Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Kategori
Parfüm & Deodorant
XO Vücut Spreyi Dream - 1

%50 fiyatı 39,75 ₺

Special Price 19,90 ₺

XO
Isana Vücut Spreyi Hydro Booster 200 ml - 1

%31 fiyatı 59,00 ₺

Special Price 40,75 ₺

Isana
Mara Body Mist Coco Bongo - 1

%20 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Mara
Mara Body Mist Dreamberry - 1

%20 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Mara
Mara Body Mist Chocoffee - 1

%20 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Mara
Mara Body Mist Sweet Seducer - 1

%20 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Mara
Isana Vücut Spreyi Karpuz 150 ml

%37 fiyatı 47,50 ₺

Special Price 29,75 ₺

Isana
Eda Taşpınar Body Mist Desert Rose Amber 200 ml
50,00 ₺
Eda Taşpınar
20 TL üzeri Alışverişinize
24,75 TL
La Monde Body Mist Romance - 1

%40 fiyatı 70,00 ₺

Special Price 41,75 ₺

La Monde
Eda Taşpınar Body Mist Queen Of Cool Aqua 200 ml
50,00 ₺
Eda Taşpınar
20 TL üzeri Alışverişinize
24,75 TL
Eda Taşpınar Body Mist Careless Whisper 200 ml
50,00 ₺
Eda Taşpınar
20 TL üzeri Alışverişinize
24,75 TL
Eda Taşpınar Body Mist Lust 200 ml
50,00 ₺
Eda Taşpınar
20 TL üzeri Alışverişinize
24,75 TL
XO Vücut Spreyi Passion 150 ml - 1

%40 fiyatı 49,75 ₺

Special Price 29,75 ₺

XO
XO Vücut Spreyi Hope 150 ml - 1

%40 fiyatı 49,75 ₺

Special Price 29,75 ₺

XO
Mara Body Mist Orange Candy - 1

%20 fiyatı 60,00 ₺

Special Price 47,75 ₺

Mara

Vücut Spreyi

Ciltte kalan hafif esintisi, ağırlık yapmayan formülü ile vücut spreyi ürünleri, kişisel bakımın ayrılmaz bir parçası oluyor. Doğal özler ve yağlarla zenginleştirilen spreyler, cilde hoş kokular bırakmanın yanı sıra bakım da yapıyor. Nemlendirme etkisi gösteren spreyler, gün boyu taze ve ferah hissetmeye destek oluyor. Günün her saatinde, dilenen her an tazelenebilen spreyler, çoğunlukla ciltte iz bırakmıyor ancak ışıltı veren alternatifler de bulunuyor. 

Vücut Spreyi Nedir? 

Vücut spreyi, içerisindeki doğal çiçek ve meyve özlerinden, yağlarından gücünü alıyor. Seyreltilen özler, gliserin gibi maddeler ile uçucu hale getirilerek sıkılabilir form alıyor. Temiz cilde uygulanan spreyler, hem bakım hem de koku sağlayan özelliği ile dikkat çekiyor. Çantada kolaylıkla taşınabilen ürünler, hafifliği ile avantaj sağlıyor. 

Vücut Spreyi Çeşitleri ve Özellikleri

 • Vücut parfümü olarak da bilinen spreyler, öncelikle kokularına göre ayrılıyor. Farklı meyvelerin, çiçeklerin kokularının sunulduğu vücut spreyi çeşitleri arasında misk gibi hayvansal özler bulunduran alternatifler de yer alıyor. 
 • Vücut spreyleri genellikle tek öz bulunduruyor. Bazı ürünlerde ise farklı öz kompozisyonları ve birden çok nota yer alıyor.
 • Ürünlerin kalıcılıkları çeşidine göre farklılık gösterebiliyor. Öz yoğunluğu artan spreylerin kalıcılığı biraz daha fazla olabiliyor. 
 • Vücut spreylerinin ışıltılı vücut spreyi çeşitlerine de rastlanıyor. Ciltte ışıltı bırakan simli vücut spreyi doğal bir parlaklık sağlayacak sağlıklı görünümü pekiştiriyor. Işıltılı ürünlerin, kamufle etkili cilt renginde alternatifleri de bulunuyor. Renkli cilt spreylerini vücut makyajlarında kullanabilirsiniz. 

Vücut Spreyi Ne İşe Yarar?

 • Vücut spreyleri, cildin hoş kokmasına yardım ediyor. 
 • Cildin renk eşitsizliklerinin kamufle edilmesine yardım edebiliyor. 
 • Cilde doğal bir ışıltı kazandırabiliyor. 
 • Sprey cilde nemlendirici, onarıcı ve besleyici etki vadediyor.
 • Anında ferahlık sağlıyor. Her an duştan yeni çıkmışçasına taze hissetmek mümkün oluyor.
 • Vücut spreyleri pratik ambalajları ile kokunuzu her an tazelemenize yardım ediyor. Parfüm gibi, ilk sıkıldığı anlarda rahatsız edici bir yoğunluğu olmadığı için her an her yerde hoş kokularla vücudunuzu donatmanıza destek oluyor. Spreyler, çantada, arabada kolaylıkla taşınabiliyor. 

Vücut Spreyi ile Body Mist Farkları 

Amerika'dan yayılan vücut spreyi kullanım trendi, bu ürünlerin dünyanın dört bir yanında body mist olarak anılmasına neden oldu. Eş anlamlı olan body mist ve vücut spreyi aynı ürünleri tanımlamak için kullanılıyor. Vücut spreyi ile body mist arasında hiç fark bulunmuyor.

Vücut Spreyi ile Yüz Spreyi Aynı mı? 

Yüz spreyleri yüze uygulanmak üzere tasarlanıyor. Cilde nem vermek ve yüzün özel bakım ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan ürünler, vücut spreylerinden daha farklı formüllere sahip oluyor. Vücut spreylerin yüze kullanılması önerilirken, nemlendirici etkili yüz spreyleri rahatlıkla yüze sıkılabiliyor. Ferahlatıcı vücut spreyi ürünlerinde güneş koruyucu gibi ek özellikler de yer alabiliyor. 

Vücut Spreyi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Vücut spreyi seçerken, kokusunun sevdiğiniz aromalar olmasına özen göstermelisiniz. 
 • Vitamin ve mineral desteği bulunan spreylerin içeriklerine dikkat ederek ihtiyaçlarınıza yönelik seçim yapmalısınız. 
 • Cildin kuruduğu soğuk kış günleri için nemlendirici içerikleri, sıcak yaz günleri için ferahlatıcı özleri tercih edebilirsiniz. 
 • Spreyler, cildin canlı görünmesine katkı sağlıyor. Cildinizin beslenmeye ihtiyaç duyduğu, matlaştığı zamanlar için canlandırıcı etki sunan ürünleri seçebilirsiniz. 
 • Bazı spreyler iz bırakmazken bazılarında renklendirici ve ışıltı verici etki bulunabiliyor. Seçim esnasında ürünün ihtiyaçlarınıza uygun olmasına özen göstermelisiniz.
 • Vücut spreyi önerileri seçiminize yol gösterebilir ancak cilt tipi, ten kokusu sizden farklı olan kişilerin önerileri ile direkt alışveriş yapmak yerine önce spreyleri kendi teninizde denemelisiniz. Ten kokunuz spreyin kokusunu etkileyeceğinden kokuyu üzerinizde duyduktan sonra karar vermelisiniz. 

Vücut Spreyi Nasıl Kullanılır?

Vücut spreyleri duştan sonra temiz ve çıplak ten üzerine sıkılıyor. Duşta kaybedilen nem sprey ile geri kazanılırken, duşun tazeliğinin de daha uzun süre korunması sağlanıyor. Spreyler, gün içinde kuru cilde yeniden sıkılarak tazeleniyor. Spreyi sıkmak için 15 ile 30 cm arasında mesafe uygun görülüyor. 

Vücut Spreyi Nereye Sıkılır?

Vücut spreyi, parfüm gibi vücudun nabız noktalarına sıkılıyor. Yağlı içerikli olduğu için bedenin çok yağlı bölgelerine sıkılmaması gerekiyor. Spreyleri, bilek içlerine, dirsek içlerine, diz arkalarına, boyna, ayak bileklerine sıkabilirsiniz. Nabız noktalarında vücut ısısı yükseldikçe spreylerin kokusu daha yoğun olarak duyuluyor ve spreyler gün içinde yeniden yükselerek kendini hatırlatıyor. Ancak spreyleri, kulak arkası ve göğüs arası gibi çok yağlı bölgelerden uzak tutmalısınız. 

Vücut Spreyi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 • Spreylerin kıyafetlerin üzerine sıkılmaması gerekiyor. İçeriğindeki yağlar, kıyafetlerde iz bırakabiliyor. 
 • Sprey kullanırken çok farklı kokularda bir parfüm kullanmamalısınız. Parfüm ile spreyin kokuları birbirleriyle uyumlu olduğunda daha net ve hoş kokular alabilirsiniz. Hoş kokan bir parfüm, farklı kokularda hoş bir sprey ile beraber kullanıldığında her zaman güzel bir etki oluşturmayabiliyor. Bu nedenle kullanılan kokulandırıcı ürünlerin uyumlu olduğunu test etmeli ve bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. 
 • Sıktığınız deodorant gibi yan ürünlerin kokusuz olmasına özen göstermelisiniz. 
 • Vücut spreyini çok yoğun sıkmamalısınız. Yoğun parfüm özleri içeren ürünlerin yoğun sıkılması rahatsız edici etki oluşturabiliyor. 
 • Vücut spreylerini yalnızca cilde sıkmalı, saçlara veya yüze uygulamamalısınız. Sprey, yağlı içeriği nedeniyle saçlarda yağlanmaya neden olabiliyor. Yüz için ise nemlendirici yüz spreylerinin kullanılması gerekiyor. Vücut spreyi üzerinde saçta da kullanılacağına dair bir ibare varsa, saçlarınıza da sıkabilirsiniz.

Vücut spreyi fiyatları, ürünlerin içeriğine, paket gramajına göre farklılık gösterebiliyor. Siz de her zevke, ihtiyaca ve bütçeye uygun onlarca farklı vücut spreyi ürününü Rossmann'da bulabilirsiniz. Wellness & Beauty, Isana Cilt, Procsin markalarının en iyi yüz ve vücut spreyleri Rossmann'da yer alıyor. Besleyici içerikli spreyler, stilinizi hoş kokularla taçlandırmak için geliyor. Siz de zaman kaybetmeden spreyleri inceleyebilir, siparişinizi oluşturabilirsiniz.