Katalog Markalarımız Mağazalar 0 Sepet
0 Sepet

Alışveriş Sepetim

Sepete eklediğiniz son 5 ürün listeleniyor.

Alışveriş Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Diadermine Liftplus Kapsül Superfiller 7'li - 1

%37 fiyatı 255,00 ₺

Special Price 161,00 ₺

Diadermine
Isana Night & Beauty Bakım Kapsülü 7x0.38 ml 2.66 ml - 1

%30 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Isana
Isana Q10 Bakım Kapsülleri Kırışıklık Önleyici 7'li

%30 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Isana
Isana Anti Age Bakım Kapsülleri Kırışıklık Karşıtı 7'li - 1

%30 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Isana
Isana Göz Çevresi Bakım Kapsülleri Tüm Ciltler İçin 7x0,38 ml

%30 fiyatı 55,00 ₺

Special Price 38,50 ₺

Isana

Yüz Bakım Kapsülleri

Cildin rutin bakımının yanında derinlemesine etki sağlayan kürlerin de cildi beslemesi gerekiyor. Temizlik cilt bakımı için yeterli olmadığı gibi sadece nemlendiriciden alınan bakım etkisi de cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için yetersiz kalıyor. Cildin daha canlı, taze ve dinç görünmesi için bakım etkisi serumlarla, maskelerle pekiştiriliyor. Cilde derinlemesine nem, onarım ve vitamin takviyesi yapan serumların şişe, kağıt maske veya kapsül halinde olduğunu görebilirsiniz. Güzellik rutinine eklenmesi önerilen yüz bakım kapsülleri, pratiklikleri ile diğer ürünlerden ayrılıyor. 

Yüz Bakım Kapsülleri Nelerdir?

Yüz bakım kapsülleri, silikon, cam veya mika gibi malzemelerden hazırlanan ampuller içinde depolanan serumları ifade ediyor. Yoğun bakım vadeden serum paketleri, farklı sayılarda ampul içerebiliyor. Kimi pakette iki, kimisinde 7 adet tek kullanımlık ampul yer alıyor. Kullanılacağı zaman açılan küçük paketler, içinde çıkan bakım serumlarının yardımıyla cildin onarılmasına, nemlendirilmesine yardım ediyor. Serum içerikleri ise ürüne göre değişiklik gösteriyor. 

Yüz Bakım Kapsülleri Çeşitleri 

Cilt bakım kapsülü ürünleri farklı etkiler vadedebiliyor. Kimi yaşlanma karşıtı etki, kimi yoğun nem, kimi ise vitamin takviyesi vadediyor. Yüz bakım kapsül çeşitleri, dış etkenlere karşı cildin korunmasına, onarılmasına yardım edebiliyor. Kapsüllerin farklı cilt tiplerine uyumlu olan modelleri de bulunuyor. Kuru ciltler veya yağlı ciltler için farklı kapsüller olduğunu görebilirsiniz. Cildinizin yapısına, yaşına, ihtiyacına göre en uygun bakım serumunu seçebilirsiniz. 

Yüz Bakım Kapsülleri Ne İşe Yarar? 

Cilt bakım kapsülü çeşitleri, kullanıldıkları bölgenin hızla toparlanmasına, yapılandırılmasına, onarılmasına ve neme doymasına yardımcı oluyor. Yoğun bakım sağladığı için, düzenli kullanımda ciltte hızla toparlanma sağlayan kapsüller, göz altında, yüz ovalinde, cilt dokusunda iyileşme sunuyor. Kapsüllerin leke giderici, yaşlanma karşıtı, elastikiyet artışı sağlayan, cildi yapılandıran birçok çeşidi bulunuyor. Kapsüller, boya, paraben, mikroplastik gibi içerikler içermeyen alternatiflerle bakımda daha sağlıklı seçimler yapmak isteyenleri memnun ediyor. 

Yüz Bakım Kapsülleri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle rutin cilt temizliği gerçekleştiriliyor. Temizleyici ve toniğin ardından cilt serum bakımına hazır hale geliyor. Kapsüller, öncelikle patlatılarak avuca boşaltılıyor. Tek kullanımlık kapsüllerin tümü avuca alındıktan sonra serumlar, temiz cilde sürülerek uygulanıyor. Gündüz veya gece yatmadan önce sürülen ve masajla cilde uygulanan ürünler, yüze, boyun ve dekolte bölgesine yediriliyor. Minik parmak darbeleriyle cilde nüfuz ettiriliyor. Serumun ardından cilde günlük nemlendirici veya gece nemlendiricisi sürülerek bakım tamamlanıyor. Serumun daha kolay emilebilmesi için roller gibi aplikatörler kullanılabiliyor. Eğer cilt lekesi için etkili bir serum kullanılıyorsa düzenli olarak günlük bakımda güneş kremi kullanımı tavsiye ediliyor. 

Yüz Bakım Kapsülleri Hangi Sıklıkta Uygulanmalı?

Kapsüllerin hangi sıklıkta uygulanacağı ürünlere göre değişiklik gösteriyor. Cildin ihtiyaçlarına ve markanın önerisine göre serum kullanımlarının düzeninin belirlenmesi tavsiye ediliyor. Cilt bakım kapsülleri genellikle kür olarak sunuluyor. Genellikle, serumlar belli bir süre kullanıldıktan sonra ara verilmesi öneriliyor. Örneğin 7 gün boyunca kullanılması önerilen kapsüller, bir hafta boyunca her gün kullanıldıktan sonra 2-3 hafta kullanıma ara veriliyor. Kapsüllerin dönemsel kullanımı da tercih edilebiliyor. Leke karşıtı serumların daha çok kış aylarında kullanılması önerilirken, zorlu mevsim geçişleri için vitamin takviyeleri daha uygun bulunuyor.

Yüz Bakım Kapsülleri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Yüz bakım ürünlerinin sadece kullanımı önerilen bölgeye sürülmesi tavsiye ediliyor. Örneğin yüz için önerilen bir serumun göz çevresine sürülmemesi gerekiyor. Hassas ve ince olan göz çevresi ağır bakım ürünlerinden zarar görebiliyor. 
 • Kapsüllerden gerekli verimi alabilmek için önerilen aralıkta, düzenli ve önerildiği şekilde kullanmak gerekiyor. 
 • Açılan kapsül, tek kullanım için tasarlanıyor. Bir kapsülü azar azar uzun süre içinde kullanmak hem serum hava aldığı için etkisinin azalmasına hem de yetersiz ürün kullanımı nedeniyle cildin beslenememesine neden olabiliyor. 
 • Serumlar tek başına tüm bakım ihtiyacını yerine getirmiyor. Serum kullanımı süresince cildin temiz olmasına, nemlendirici kullanımına devam edilmesi tavsiye ediliyor.
 • Kapsül veya içeriğindeki serumun yutulmaması gerekiyor. 
 • Ürünler, sadece harici kullanım için tasarlanıyor. Tedavi edici değil destekleyici bakım ürünleri olarak kategorize ediliyor. 

Yüz Bakım Kapsülleri Nasıl Saklanır? 

 • Bakım kapsüllerini çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamalısınız. 
 • Kapsüllerin serin ve kuru yerde saklanması öneriliyor. 
 • Ürünleri, direkt güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. 
 • Her kapsül kapalı ve hava almayacak şekilde hazırlanıyor. Açılan kapsülün hemen kullanılması tavsiye ediliyor. Açılan, hava alan kapsülleri zaman geçtikten sonra kullanmamalısınız. 
 • Kapsüllerin son kullanma tarihleri paketlerinin üzerinde yer alıyor. Tarihi geçmiş ürünlerin kullanılmaması gerekiyor. 

Yüz Bakım Kapsüllerinin Avantajları 

 • Yüz bakım kapsülleri, küçük ambalajları sayesinde kullanıcıları büyük paketler taşıma zorunluluğundan kurtarıyor. Özellikle uçak yolculuklarında, uzun seyahatlerde, kolayca makyaj çantasında taşınabilen kapsüller pratiklik vadediyor.
 • Yoğun etki sunan ampuller, her yerde profesyonel bakım etkisi almaya imkan tanıyor.
 • Kullanıcılar günlük oranı hesaplamak için kullanacakları miktarı ayarlamakta da zorlanmıyor. Her kapsül bir günlük serum miktarına denk düşüyor.
 • Kullanılacağı an açılan kapsüller, hava almadan, son kullanım tarihine kadar tazeliğini koruyor.
 • Küçük gramajlı ve tek kullanımlık paketler, kullanıcılara fiyat avantajı da sağlıyor. Yüz bakım kapsül fiyatları, ekonomi yapmaya yardımcı oluyor. 
 • Tüm ürünler dermatolojik olarak test ediliyor ve kalite onayları alınarak raflarda kendine yer buluyor. 

Yüz Bakım Kapsülleri Fiyatları 

Cilt bakım kapsülü fiyatları, ürünlerin içeriğine, gramajına, paketteki kapsül sayısına göre değişiklik gösterebiliyor. Kullanıcıların ürünlerin etkilerine, özelliklerine, kür kullanım süresine ve kullanıcı yorumlarına bakarak serim yapmaları gerekiyor. Yalnızca fiyat üzerinden seçim yapmak yerine, özellikleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun yüz bakım ürünlerini seçebilirsiniz. 

En etkili ve bakıma yardımcı yüz bakım kapsülleri, Rossmann'da yer alıyor. Farklı markaların ürünlerinin bulunduğu cilt bakım kapsülleri içinden dilediğinizi seçebilir, inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.