diş fırçası seçiminde fırçanın sertlik derecesinin diş yapısına uygunluğu, ergonomik olarak ağız içindeki her bölgeye erişimi ön plana çıkar. Her noktaya uygun baskı uygulayabilen, en küçük alanları bile temizleyen elektrikli diş fırçaları da diş fırçası önerileri arasında yer alır.

Diş Macunu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş macunu seçilirken ağız ve diş yapısının ihtiyaçları dikkate alınır. Diş ve diş eti hassasiyetinden şikayet ediyorsanız, olası ağrıları engellemek adına bu hassasiyete özel olarak üretilen ürünlere göz atabilirsiniz. Daha beyaz dişleri hedefliyorsanız, anında beyazlık sağlayan ve ultra parlak bir gülüş için özel bileşenler içeren diş macunlarını değerlendirebilirsiniz. Diş minesini koruyan, diş lekelerine karşı etkili ve farklı tatlara sahip diş macunu  çeşitleri ile gerçekleştireceğiniz ağız bakım rutininizi, ferahlatıcı etkiye sahip ağız bakım suyu ürünleri ile tamamlayabilirsiniz.

Ağız İçi Protezler İçin Kusursuz Bakım

Asitli yiyecekler, sıcak ve soğuk baskılar ve ağız içi travmaları gibi sebeplerle diş protezleri de tıpkı dişler gibi özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımı özellikle bu amaç için üretilmiş profesyonel ürünler ile sağlamak gerekir. Ayrıca uzun süre tedavinin bir parçası olarak takılı kalan diş telleri de hassas bir temizlik rutini gerektirir. Rossmann, ağız içi protezleri ve diş tellerine gerekli özeni gösterebileceğiniz macun ve fırçalar sunarak, ağız bakımınızda kapsamlı bir yol izlemenize yardımcı olur.

Çocuklara Özel Renkli Ürünler

Diş temizleme ve düzenli ağız bakımı erken yaşlarda kazanılması gereken alışkanlıklar arasında yer alır. Çocukların doğru ağız bakımını öğrenmesi ve bunu bir rutin haline getirmesi için çocuklara özel tasarlanan ürünler ön plana çıkar. Farklı aromaları ve kokuları ile çocukları kendine çeken bu ürünler, onların hassas ağız ve diş yapısına göre oluşturulan tasarımları ile de ebeveynlerden tam not alır. İstenmeyen sağlık sorunlarının yaşanmaması için engellenmesi gereken çürük oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. Siz de çocuklarınız için Rossmann'ın birbirinden eğlenceli çocuk ağız bakım ürünlerinden yaş grubuna göre seçimler yapabilirsiniz.

Doğru Ağız Bakımı Sayesinde Güvenle Gülümseyin

Hem iyi bir dış görünümün hem de sağlıklı bir vücudun anahtarı olan ağız bakımı için gerekli olan tüm ürünler Rossmann'da yer alır. Diş fırçası, dil temizleyici, gargara ve diş ipi gibi ürünler arasından ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Aldığınız ürünlerden maksimum etkiyi sağlamak için tamamlayıcı ağız bakım desteği ürünleri ile kendiniz için en iyi olan diş bakımını sağlayabilirsiniz.

Siz de Rossmann ayrıcalıkları ile birbirinden etkili ağız bakım ürünlerini satın alabilir, hem sağlıklı hem de güven veren bir gülümsemenin sahibi olabilirsiniz!